Autor Wątek: Czego Was życie nauczyło?  (Przeczytany 178816 razy)

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #725 29 Lis, 2019, 21:34:42 »
Najpierw trzeba coś zaprezentować by obronić swoje wymagania.

Nie oszukujmy się, w tym kraju nie zarobi się porządnych pieniędzy jeżeli jest się tylko zwykłym szeregowym pracownikiem nawet z wykształceniem wyższym technicznym.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 766
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #726 29 Lis, 2019, 22:43:23 »
Wziąłbym laskie pasjonatkie. Nigdy nie wiadomo co zrobi dla karjery!
Paczki z głów!

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 768
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #727 29 Lis, 2019, 23:55:44 »
Z drugiej strony zmorą dzisiejszego rynku pracy są ludzie, którzy za nic nierobienie chcieliby zgarniać miesięcznie pięciocyfrowe kwoty.
Trzeba znać swoją wartość a tym bardziej pracy, którą się wykonuje. Pracoholizm to nic fajnego ale leserstwo również. Nic tu nie jest czarno białe, c'est la vie joptwajumać...

Ostatnio brałem udział w kilku rozmowach o pracę jako potencjalny przełożony. Szczerze powiedziawszy jestem zaszokowany i zażenowany. Stanowisko projektanta- konstruktora przy szeroko rozumianej obróbce stali. Większość z bardzo małym doświadczeniem, sporo nie pofatygowało się by chociaż sprawdzić czym firma się zajmuje, z papierów wynikało, że mamy do czynienia z totalnymi wymiataczami, a jak zapraszaliśmy do komputera to głupie wymówki i umiejętności poniżej przeciętnych. Oczywiście średnie wynagrodzenie oscylowało w okolicach 4500 netto ani złotówki mniej. Jedyną osobą, która przyszła przygotowana i odpowiedziała poprawnie na 95% pytań to studentka trzeciego roku robotyki, która otwarcie przyznała, że ma bardzo małe doświadczenie, ale chce je po prostu zdobyć.
Weź mnie!

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #728 30 Lis, 2019, 13:14:49 »
Najpierw trzeba coś zaprezentować by obronić swoje wymagania.

Nie oszukujmy się, w tym kraju nie zarobi się porządnych pieniędzy jeżeli jest się tylko zwykłym szeregowym pracownikiem nawet z wykształceniem wyższym technicznym.
Branża IT chciałaby Cię na stronę na słówko. :D

Ale swoją drogą to jest rzecz: co sprytniejsi widząc zarobki w swoim zawodzie idą na programistę, gdzie te z kolei kształtują się już od początku tak:
https://nofluffjobs.com/job/junior-frontend-developer-digital-holding-olesno-y8kqcin5

Albo tak: https://nofluffjobs.com/job/junior-java-developer-1xteam-warszawa-tc4kvr0m

A nawet tak: https://nofluffjobs.com/job/junior-frontend-developer-harvey-nash-technology-warsaw-vjeczron

Ale rozumiem Twój ból, bo w firmie dla której pracowałem jeszcze miesiąc temu był ogromny problem ze znalezieniem ludzi, którzy mieliby jakiekolwiek pojęcie o zawodzie. To jest wkurzające, bo mieli zdecydowanie więcej projektów wstępnie nagranych, a nie było komu robić.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 766
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #729 06 Gru, 2019, 15:17:11 »
Wybrałem się na 1,5 godzinną przejażdżkę na rowerze przy - 6 st. C.
Obserwacje:
- bateria w telefonie zjechała z 50% do zera w 40 minut (na kierownicy z włączoną mapą, ale 4000mAh)
- od mrozu zaczęły mnie łapać skurcze w stopach
- hamulce nie hamujom
- ślisko jak skurvensen
Ale i tak polecam :)
Paczki z głów!

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 768
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #730 06 Gru, 2019, 21:59:30 »
Życie mnie nauczyło, że gdybym tylko wcześniej wstawał, więcej pracował, ciężej pracował, mniej jadł, mniej spał, to nie będę miał 6 customowcyh gitar, a co najwyżej się porzygam ze stresu głodu i zmęczenia.

Albo pora zmienić pracę...

