Autor Wątek: Jak to jest z tymi PODami? Którego warto?  (Przeczytany 23281 razy)

Offline fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 536
    • Toughest Firefighter Alive
Też mam dylemat (X3 pro / XT pro / 11) ale na razie to wciąż faza gdybania. Powiedzcie mi ile orientacyjnie kosztuje używke ilewen raka?
BTW, teraz w guitarcenter majo nówki za 2999 - taniej niż w tumanie.
Artur sprzedawał jeszcze taniej z tego co się orientuję. Nie wiem czy jest jeszcze opcja, żeby przez niego załatwić... sendnij mu PW

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Na razie i tak orientacyjnie pytam ale fakt, zapomniałem o tym. Z tym że on chyba już tam nie pracuje.
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline Rames

  • Gaduła
  • Wiadomości: 115
ED: ktoś wspomniał tu o Zoomie G5. To one już wyszły? Cenowo w którą półkę by celowały, HD300?
Jakiejś konkretnej daty nie znalazłem, ale jest już w katalogu np. djshopu czyli powinien wyjsc na dniach/tygodniach. Cenowo to jedynie
Spoiler
chociaż sugerowana cena na tym plakacie jest dziwnie niska zakładając, że to dolary amerykańskie.

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Zoom'ów - nie polecam. Brzmi jak gówno.
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline Rames

  • Gaduła
  • Wiadomości: 115
Zoom'ów - nie polecam. Brzmi jak gówno.
Na G3 grał? Moim zdaniem jednak nie brzmi jak gówno, a nawet brzmi całkiem przyzwoicie, chociaż ja tam się nie znam...

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Kumpel ma jakiś podłogowy efekt zooma (g7.1 bodajże) i brzmienie ma bez płaskie i muliste. Nie znaczy to że nie da się nic z niego wydobyć ale większość presetów (w tym wszystkie hi-gainowe) sysają paukę.
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline Rames

  • Gaduła
  • Wiadomości: 115
Myślę, że w tych nowych produktach jednak Zoom się bardziej postarał. Np Joe Nurre, który gra z Loomisem używa G3, jest sporo jego i Loomisa filmików na YT.
Spoiler

Offline Drozd

  • Pr0
  • Wiadomości: 542
  • Serius big fella
W stanach cena 300USD => u nas 300EUR

Prosta zasada, sprawdza się wszędzie ;)
weimar guitar gently weeps

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Sorry za offtop ale widziałeś porównanie cen pieca Diamond Nitrox? W US 4 tysiące dolarów, w Ełropie 4 tysiące funtów :D
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline ghostek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155
  • Jest lampa, jest zabawa :>
    • Homerecording
Dobra, ograłem HD300, to jeszcze muszę zapolować na HD500, i podejmiemy decyzję :)
Wrażenia jak najbardziej spoko, fajne symulacje, dość to rozbudowane, zastanawiam się czy warto dokładać do HD500. Najchętniej bym zapolował na coś używanego.
Panowie czy HD300 brzmi tak samo jak HD500? Różnią się tylko możliwościami?

Co do Zooma g7.1ut - ma bardzo fajne efekty przestrzenne i modulacje, niestety gorzej z wszelkiego rodzaju przesterami. Te brzmiały dość licho, trzeba się było nakręcić. Lampa, faktycznie coś tam w brzmieniu zmieniała, kręcąc tą gałeczką dźwięk jakby się nieco rozjaśniał, taki dodatkowy Presence. Fajna zabawka, ale zdecydowanie do efektów (te są naprawdę fajne) niż do przesterów. Nie przyglądałem się zbyt efektom w Podzie HD, ale symulacje wzmaków POD ma wyraźnie lepsze.
[Error: 1337] Guitars limit in user signature exceeded.

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
A HD300 jest też interfejsem? Bo coś znaleźć nie mogę...
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Jeeeeeeeeeeeeeeeeee eeeeeestttttttttttt ttttttttttttttt
mniut i piah

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
Dobra, to podepnę się i zapytam o wrażenia tych, którzy mają porównanie między X3 Pro a HD. W tych nowszych wypustach dalej czuć, że gra się na cyfrze czy to już zupełnie inny poziom jakości symulacji?
synkopy to guwno

Offline hdx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 53
Moje subiektywne odczucie jest takie, że dalej brzmi jak cyfra. Cyfra zawsze będzie cyfrą, kiedyś chyba po prostu zaczniemy akceptować takie brzmienie ;)

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Vicolku Ty dalej grasz na cyfrze? Bo ja już się przerzuciłem na gitarę :>
mniut i piah

Orange

  • Gość
Oblukałem HD 500, później kupiłem x3. Dozbieraj i kup HD. Raz, że ma parę fajnych bajerków (np. 2 pętle) dwa, że każda aktualizacja softa to są dodatkowe ficzery. Brzmienie - wiesz, musisz siąść i kręcić. Na pewno ukręcisz coś, co cię zadowoli.

