Ankieta

Co je borsuk?

Trawę
8 (18.6%)
Muchy
2 (4.7%)
Nie
33 (76.7%)

Głosów w sumie: 41

Głosowanie skończone: 03 Wrz, 2012, 21:15:14

Autor Wątek: BlacKat Guitars - wątek oficjalny  (Przeczytany 699188 razy)

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
Cześć,
Nazywam się Tomek i wróciłem na Sevenstringa. Chętnie odpowiem na różne pytania, zaczynając od tych nie zadanych:

1. Skervesen. Wbrew niektórym opiniom nasze rozstanie jest w zgodzie i za porozumieniem stron. Nadal się kochamy (wszak nie mamy wstrętu do gitar bezgłówkowych), ale po prostu tak jest lepiej i dla mnie i nich. Mówiąc w skrócie - przy takim zaintereswaniu obiema markami jakiego doświadczamy, roboty jest za dużo dla jednego warsztatu, a nadmiar pracy jest wrogiem terminów i perfekcji. Skutkiem współpracy było też to, że mieliśmy z Jarkiem z jednej strony takie same możliwości, z drugiej ograniczenia, w rezultacie Skervesen i BlacKat zaczęły być zamiennikami jak Media Markt i Saturn, które są takimi sklepami, a różnią się tylko kolorem wnętrz i nazwą. Teraz będzie bardziej różnorodnie - co jest dobre dla wszystkich. Na łamach forum chciałbym bardzo podziękować Jarkowi za pomoc - bez niego BlacKat by już dawno nie istniał. Jarek uratował mi tyłek gdy sypała się współpraca z Malwoodem, zdemitologizował produkcję gitar i popchnął mnie do tego, żebym sam robił szlify progów i montaż - w rezultacie, chcąc nie chcąc, "zostaję lutnikę" i bardzo mi się to podoba. Chociaż podkreślmy - ja nie czuję się lutnikiem i nie mam takich aspiracji. Nowa droga dla BlacKata to również odciążenie Skervesena i zwiększenie ich możliwości produkcyjnych. Czyli w sumie będzie na rynku więcej zajebistych gitar, a terminy będą krótsze.

2. Czy zrobię kopię Raptora? lol

3. Nowy warsztat. Wygląda to tak, że razem z kolegą zrzuciliśmy się i kupiliśmy maszyny, które umieściliśmy w zaadaptowanym budynku na tyłach mojego domu. Mam więc nowego wspólnika i ogólnie przechodzę z trybu jednoosobowej działalności gospodarczej do firmy złożonej z większej ilości osób. Od kilku miesięcy robimy research, uczymy się cada, projektujemy (wszystko powstaje od nowa) i robimy prototypy. W tej chwili 90% roboty przedlakierniczej jest gotowe, robimy jeszcze ostatnie poprawki z gryfami i w przyszłym tygodniu powinniśmy mieć pierwszy prototyp z drewna, w którym sprawdzimy i skorygujemy kąt i wysokość gryfu (teoria teorią, ale gitarę trzeba złożyć, założyć struny i zobaczyć czy wszystko pasuje). Potem już będziemy mogli przystąpić do produkcji, co udokumentujemy jakimś fotostory :).

4. Nowe kształty i opcje. Po pierwsze mamy 3 nowe kształty. Dwa są już praktycznie zaakceptowane do produkcji i przejdą ewentualnie tylko drobne kosmetyczne zmiany. Trzeci jest w fazie konceptu i wymaga jeszcze dużo pracy. Zajmę się nim później, bo aż się prosi żebyśmy go zrobili w wersji NTB a tego jeszcze nie robimy (ale będziemy). Te dwa nowe kształty to bliźniaki, znowu singlecut i doublecut. Na razie nie wiem jak ogarnąć nazewnictwo, więc roboczo zwą się modern (bo doublecuty w stylu RG mają już prawie 30 lat). Wszystkie 4 kształty będą dostępne w kilku wersjach jeśli chodzi o kształt topu. Mamy więc flat topy (takie jak do tej pory), radius topy (wrzucone tu foto) i dwa rodzaje carved topów. Tutaj kilka przykładów:
Jeden typ carved topa, tzn Carve A. Od przodu jest to dość proste zaokrąglenie, które stopniowo przechodzi w fazy o zmiennym kącie. Oba carve topy będą mieć kilkunastomilimetro we topy (więc zostaje miejsce np na naturalny binding). W carve A raczej nie da się zrobić bindingu plastikowego, ale za to powinien bardzo fajnie pracować z wykończeniami zmiennoptycznymi.


