Autor Wątek: Gitara Moog  (Przeczytany 18799 razy)

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Gitara Moog
« 12 Cze, 2008, 12:17:57 »
Wczoraj dostalem maila od Panow z Music Toolz z notka o newsie, jednak z powodu profilu portalu zamieszcze go tu, bo mysle ze warto...

...nie moge sie doczekac komentarzy :D

Podobnie, jak przy okazji poprzednich nietypowych rozwiazan, jestem jak najbardziej na tak! Kreatywny rzemieślnik, nietypowe rozwiazania przekladajace sie na wyjatkowy instrument o rowniez wyjatkowych funkcjach musi zaowocowac czyms wspanialym...

Zreszta Moog... Panowie, co tu duzo gadac...

Oficjalny news z Music Toolz
Firma Moog znana jest z tego, że co roku w Prima Aprilis ogłasza dla żartu wprowadzenie na rynek fikcyjnego produktu. W tym roku jednak największą niespodzianką było to że Moog Guitar (której pojawienie się zaanonsowano 1. kwietnia) to prawdziwy instrument i własnie rozpoczęła się produkcja!

Nawet dystrybutor przyznaje, że mimo zapewnień producenta, sam do ostatniej chwili nie był pewien czy nie jest to żart wymierzony również w niego. W końcu debiut na rynku gitarowym to nie lada przełom w historii firmy Moog.

Niemniej jednak gitara Moog jest już dostępna. Posiada wszystkie funkcje, o których była mowa w informacji z 1. kwietnia, czyli kontrolowane wybrzmienie, tłumienie i filtry Mooga, a wszystko to w najwyższej klasy instrumencie. Nie jest to syntezator ani sterownik MIDI tylko prawdziwa gitara, w której wszystkie efekty wychodzą bezpośrednio spod palców artysty. Moog Guitar wykonana jest z mistrzowską precyzją przez najlepszych lutników i wyposażona elektronikę, z której słynie Moog i która ma wynieść muzykę na zupełnie inny, niedostępny wcześniej poziom.

Do wykonania jej użyto najlepszych gatunków drewna, oraz materiałów takich jak złoto i macica perłowa. Pierwsza, limitowana edycja tego dzieła sztuki - Moog Guitar Paul Vo Collector Edition - dostępna jest w pięciu wersjach kolorystycznych i sygnowana nazwiskiem pomysłodawcy i konstruktora - Paula Vo. Ponadto dostarczana jest z certyfikatem autentyczności pierwszej w historii Gitary Moog.

Elektronika Gitary Moog otwiera przed gitarzystą szeroką skalę nowych form ekspresji:

    * Full Sustain Mode - niekończące się wybrzmiewanie nut na wszystkich strunach, we wszystkich pozycjach na gryfie i w dowolnej głośności.
    * Controlled Sustain Mode - system podtrzymuje wybrzmiewanie granych dźwięków lub wielodźwięków, aktywnie tłumiąc nieużywane struny gitary.
    * Mute Mode - system odbiera strunom energię tłumiąc ich wybrzmiewanie. Rezultat jest bardzo oryginalny, przy odpowiedniej konfiguracji przypomina brzmieniem banjo.
    * Harmonics Blend – pozwala osiągać kreatywne efekty miksując wybrzmiewający lub tłumiony dźwięk strun z mostku i gryfu, obnażając w ten sposób harmoniczne zazwyczaj ukryte w brzmieniu gitary
    * Moog Filter – pozwala kontrolować częstotliwość wbudowanego filtru schodkowego Mooga używając pedału ekspresji lub wejścia CV

Wyłączny dystrybutor: www.musictoolz.pl







Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Odp: Gitara Moog
« Odpowiedź #1 12 Cze, 2008, 12:19:44 »


o tym zapomniales ;)
Łe tej.

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: Gitara Moog
« Odpowiedź #2 12 Cze, 2008, 12:21:05 »
No tak... jeszcze ten

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Odp: Gitara Moog
« Odpowiedź #3 12 Cze, 2008, 12:25:59 »
Łał fajne gitarki. Może kolry trochę jebitne i rażące, ale topy dla mnie mają fajniuchne.
Wiadomo, że gitarki nie do łojenia, a możliwości i efekty jakie można na niej uzyskać pokazują, że jest nowoczesną gitarą przeznaczoną dla bardzo szerokiego grona odbiorców.
Problem jest tylko jeden... Cena: $6,495.00  ::)

Więcej o nich u Producenta.

