Ankieta

Co je borsuk?

Trawę
8 (18.6%)
Muchy
2 (4.7%)
Nie
33 (76.7%)

Głosów w sumie: 41

Głosowanie skończone: 03 Wrz, 2012, 21:15:14

Autor Wątek: BlacKat Guitars - wątek oficjalny  (Przeczytany 698939 razy)

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
Didej wioslo kozacke, mam nadzieje ze bede jeszcze w miescie aby je ograc.
A jak mnie nie bedzie to zawsze jakas okazja sie znajdzie :)

Offline Ibanezz977

  • Gaduła
  • Wiadomości: 144
Identiko nie będzie, bo musielibyśmy robić dimarzio. Mniej więcej 8500 z kejsem. Dużo się płaci za top z klonu quilt, ciut taniej będzie z płomienistym.

A jaka jest różnica cenowa piezo/bez piezo?

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
No ba.

Posty połączone: 20 Gru, 2012, 18:23:46
Ponieważ pojawił się nowy cennik w euro, a nie chce mi się robić polskiego :D, podaję instrukcję do tego cennika dla użytkowników forum.
1. Wchodzimy na http://www.blackat-guitars.com/pricelist/pricelist_2013.pdf i sprawdzamy cenę
2. Odejmujemy od ceny gitary 50 € - tyle dorzucam na pokrycie przesyłki w Europie
3. Mnożymy przez 4 :D
4. Mnożymy przez 0,9

Otrzymujemy cenę

Tu masz caly cennik wie odejmij sobie badz dodaj to co chcesz :)

Offline Ibanezz977

  • Gaduła
  • Wiadomości: 144
Kolejny kredyt?  :-\ nie no... mam doła.. poczkam kilka lat, może kogoś będzie cisnął komornik i wystawi takiego kota na allegro za połowę ceny? chyba ze uda sie wygrac w totka....  :'(

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
Można też zamówić tańszego bez bajerów pt. klon quilted (drogi). Nowa 7 Music Man Petrucci stoi w Thomannie za ponad 10k, ta zwykła z korpusem z lipy, czarna z kropkami na podstrunnicy. Naprawdę jak na to co robimy to ceny nie są jakieś zabójcze, jak zaczynałem to chciałem robić stosunkowo średniopółkowe wiosła, ale na taką gitarę potrzeba tyle samo mocy przerobowych co na wypas, więc robimy wypasy.

Offline Ibanezz977

  • Gaduła
  • Wiadomości: 144
Naprawdę jak na to co robimy to ceny nie są jakieś zabójcze, jak zaczynałem to chciałem robić stosunkowo średniopółkowe wiosła, ale na taką gitarę potrzeba tyle samo mocy przerobowych co na wypas, więc robimy wypasy.

I bardzo dobrze! :) Oby tak dalej. Za dobre się płaci i to wiadomo od zawsze. Dlatego nie ma co narzekać, tylko zbiroć pinionszki zbiroć.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Didejek czemu tam nie ma Tiger'a? Czy tylko ja nie zauważyłem...
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
Ninja=Tiger

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Didej, dziękuję Ci za Blackaty. :)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Ibanezz977

  • Gaduła
  • Wiadomości: 144
Ja też. Od ostatniego miesiąca kocham je wszystkie... a z drugiej strony nienawidze :D

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
Spoko, zrobiłem je dla siebie ;). Z ciekawostek - udało mi się nawiązać kontakt bezpośredni z kolejnym producentem osprzętu w związku z czym cena na coś spadnie. Tak więc nie jest tak źle. Swoją drogą widzieliście po ile są flojdy pro (te koreańskie, które niczym nie różnią się od niemieckich)?

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
roznica jest bardzo duza w cenie i nie ukrywam ze mnie to bardzo zastanawia :>


Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Doprawdy koreanski floyd niczym sie nie rozni jakosciowo od niemieckiego? Moze zyje w micie, ale zawsze wydawalo mi sie, ze schallery są solidniejsze w trzymaniu stroju i płynniejsze w pracy niż wynalazki Daewoo...
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Ibanezz977

  • Gaduła
  • Wiadomości: 144
Ale no ile moża cena z samego osprzętu spaść, 200zł ;d ? JA CHCE TEGO LEONA! :D nie moge patrzeć na to bo łapie taki chamski GAS że masakra. Mam nadzieje, że jak ogram to sobie drzazgi powbijam do palców, bo jak nie to liptonowo

