Autor Wątek: Monotonne riffy...  (Przeczytany 37169 razy)

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Odp: Monotonne riffy...
« Odpowiedź #100 14 Sty, 2012, 17:37:32 »
Slayer, +miljart!, do momentu:
Muzyka jest troche jak klocki... Pasuja czasami tylko w okreslonej kolejnosci i niezaleznie czy mamy instrukcje, czy nie jak je skladac, to musimy zrobic tak, a nie inaczej (by to wszystko brzmialo).
Tylko tego właśnie ja cały czas chcę unikać, w sensie podejścia do muzyki jak do klocków. Jak to mi kiedyś wspomniany nauczyciel powiedział: jeśli wrzucisz po prostu mąkę, jajka i wodę i inne składniki prosto do piekarnika, to ciasto z tego nie wyjdzie. Samo sklecanie elementów nie wystarcza, stąd opinie typu "wszystko fajnie i w ogóle, tylko się tego słuchać nie da" ;)

Moze troche zle to ujalem;p Raczej chodzilo mi o to, ze wczesniej tworzac cos, co do siebie pasuje nieswiadomie (lub swiadomie) wpasujemy sie w jakas dosc popularna progresje akordow. Jezeli nie znamy calej teorii nie bedzie nam to robilo, bo po prostu bedzie brzmialo jak trzeba. W muzyce jednak funkcjonuja jakies schematy, ktorych czasami nie da sie ominac. Zawsze mozna nawet banalnym rzeczom dodac troche zycia grajac jakas ciekawa technika, czy rozbudowujac rytmike.
A z tym to się zgadzam :)
Tylko IMO trzeba też mieć umiar, aby nie przesadzić w druga stronę, no chyba że nie chcemy tworzyć muzyki do słuchania dla przyjemności, grającej na emocjach, a właśnie taką "intelektualną", przekombinowaną. No ale co kto lubi. Ja lubię hiciarskie granie i dla mnie ideałem jest zaaranżować pozornie proste rzeczy tak, że razem tworzą coś wyjebanego.

Dalej z kolei zahaczyłeś o problem shredderów. Tylko znów, ta muzyka to popisywanie się "patrz jaki jestem zajebisty i jak odtwarzam wytrenowane ćwiczenia na technikę wplecione w jakąś aranżację (lub nawet nie), co by to udawało muzykę" ;) Tylko co z tego, że coś jest trudno zagrać, jeśli to jest chujowe? Technika u nich staje się treścią, choć powinna być jedynie narzędziem, formą. To jest coś chyba najgorszego, bo tak naprawdę tej treści tam nie ma, przynajmniej nie dla kogoś, kto oczekuje muzyki, a nie po prostu zlepku dźwięków.
To jest znowu odtwórstwo, zamiast twórczości. Ale w sumie jakby tak pomyśleć - jak ktoś większość czasu słucha ćwiczeń technicznych napierdalania skal zamiast muzyki, ew właśnie takiej shredderskiej "muzyki", to jego muzyczne wyczucie się upośledza pod coś takiego właśnie :D
« Ostatnia zmiana: 14 Sty, 2012, 17:48:03 wysłana przez sylkis »
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline slayer-66669999

  • Gaduła
  • Wiadomości: 186
  • execute them all!
Odp: Monotonne riffy...
« Odpowiedź #101 14 Sty, 2012, 17:59:57 »
No i trzeba cwiczyc sluch caly czas, tak by moc precyzyjnie przekladac to co ma sie w glowie na gitare. Takie programy jak earmaster i inne freewarowe wynalazki calkiem niezle pomagaja. Na poczatku moze jest trudno, ale po jakims czasie, kiedy ogarnie sie te wszystkie interwaly itd, to slucha sie muzyki i 'a teraz kwarta w gore, sekunda w dol';p Rozwalenie na sluch jakiegos prostego kawalka (nawet nie do konca poprawne) daje wiecej radosci i progressu niz pykniecie skali przez 3 oktawy w 220bpm. Shredderzy najbardziej podniecaja poczatkujacych gitarzystow, sam kiedys tez mialem ochote zostac schredderem i usilnie staralem sie grac szybciej i szybciej. A potem mialem troche przewy i nie potrafilem zagrac tego, co wczesniej gralem bez zajakniecia. No i na shredderow laski nie leca... wiec szkoda czasu moim zdaniem;p Kobiety to jedna wielka motywacja do grania;p

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Odp: Monotonne riffy...
« Odpowiedź #102 14 Sty, 2012, 20:17:22 »
earmaster i inne freewarowe wynalazki
Name names!

W sumie to trochę się zreflektowałem odnośnie moich wcześniejszych wypowiedzi i jednak przyznaję trochę racji pivovaritowi itp - faktycznie w paru miejscach broniąc swojego stanowiska trochę się zapędziłem i zacząłem mieszać, jednak wciąż z niego nie rezygnuję, tylko chcę je zrewidować.
Teoria sama w sobie jako taka nie może zaszkodzić, bardziej tu chodzi o podejście do niej. Nie można polegać wyłącznie na niej, muzyka to jednak forma ekspresji i może wtedy stracić swą "duszę". Nie można też czystą teorią zastępować praktyki, bo rezultaty będą wybitnie gówniane, z resztą jak w każdej możliwej dziedzinie. Ogólnie to bez teorii można się spokojnie obejść, a wręcz sama praktyka da o wiele lepsze rezultaty od samej teorii. Jednak jeśli należycie łączyć jedno i drugie, to wtedy rezultaty prawdopodobnie będą jeszcze lepsze - bo pozwoli to nam uporządkować i rozwinąć to, co w duszy gra. Problem jednak leży w tym "należycie" :) Na pewno nie można zaniedbywać praktyki jej kosztem, a do pewnego etapu nie ma co sobie nią zawracać głowy, aby właśnie do tego nie doprowadzić.
Spoiler
« Ostatnia zmiana: 14 Sty, 2012, 20:39:59 wysłana przez sylkis »
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Monotonne riffy...
« Odpowiedź #103 15 Sty, 2012, 00:38:17 »
Z własnego tzw. doświadczenia, sugeruję układanie riffów skocznych.

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Odp: Monotonne riffy...
« Odpowiedź #104 15 Sty, 2012, 21:45:13 »
Typu:


Wszystkie skaczom.

Offline sharpi

  • Pr0
  • Wiadomości: 571
  • A można na kreskę?
Odp: Monotonne riffy...
« Odpowiedź #105 22 Sty, 2012, 23:48:03 »
Wiecie...Przestałem czytać, poszedłem grać :P
"Tępi ludzie są jak tępe noże - krzywdy nie zrobią ale jak wkurwiają" - Anonim

Offline fulltone88

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 8
Odp: Monotonne riffy...
« Odpowiedź #106 01 Mar, 2012, 18:14:06 »
Twórz własne szczepy dźwięków, skoro masz tak dobry słuch to nie powinno sprawić Ci to problemu.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
7 Odpowiedzi
3625 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Lut, 2012, 11:50:02
wysłana przez Jesus
3 Odpowiedzi
3958 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Gru, 2016, 09:47:42
wysłana przez wuj Bat
1 Odpowiedzi
3601 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Maj, 2017, 13:21:51
wysłana przez Aga_Wl
0 Odpowiedzi
1546 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Lut, 2020, 20:42:59
wysłana przez czaski
85 Odpowiedzi
15870 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Kwi, 2024, 17:12:01
wysłana przez Filun