Edit: jaką toto ma menzurę, bo nie mogę nigdzie znaleźć. U Mooga też nie widzę...
« Ostatnia zmiana: 12 Cze, 2008, 12:28:04 wysłana przez Mery »
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: Gitara Moog
« Odpowiedź #4 12 Cze, 2008, 12:28:06 »
:) ceny nie znalem... ale jak najbardziej Moog'owa

Offline Martens_emenems

  • Pr0
  • Wiadomości: 612
  • innowacja
Odp: Gitara Moog
« Odpowiedź #5 12 Cze, 2008, 13:25:11 »
Cytuj
Problem jest tylko jeden... Cena: $6,495.00  Z politowaniem

Nie przejmuj się... Jak będę sławny i bogaty jedną mogę Ci kupić :). Poza tym ta zielona budzi moje pożądanie... Ciekawy "oddech" słychać na tych nagraniach. Zastanawiam się tylko, czy to gitara, czy jakość nagrania go powodują :).
Djent się skończył, zanim się zaczął, a hard rock jest wieczny.

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Odp: Gitara Moog
« Odpowiedź #6 12 Cze, 2008, 13:33:52 »
Pożądamy w takim razie tą samą ;)
No i czekam aż staniesz się bogaty  :D

Edit: Co do samej ceny - wszysto fajnie, tylko że w Polsce kosztuje u Musitoolz`a ponad 18k...
Czyli jak dla mnie najdroższa zdecydowanie gitara produkowana w dodatku przez znaną firmę, ale zupełnie nieznanego producenta gitar. Czy się przyjmie sam instrument? Trudno powiedzieć. Konkurenta co do możliwości raczej bezpośredniego nie ma, ale można sobie za tą kasę kupić 3 instrumenty (w tym bango) i jechać ;)
« Ostatnia zmiana: 12 Cze, 2008, 13:36:41 wysłana przez Mery »
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Gitara Moog
« Odpowiedź #7 12 Cze, 2008, 13:37:19 »
a mi one mocno przypominaja gitary firmy LAG :P przez te główkę zwłaszcza

to kiedy dostaniecie jednego Móga do zrecenzowania? :D
B ( o ) ( o ) B S

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: Gitara Moog
« Odpowiedź #8 12 Cze, 2008, 14:13:35 »
Nie dostaniemy wcale ;] nie ten portal, nie to forum, choc nie ukrywam, ze bardzo bym chcial... co do glowki, to faktycznie, taka LAGowa troche, chec w pierwszym zetknieciu pomyslalem o Parkerze i Blackmachine

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: Gitara Moog
« Odpowiedź #9 12 Cze, 2008, 14:49:50 »
Ja nie mam info kto te gitarki robi, moze byc tak, choc nie mam zadnego info, ze jest tak jak w wypadkow variaxa, ze gitary robi podwykonawca, moze LAG? Nie wiem, podkreslam, tylko spekuluje

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Gitara Moog
« Odpowiedź #10 12 Cze, 2008, 16:08:53 »
Nie dostaniemy wcale ;] nie ten portal, nie to forum, [...]

i nie ten kolor, bo nie ma białej ;)
B ( o ) ( o ) B S

Offline el-biczel

  • Pr0
  • Wiadomości: 825
  • Zawsze chciałem neutrinem być...
Odp: Gitara Moog
« Odpowiedź #11 12 Cze, 2008, 17:41:15 »
łaaa super gitara! super wyglada, ciekawa propozycja...
tylko znowu limitowana edycja, ktora wykupia kolekcjonerzy i beda sztuczie ceny podbijać...

