Autor Wątek: Pomoc w wyborze Heada - Blackstar ? ENGL ?  (Przeczytany 4847 razy)

Offline kguitark

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 78
Pomoc w wyborze Heada - Blackstar ? ENGL ?
« 16 Gru, 2011, 13:14:00 »
Witam serdecznie wszystkich na forum w związku z tym, że to mój pierwszy post :)
Stoję przed wyborem nowego wzmaka. Gram prog rocka. Szukam konstrukcji w pełni lampowej. Chcę ukręcić sobie fajny, głęboki i lejący lead, potrzebny mi będzie też czyściusieńki clean - więc dwa kanały z osobnym EQ muszą być. Za wzmaka mogę dać max. ok 6200.
Co mi do tej pory chodzi po głowie, to np. Blackstar Artisan / Series One 100; ENGL E635 FIREBALL 100W; może jakiś Carvin ? albo Koch ? Może tutaj ktoś podrzuci coś ciekawego ?
Proszę o opinie i propozycje / doradztwo :)
« Ostatnia zmiana: 16 Gru, 2011, 13:17:21 wysłana przez kguitark »

Offline zuraw

  • Gaduła
  • Wiadomości: 180
lejący lead i czyściutki clean kojarzy mi się z mesą MK

Offline kguitark

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 78
lejący lead i czyściutki clean kojarzy mi się z mesą MK
ale chyba z ceną nie podołam :) Zapomniałem zaznaczyc, że chodzi o sprzęt nieużywany.

Offline Frantic

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Jakbym miał taką sumę to celowałbym w VHT Pitbulla, na pewno spełni wymagania jakie stawiasz.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
lejący lead i czyściutki clean kojarzy mi się z mesą MK
ale chyba z ceną nie podołam :) Zapomniałem zaznaczyc, że chodzi o sprzęt nieużywany.

To pytanie i tak musi paść: dlaczego tylko nieużywany?
B ( o ) ( o ) B S

Offline RadomirRadke

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 86
    • SOMA PROCESS
weź ode mnie Engla Powerball v2 bo mi sie nie chce pisac w dziale giełda lol

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Ja tam polecam Kocha ;)
Jakbyś chciał ograć to nie ma problemu.
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline kguitark

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 78
lejący lead i czyściutki clean kojarzy mi się z mesą MK
ale chyba z ceną nie podołam :) Zapomniałem zaznaczyc, że chodzi o sprzęt nieużywany.

To pytanie i tak musi paść: dlaczego tylko nieużywany?
A ja wiedziałem, że to pytanie padnie :)
To jest moje prywatne zboczenie, wiem że dużo na tym tracę i wiele razy oberwałem już za to po głowie. Po prostu lepiej się czuję grając na nowym sprzęcie, niż na sprzęcie po kimś - z całą świadomością, że w tej samej cenie miałbym coś dużo lepszego, tylko że używanego. Peace :)

Posty połączone: 16 Gru, 2011, 13:37:03
Ja tam polecam Kocha ;)
Jakbyś chciał ograć to nie ma problemu.
Powiedz coś więcej o tym Kochu :) Jakiego masz, jak Ci się sprawuje. Jakie ma wady ;)
« Ostatnia zmiana: 16 Gru, 2011, 13:37:03 wysłana przez kguitark »

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Spoko, jesli to Twój fetysz to nie ma sensu z tym walczyć :)

Lothar ma Kocha Twintone II (gdzieś była nawet próbka), tu masz wiecej o samym sprzecie:

http://forum.sevenstring.pl/recenzje-sprzetu/sprzet-lothara-%29-%28koch-twinetone-ii-g-major-korg-g-lab-gsc2-hk%29/

A cenowo miesci się w Twoim budżecie idealnie
B ( o ) ( o ) B S

Offline kguitark

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 78
Spoko, jesli to Twój fetysz to nie ma sensu z tym walczyć :)

Lothar ma Kocha Twintone II (gdzieś była nawet próbka), tu masz wiecej o samym sprzecie:

http://forum.sevenstring.pl/recenzje-sprzetu/sprzet-lothara-%29-%28koch-twinetone-ii-g-major-korg-g-lab-gsc2-hk%29/