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
Tak mam potwierdzone od Floyda. W Korei od dawna robi się "OFRy", które idą do różnych markowych gitar, bo tam produkcja masowa osprzętu jest tańsza niż w Schallerze w Niemczech. Nowe produkty Floyd robi już tylko w Korei (OFR do 8, Floydy Pro do 7). Generalnie są 3 wersje:
Floyd Rose 1000 - seria robiona w Korei, ale z tych samych materiałów i według tej samej specyfikacji co Schallerowska
Floyd Rose Original - robiony w Niemczech
Floyd Rose Special - z gorszych materiałów, Korea

Co więcej, ponieważ formy w Korei są nowsze, to teoretycznie koreańskie 1000-ki mogą być "równiejsze". Zamówię i sprawdzę. Dla niedowiarków zostawiłem niemieckiego floyda w cenniku, można go też rozbudować o elementy ze stali nierdzewnej (śruby, bloczki). Albo zawsze można łyknąć Kahlera. Polecam opcję w cenniku - Kahler + Multiscale. Żart roku, ale niestety tak to wychodzi :). Za to mam w cenniku gdyby ktoś chciał.

No i w serii 1000 jest też floyd do 7 leworęczny :D.

Ibanezz977, no ale wiesz, 200 zł tu, 200 tam i robi się sensowna suma z tego :).

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
Ooo a ile ten ze stali nierdzewnej z ciekawosci panie :>

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
Ooo a ile ten ze stali nierdzewnej z ciekawosci panie :>

Cytuj
zostawiłem niemieckiego floyda w cenniku, można go też rozbudować o elementy ze stali nierdzewnej (śruby, bloczki).

Chciałbyś mieć Floyd ze stali nierdzewnej? Podejrzewam, że gitara waliła by górą jak sitar.
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
@amanita, dokształć się proszę, z jakich stopów odlewane są mosty gitarowe, i nie fandzol mi tu o progach ze stali nierdzewnej, bo progi simtons miałem założone w Ibanezie, kiedy ty jeszcze u taty w... itd.

Sitar był tylko porównaniem brzmienia, a nie napisałem ani słowa o jego budowie, w której rzekomo miały by znajdować się jakieś elementy ze stali nierdzewnej.

Czytaj ze zrozumieniem, a jeśli nie potrafisz to... just shut up.
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
:facepalm: nawet w święta się kłócą :D
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
Z czystej sympatii i szacunku, dla działalności założyciel tematu, nie będę ciągnął tej żenady.
Didejek, sorry za off top, moderatorzy mogą usunąć moje posty.

Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 772
Będzie miał okazję niedługo się poprawić :).

Ponieważ niedługo mam urodziny postanowiłem zamówić BlacKata. O takiego:

( Obraz usunięty.)

Jarek już wie? :P
Paczki z głów!

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Czytam co tam masz Czynasty w stopce i fogle i zatanawiam sie jak sie to wszystko do tego odnosi, to tyle jeśli chodzi o mą chwilową zadumę. Natomiast jestem niezmiernie ciekawy który z Was miał-ma most z elementami ze stali nierdzewnej i na podstawie własnego doświadczenia może stwierdzić wpływ w/w el. na takie czy inne brzmienie.
Uważam ze bez bezpośredniego prównania, w tej samej gitarze takich mostków, takie dewagacje pozbawione są sensu.
Pomijając to myslę za Trzynasty odnosił się do postu mlodegosatana który to zapytał o most z nierdzewki a Didej wyraźnie napisał o elementach z nierdzewki i stąd całe zamieszanie. Nie mniej to nastepny element gitarowego voodoo cos jak lakierowany vs nielakierowany gryf .


Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 035
A co jeśli 'brzmieniowa szklista górka' nie istnieje i jest tylko wymysłem producentów sprzętu? :O
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
To zależy ile wypijesz.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
Fakt, ja napisalem zbyt ogolnikowo to moje pytanie :)
Ale no mi chodzi o te czescie z nierdzewki. A jak qrde moze byc i caly most z tego stopu, to czemu by nie wiedziec jaki price na ten sprzet jest :P

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
36 Odpowiedzi
42588 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Mar, 2012, 22:09:36
wysłana przez Vicol
113 Odpowiedzi
45989 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Cze, 2013, 17:28:31
wysłana przez Leswar
180 Odpowiedzi
50729 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Maj, 2015, 08:27:23
wysłana przez Leon
25 Odpowiedzi
9670 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Lis, 2023, 21:19:59
wysłana przez Omlet
3 Odpowiedzi
1694 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Sty, 2021, 15:01:05
wysłana przez wuj Bat