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Odp: Gitara Moog
« Odpowiedź #12 13 Cze, 2008, 07:51:34 »
Piękna jest. No i cholernie interesująca. Co do ceny, takie wiosło i tak kupią ludzie używający wioseł za podobną kasę więc nie widzę problemu :)
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: Gitara Moog
« Odpowiedź #13 18 Cze, 2008, 13:09:43 »
Rozmawialem przed chwila z przesympatycznym czlowiekiem z Music Toolz i wyglada na to, ze ta gitara trafi jednak do mnie na testy :) Nie wiem jeszcze w jakiej postaci ten tekst zaistnieje, bo jesli chodzi o portal, to jestesmy twardo za trzymaniem sie tematyki ERG, byc moze bedzie to tutaj w temacie, mozliwe, ze na innych zaprzyjaznionych potralach, sprawa w zasadzie do wewnetrznego obgadania, ze swojej strony nie potrafie oponowac wobec propozycji przetestowania takiej gitary, z wiadomych wzgledow (cena, limitowana seria, klasa producenta, zwyczajna ludzka ciekawosc i onanizm na nowosci). Gitara przez Music Toolz jest juz zamowiona, wiec napewno bedzie dostepna w naszym kraju, test jak zwykle bedzie mega wnikliwy z duza iloscia tlustych real-foto

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Odp: Gitara Moog
« Odpowiedź #14 18 Cze, 2008, 13:32:51 »
bo jesli chodzi o portal, to jestesmy twardo za trzymaniem sie tematyki ERG

jestesmy??

myslalem ze wspieramy nowosci ktore maja przelamywac jakies utarte schematy czy to pod wzgledem ilosci strun, czy dlugosci skali czy dopieszczonej elektroniki ktora daje niespotykane dotad efekty :-/
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: Gitara Moog
« Odpowiedź #15 18 Cze, 2008, 13:35:07 »
No totez mowie, ze do wewnetrznego przegadania... Przeciez wiesz Przemus, ze ja wole moje teksty zamieszczac u nas, fiutku

jestesmy??


gdybym pamietal gdzie, to bym wygrzebal Twoje stare posty  :-*
« Ostatnia zmiana: 18 Cze, 2008, 13:37:16 wysłana przez Sinner »

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Odp: Gitara Moog
« Odpowiedź #16 18 Cze, 2008, 13:38:53 »
o moogu? czy o zwyklych 6 strunowkach ktore nic nowego nie wniosly do swiata gitarowego??
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Odp: Gitara Moog
« Odpowiedź #17 19 Cze, 2008, 12:45:32 »
MOoga też można by było dla pełnego testu bujnąć w dól :)

Offline quorton

  • Gaduła
  • Wiadomości: 104
    • myspace
Odp: Gitara Moog
« Odpowiedź #18 16 Cze, 2009, 16:28:50 »
zajebioza


o tym zapomniales ;)
od 3:29, ze slidem brzmi jakby kobieta śpiewała :)

Jak będzie na nie wzięcie to może tańszą wersje wypuszczą
« Ostatnia zmiana: 16 Cze, 2009, 16:34:49 wysłana przez quorton »

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
Odp: Gitara Moog
« Odpowiedź #19 16 Cze, 2009, 16:36:14 »
jakbys poczekal 3 dni to bys odgrzebal watek rowno po roku

Offline quorton

  • Gaduła
  • Wiadomości: 104
    • myspace
Odp: Gitara Moog
« Odpowiedź #20 16 Cze, 2009, 16:49:20 »
shit, nie spojrzałem na datę

Offline Sikor

  • Gaduła
  • Wiadomości: 443
    • Moje galerie...
Odp: Gitara Moog
« Odpowiedź #21 22 Cze, 2009, 08:38:24 »
Mialem (nie)przyjemnosc byc swiadkiem oficjalnej prezentacji tej gitary na MusikMesse w tym roku. Gitara ma wiele ciekawych funkcji, kosztuje krocie, ale w morde, tak koszmarnego brzmienia nie slyszalem dawno. O ile w ogole :o
Nie wiem ile w tym bylo "zaslugi" samej gitary, a ile reszty lancucha, ale z tego koszmarnego wrazenia nie moge sie otrzasnac do teraz ;)
Practice cures most tone issues - John Suhr
--
Moja galeria z Musikmesse 2014 i nie tylko...

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
8 Odpowiedzi
7189 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Sie, 2010, 16:06:04
wysłana przez Leon
24 Odpowiedzi
12350 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Lis, 2010, 22:49:22
wysłana przez Turgon
26 Odpowiedzi
8906 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Kwi, 2015, 12:06:33
wysłana przez W.L
23 Odpowiedzi
7869 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Lip, 2015, 13:43:25
wysłana przez aciek_l
4 Odpowiedzi
3159 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Mar, 2020, 12:43:20
wysłana przez spacelord7