Tutaj Carve P. Carve P jest bardziej klasyczny, charakterystyczna jest równoległość dołu z górą, dzięki czemu będzie możliwość robienia w tych gitarach bindingów.


Tutaj nowy doublecut (carve A).



Tutaj była mała pomyłka z przełącznikiem. Generalnie wszystkie gitary (włącznie z flattopami) będą miały wpuszczone w korpus potencjometry i switche. Do tej pory nie znalazłem układu gałek, który by wszystkim odpowiadał - zawsze ktoś o coś zahacza... Oczywiście będzie możliwość zmiany układu gałek o ile nie będzie wykraczało to poza standardową komorę (która jest dość spora).

A tutaj wersja singlecut nowego kształtu.


Do tego mamy jeszcze podlinkowanego wcześniej radius topa, w którym głębokie cutawaye (wykluczające binding) będą opcjonalne i prawdopodobnie jeszcze trochę zmienione i standardowego flattopa z giętym topem i oparciem na łapę.

Ze względu na nowe kształty i zmiany w podejściu do specyfikacji i produkcji prawdopodobnie nie będzie już Leona (sorry Leon). Formalnie jedyna różnica między Leonem i Ninją to top lub jego brak, podział ten przestał więc być praktyczny. Zostaje więc Feral i Ninja:
Feral - ustalona standardowa specyfikacja z drobnymi możliwościami customizacji. Te gitary będzie cechować (jak wszystkie) wysoka jakość wykonania, będziemy się też starali o ich ciągłą dostępność na stanie - w formie gotowych gitar i półproduktów gotowych do szybkiego złożenia i wykończenia.
Ninja - semi custom. Standardowa cena Ninjy będzie odrobinę wyższa niż Ferala o zbliżonej specyfikacji, ale tutaj będą dostępne wszystkie opcje custom (włącznie z tymi z Leonów).

Nadal mam na stanie produkcje skervesenową i będę ją sukcesywnie wystawiał na sprzedaż. Rabaty sevenstringowe nadal obowiązują.

I nie sprowadzam już bernakli na zamówienie - za dużo z tym problemów.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Tak szczerze, jacy zajebiści ludzie się udzielają na tym forum.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Tak tylko wolę uściślić - bernakle bedo w kotkach tylko nie będziesz ich zamawiać oddzielnie tak? :)

A poza tym - gratulacje pomysłu, wykonania i odwagi :) Teraz dylemat pozostaje jeden - na co zbierać pieniądze i co ważniejsze skąd je wziąć :D

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
W kotkach tak, osobno nie.

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Ok, czyli że dobrze zinterpretowałem :D

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
No, nowy double cut całkiem w cipkę. Trzymam kciuki.


Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
A strona też będzie? ;)

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
Po co

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 613
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Po co
zeby link w Twojej sygnaturze prowadził gdziekolwiek...
i always go full retard

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
Będzie strona tylko powiedzmy że jest to sprawa mniej priorytetowa niż przywrócenie produkcji, a nauczyłem się nie brać na siebie więcej niż jestem w stanie ogarnąć w danej chwili. Poza tym najpierw musimy skończyć prototypy, ustalić lineup i na bazie tego dopiero możemy pracować nad jakąś stroną.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Wiesz, póki co możesz dać przekierowanie z domeny na fappejcz chociaż. To wygląda dużo bardziej pro, niż strona w budowie ;)

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
El wronk pls.