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 865
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #731 16 Gru, 2019, 22:30:23 »
4string

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 766
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #732 17 Gru, 2019, 00:42:27 »
Życie jest jak ciasto francuskie. Kurde no nie wiem ;)

Chodzi o to, że się miesza, warstwy z dołu idą na górę... Nie ;) Chodzi o to, że jak się wyprowadziłem - ale dotyczy to każdej zmiany w życiu jak praca, partner itd. - to ludzie, którzy w danym układzie byli najważniejsi i na którychś kontakt w jakiś sposób liczyłem - zupełnie zniknęli. Za to bliscy stali się ci, z którymi kiedyś może raz rozmawiałem czy pisałem. Nigdy nie wiesz, czy charakterystyczny facet, którego mijasz codziennie rano nie będzie Twoim nowym kolegą z pracy, czy klient, który kiedyś raz zamówił gitarę 4 lata temu teraz będzie często pisał.
Dziś przeniosłem część gratów do nowej kwatery, gdzie będę od stycznia (bo zmieniam też robotę i ma być blisko) i jest ona dokładnie w tajemniczej uliczce, którą mijałem pisiąt razy i zastanawiałem się co tam jest :)
Paczki z głów!

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #733 17 Gru, 2019, 13:35:31 »
No a jak tam familia? Ściągasz ich w końcu? :)
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 766
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #734 17 Gru, 2019, 14:21:02 »
Szczerze mówiąc sytuacja jest taka: po wielu rozmowach i wizycie na Islandii dałem tyle czasu na ostateczną decyzję ile trzeba. Ostateczna decyzja zapadła, że tak. A potem zmieniało się jeszcze ze 4 razy :D Także też bym chciał wiedzieć... ;)
Paczki z głów!

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #735 17 Gru, 2019, 17:08:56 »
Kurde no kibicuje :) cokolwiek to znaczy :D
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 766
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #736 17 Gru, 2019, 22:19:52 »
Prawie dobrze w obu opcjach ;)
Paczki z głów!

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #737 17 Gru, 2019, 23:03:59 »
Ja też się kurwa najwyraźniej nasiedziałem już w Polsce (będzie 3 miesiące od powrotu z Włoch?) i możliwe że znowu pójdę na wygnanie.

Ale wiecie jak to jest: trzeba uzbierać na jakieś gniazdo w Polandii, a ceny rosną, więc lepiej przecierpieć jako imigrant niż w pewnym momencie zorientować się że procent kosztu mieszkania, który już się uzbierało, zmniejsza się bo mamy kwiatki typu 13% wzrostu rok do roku.

Czasem się zastanawiam skąd normalni ludzie biorą pieniądze na takie wydatki?

Offline Rot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 368
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #738 18 Gru, 2019, 09:29:29 »
Jak to skąd?

Spoiler

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 202
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #739 18 Gru, 2019, 10:02:54 »
Czasem się zastanawiam skąd normalni ludzie biorą pieniądze na takie wydatki?

Nie kupują na górce jak reszta baranów? ;)
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #740 18 Gru, 2019, 13:30:43 »
Ja też się kurwa najwyraźniej nasiedziałem już w Polsce (będzie 3 miesiące od powrotu z Włoch?) i możliwe że znowu pójdę na wygnanie.

Ale wiecie jak to jest: trzeba uzbierać na jakieś gniazdo w Polandii, a ceny rosną, więc lepiej przecierpieć jako imigrant niż w pewnym momencie zorientować się że procent kosztu mieszkania, który już się uzbierało, zmniejsza się bo mamy kwiatki typu 13% wzrostu rok do roku.

Czasem się zastanawiam skąd normalni ludzie biorą pieniądze na takie wydatki?

Los locos kreditos hipotecos de la muerte na 30 lat :)

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #741 18 Gru, 2019, 17:04:14 »
Czasem się zastanawiam skąd normalni ludzie biorą pieniądze na takie wydatki?

Nie kupują na górce jak reszta baranów? ;)

Ta, ale kiedy się ta górka skończy wreszcie? xD

Nie żebym miał oszczędności na cokolwiek, ale no. :P

Los locos kreditos hipotecos de la muerte na 30 lat :)

¡Ay, caramba!

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 766
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #742 19 Gru, 2019, 01:05:27 »
Ta, ale kiedy się ta górka skończy wreszcie? xD
Wyjąłeś mi z ust
Paczki z głów!

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #743 19 Gru, 2019, 09:37:10 »
Wyjąłeś mi z ust

Dats łot szi set ^^

Ja mam tyle oszczędności że jak kupiłem teraz 15 letnie auto, to moim ulubionym przysmakiem jest gruz.
Metr w Lublinie 6k (16% wzrostu) i to na bieda dzielnicach można powiedzieć. Wysraj na takie mieszkanko 50m2. Nie ma chuja. Ja też wypierdalam do szwajcu, tylko jeszcze trochę expa muszę dobić.
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #744 19 Gru, 2019, 10:11:21 »
Trochę to nie idzie w parze z tym co wczoraj 2 polskim radiu słuchałem. Mówi się o stabilizacji, wysokim 4 procentowym wzroście gospodarczym. Dużym zapotrzebowaniu na pracowników.

