Autor Wątek: Mała lampa do domu.  (Przeczytany 30453 razy)

Offline kangoo

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 55
Odp: Mała lampa do domu.
« Odpowiedź #75 19 Lut, 2012, 13:31:15 »
Bugera V22 do cięższych rzeczy bez dopałki nie bardzo, zresztą jej pełna nazwa sugeruje to dość jasno :), do domu w większych głośnościach - tylko wtedy, jak nie masz sąsiadów, albo jak masz układy na policji  8). W ogóle to fajny piec za te pieniądze jest, ale raczej bluesowo - rockowy.

Offline ChopZeWsi

  • Pr0
  • Wiadomości: 870
Odp: Mała lampa do domu.
« Odpowiedź #76 19 Lut, 2012, 13:51:45 »
Myślę że taki marvel 5W, albo jakiś hi-octane to dobra opcja do domku, jak ktoś koniecznie chce lampę. Ja miałem hi-octana z pętlą efektów. Fajny rockowy sound. Po dopaleniu TS-em był taki gruz i pazur że aż mi smutno że go sprzedałem.

Offline kangoo

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 55
Odp: Mała lampa do domu.
« Odpowiedź #77 19 Lut, 2012, 14:09:59 »
Miałem też 5-cio watowego Vox-a, AC4TV, na głośniku 10, z redukcją mocy do 1W i 1/4W, jeden kanał, ładnie się przesterowywał na większych głośnościach, ale na klinach i tak za głośno było, a dopalać go nie miałem czym w tamtym momencie. Może po redukcji do 1/4 coś fajnego z dopałką by udało się ukręcić...całkiem możliwe, z tym, że i tak będzie dosyć głośno... :)

Offline Turgon

  • Gaduła
  • Wiadomości: 403
Odp: Mała lampa do domu.
« Odpowiedź #78 19 Lut, 2012, 14:44:14 »
Ja tam na moim Blackhearcie gram na głośności sypialnianej o 1/2 w nocy :) Oczywiście na trzech watach + zewnętrzny przester. Łupie to konkretnie i nie ma z  tym żadnego problemu.
Ssiecie.

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
Odp: Mała lampa do domu.
« Odpowiedź #79 19 Lut, 2012, 14:59:48 »
Traynor Dark Horse. Miałem w domu przez 3 tygodnie, i mogę polecić z czystym sumieniem, tryby pracy; Brit, Pure i USA urywają tyłek.
Robiony w Kanadzie dla odmiany, a nie w PRC. Dwie opcje głośności 2Watt i 15Watt, osobne trafo na każdy tryb.
Zagrasz na tym spokojnie próbę, koncert, i bez problemu pograsz w domu, nie tracąc nic z lampowej kompresji.
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 874
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
Odp: Mała lampa do domu.
« Odpowiedź #80 19 Lut, 2012, 15:19:54 »
Dwie opcje głośności 2Watt i 15Watt, osobne trafo na każdy tryb.

A gdzie to drugie trafo głośnikowe?  Bo nie znalazłem...
« Ostatnia zmiana: 19 Lut, 2012, 15:27:45 wysłana przez theremin »
BRRR BRRR DENG BRRR BRRR DENG!!!

Offline ChopZeWsi

  • Pr0
  • Wiadomości: 870
Odp: Mała lampa do domu.
« Odpowiedź #81 19 Lut, 2012, 15:53:19 »
Ja się słabo znam, ale wzmaki mają chyba trafo sieciowe, oraz głośnikowe. Tutaj też widzę właśnie 2, a nie 3. Może jest gdzieś w środku upchnięte.

Offline xanateros153

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 44
Odp: Mała lampa do domu.
« Odpowiedź #82 19 Lut, 2012, 16:22:56 »
Radzę sobie w domu z laneyem AOR 30. Na kanale AOR mamy jakby dwa master-volume, więc można sobie dopasować ładnie głośność =).
Bugera jest całkiem znośna, o ile zapniesz jej zmodyfikowanego JH-1 jako przester. Drive tego wzmaka ma dużo gainu - nie jest go za mało do metalu, ale jest kiepściutki i nie podatny na dopalania. Ten piec się kupuje dla czystego, miałem BV22. Ale wolę zarówno przester jaki czysty z laneya ;)

Offline ozzy123

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 14
Odp: Mała lampa do domu.
« Odpowiedź #83 19 Lut, 2012, 20:59:44 »
Ogrywałem niedawno Zvex Nano Amp - revelka.