Offline admaxo

  • Pr0
  • Wiadomości: 764
  • Bogdan Grad Fan
El wrok- You do it wrong! :D


"Trzeba sciszyc gitare, zeby wydobyc specjalne pasmo z 8 struny, ja tylko tak podpowiadam" - Bogdan Grad

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
Fappejdż też jest raczej zaniedbany, musiałbym zrobić przekierowanie na kamerę w warsztacie, w którym siedzę od rana do wieczora. Tak z ciekawostek, wczoraj mieliśmy dzień wolny od prototypowania korpusów, bo wspólnik postanowił nacisnąć przycisk Y+ zamiast Z+ i upierdzielił frez którym najwięcej robimy (żeby było śmieszniej to jakieś dwa dni temu proponowałem że może kupimy zapasowy). Za to prawie sobie poradziliśmy z gryfami - gniazdo pręta, profil z tyłu i główka wychodzi nam bez problemu, ale potem jeszcze robimy boczki mniejszym kulistym i tutaj program okazał się nieco nieudany. Ale jesteśmy już bardzo blisko. Gryfy to największe wyzwanie ponieważ trudno przy nich zaimplementować mocowanie próżniowe, którego używamy do pozostałych elementów. Już poradziliśmy sobie z mocowaniem, pozostała optymalizacja. CNC jest łatwe i trudne zarazem - z jednej strony tworzenie programów i projektowanie w cadzie nie jest zbyt trudne, ale potem następuje zderzenie z rzeczywistością i ograniczeniami wynikającymi z konstrukcji naszej maszyny i praw fizyki. Coś co ładnie robi się w symulatorze może w realu powodować gubienie kroków, optymalizacja programu może poprawić czas produkcji elementu z 2 godzin na 20 minut itd. Wszystko to jest dla nas nowe, ale szybko się uczymy :)

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Zacytuję mojego domowego klasyka:" a nie mówiłam" :P

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
Kurwa mać

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
Nie BlacKat

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Polubiłem

Przeczytałem

Odlubiłem

Tak za przeproszeniem - ki chuj?

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Ktoś Didejowi koło kotka robi.  Na pochybel vrajerom.  Didej mnie powoli zaczynasz mnie importować. ☺. Chciałbym Cię wesprzeć jakoś wiec zrobię to na razie duchowo.  Życzę z całego serca sukcesu w przedsięwzięciu i żebyś przetrwał ciężkie początki
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline Luke

  • Gaduła
  • Wiadomości: 205
Ja też się do gratulacji dołączę. Nigdy nie podobały mnie się singlecuty, omijałem je szerokim łukiem, jednak BlacKaty mają to "coś" że z tym brzuchem zamiast wycięcia mają w sobie coś naprawdę fajnego. No i ten nowy doublecut...

Spoiler

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
Kolega lutnik do mnie napisał i szuka wspólnego gruntu, za co szacun. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Jego inny design wygląda jak Raptor z główką od Washburna Solara. Taki klimat.

Edit:
Jeszcze jest 4AP z rogami od Astilli i główką Caparisona oraz Lespaul z główką ESP Vipera.

« Ostatnia zmiana: 26 Lip, 2014, 22:55:54 wysłana przez Didejek »

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Skondon jest co to za kolo. Gryf i główkę 4AP i nazwę 4ever to juz widzialę :P ale to nie był lutnik a ten to juz po całości leci. Lajf

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
36 Odpowiedzi
42592 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Mar, 2012, 22:09:36
wysłana przez Vicol
113 Odpowiedzi
46007 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Cze, 2013, 17:28:31
wysłana przez Leswar
180 Odpowiedzi
50734 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Maj, 2015, 08:27:23
wysłana przez Leon
25 Odpowiedzi
9670 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Lis, 2023, 21:19:59
wysłana przez Omlet
3 Odpowiedzi
1696 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Sty, 2021, 15:01:05
wysłana przez wuj Bat