Inna sprawa- w X3 używając efektów modulacyjnych (konkretnie chorus) używałem zawsze tego samego. Tera mam XT PRO i ta sama symulacja brzmi dla mnie lepiej. Nie wiem ile jest w tym placebo (napalałem się na XT Pro jak wyszedł) a ile prawdy, ale jestem zadowolony.
Tak naprawdę ważne jest to, co tobie podpasi. I tyle :D

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
Moje subiektywne odczucie jest takie, że dalej brzmi jak cyfra. Cyfra zawsze będzie cyfrą, kiedyś chyba po prostu zaczniemy akceptować takie brzmienie ;)
Tu nie chodzi o brzmienie. Tylko o to jak się na tym gra. Brzmienie jakie siada w miksach już dawno stało się dla mnie akceptowalne ale dalej na tym się gra chujowo(a przynajmniej wymaga zupełnie innej artykulacji niż jakikolwiek analog i zupełnie innego podejścia, które z kolei na lampie się nie sprawdza).
Vicolku Ty dalej grasz na cyfrze? Bo ja już się przerzuciłem na gitarę :>
Tak. Biorę trzy szóstki i napierdalam je smyczkiem od kontrabasa :D
synkopy to guwno

Offline kguitark

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 78

Tu nie chodzi o brzmienie. Tylko o to jak się na tym gra. Brzmienie jakie siada w miksach już dawno stało się dla mnie akceptowalne ale dalej na tym się gra chujowo(a przynajmniej wymaga zupełnie innej artykulacji niż jakikolwiek analog i zupełnie innego podejścia, które z kolei na lampie się nie sprawdza).
Święte słowa. :)

Offline tizziano

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 62
Moje subiektywne odczucie jest takie, że dalej brzmi jak cyfra. Cyfra zawsze będzie cyfrą, kiedyś chyba po prostu zaczniemy akceptować takie brzmienie ;)

Dokładnie..

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
To w takim razie jeśli dobrze rozumuje (niska cena i brak pętli), to ten Zoom G5 to chyba będzie następca G7.1ut, czyli odpowiednik HD300.
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 032
Moje subiektywne odczucie jest takie, że dalej brzmi jak cyfra. Cyfra zawsze będzie cyfrą, kiedyś chyba po prostu zaczniemy akceptować takie brzmienie ;)

Dokładnie..

Brzmienia cyfry nie słyszycie, póki nie widzicie drugiego końca kabla z jednej strony wpiętego w gitarę ;)
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
Inna sprawa- w X3 używając efektów modulacyjnych (konkretnie chorus) używałem zawsze tego samego. Tera mam XT PRO i ta sama symulacja brzmi dla mnie lepiej. Nie wiem ile jest w tym placebo (napalałem się na XT Pro jak wyszedł) a ile prawdy, ale jestem zadowolony.
hmmm... czyli jeżeli nonstop jadę na wirtualnym noizgejcie, dopalaczu, wzmaku i pace to za wiele nie tracę grając na X3? :D
synkopy to guwno

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Tu nie chodzi o brzmienie. Tylko o to jak się na tym gra. Brzmienie jakie siada w miksach już dawno stało się dla mnie akceptowalne ale dalej na tym się gra chujowo(a przynajmniej wymaga zupełnie innej artykulacji niż jakikolwiek analog i zupełnie innego podejścia, które z kolei na lampie się nie sprawdza).
Nie grałem na X3, ale względem XT HD sporo zyskał na dynamice. Nie odczułem nawet aż tak konkretnej różnicy jeśli chodzi o artykulację po przejściu z lampy na HD, choć wiadomo, że to już nie to.
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline kguitark

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 78
Tu nie chodzi o brzmienie. Tylko o to jak się na tym gra. Brzmienie jakie siada w miksach już dawno stało się dla mnie akceptowalne ale dalej na tym się gra chujowo(a przynajmniej wymaga zupełnie innej artykulacji niż jakikolwiek analog i zupełnie innego podejścia, które z kolei na lampie się nie sprawdza).
Nie grałem na X3, ale względem XT HD sporo zyskał na dynamice. Nie odczułem nawet aż tak konkretnej różnicy jeśli chodzi o artykulację po przejściu z lampy na HD, choć wiadomo, że to już nie to.
Ja z kolei nie grałem na HD, ale dynamika na X3 to nieporozumienie. Gra się nieprzyjemnie, co tu dużo mówić. Artykulację po prostu "wycina".
« Ostatnia zmiana: 13 Kwi, 2012, 20:23:19 wysłana przez kguitark »

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Artykulacja, dynamika, potencjometr violume i czyszczenie przesterów. A to wszystko... W deszcz metalu :D
mniut i piah

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
70 Odpowiedzi
48148 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Mar, 2012, 13:18:10
wysłana przez wuj Bat
7 Odpowiedzi
5261 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Paź, 2011, 11:22:26
wysłana przez Zomballo
20 Odpowiedzi
6506 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Lut, 2013, 22:38:13
wysłana przez Vertigo
42 Odpowiedzi
13580 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Lut, 2013, 10:17:17
wysłana przez Lukas
15 Odpowiedzi
2773 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Sie, 2021, 18:00:12
wysłana przez spacelord7