Autor Wątek: NGD Mayones Setius GTM-6 in Graphite Burst  (Przeczytany 25792 razy)

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
NGD Mayones Setius GTM-6 in Graphite Burst
« 25 Gru, 2011, 14:42:36 »
Witam serdecznie w moim świątecznym topicu! ;)

Wszystko zaczęło się od tego wiosła:
Spoiler

zGASowałem się na nią strasznie. Postanowiłem więc poszukać takiego Jacksona w bardziej przystępnej i delikatnie innej wersji, a do tego z flame topem (w tym kompromisie najbardziej bolał mnie brak zaokrąglenia korpusu jak w powyższym Jacku). Dokładnie taką ma Dale Cooper:
Spoiler

Znalazłem przy okazji coś dużo bardziej interesującego, jednak poza zasięgiem mojego portfela. Jackson Custom Shop identyczny jak Duplandiera, tylko z ładniejszym topem:
Spoiler

Wtedy, w odpowiedzi na mój post ze zdjęciem powyższej śliczności, w temacie "aktualny GAS" Darkened wrzucił taki link:
Spoiler

Napaliłem się na tę gitarę straszliwie i postanowiłem ją wylicytować. Następnego dnia rano, przy okazji rozmowy ze znajomym o gitarach, pokazałem mu ją. Znajomemu, co to ciągle nowe badyle kupuje, odpisał, że śliczna i po 2 minutach zniknęła (przypadek czy kiepski znajomy? I dunno, ale na wszelki wypadek już nie będę obnażał się z aukcjami, które mnie interesują). Cóż, było mi cholernie przykro, bo napaliłem się na nią jak na nic od bardzo dawna. Postanowiłem, że sobie poprawię humor inną gitarką. Wtedy to na allegro pojawił się Setius 7, którego podlinkował Oz. Wiedziałem, że na nim nie stracę, więc go sobie sprawiłem na pocieszenie. Okazał się fajną gitarką o brzmieniu prawie jak Les Paul, wygodnym profilowaniu deski prawie jak PRS i ergonomii prawie jak Ibanez - czyli DLA MNIE świetny kompromis pomiędzy tymi trzema cechami, które w gitarach najbardziej lubię. Jako, że jednak bardziej chciałem jakąś 6stkę, postanowiłem wymienić go na zielonego Setiusa kolegi Niedziaka. Przeszkadzał mi w nim układ H-S-H i klonowa podstrunnica, ale mimo to chciałem dokonać wymiany. Właściciel zielonego Setiusa nie mógł jednak wysłać go przed świętami... i całe szczęście, bo na allegro pojawiło się tytułowe cudeńko. Jako, że Setius 7 mi przypasował, postanowiłem dokupić do niego 6ścio-strunowego brata, szczególnie, że bardzo przypomina pomieszanie Jacksona Gojiry (pierwszy spoiler u góry) z Jacksonem SLSMG flametop (drugi spoiler od góry)  na które byłem przecież tak straszliwie zGASowany! (podobny kształt i profilowanie korpusu, heban na podstrunnicy, kremowy binding, układ kluczy 3+3, TOM, podobny układ gałki i switcha - z tej pierwszej, kolor - z tej drugiej... no i duży plus za brak ramek, które w Jacksonach są)

Wiosło dotarło, jednak ja dostałem zapalenia ucha środkowego (które swoją drogą zlekceważyłem i teraz mogę mieć uszczerbek na słuchu) i nie mogę zbytnio opisać wrażeń z brzmienia. Wygląda fajnie i jest wykonane jak należy, rocznik 2010. Poza standardową specyfikacją gitara ma heban na podstrunnicy, blokowane klucze i set pickupów SD sh-6, sh-2 (który czeka na wymianę na sh-1, sh-5).

Tyle pisania, oto fotki (w spoilerach 7mka dla porównania):
Spoiler








Spoiler


Spoiler


Tym razem słoje na pleckach są inne, wydaje mi się, że drewno jest po prostu inaczej cięte:
Spoiler



Uważam, że niebieski Setius jest bardziej urokliwy w tym swoim kolorku, zaś szary bardziej smutny i "surowy".

