Autor Wątek: [NGD] Nexus Octagon 8  (Przeczytany 74015 razy)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 828
Odp: [NGD] Nexus Octagon 8
« Odpowiedź #125 17 Lut, 2012, 11:54:43 »
oczywiście to dywagacje są i dalej nie mamy pojęcia co pan Jacek miał na myśli :D

Może to taki lutniczy trolling? ;)
Paczki z głów!

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Odp: [NGD] Nexus Octagon 8
« Odpowiedź #126 17 Lut, 2012, 11:59:10 »
Wcale niewykluczone że pan Nexus umiera ze śmiechu czytając ten temat ;)
Łe tej.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 828
Odp: [NGD] Nexus Octagon 8
« Odpowiedź #127 17 Lut, 2012, 12:06:48 »
Uczeni wysunęli hipnozę, że to niekoniecznie musi być lutnictwo trollingowe. Tylko zwykła ekonomia. Walał się kawał rurki po warsztacie, za 4,79zł/m, to wystarczyło ciachnąć na trzy, zapodać w wiosło i cena skoczyła o pińcet.
Paczki z głów!

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Odp: [NGD] Nexus Octagon 8
« Odpowiedź #128 17 Lut, 2012, 12:09:29 »
Ta. Widzę oczyma wyobraźni, jak woła do dzieci:

"Jasiek, Małgosia, dajcie te ozdobne tulejki od kredek, wezne wstawie do gity, żeby się wiara miała nad czem pałować" :D

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 828
Odp: [NGD] Nexus Octagon 8
« Odpowiedź #129 17 Lut, 2012, 12:12:36 »
Do następnego wiesła coś zajumie żonie - zobaczycie!
Paczki z głów!

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: [NGD] Nexus Octagon 8
« Odpowiedź #130 17 Lut, 2012, 12:29:10 »
Tylko rakiety nie zbudujta i w kosmos nie polećta :D

Posty połączone: 17 Lut, 2012, 12:29:10
Tylko rakiety nie zbudujta i w kosmos nie polećta :D

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
Odp: [NGD] Nexus Octagon 8
« Odpowiedź #131 17 Lut, 2012, 13:08:54 »
Pozwoliłem sobie zadzwonić do Jacka Kobylskiego, co by się dowiedzieć czegoś na temat tego tajemniczego systemu konturowania.
W odpowiedzi nie usłyszałem zbyt wiele, bo P. Kobylski powiedział, że równie dobrze mogę sobie zadzwonić do dowolnej wybranej firmy i poprosić, żeby zdradziła tajemnicę jakiegoś patentu.

Ale tyle udało mi się zanotować;

Cytuj
System konturujący dynamizuje najsłabszą część wybranego pasma, co jest bardzo istotne w odniesieniu do rezonansu płyt Chladniego, ponieważ jest to też instrument akustyczny, o czym nie należy zapominać. Jest to rodzaj naturalnego wspomgania tych częstotliwości, które w naturalny sposób mają prawo zachowywać się nieselektywnie.
System konturujący ma wpisaną określoną wartość dynamiczną, więc zatykanie rur raczej nic nie da. Można zamówić taki sam instrument bez systemu konturującego i wtedy porównać oba instrumenty.

Cała trudność polega na uszeregowaniu wielu zmiennych jak gatunek drewna, jego wlaściwości brzemieniowe, gęstość, etc. w jeden spójny ciąg, bo same wzory są proste i ogólnie dostępne, ale pominięcie któregoś z elementów doprowadzi do klapy, fizyka niestety jest okrutna.

:P
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: [NGD] Nexus Octagon 8
« Odpowiedź #132 17 Lut, 2012, 13:26:19 »
Cytuj
Cała trudność polega na uszeregowaniu wielu zmiennych jak gatunek drewna, jego wlaściwości brzemieniowe, gęstość, etc. w jeden spójny ciąg, bo same wzory są proste i ogólnie dostępne,

To jest bardzo proste: pod "pi" podstawiamy mahoń, dzielimy przez fornir, różniczkujemy klonem i voila - jest gitara z systemem kąturującym.  Mogę takie rzeczy czytać cały dzień! :D

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: [NGD] Nexus Octagon 8
« Odpowiedź #133 17 Lut, 2012, 13:45:44 »
No to teraz faktycznie dojebał. Czyli powiedział tak by nic nie powiedzieć. Ale za to jak to mądrze brzmi, ( jeno tylko dla dzieci w podstawówce ) jeszcze chwila i bede bliski teorii którą przytoczył Wujcio Bat.
Proponuje zakończyc na tym ze gitara jest pieknie wykonana i niesie radość aktualnemu właścicielowi a resztę odłóżmy ad akta ;)

Offline Mordimer

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
    • PMH
Odp: [NGD] Nexus Octagon 8
« Odpowiedź #134 17 Lut, 2012, 13:56:20 »
Dla mnie to jest tak:
Jak gitara się trzęsie w częstotliwościach rezonansowych rurek, to ta energia jakby wylatuje - w sensie te drgania są tłumione. Z kolei jak się gitara trzęsie w częstotliwościach rezonansowych tej komory, to ten rezonans jeszcze bardziej rozbuja drewno - zatem mamy wzmocnienie.

Wiadomo, że do rozpatrzenia jest zylion czynników, zatem policzyć się tego nie da nawet znając całki ;)

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
Odp: [NGD] Nexus Octagon 8
« Odpowiedź #135 17 Lut, 2012, 14:43:22 »
No to teraz faktycznie dojebał.

No nie wiem... zadzwoń do Gibsona, spróbuj się zapytać jak robią gitarę od A do Z, a jak nie zechcą odpowiedzieć to napisz, że dojebali, bo nie chcą zdradzać czegoś, nad czym ślęczeli kilka miesięcy.
Pojawia się jakiś patent, nikt nie wie co i jak, ale powiedz mi jak to robisz, jakiej próby dzwonowej mosiądzu używasz, jak zakotwiczone są rury, czy są wygięte, czy proste, czy każda ma tę samą długość, masz mi opisać wszystko z detalami bo ja chcę wiedzieć, a jak nie powiesz toś wieśniak. :P

Pozostaje mi pogratulować jeszcze raz instrumentu właścicielowi, a Nexusowi życzyć wymyślania ciągle nowych patentów. Ma koleś na czym czapkę nosić.
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: [NGD] Nexus Octagon 8
« Odpowiedź #136 17 Lut, 2012, 15:22:24 »
Otóż IMO dojebał z prostej przyczyny. Jesli coś jest niemierzalne jak juz napisał Mordimer, z czym znając drewno i jego właściwości całkowicie się zgadzam, nie powinno sie stosować tekstów typu fizyka jest bezlitosna i mieszac do tego fizy i matmy. Jesli by ów Pan stwierdził, ze nie sposób tego pomierzyc, ale wpadł na ten pomysł, badał to organoleptycznie i WYPRAKTYKOWAŁ ten paten, na drodze doświadczeń w oparciu o wiedze z dziedziny technologii drewna i Akustyki to tylko bym skłonił głowę z szacunku i podziwiał po wsze czasy.  A tak ? dojebał i tyle albo wyzej sra niz dupe ma i ma nas za głupców. Co dalej nie zmienia faktu ze gitara jest cudnej urody tylko i wyłącznie dzięki Jego talentowi. Poki co pozostanę przy własnej teorii, ze niebywały talent manualny idzie w parze z oratorskim.

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 981
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Odp: [NGD] Nexus Octagon 8
« Odpowiedź #137 17 Lut, 2012, 15:56:10 »
Dla mnie to może nawet powiedzieć, że mu to spadło z kosmosu, albo, że przeczytał o tym w Pani Domu, ważne żeby patent działał.
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Odp: [NGD] Nexus Octagon 8
« Odpowiedź #138 17 Lut, 2012, 15:58:38 »
A jak twierdzi właściciel, działa ;)
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 981
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Odp: [NGD] Nexus Octagon 8
« Odpowiedź #139 17 Lut, 2012, 16:00:47 »
no i Amen, sam ogram jak mnie kiedyś wpuści do domu
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: [NGD] Nexus Octagon 8
« Odpowiedź #140 17 Lut, 2012, 16:07:18 »
Dla mnie to może nawet powiedzieć, że mu to spadło z kosmosu, albo, że przeczytał o tym w Pani Domu, ważne żeby patent działał.

No i to by było bardziej prawdopodobne i wiarygodne ;)
Wierze w Jego talent i intuicję a to czasami więcej jak wiedza mierzalna. Ale byle kitu nie wciągam do nosa ;). Za długo chodze po tej ziemi .

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 367
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: [NGD] Nexus Octagon 8
« Odpowiedź #141 17 Lut, 2012, 16:07:28 »
Te 3 rurki to fletnia pana. Masz pan i kitarę, i piszczałki.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 981
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Odp: [NGD] Nexus Octagon 8
« Odpowiedź #142 17 Lut, 2012, 16:11:43 »
Dla mnie to może nawet powiedzieć, że mu to spadło z kosmosu, albo, że przeczytał o tym w Pani Domu, ważne żeby patent działał.

No i to by było bardziej prawdopodobne i wiarygodne ;)
Wierze w Jego talent i intuicję a to czasami więcej jak wiedza mierzalna. Ale byle kitu nie wciągam do nosa ;). Za długo chodze po tej ziemi .

Czyli Twoim zdaniem to nie działa i wyruchał kolegę w kakao? Dobrze rozumiem?
Bo jeśli działa, to w czym problem? Sprzedał nie patent a działanie.
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: [NGD] Nexus Octagon 8
« Odpowiedź #143 17 Lut, 2012, 16:29:28 »
Oj młodziak, nie czytasz albo czytasz i sie nie zastanawiasz. Ale co tam czytaj uważnie: Nie twierdze, ze nie działa, niech działa, ba nawet chciałbym zeby to działało, nie mam zadnych podstaw to tego by w to wątpić bo zgodnie z akustyką to musi działać.... w jakiś tam sposób. Został pokazany patent , super, dodana ideologia i z ta ideologią podpieraną, nie intuicją, nie doświadczeniami, tylko fizyką trudno jest mi sie zgodzić. Powtórze jeśli coś jest nie mierzalne w takiej materii ... inaczej. Jesli Twórca ma mozliwośc zbadania gęstości danego kawałka drewna i jego wartości rezonansowych to znaczy ze me nienajgorsze laboratorium. czyli liczymy gestość drewna np:
Obliczyć gęstość drewna, z którego wykonano klocek sześcienny, jeśli po wrzuceniu go do nafty o gęstości 810 kg/m3 pływa on zanurzony do 4/5 swej objętości. OK mam drewno i jego gęstość
wartość rezonansowa ? masz na to pomysł ?
Po tych wszystkich doświadczeniach ile wg Ciebie kosztowała by taka gitara ?
Prosta sprawa, nie wierze, ze takie badania zostały przeprowadzone, natomiast wierze w intuicję która dała pozytywny wynik. Chronicznie nie znosze jak dorabia sie niepotrzebną ideologie do taki pięknego instrumentu i być może zajebistego patentu.
 Może ciut sie zagalopuję, ale to mi przypomina trochę teksty o scinaniu drzewa w nów, czy jestes w stanie stwierdzić ze to nie daje zajebistych rezultatów ? Mam takie drewno i gitara gra jak głupia, sustain jak sam skervesen, i to działa, i co Ty na to ?
« Ostatnia zmiana: 17 Lut, 2012, 16:35:50 wysłana przez commelina »

Offline Mordimer

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
    • PMH
Odp: [NGD] Nexus Octagon 8
« Odpowiedź #144 17 Lut, 2012, 16:33:56 »
Na 100% w tym przypadku najpierw był pomysł i realizacja, a dopiero po wielu próbach i osiągnięciu zadowalającego efektu pojawiły się próby przypisania teorii i cyferek.
Nawet najlepsze modele matematyczne nie są w stanie dokładnie przewidzieć zachowania tak skomplikowanych układów - pewne rzeczy można obczaić "z teorii", ale na podstawie samej teorii to nawet cep wyjdzie źle.

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
Odp: [NGD] Nexus Octagon 8
« Odpowiedź #145 17 Lut, 2012, 16:37:24 »
No właśnie, sprzedał coś co POLICZYŁ, opatentował i jest jego. W dziedzinie gitary już kamienna podstrunnica wzbudzała sporo kontrowersji, a jednak działa i ludzie są zachwyceni patentem.
Fakt, że kamienna podstrunnica to dopłata 2k, ale ludzie płacą, bo uważają, że jest genialna.
Warto chwile pomyśleć zanim się coś napisze, bo można zrobić solidnemu lutnikowi zły PR.
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: [NGD] Nexus Octagon 8
« Odpowiedź #146 17 Lut, 2012, 16:40:40 »
Cytuj
Warto chwile pomyśleć zanim się coś napisze, bo można zrobić solidnemuj lutnikowi gitarze zły PR.

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
Odp: [NGD] Nexus Octagon 8
« Odpowiedź #147 17 Lut, 2012, 16:49:58 »
Zgoda. :P
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline Jakub_Z.

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Matowy
Odp: [NGD] Nexus Octagon 8
« Odpowiedź #148 17 Lut, 2012, 18:04:13 »
Dziurki, rurki - jeden chuj. Wiosło wygląda całkiem w pytkię. Kształt spoko, fajne podejście do ósemkowego tematu. Podoba mie się. Rurki to mogą coś dawać i nie mogą (wisi mi to), ale bym się przez nie wkurwiał, że mie się wiosło w środku kurzy :D

Gratki! Piękny mebelek!

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 828
Odp: [NGD] Nexus Octagon 8
« Odpowiedź #149 18 Lut, 2012, 07:05:52 »
Prupki!!!

(bezy i zy - oczywiście)
Paczki z głów!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
8 Odpowiedzi
3822 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Mar, 2010, 12:47:31
wysłana przez Bloo
[Z] Nexus Jacksus

Zaczęty przez 13 « 1 2 3 » Custom shop

61 Odpowiedzi
34696 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Lis, 2012, 00:02:12
wysłana przez niedziak
13 Odpowiedzi
4900 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Paź, 2013, 15:08:43
wysłana przez PokerFace
2 Odpowiedzi
2125 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Paź, 2014, 21:23:50
wysłana przez tanczacybanan
56 Odpowiedzi
33939 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Gru, 2015, 22:12:05
wysłana przez 13