Autor Wątek: tc -g major +fcb 1010 konfiguracja  (Przeczytany 9981 razy)

Offline przemek.git

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 9
tc -g major +fcb 1010 konfiguracja
« 24 Lut, 2012, 12:08:14 »
czy jest ktos na forum kto moze za posrednictwem maila lub telefonu lub tutaj na forum opisać mi jak skonfigurowac majora z fcb??chce ustawic sobie na dolnych przyciskach powiedzmy 5 presetów.......a górnymi włączać lub wyłączać efekty...np delay czy drive........chyba ze ktos jest z wrocka lub okolic to moge podskoczyc ze sprzetem....to moje pierwsze midi....dzieki z góry.....wzmak mam bez wyjsc midi....i chcialbym jeszcze włączac w nim przester jw....

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
aby działało to tak jak piszesz to potrzebujesz innego niż oryginalnego eepromu np UNO
polecam też artykuł
http://www.sevenstring.pl/artykuly/konfiguracja-fcb1010-z-g-major-wzmacniaczem
mi bardzo pomógł
pozdrawiam
i always go full retard

Offline gkoz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 114
Jeśli chodzi o przełączanie kanałów we wzmacniaczu, to podpinasz kabel ze switch out w g-majorze, do gniazda footswitch. Przy danym presecie ustawiasz w menu Levels all/relay, Rly1 albo Rly2 (Jeśli przełączanie kanałów we wzmacniaczu masz realizowane poprzez ring wtyczki jack, to potrzebujesz kabla stereo, jeśli przez tip, to wystarczy kanał mono i tylko Rly1 będzie wprowadzał jakiekolwiek zmiany). Możesz też sterować zmianą kanałów sygnałami control change, musisz tylko wcześniej to zdefiniować w menu MOD.

Dla mnie osobiście tryb stompbox przy g-majorze lekko mija się z celem, ale jak kto woli. Mi zupełnie wystarczy ten jeden CC, którego fcb pełnosprawnie obsłuży.

Offline przemek.git

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 9
poprostu nie uzywam jak narazie wielu brzmien....w zasadzie na dzien dzisiejszy 1 przester jeden czysty....artykuł który przesłał sify....moj wzmak nie ma midi..to orange rockerverb.....chci ałbym zeby pod przyciskami 1-5 były presety majora 1- 5 np....a 6-9 efekty.....ps jak inaczej mozna uzywac tego sprzetu niz stompbox?

Offline gkoz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 114
jak inaczej mozna uzywac tego sprzetu niz stompbox?
Prosty przykład. Pod klawiszem 1 mam brzmienie rhythm, przy którym mam kanał czerwony we wzmacniaczu, jakieś tam EQ, bramke i delikatny reverb w majorze. Pod klawiszem 2 mam brzmienie solo, gdzie jest ustawiony czerwony kanał we wzmacniaczu, inne EQ niż przy rhythm, większy reverb i delay, a jak jeszcze raz wcisnę przycisk 2 włączy mi się whammy. Pod klawiszem 3 mam brzmienie clean gdzie mam jeszcze inne EQ, compressor, jeszcze inny reverb i delay i kanał zielony we wzmacniaczu.
Po co w takim wypadku tryb stompbox?


Dla uściślenia, o jakich efektach mówisz pod klawiszami od 6-9? jeśli chodzi o efekty w g-majorze, to czy nie wystarczy poruszanie się na samych presetach?

Jeśli chodzi o zmianę kanałów we wzmacniaczu, to jak już mówiłem. Wpinasz kabel od switch out w g majorze, do gniazda channel w orange i przy danym presecie ustawiasz w menu levels all/relay, Rly1 na open albo closed.
« Ostatnia zmiana: 24 Lut, 2012, 17:24:10 wysłana przez gkoz »

Offline przemek.git

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 9
moze byc taka opcja....tylko u mnie jest prooblem tego typu......ze nie moge zrobic tak.....zeby fcb po nacisnieciu np 5 właczal mi preset 5 w majorze.....w którym jak wiem moge sobie ustawic przelączanie kanału w piecu,,,niby robie to wg internetowych rad...ale nie działa.....