Pomimo niecałego 0,5 W mocy pięknie gada - szczególnie na
paczkach 4 x

na alledrogo właśnie jeden wypłyną w dobrej cenie

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 590
  • Biegnę ci wpierdolić.
Odp: Mała lampa do domu.
« Odpowiedź #84 19 Lut, 2012, 23:53:01 »
Czytam tak sobie te wasze wypociny i naszły mnie pewne przemyślenia. Ktoś wspominał o Englu, otóż obejrzałem sobie z ciekawości Engla Gigmastera 15 i 30W i pytam się, skąd ten wzmacniacz bierze przester skoro na preampie ma tylko jedną lampę ECC83? Z tego co mi wiadomo żeby wzmacniacz był hajgej (a z tego co widziałem to GM do takiego pretenduje) to wypadałoby żeby miał 4 lampy preampu. Czy Niemcy zrobili podobne mambo dżambo jak ich koledzy z (chyba) Blackstara i dali preamp tranzystorowy, a lampę w sumie tylko dla ozdoby?

Offline kangoo

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 55
Odp: Mała lampa do domu.
« Odpowiedź #85 20 Lut, 2012, 00:29:35 »
Po youtubowych próbkach zgasowałem się na Zvexa, przyjdzie coś sprzedać :D. Tylko gdzie to ograć?

Offline ozzy123

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 14
Odp: Mała lampa do domu.
« Odpowiedź #86 20 Lut, 2012, 07:26:46 »
Uwierz mi - Zvexa można brać w ciemno :)
Nasycenie i dynamika na niskich głośnościach jak w
rozkręconym na maksa dużym lampiaku.

Pomimo pozornie małej ilości regulatorów (pstryczki)
każdy znajdzie brzmienie dla siebie - od Marszałka do Messssy :)

http://allegro.pl/zvex-nano-amp-i2153687496.html

Powyżej cena jest jak najbardziej ok - zważywszy na dostępność w Polsce
i ceny nowego.

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
Odp: Mała lampa do domu.
« Odpowiedź #87 20 Lut, 2012, 07:43:31 »
co wy z tym hi gainem i hi gejnowowością? co z tego że wzmacniacz nie ma 15 lamp na preampie, i tak jest 100razy lepszy od tranzystora, dopalasz go overdrivem lub distortionem i jedziesz. Proszę nie gadać też głupot że jak płacicie ileś tam tysi to nie chcecie wykładać kasy na dopałkę. No błagam po to są te efekty.
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline fudasfudas

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 33
    • sekator
Odp: Mała lampa do domu.
« Odpowiedź #88 20 Lut, 2012, 19:22:57 »
 A mnie się wydaje ,że każdy może mieć inną wizję brzmienia i inne priorytety.Wiadomo-można kombinować ze wszystkim i na różne sposoby.Bynajmniej dla mnie higainowy wzmacniacz jest po to ,aby przesteru z kostki ,czy innych kombajnów już nie używać.Hołduje zasadzie-jak najprościej tylko sie da-tak mi się podoba,ale pewnie nie każdemu.
żarcie-żer    *    sranie-ser

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 874
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
Odp: Mała lampa do domu.
« Odpowiedź #89 20 Lut, 2012, 20:26:06 »
  Jak w tym highgainowym Englu w preampie siedzi jedna lampka, to na bank musi być wbudowany tranzystorowy dopalacz. Bez dopalania na jednej lampce można uzyskać co nawyżej crunch. Highgain musi mieć co najmniej 4 stopne wzmocnienia czyli dwie lampy ECC83/12AX7.
BRRR BRRR DENG BRRR BRRR DENG!!!

