Autor Wątek: [NGD] Nexus Octagon 8  (Przeczytany 74021 razy)

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
Odp: [NGD] Nexus Octagon 8
« Odpowiedź #150 19 Lut, 2012, 06:54:17 »
to wiosło jest do oglądania a nie grania



"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Odp: [NGD] Nexus Octagon 8
« Odpowiedź #151 19 Lut, 2012, 09:11:58 »
Dla mnie to może nawet powiedzieć, że mu to spadło z kosmosu, albo, że przeczytał o tym w Pani Domu, ważne żeby patent działał.

No i to by było bardziej prawdopodobne i wiarygodne ;)
Wierze w Jego talent i intuicję a to czasami więcej jak wiedza mierzalna. Ale byle kitu nie wciągam do nosa ;). Za długo chodze po tej ziemi .
Commelina, nie żebym sie przypieprzał, nie zrozum tego tak ale masz dyplom mgr fizyki? Jacek ma, właśnie po to, by móc takie rzeczy policzyć, zrobić i żeby działały. Tak z dziennikarskiej sumienności dodaję. No offence oczywiście.
Ale nie mogę się też nie zgodzić z Twoim rozwinięciem. W każdym razie jeśli patent działa to co za problem? Niech nawet będzie wstawiany na polanie przez nagie dziewice przy pełni księżyca, koniecznie umazanych krwią koguta...
« Ostatnia zmiana: 19 Lut, 2012, 09:15:49 wysłana przez Yony »

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: [NGD] Nexus Octagon 8
« Odpowiedź #152 19 Lut, 2012, 11:22:35 »
Rzekłbym intrygują, fascynują mnie takie tematy, wierze w naukę na równi z wiarą w intucje i "szósty zmysł". Połączenie tych dwóch "sił" musi dało fascynujący efekt. Zapewne dlatego to drąze, jako ze mnie to intryguje, nie potrafię przejśc obojętnie, i zawsze "wierci dziure w głowie"pytanie, jakież to dziewice tam były, blondi a może rude i jaki to ma wpływ i na co. Cóż taki juz jestem, jeśli jest coś wartego uwagi, coś wychodzącego ponad przeciętność, to  chciałbym to zgłębić.

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
Odp: [NGD] Nexus Octagon 8
« Odpowiedź #153 19 Lut, 2012, 11:42:27 »
Niestety jakkolwiek fizyka jest bardzo pasjonującym działem wiedzy bardzo przydatnym przy budowie instrumentów, to jednak na nie wiele się zdaje w kwestii zaprojektowania samego brzmienia gitary. I tu muszę się trochę zgodzić z commeliną, że owszem, jakiś to wpływ ma na brzmienie ale nie koniecznie na takiej zasadzie, że da się to dokładnie policzyć i przewidzieć. Drewno jest mega nie jednorodne, wykazuje ogromny rozrzut wielu parametrów i praktycznie każde wiosło(nawet o identycznej specyfikacji) gra troszeczkę inaczej, więc i ta rurowa ''korekcja'' w każdym egzemplarzu powinna się troszkę różnić.
Praktycznie do chwili podłączenia gitary tak na prawdę nie wiadomo jak to zagra. Choć staranność konstrukcyjna i dbałość przy wykonaniu najistotniejszych elementów bardzo mocno zwiększają prawdopodobieństwo, że gitara zagra dobrze i niczego w jej brzmieniu nie zabraknie.
I tak należy podejść do wioseł Nexusa. Skoro grają dobrze to zapewne są też zrobione dobrze. Wpływ ów komór rezonansowych i dodatkowej masy bardzo gęstego mosiądzu również jakiś jest. Ale czy to właśnie te rury w największym stopniu determinują brzmienie?
synkopy to guwno

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 402
    • CTG TV
Odp: [NGD] Nexus Octagon 8
« Odpowiedź #154 19 Lut, 2012, 11:47:02 »
Na pewno nie. Najbardziej determinuje brzmienie chujowy set strun do ósemki Łerni Bola ;P
mniut i piah

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: [NGD] Nexus Octagon 8
« Odpowiedź #155 19 Lut, 2012, 12:05:49 »
Powodem chujowego brzmienia gitary, jest wyłącznie gitarzysta :D

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
Odp: [NGD] Nexus Octagon 8
« Odpowiedź #156 19 Lut, 2012, 12:12:33 »
Powodem chujowego brzmienia gitary, jest wyłącznie gitarzysta :D

Mądrości ludowe u mnie zawsze w cenie :P choć wygodniej rzeźbić ostrym dłutem, niż tępym i zardzewiałym, tak samo i z wiosłem, lepszego muzyka z ciebie nie zrobi, skoro grasz jak fujara.