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
jak nie działa to spróbuj wykorzystać przełączanie kanałów w samym fcb1010 (te 2 relay switche z tyłu).
natomiast jeśli przełącznik kanałów w piecu jest chwilowy (a nie on-off) to lipa, bo sensownie tego się nie da skonfigurować ;/
i always go full retard

Offline gkoz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 114
Opisz co robisz po kolei, bo gdzieś musisz robić błąd.

Offline przemek.git

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 9
probowałem  skonfigurowac fcb wg instrukcji która przytaczal sify...niestety to nie działa...moj wzmak nie ma midi....wiec chce skonfigurowac sam fcb i majora.....mam polska instr do fcb...ale chyba tlumaoczona w google translate....jestem w du..e....wiec potrzebuje od zera,......sorki to moja pierwsza zabawka midi.....co musi byc ustawione w fcb a co w majorze zeby pod 1 byl preset 1.... i tak do 5......w kazdym banku.....rozumiem tez ze w kazdym banku mam 9 presetów.....??

Posty połączone: 28 Lut, 2012, 09:02:38
jak inaczej mozna uzywac tego sprzetu niz stompbox?
Prosty przykład. Pod klawiszem 1 mam brzmienie rhythm, przy którym mam kanał czerwony we wzmacniaczu, jakieś tam EQ, bramke i delikatny reverb w majorze. Pod klawiszem 2 mam brzmienie solo, gdzie jest ustawiony czerwony kanał we wzmacniaczu, inne EQ niż przy rhythm, większy reverb i delay, a jak jeszcze raz wcisnę przycisk 2 włączy mi się whammy. Pod klawiszem 3 mam brzmienie clean gdzie mam jeszcze inne EQ, compressor, jeszcze inny reverb i delay i kanał zielony we wzmacniaczu.
Po co w takim wypadku tryb stompbox?


Dla uściślenia, o jakich efektach mówisz pod klawiszami od 6-9? jeśli chodzi o efekty w g-majorze, to czy nie wystarczy poruszanie się na samych presetach?


mozesz opisac jak to skonfigurowac zeby tak działało???
« Ostatnia zmiana: 28 Lut, 2012, 09:02:39 wysłana przez przemek.git »

Offline benkai

  • The Resolver
  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
Zacznij od ustawienia kanalu midi na g-majorze. Domyslnie jest chyba 1, jezeli bedzie omni to zmien.
Teraz - ustaw w menu midi/util parametr 'program bank' na user
podlacz prawidlowo fcb z g-majorem (out fcb  z in majora).
skonfiguruj jeden preset na fcb - zeby na kanale 1 midi wysylal komunikat PC1.
Nacisnij pedal presetu i zobacz czy na wyswietlaczu majora mignie napis 'midi in'
G-major powinien się przelaczyc na 1 preset z banku uzytkownika.

Jezeli zadziala mozesz przejsc dalej - czyli do sterowania kanalami ampa.
Co to za wzmak ?
« Ostatnia zmiana: 28 Lut, 2012, 20:50:13 wysłana przez benkai »

Offline gkoz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 114
Lepiej powiedz czego nie rozumiesz w opisie, który przytoczył w  linku kolega sify. Ewentualnie poszukaj na youtube, tego jest od groma w internecie.

Offline przemek.git

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 9
benkai :) dzieki wielkie zadziałało to o co chodziło...przynajm niej narazie :)....mam orange rockerverba....on nie ma midi wiec planuje sobie w presetach ustawic switch....zeby jackiem wyjsc do switcha w orange...i zeby major przełączaał kanał wpresecie......gkoz z youtube tez super sprawa......rozumie m ze pod pedałami moge sobie ustawic zmiane wartosci róznych efektów??:)

gdzie w presecia majora ustawia sie wlaczanie kanału??:)
« Ostatnia zmiana: 01 Mar, 2012, 22:07:36 wysłana przez przemek.git »

Offline gkoz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 114
To jest właśnie fajne w midi, że pod klawiszem 1 możesz mieć zasadniczo dowolny preset, wszystko zależy od tego jak to ustawisz.

Offline przemek.git

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 9
zanim to ogarne jeszcze troche wody uplynie:) ale zapowiada sie ciekawie:)..ponawiam pytanko z poprzedniego posta :)

Offline gkoz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 114
Że przełączenie kanałów?
Zacytuję siebie samego:
"Przy danym presecie ustawiasz w menu Levels all/relay, Rly1 albo Rly2 (Jeśli przełączanie kanałów we wzmacniaczu masz realizowane poprzez ring wtyczki jack, to potrzebujesz kabla stereo, jeśli przez tip, to wystarczy kanał mono i tylko Rly1 będzie wprowadzał jakiekolwiek zmiany)."

Offline benkai

  • The Resolver
  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
OK man.

Nie wiem jaki jest twoj poziom edukacji technicznej, toteż postaram się to przedstawić możliwie prosto, jeżeli cię to urazi, to i'm sorry, no offence ;)

Primo:

w twoim oranżu masz z tyłu wejścia na 2 footswitche:


a w g-majorze jest jedno gniazdo STEREO, obsługiwane przez 2 styczniki - czyli może zastąpić 2 footswitche.
Kabel, który pozwala to zrobić jest w instrukcji g-majora:



Zwróć uwagę na ten z prawej strony.
Zaczyna się wtykiem jack stereo, czyli takim:


a konczy dwoma mono:


Wracajmy do sedna.
Jeżeli chcesz przełączać tylko kanał w piecu, wystarczy standardowy kabelek mono - taki jak do gitary. łączysz g-majora z gniazdem w piecu po czym ostawiasz w presecie w opcji 'levels/relay' - 'relay 1' na ON lub off.

Jezeli chcesz sterowac rowniez reverbem - musisz polutowac kabel taki jak na schemacie, wtedy bedziesz mogl korzystać także z 'relay 2'.

Pomogło?

Offline bart

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 5
Witam Was

Jestem generalnie nowicjuszem i szukam na necie informacji odnośnie gmajor-fcb1010 i triple peavey xxx

Przemek.git ma orange ja mam peaveya triple xxx /gniazdo jest inne, bo 7din pin



Nie mam do wzmaka kontrolera tak więc szukam innego wyjścia

Czy w moim przypadku muszę zamówić 7din -jack mono?
czy 7din -jack stereo abym mógł swobodnie operować kanałami przesterów dzięki fcb 1010

Pozdrawiam i mam nadzieję że ktoś posiada jakieś doświadczenie w tej tematyce  ;)

Offline benkai

  • The Resolver
  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
Witam Was

Jestem generalnie nowicjuszem i szukam na necie informacji odnośnie gmajor-fcb1010 i triple peavey xxx

Przemek.git ma orange ja mam peaveya triple xxx /gniazdo jest inne, bo 7din pin

( Obraz usunięty.)

Nie mam do wzmaka kontrolera tak więc szukam innego wyjścia

Czy w moim przypadku muszę zamówić 7din -jack mono?
czy 7din -jack stereo abym mógł swobodnie operować kanałami przesterów dzięki fcb 1010

Pozdrawiam i mam nadzieję że ktoś posiada jakieś doświadczenie w tej tematyce  ;)

Nie znam tego pieca, ale z internetów wynika że ma potrójny footswitch - przy twojej konfguracji sprzetowej, można się pokusic nawet o sterowanie wszystkiego, bo masz 4 przelacznikii zwierne (2 w gmajorze i 2 w fcb). jezeli Nie zalezy ci na sterowaniu petla, to sprawa jest jeszcze prostsza (mozesz wtedy uzyc albo gmajora, albo fcb, co ci latwiej bedzie programowac).



Najprosciej bedzie uzyc g-majora. Kabel taki jak na tym schemacie, potrzebujesz wtyku din7 i jednego stereojacka. Do tego kabel stereo lub jakikolwiek trójżyłowy, Lutujesz wedlug schematu i voila. Potem tylko musisz sobie zobaczyc co ktory relay w gmajorze przelacza w piecu.

Offline bart

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 5
Dziękuje Benkai za odpowiedź. Jak będę miał wszystkie kable to zabiorę się za to. A na końcu prześlę info.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
8 Odpowiedzi
2785 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Wrz, 2012, 15:55:37
wysłana przez nergal86
8 Odpowiedzi
4066 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Paź, 2012, 19:32:23
wysłana przez EMcustom
1 Odpowiedzi
1713 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Sty, 2014, 11:23:49
wysłana przez franken
1 Odpowiedzi
1161 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Kwi, 2015, 20:26:43
wysłana przez g-zs
2 Odpowiedzi
4246 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Sty, 2019, 18:44:27
wysłana przez vastio