W tym momencie przejeżdżałem przez wioskę co ludzie chyba oponami palą tak czarno i brudne powietrze. Sypiące się budynki, bieda aż piszczy.

Tutaj się ucieszyłem z tej emigracji bo w Hamburgu. 2mln mieszkańców a powietrze o przestrzeń galaktyczna lepsze.

Serwuje się papkę w mediach a ludzie dalej zęby w ścianę.

Za obiad zapłaciłem 54zl. Rok temu w tym miejscu za to samo 36. Nie to żebym się skarżył ale ceny już są bardzo blisko niemieckich. A tam jest masa opcji na Groupon itp. gdzie za pół darmo można jeść.
007

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 202
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #745 19 Gru, 2019, 10:29:06 »
:D

To mnie właśnie niszczy. Ktoś spina dupę i nie jest w stanie poczekać kilka lat na tańsze mieszkanie ale bierze kredyt na górce na mieszkanie za 7k/m2 na które go nie stać i spłaca de facto za 14k/m2, traktując taki kredyt jako normę.

Ceny rosną bo pensje i koszty rosną. Nic dziwnego.

Temat już wałkowany był gdzie indziej. Niech każdy robi co chce. Osobiście nie narzekam.
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #746 19 Gru, 2019, 10:57:50 »
Pytanie też czy deweloperka czy rynek wtórny. Czasami warto wtórny jeżeli jest w miarę ok w stanie i sukcesywnie sobie coś tam zmieniać po jakimś czasie (np. podłoga, płytki). Bo jak sie podliczy ile jeszcze za miejsce parkingowe, piwnice i minimum 1000 zł za wykończenie od metra to się robi grubo. Wszyscy upierają się przy rzekomo tańszych opłatach użytkowych w deweloperce, tylko że to wszystko razem trzeba wrzucić do jednego worka i zobaczyć ile RAZEM wychodzi miesięcznie, bo to co zaoszczedzisz na opłatach odbije się na wyższej racie kredytu.

Offline Rot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 368
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #747 19 Gru, 2019, 12:52:55 »
Wyjąłeś mi z ust

Dats łot szi set ^^

Ja mam tyle oszczędności że jak kupiłem teraz 15 letnie auto, to moim ulubionym przysmakiem jest gruz.
Metr w Lublinie 6k (16% wzrostu) i to na bieda dzielnicach można powiedzieć. Wysraj na takie mieszkanko 50m2. Nie ma chuja. Ja też wypierdalam do szwajcu, tylko jeszcze trochę expa muszę dobić.

Dlatego jak miałem te 11 lat to moi starzy zdecydowali się wybić do Świdnika Śmietnika pod Lublinem.
Co za guffniana miejscowość.

Cytuj
Za obiad zapłaciłem 54zl. Rok temu w tym miejscu za to samo 36. Nie to żebym się skarżył ale ceny już są bardzo blisko niemieckich. A tam jest masa opcji na Groupon itp. gdzie za pół darmo można jeść.

A to nawet dziś na joemonsterze widziałem zestawienie - żarcie podrożało o ok. 30% względem tylko 2018 roku, i to widać.

Uj z tym, że płacą nam więcej, skoro wszystko inne też drożeje.
Miłościwie nam panujący chcą dać nam minimalną rzędu 4k z groszami - no to czekajta tylko aż będziemy płacić 4x więcej za sam fakt życia. Inflacja, pany.


Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 766
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #748 19 Gru, 2019, 19:54:43 »
:D

To mnie właśnie niszczy. Ktoś spina dupę i nie jest w stanie poczekać kilka lat na tańsze mieszkanie ale bierze kredyt na górce na mieszkanie

A pomyślałeś, że są tak zwane sprawy rodzinne, życiowe itd. i nieraz nie da się "poczekać kilka lat" u teściowej, czy w kamienicy ze szczurami itd.
Paczki z głów!

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 202
Odp: Czego Was życie nauczyło?
« Odpowiedź #749 19 Gru, 2019, 20:03:21 »
No do głowy mi to nie przyszło. Serio?

Nie da się czy się nie chce? Nie chce się, czy się nie potrafi policzyć z czym się dana decyzja wiąże finansowo w dłuższej perspektywie?

PS: No przeczytałem jeszcze raz i śmiechłem. Sytuacja rodzinna i życiowa powoduje u ludzi konieczność wbijania się w kredyty na które ich nie stać zamiast wynająć chatę? No lol.
« Ostatnia zmiana: 19 Gru, 2019, 20:11:51 wysłana przez nikt »
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan