Ankieta

Co je borsuk?

Trawę
8 (18.6%)
Muchy
2 (4.7%)
Nie
33 (76.7%)

Głosów w sumie: 41

Głosowanie skończone: 03 Wrz, 2012, 21:15:14

Autor Wątek: BlacKat Guitars - wątek oficjalny  (Przeczytany 699182 razy)

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 035
Moim zdaniem ceny całkiem adekwatne do jakości używanego przez nas drewna i nakładu pracy a progres w miarę proporcjonalny do bajerów sprzętowych i wykończeniowych.

Żeby nie było, wesoło sobie tylko trollowałem. Sam wychodzę z założenia, że za wysoką jakość powinno się zapłacić. Wiadomo, że cena w okolicach 6-7k zł troszkę szokuje, ale kurwełę, nikt nie każe nam grać na customach ani semi-customach.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
Wiem, że trollowałeś. Ale ja tym razem napisałem poważnie. :D W przypadku blackata to już jest małoseryjna(na razie) produkcja, bo wyklarowały się konkretne modele o konkretnych specyfikacjach a technologia jest w dużym stopniu już dopracowana.
synkopy to guwno

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 362
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Nie wiem o co wam chodzi, przecież te ceny są śmiesznie niskie. :D Gdybym potrzebował 8mki to kupowałbym Blackata zdecydowanie. Bo trzeba wspierać polski przemysł. :D
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 613
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
to ja pohejtuję. pierwsze koty (te z wodogłowiem) były ładniejsze.
nie wyglądały festyniarsko z surowym jesionem na topie jak teraz leony z klonem w śmiesznych kolorach.
widzę, że teraz będą robione z mahą a nie olchą i z BKP zamiast SD BO.
dla mnie straciły urok i pożądaną prze ze mnie speckę.

co do ceny imho bardzo fajna jak na taką speckę :)
i always go full retard

Offline sogard

  • Gaduła
  • Wiadomości: 169
  • ciężej grubiej
    • Mixture
panowie pozazdrościć wam roboty, kto by nie chciał się znać na budowaniu znakomitych gitar, eksportować je za granicę i jeszcze na tym zarabiać? wielkie propsy :)

a ceny rzeczywiście całkiem niskie

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 772
Dokładnie, Amanita. Tak, czy owak - niewidzialna ręka rynku przyjdzie i wygnie wajchę w tę stronę, co trzeba :). Sogard dobrze spuentował.
Paczki z głów!

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Panowie sprawa jest taka. Po pierwsze jest założenie produkcji niskich serii ale serii na określonych komponentach i możliwośc wynegocjowania takich a nie innych cen u producentów . I na tym bazuje wyjściówka
Spoiler
Trzeba od czegoś wyjść, jakiś porządek musi być. Dokładnie tak jak Wujcio stwierdził niewidzialna reka rynku przyjdzie i wyrówna. Co do pickupów o ile dobrze zrozumiałem takie bedą "na stanie" i "od reki" a to nie stoi na przeszkodzie temu, by inne były powiedzmy za miesiąc czy dwa tygodnie. Na ile udało mi sie poznać Didejka, z konkretnymi ludźmi rozmawia konkretnie i do rzeczy. Nie wierze w to, by jesli ktoś przyszedł do niego i stwierdził ze zdecydowanie chce, ale z olcho i jesiono, to on powie spadaj ... no chyba ze bedzie mocno naebany. :P
Z drugiej strony jak kto przyjdzie i stwierdzi ze chce spalta, no to sorry, to jest mozliwe, ale i kase inne.

Offline Drozd

  • Pr0
  • Wiadomości: 542
  • Serius big fella
Nie wiem o co wam chodzi, przecież te ceny są śmiesznie niskie. :D Gdybym potrzebował 8mki to kupowałbym Blackata zdecydowanie. Bo trzeba wspierać polski przemysł. :D

Miałem napisać to samo, ale nie będę się powtarzał. Ósemka z burym knudlem za taką kasę, jeszce mamy rabat...
Miło mnie zaskoczyła firma. Dodam, że grałem na wszystkich nindziach i były zajebiste. Teraz jeszcze z pasywami :tak:

Didej, może jakaś mała prezentacja, gdybyś znalazł kiedyś czas dla hejterów z forum?
weimar guitar gently weeps

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
Taka realno lajfowa czy wideło? Będzie jedno i drugie. Teraz trza nam czasu. Współpraca z Commeliną to najlepsza rzecz jaka mi się mogła w życiu przydarzyć jeśli chodzi o produkcję kotów, ale roszady spowodowały też gruntowną obsuwę w planach. Jedna z obecnie produkowanych gitar - Tiger 7B, powędruje do sevenstringowych testów.

Co do zmian w specyfikacji, to jak już wielokrotnie powtarzałem. Jak ktoś przyjdzie i powie, że chce Jin Hui zamiast Hipshota i WSC zamiast BKP to poszczuję czarnym kotem. Custom shop też będzie - wyceniany adekwatnie - osprzęt jest ustandaryzowany, bo dzięki temu mogę robić z czasem zapasy i optymalizować czas produkcji. Robota customowa często oznacza zakupy części po gorszych cenach, czasami sklepowych. Zmiana pikapów na inny model to nie problem, chociaż ten wybór jest dość dobrze przemyślany i mam pewność, że w określonych specyfikacjach będzie napierdalać aż miło. Naprawdę chciałbym zobaczyć gdzie można kupić 8 w takiej specyfikacji i w takiej cenie. Nawet nie kojarzę żeby była jakaś 8 z piezo na rynku poza naszą.

Moim zdaniem jak na to co oferujemy, jest tanio. Zawsze się jednak znajdą tacy, którzy spodziewają się full wypasu w cenie chińczyka lub korei.

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
Zawsze się jednak znajdą tacy, którzy spodziewają się full wypasu w cenie chińczyka lub korei.

i do tego będą męczyli, kiedy nówka znajdzie się na giełdzie za pół ceny :P

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Apropo Hipshota, jestem bardzo ciekaw tego nowego mostu:

( Obraz usunięty.)

Ano właśnie szukając czegoś tam natrafiłem na taki oto test gitary basowej. Zaciekawił mnie mostek, a test z okolic stycznia 2010 roku, czyz nie podobny mechanizm ? jesli nie taki sam.

http://www.audiostacja.pl/images/pdfy/numer_46_test_Sandberg.pdf

Offline Drozd

  • Pr0
  • Wiadomości: 542
  • Serius big fella
Taka realno lajfowa czy wideło? Będzie jedno i drugie. Teraz trza nam czasu.

Wideo też bym chętnie oglądnął, ale miałem na myśli spotkanie w realu. Ta salka w Rembertowie i jej wypoosażenie aż się o to proszą.
weimar guitar gently weeps

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
Znaczy się gejparty mam zrobić? Jak będą wiosła to w sumie czemu nie...

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Jak ktoś przyjdzie i powie, że chce Jin Hui zamiast Hipshota i WSC zamiast BKP to poszczuję czarnym kotem. Custom shop też będzie - wyceniany adekwatnie - osprzęt jest ustandaryzowany, bo dzięki temu mogę robić z czasem zapasy i optymalizować czas produkcji.

Nie podobają mi się te klucze i Jin Hui. Nie przesadzaj z tą standaryzacją, zapasami i czasem - jak ktoś zamówi konkretny egzemplarz i powie "kup proszę dla mnie Schallery w normalnej, rynkowej cenie i adekwatnie zmień finalną", to też poszczujesz kotem i powiesz "no nie wiem, realizacja może potrwać dłużej"? C'mon. Zajebiście podoba mi się rozmach Waszego przedsięwzięcia, ale aż w taką taśmową robotę, to nie uwierzę.

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Znaczy się gejparty mam zrobić? Jak będą wiosła to w sumie czemu nie...

Tylko - jakoś z rozmachem! BlacKaty robisz z rozmachem, to i Gparty z rozmachem zrób!
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
Ja juz kaske powoli zbieram na Kociaka tylko ze 6 strunowca bo nie potrzebuje dwoch 7 w domu :)

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Jak ktoś przyjdzie i powie, że chce Jin Hui zamiast Hipshota i WSC zamiast BKP to poszczuję czarnym kotem. Custom shop też będzie - wyceniany adekwatnie - osprzęt jest ustandaryzowany, bo dzięki temu mogę robić z czasem zapasy i optymalizować czas produkcji.

Nie podobają mi się te klucze i Jin Hui. Nie przesadzaj z tą standaryzacją, zapasami i czasem - jak ktoś zamówi konkretny egzemplarz i powie "kup proszę dla mnie Schallery w normalnej, rynkowej cenie i adekwatnie zmień finalną", to też poszczujesz kotem i powiesz "no nie wiem, realizacja może potrwać dłużej"? C'mon. Zajebiście podoba mi się rozmach Waszego przedsięwzięcia, ale aż w taką taśmową robotę, to nie uwierzę.

Zbyt dosłownie to odbierasz. Podobnie jak Didej, nie zdecydowałbym sie, do pewnego poziomu wiosła, zaproponować ani zakładać podejrzanej jakości osprzetu, chocby z tej prostej przyczyny, ze za chcwile odezwały by sie takie głosy  ze "przyoszczedził zyd jeden" ( bez urazy proszę braci starszych w wierze ;) ) i nikt nie bedzie pytał ze to na wyraźne zyczenie klienta, być może sam kolo bedzie sie wstydził przyznać, ze do bernakli dał sobie założyć Hui wi Co. To nie chodzi o taśmową robotę bo to by była oczywista bzdura. To dbałośc o samego siebie, dmuchając na zimne, i znając pomysły co niektórych. Gdybym nie miał ponad dwudziestoletniego doświadczenia w pracy z ludźmi pewnie by mi to nie przyszło do głowy, ...ale już przychodzi ;)

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
Meh, myślałem, że bardziej jasno się nie da. Zmiany "custom" służące obniżeniu ceny i jakości instrumentu nie wchodzą w grę. Inne zmiany jak najbardziej - jeżeli nie wpływają na koszty to są bezpłatne, jeżeli wymagają więcej pracy lub podnoszą koszty, to będą adekwatnie wyceniane.