Jeszcze pytanko do właściciela. Jak trzyma się w rękach taką "sztachetę"? W sensie szerokości gryfu, bo dużo ludzi narzeka, że jednak dodatkowa struna to kosztem wygody.
Nigdy nie trzymałem ósemki w łapach, więc chciałbym wiedzieć.
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: [NGD] Nexus Octagon 8
« Odpowiedź #157 19 Lut, 2012, 12:19:37 »
Ósemki-srósemki. A miałeś kiedyśmw ręku Danelectro, albo Jaguara? Te gitary nie chcą grać, nawet jak się na nich... gra! :D Co nie przeszkadzało Lubertowi nagrać na nich "Kashmir" i Żakowi "Smells Like Teen Spirit" ;)

Offline PokerFace

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 83
Odp: [NGD] Nexus Octagon 8
« Odpowiedź #158 19 Lut, 2012, 12:23:37 »
Jeszcze pytanko do właściciela. Jak trzyma się w rękach taką "sztachetę"? W sensie szerokości gryfu, bo dużo ludzi narzeka, że jednak dodatkowa struna to kosztem wygody.
Nigdy nie trzymałem ósemki w łapach, więc chciałbym wiedzieć.

Powiem Ci, że jako właściciel RG2228, mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że Octagon to zajebista wyścigówka :D co do szerokości to też nie ma dramatu, osobiścię wolę 8 niż 6, chociaż mój strat od Nexusa jest równie zajebisty
na pochyłe drzewo nawet Salomon nie naleje.

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
Odp: [NGD] Nexus Octagon 8
« Odpowiedź #159 19 Lut, 2012, 14:04:11 »
Czyli to nie pierwsza twoja ósemka... no to może pokusisz się o małe porównanie, oczywiście zdaje sobie sprawę, że to dwa diametralnie różne instrumenty, ale chodzi mi o + i  -, co przemawia bardziej na korzyść 2228, a co na korzyść Nexusa?
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline PokerFace

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 83
Odp: [NGD] Nexus Octagon 8
« Odpowiedź #160 19 Lut, 2012, 20:29:12 »
Hehe, szczerze to bardzo trudne. 2228 miał nieco grubszy gryf co było w sumie plusem, ale jednak jego szerkość trochę mi przeszkadzała. W Nexusie jest smuklejszy i znacznie, znacznie węższy. Nexus jest dużo głośniejszy z dechy, ma dużo lepszy dostęp do wysokich pozycji i w ogóle jest fajniejszy. Ale jednak urok brokatowo czarnego lakieru i możliwość pierdolnięcia na 27" powoduje u mnie uśmiech :D
na pochyłe drzewo nawet Salomon nie naleje.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 828
Odp: [NGD] Nexus Octagon 8
« Odpowiedź #161 20 Lut, 2012, 06:55:14 »
Aha. Dlatego też zrobiłeś sobie full customa - z ruramy! - ale na złość sobie 25,5" ;).
Paczki z głów!

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Odp: [NGD] Nexus Octagon 8
« Odpowiedź #162 20 Lut, 2012, 08:52:33 »
Zawsze można zrobić z tego szregingmaszin, strojenie jak 7 z dodaną chyba A#. Dla tej menzury to sensowniejsze rozwiązanie raczej. IMO!

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 828
Odp: [NGD] Nexus Octagon 8
« Odpowiedź #163 20 Lut, 2012, 09:05:08 »
Ale czy komplet EB da radę?! ;)
Paczki z głów!

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 828
Odp: [NGD] Nexus Octagon 8
« Odpowiedź #164 20 Lut, 2012, 10:17:46 »
Po mojemu z deka poronione, bo dźwięk E (czyli 24 próg najcieńszej) jest wystarczająco irytujący.

Grając w H na szóstce nie miałem tej przyjemności od 1,5 dekady ;).
Paczki z głów!

Offline benkai

  • The Resolver
  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
Odp: [NGD] Nexus Octagon 8
« Odpowiedź #165 20 Lut, 2012, 19:01:57 »
Podejrzewam, że wpływ tych rureczek na brzmienie gitary jest równie duże co odkręcenie płytki w jazzbasie. Niektórzy pewnie usłyszą różnicę. Przy czym płytkę można przykręcić i mieć jakieś porównanie czy coś się zmieniło.
Nadmieniam, iż wypadałoby, by testujący wykonał sobie pierwej audiogram celem określenia utraty słuchu wynikającej np. z wieku ;)

Spoiler

Niemniej - wiosło robi wrażenie i wywołuje dyskusję, i chwała jego twórcy za to, że ma chęć wymyślać takie ciekawostki.
« Ostatnia zmiana: 20 Lut, 2012, 19:03:58 wysłana przez benkai »

Offline .rogaty

  • Gaduła
  • Wiadomości: 287
  • Dolina Magicznego Jednorożca Nińdzia!
Odp: [NGD] Nexus Octagon 8
« Odpowiedź #166 20 Lut, 2012, 19:54:22 »
Mnie się te rurki od razu skojarzyły z wyrzutnią torped skitraną we wieśle. :D Nie wiem jak to ma działać, ale podoba mi się bo funduje takiego małego mindfucka. :D
It's always nice to have a penis.

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
Odp: [NGD] Nexus Octagon 8
« Odpowiedź #167 20 Lut, 2012, 20:08:57 »
Nie wiem, mi się to skojarzyło z samicą Kurvinoxa. Też ma trzy... :lol:
synkopy to guwno

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 828
Odp: [NGD] Nexus Octagon 8
« Odpowiedź #168 20 Lut, 2012, 22:26:54 »
Mnie się te rurki od razu skojarzyły z wyrzutnią torped skitraną we wieśle. :D Nie wiem jak to ma działać, ale podoba mi się bo funduje takiego małego mindfucka. :D
Desperados, Nexusados, Octanados, o le!
Paczki z głów!

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 500
Odp: [NGD] Nexus Octagon 8
« Odpowiedź #169 20 Lut, 2012, 22:41:16 »
Już wiem po co są dziurury!
Spoiler
« Ostatnia zmiana: 20 Lut, 2012, 22:47:10 wysłana przez sylkis »
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Odp: [NGD] Nexus Octagon 8
« Odpowiedź #170 20 Lut, 2012, 23:03:36 »
Tylko ze jak zrobisz fletnie pana z metalowych rur to nic nie zagrasz :D
Najwyżej pobrzdąkać możesz :D
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 500
Odp: [NGD] Nexus Octagon 8
« Odpowiedź #171 20 Lut, 2012, 23:17:22 »
Istnieją metalowe instrumenty dęte, więc może i coś tam dałoby się wyrzeźbić :D
Ale bajdurzę sobie tak, bo się nie znam. Na obronę tamtego pierdolnę tylko Kapitana Obwiesia, że kształt i długość rurek wpływają na brzmienie wychodzącego i wchodzącego powietrza, ale nie wiem czy to jakkolwiek odczuwalnie wpływa na brzmienie wiosła, czy chodzi raczej o sam efekt dzwonu drgających rurek :P
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Odp: [NGD] Nexus Octagon 8
« Odpowiedź #172 21 Lut, 2012, 00:00:09 »
Powiem tyle piszczałki w organach czasami robione sa z mosiądzu lecz nie koniecznie.
"efekt dzwonu drgających rurek" jak ci rura drga to znaczy ze obok jest laska :-[
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
Odp: [NGD] Nexus Octagon 8
« Odpowiedź #173 21 Lut, 2012, 00:13:46 »
Powiem tyle piszczałki w organach czasami robione sa z mosiądzu lecz nie koniecznie.
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=rBskjhd076o#t=83s
synkopy to guwno

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Odp: [NGD] Nexus Octagon 8
« Odpowiedź #174 21 Lut, 2012, 00:23:11 »
Piszczałka ma kształt długiego, wąskiego słupa o przekroju prostokątnym lub okrągłym. Zawsze posiada możliwość nieznacznej zmiany wysokości tonu w celu strojenia.
Wykonana jest z metalu (cyny, ołowiu, cynku, stopu miedzi i mosiądzu), drewna lub, bardzo rzadko z innego materiału, np. żelazobetonu, szkła, kartonu, plastiku.
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
8 Odpowiedzi
3822 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Mar, 2010, 12:47:31
wysłana przez Bloo
[Z] Nexus Jacksus

Zaczęty przez 13 « 1 2 3 » Custom shop

61 Odpowiedzi
34696 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Lis, 2012, 00:02:12
wysłana przez niedziak
13 Odpowiedzi
4901 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Paź, 2013, 15:08:43
wysłana przez PokerFace
2 Odpowiedzi
2125 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Paź, 2014, 21:23:50
wysłana przez tanczacybanan
56 Odpowiedzi
33939 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Gru, 2015, 22:12:05
wysłana przez 13