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
Odp: Mała lampa do domu.
« Odpowiedź #90 21 Lut, 2012, 14:36:39 »
...Bynajmniej dla mnie higainowy wzmacniacz jest po to ,aby przesteru z kostki ,czy innych kombajnów już nie używać...

dla niektórych emo to styl życia i ciężko jest takiej osobie wytłumaczyć że nie ma racji :D
« Ostatnia zmiana: 21 Lut, 2012, 14:47:13 wysłana przez Drevniak »
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 874
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
Odp: Mała lampa do domu.
« Odpowiedź #91 21 Lut, 2012, 14:59:26 »
...Bynajmniej dla mnie higainowy wzmacniacz jest po to ,aby przesteru z kostki ,czy innych kombajnów już nie używać...

dla niektórych emo to styl życia i ciężko jest takiej osobie wytłumaczyć że nie ma racji :D


Ej, Drevniak, przecież on napisał, że dla niego highgain jest po to, "aby używać przesteru z kostki czy inncyh kombajnów" mimo, że chciał napisać coś zupełnie przeciwnego :D
« Ostatnia zmiana: 21 Lut, 2012, 15:14:37 wysłana przez theremin »
BRRR BRRR DENG BRRR BRRR DENG!!!

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
Odp: Mała lampa do domu.
« Odpowiedź #92 21 Lut, 2012, 15:06:17 »
nie bądźmy nazi grammar-ami ;) 

"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 874
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
Odp: Mała lampa do domu.
« Odpowiedź #93 21 Lut, 2012, 15:19:24 »
Łaj not? ;)

Co by nie było, że tylko offtopuję, to takiego ~półwatowego fenderka sobie zmajstrowałem gdzieś pod koniec listopada (jeszcze brak mu obudowy):
BRRR BRRR DENG BRRR BRRR DENG!!!

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
Odp: Mała lampa do domu.
« Odpowiedź #94 21 Lut, 2012, 15:33:07 »
no ładny teraz tylko obczaj fotki hesu na fb jak paczki wyglądają od środka, zdjełaj podobną i zrób miejsce na ten tranzystor (jedna lampa na pre) i może przenieś lampę mocy żeby była do góry bo się popsuje  ;)
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline xanateros153

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 44
Odp: Mała lampa do domu.
« Odpowiedź #95 21 Lut, 2012, 16:04:19 »
Theremin - zgodnie ze schematem orange TT który mam na pulpicie ten wzmak posiada tylko jedną lampę w przedwzmacniaczu, "druga" to inwerter, który rzekomo nie szczególnie przyczynia się do przesterowania. Ba- tam kondy bocznikujące rezystory katodowe nie mają nawet dużych wartości, ale chyba crunchem brzmienia rozkręconej tt'tki nie nazwiesz?
Albo nawet głupi AX84 P1. Na 6N2P-EW nie daje "co najwyżej crunchu".

Ale fakt - żeby uzyskać higain to trzeba dać dopałę.

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 874
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
Odp: Mała lampa do domu.
« Odpowiedź #96 21 Lut, 2012, 20:53:26 »
 Z tego co pamiętam to w TT jest inwerter parafrazowy, a on też wnosi wzmocnienie w układzie, choć mniejsze niż zwykły stopień oporowy. Widocznie umiejętnie dobrano wartości elementów, żeby wycisnąć jak najwięcej sensownego przesteru. 

Drevniak - paczka już jest, 1X12 na V12 od Noisy Box, bo kiedyś złożyłem painlustowego atoma, więc ten fenderek będzie headem (mocowanie szaski w obudowie jak w studyjnym 20W od Basha). Tranzystora nie będzie - jak potrzebuję podpinam DIY Sansampa. Niemniej w bólach rodzi sie kolejny mały projekt, tym razem highgain, tylko tempo robót mam nieśpieszne.
BRRR BRRR DENG BRRR BRRR DENG!!!

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
Odp: Mała lampa do domu.
« Odpowiedź #97 22 Lut, 2012, 05:53:54 »
zainspirowałeś mnie, ten filmik też. zrobie sobie kopie diesel-a vh4 tylko w wersji jednokanałowej :D

"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Mała lampa

Zaczęty przez D_Rivv Wzmacniacze i kolumny

3 Odpowiedzi
2787 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Paź, 2008, 23:28:49
wysłana przez Grzgrz
21 Odpowiedzi
9194 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Maj, 2013, 13:03:39
wysłana przez Szneka
32 Odpowiedzi
13341 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Wrz, 2013, 21:36:59
wysłana przez Stivo2005
42 Odpowiedzi
14803 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Maj, 2019, 14:44:15
wysłana przez fk
12 Odpowiedzi
2789 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Lip, 2019, 22:50:52
wysłana przez KoValus