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Meh, myślałem, że bardziej jasno się nie da. Zmiany "custom" służące obniżeniu ceny i jakości instrumentu nie wchodzą w grę. Inne zmiany jak najbardziej - jeżeli nie wpływają na koszty to są bezpłatne, jeżeli wymagają więcej pracy lub podnoszą koszty, to będą adekwatnie wyceniane.

Mówimy o tym samym, tylko piwa brak ;)

Przecież jeśli kupisz Schallery za 50 zł mniej niż Hipshoty, to absolutnie nie będę oczekiwał obniżenia ceny instrumentu. Chcę tylko upewnić się, że takie zmiany są możliwe. Klucze tajemniczych producentów sam zaproponowałeś, ku chwale metafory - mam nadzieję, że nikt Cię o to nie pytał :D

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
Amanita, wszystkie BlacKaty mają blokowane Hipshoty w standardzie, z pokrętełe. Te w 8 są fabrycznie (przez Hipshota) nawiercane do strun 80".

Ghost, no ale ja nie kupie tych Schallerów taniej, tylko znacznie drożej niż Hipshoty, bo Schaller nie jest w tej chwili moim stałym dostawcą. Kupię jeden set w cenie detalicznej i koszt przejdzie na klienta. Poza tym Schaller sprzedaje klucze w bardzo praktycznych setach 3+3 lub 6 na stronę :), więc o ile czegoś nie wykombinuję to będę musiał kupić dwa sety :). Trochę jak z siodełkami piezo do 8 - muszę kupować sety do 7 i rozdzielać na 6 i 8.

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Ghost, no ale ja nie kupie tych Schallerów taniej, tylko znacznie drożej niż Hipshoty, bo Schaller nie jest w tej chwili moim stałym dostawcą. Kupię jeden set w cenie detalicznej i koszt przejdzie na klienta. Poza tym Schaller sprzedaje klucze w bardzo praktycznych setach 3+3 lub 6 na stronę :), więc o ile czegoś nie wykombinuję to będę musiał kupić dwa sety :). Trochę jak z siodełkami piezo do 8 - muszę kupować sety do 7 i rozdzielać na 6 i 8.

Aaa. Widzisz. I to jest szkopuł, który wychodzi w praniu, nie pomyślałem o nim. Ale zmierzamy do tego, że o ile part nie jest to dziwactwem, to montujecie i klient po prostu godzi się na koszty. Drążyłem, bo pamiętam, jak ktoś - być może fałszywie - jęczał, że w majonezie pewnych opcji nie da się zrealizować, gdyż zakupili za dużo pewnych elementów / nacięli dech z dwoma cavity zamiast z jednym, etc, etc...

@Ghost - serio blokowane Schallery by Ci uczyniły tak dramatyczną estetyczną różnicę w stosunku do Hipshotów?

Tak, kształt łebków w Hipshotach mnie przeraża. Schaller to nie szczyt estetyki, ale bezpieczny kierunek.

Rety, przepraszam za marudzenie przez kilka postów. Właśnie odkryłem, że można sobie zmienić wygląd tunerów Hipshota w stronę Schallera/Sperzela/Grovera i et caetera. Dlaczego nikt mnie nie zjebał wcześniej... :facepalm:


Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
Taki apgrejd łepków to groszowe sprawy i oczywiście jest do zrobienia (dopłata pewnie rzędu 15-20 zł). Myślałem, że Ci przeszkadza otwarta zębatka (która akurat jak dla mnie jest bardzo kul).

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
............
Rety, przepraszam za marudzenie przez kilka postów. Właśnie odkryłem, że można sobie zmienić wygląd tunerów Hipshota w stronę Schallera/Sperzela/Grovera i et caetera. Dlaczego nikt mnie nie zjebał wcześniej... :facepalm:

Juz byłeś na czarnej liście " tych klientów nie obsługujemy "   ;)


Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
Eeee tam, już to widziałem. ;)
synkopy to guwno

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
36 Odpowiedzi
42591 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Mar, 2012, 22:09:36
wysłana przez Vicol
113 Odpowiedzi
46007 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Cze, 2013, 17:28:31
wysłana przez Leswar
180 Odpowiedzi
50734 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Maj, 2015, 08:27:23
wysłana przez Leon
25 Odpowiedzi
9670 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Lis, 2023, 21:19:59
wysłana przez Omlet
3 Odpowiedzi
1696 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Sty, 2021, 15:01:05
wysłana przez wuj Bat