PS. Ochrzciłem go Dachowiec :)
« Ostatnia zmiana: 25 Gru, 2011, 15:24:34 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Musza, powiedz mi - skąd masz na to kasę? :D

(pytam, bo zastanawiam się czy jesteś taki jak ja, czyli że masz kasę, ale nie wiadomo skąd :D
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
pytam, bo zastanawiam się czy jesteś taki jak ja, czyli że masz kasę, ale nie wiadomo skąd :D

Ja wiem skąd ;)
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Maciek

  • Pr0
  • Wiadomości: 829
Przepiękna jest, wielkie gratulacje - wiosła który kupujesz coraz bardziej mi sie podobają :D

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
pytam, bo zastanawiam się czy jesteś taki jak ja, czyli że masz kasę, ale nie wiadomo skąd :D

Ja wiem skąd ;)

Kurczę :(
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Grats :)
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Wspolczuje problemow z uszami, bo sam przez ostatnie poltora roku przechodzilem przez to samo+ zapalenie kanalow i gronkowiec, a nie moglem zaleczyc przez niekompetencje lekarzy :/ I uszczerbaek na sluchu mam, co mi przeszkadza.
Wiosla gratuluje juz teraz, choc obejrze je wieczorem (telefon mi nie chce wczytac zdjec I spoilerow)
B ( o ) ( o ) B S

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Wspolczuje problemow z uszami, bo sam przez ostatnie poltora roku przechodzilem przez to samo+ zapalenie kanalow i gronkowiec, a nie moglem zaleczyc przez niekompetencje lekarzy :/ I uszczerbaek na sluchu mam, co mi przeszkadza.
Wiosla gratuluje juz teraz, choc obejrze je wieczorem (telefon mi nie chce wczytac zdjec I spoilerow)

Dzięki. Żebym pomyślał, że to się tak może skończyć to bym poszedł od razu do lekarza, a tak to prawie tydzień zwlekałem (myślałem, że mnie przewiało), aż mi zapalenie przeszło... :facepalm:

Ale chuj, teraz się cieszę z fajnej gitarki i brzdąkam na wpół-głuchy :)
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
ale fajny :) bałem się, że brzydszy będzie

mówisz, że strach Cię obleciał? ;)
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
ale fajny :) bałem się, że brzydszy będzie

mówisz, że strach Cię obleciał? ;)
sam żeś mnie nastraszył ;)
mie się bardziej od niebieskiego podobie. ale, jak zwykle, pytanie brzmi: który kurwi lepiej, i czy któryś ma start do kiwi? :)

Musiałbyś kogoś obiektywnego (i słyszącego) mi podrzucić, albo sam wpaść :)
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline michu123PL

  • Pr0
  • Wiadomości: 558
  • Rycerz Cebulowego Stołu
Piękne wiosło. Co raz bardziej podobają mi się te Setiusy, mimo iż główka dalej nie do końca mi leży. Czas jakiegoś ograć ;)

Gratulacje :)

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
jebał pies obiektywność, Twoje zdanie mnie interesuje ;)
zdrowia na ucho życzę, sam świenta i nowy rok na antybiotykach spędzam.
prędzej Ty w p-ń się zjawisz, niż ja w Kielcach, uważam to za pewnik :)

Pewnik, wpadnę tam na sylwestra, zabiorę swoje antybiotyki to łykniemy razem ;)
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline .rogaty

  • Gaduła
  • Wiadomości: 287
  • Dolina Magicznego Jednorożca Nińdzia!
Oba Setiusy mi robią, ale grafitowy jest IMO ciut ładniejszy. Wydaje mi się, że ma lepiej top spasowany. Gratki. :)

Spoiler
It's always nice to have a penis.

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
Jak zwykle zajebista gitarka!
Ale myślę że ten niebieski majo do Ciebie nie pasuje. Nie chcesz go czasem sprzedać? :)

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Jak zwykle zajebista gitarka!
Ale myślę że ten niebieski majo do Ciebie nie pasuje. Nie chcesz go czasem sprzedać? :)

Hehe, musisz się ustawić w kolejce za Sogardem i Rachetem ;)

Dzięki wszystkim za gratulacje :)
« Ostatnia zmiana: 25 Gru, 2011, 17:53:49 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline valentine

  • Gaduła
  • Wiadomości: 395
Gratuluje Tomuś i bardzo bardzo zazdroszczę! Posiadasz dokładnie to na co się gasuje czyli 6 i 7 strunowy Setius (już nie K7 ;) )!

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
No sam sex. Coś nam się Majonezowo robi na forum. Gdzie wszyscy hejterzy się pochowali? :D

No ale gratulacje! Bardzo ładny kolor, podobny do mojego :D

Jakby coś się stało i padło mi na musk, to przy puszczaniu swojego cuda będę o Tobie pamiętał ;)
mniut i piah

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
Cytuj
Gdzie wszyscy hejterzy się pochowali?

już pewnie pan od charfy zbiera siły twórcze na dopierdolenie nam z powodu Mayonesów, dajcie mu trochę czasu ;D

Offline Jakub_Z.

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Matowy
Oba Setiusy mi robią, ale grafitowy jest IMO ciut ładniejszy. Wydaje mi się, że ma lepiej top spasowany.
O, toto, dokładnie. Też mi się tak wydaję, ale to wzrok już nie ten i w ogóle.

Poza tym ogólnie majonezowe badyle bardziej mi się podobają w wersji strunowej 6+, bo nie są tak masakrycznie chude z wizualnego punktu widzenia.

Zresztą to jak z babami - trza mieć za co złapać :D

GRATULEJSZYN!

Kurwa, jakiś wysyp NGDów ostatnio - a niby bieda i w ogóle

Offline Turgon

  • Gaduła
  • Wiadomości: 403
Śliczny Mayonesik ;)
Ssiecie.

Offline crushingattack

  • Gaduła
  • Wiadomości: 280
Gratsy, podoba mi się bardziej niż niebieski.

Tak z ciekawości - w Setiusach klon na topie to fornir czy normalny top?

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
mniut i piah

Offline crushingattack

  • Gaduła
  • Wiadomości: 280
Tak. Chociażby jak Jackson Soloist (i nie mówię tu o importach, tylko o produkcji juesej). A przecież kosztuje trochę więcej.

Poza tym z tego co pamiętam, absolutnie wyjebany custom Sinnera miał również fornir a nie top. Stąd moje pytanie.

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Jakby coś się stało i padło mi na musk, to przy puszczaniu swojego cuda będę o Tobie pamiętał ;)

Dzięki, ale za sprawą Setiusa już mi przeszło. Zaokrąglony kształt korpusu wynagradza mi tę Jackową główkę :)

No sam sex. Coś nam się Majonezowo robi na forum. Gdzie wszyscy hejterzy się pochowali? :D

Bulb ich nawrócił :D

Oba Setiusy mi robią, ale grafitowy jest IMO ciut ładniejszy. Wydaje mi się, że ma lepiej top spasowany.
O, toto, dokładnie. Też mi się tak wydaję, ale to wzrok już nie ten i w ogóle.

Mnie też się tak wydaje ;)

Śliczny Mayonesik ;)

Teraz to Mayonesik Kielecki :)

Tak z ciekawości - w Setiusach klon na topie to fornir czy normalny top?

Gruby klonowy top, widać to w cavity pickupa. Fajnie to rozegrali z bindingiem, rzadko kiedy się widzi taki wysoki. Dzięki temu mogli pogodzić gruby top z obindowaniem - me gusta.

Tak. Chociażby jak Jackson Soloist (i nie mówię tu o importach, tylko o produkcji juesej). A przecież kosztuje trochę więcej.

Poza tym z tego co pamiętam, absolutnie wyjebany custom Sinnera miał również fornir a nie top. Stąd moje pytanie.

j.w.

BTW. skąd masz to info, bo nic nie mogę znaleźć w postach Sinnera o jego Setiusie?

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Cytat: Wuj Batman
Gryf jest mahoniowy, ale na główce jest jesionowa klonowa nakładka, czyli matching headstock ;). Żeby było ciekawiej - Jarek Mayo wykonał-o fazowanie na jakiś 1mm, pokazujące naturalny jesion klon, przy okazji zrobił się taki mini-binding. Wygląda to naprawdę elegancko.

Teraz pasuje to i tutaj :)
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Matt-Carnage

  • Pr0
  • Wiadomości: 960
  • Peace. Love. Death Metal
    • Peace. Love. Death Metal
chyba 1 wioslo u Ciebie, ktore mi sie w 100% podoba :)
gratsy

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
73 Odpowiedzi
44751 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Paź, 2010, 22:50:35
wysłana przez Pan Sinner
58 Odpowiedzi
21265 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Sty, 2012, 21:53:32
wysłana przez freakguitar
28 Odpowiedzi
10443 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Gru, 2011, 21:57:33
wysłana przez WojciecheM
12 Odpowiedzi
6963 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Mar, 2012, 13:30:31
wysłana przez Widek
77 Odpowiedzi
29355 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Lis, 2013, 09:24:59
wysłana przez indabrain