A cenowo miesci się w Twoim budżecie idealnie
1) dzięki za uszanowanie fetyszu :p
2) No i właśnie Twintona biorę pod uwagę, dlatego zależało mi na opinii kogoś, kto go posiada. Rzecz wygląda bardzo niepozornie (lekka i malutka), ale dużo dobrego o Kochach słyszałem (że handmade, że boutique, że wysoka jakość,że sam Al di Meola używa itp). Tutaj widzę opinię człowieka bezgranicznie w swoim headzie zakochanego :) - i dobrze, może ja tez się zakocham i będzie nas dwóch ;). Niekoniecznie zależy mi na wspominanej przez Lothara wielozadaniowości - ja już wiem co i jak gram, mój wzmacniacz niekoniecznie musi generowac Scofieldowskie crunche i jazzowy sound wypelniony niskim środkiem :) Natomiast to, że wzmak wyłapuje wszystkie nianse gry (łącznie z tymi nieporządanymi) to właśnie jest duży plus. Tak ma lampa grac :)
gdyby znalazł się posiadacz jeszcze np. jakiegoś blackstara,engla czy carvina dla porównania to już w ogóle byłoby cudownie. I tak skończy się na tym, że pójdę do sklepu i narobię hałasu, ale po prostu chciałbym wiedzieć, o co konkretnie do ogrania poprosić.
Także Koch już wcześniej był dodany do ewentualnej listy zakupów, teraz sobie go "podkreślę" :).
« Ostatnia zmiana: 16 Gru, 2011, 15:13:06 wysłana przez kguitark »

Offline kguitark

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 78
Podjąłem decyzję (sam siebie nią zaskoczyłem ;) ) - dziękuję wszystkim serdecznie za porady.
TEMAT DO ZAMKNIĘCIA.

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Pochwal sieco wybrales i dlaczego.
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 367
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Stary, na forumowej giełdzie jest Mesa Mark IV. Żałuj, że nie wziąłeś. ;)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline kguitark

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 78
Poogrywałem sobie trochę rzeczy i ten head (Mark IV) mnie zmiażdżył, ma po prostu dokładnie to czego szukam i w tej chwili nie chcę już niczego innego - pograłem i wiedziałem, że "to jest to" i teraz już nie ma dyskusji ;). Poszedłem na kompromis z własnym fetyszem i zdecydowałem się na sprzęt używany (wkraczając na nową drogę życia ;) ).
Stary, na forumowej giełdzie jest Mesa Mark IV. Żałuj, że nie wziąłeś. ;)
Widziałem - poszedł za 5,5 tysiąca, był w pięknym stanie, szlag mnie trafił jak to zobaczyłem, bo to dokładnie to, czego szukam, a wyglądał jak prosto ze sklepu. Wziąłbym z miejsca. Żałuję, że nie wziąłem :(

Offline Marency

  • Gaduła
  • Wiadomości: 143
  • BRIGHTOPHIDIA.PL
    • Prog METAL & sometimes DJENT- Bright Ophidia
Orange Rockerverb MKII 50 watów - ciepłe, grube,  lejące się brzmienie kanału przesterowanego - miodek i żyleta w jednym a przy tym mega selektywność. Kanał czysty - gruby, ciepły sound do każdej muzy można ukręcić (blues, jazz, funk itd itp). Nawet jeśli kupisz coś innego ograj ten sprzęt. pozdro

Offline freakguitar

  • Gaduła
  • Wiadomości: 120
    • Wielki Naćpany Wilk
Myślę, że coś engl'a będzie Ci pasowało, fireball ma jak najbardziej czysty czysty i lejący się przester.
Im więcej gratów tym większe prawdopodobieństwo, że coś się zepsuje.
A im mniej progów tym lepszy dostęp do wyższych pozycji.

Offline coin777

  • Pr0
  • Wiadomości: 770
  • Nie moge Tego
    • YT
Orange Rockerverb MKII 50 watów - ciepłe, grube,  lejące się brzmienie kanału przesterowanego - miodek i żyleta w jednym a przy tym mega selektywność. Kanał czysty - gruby, ciepły sound do każdej muzy można ukręcić (blues, jazz, funk itd itp). Nawet jeśli kupisz coś innego ograj ten sprzęt. pozdro
Myślę, że coś engl'a będzie Ci pasowało, fireball ma jak najbardziej czysty czysty i lejący się przester.

Pchnąć w tę łódź jeża lub ośm skrzyń fig

Offline primer

  • Gaduła
  • Wiadomości: 483
przeciez ja mam MK4 do opylenia!!!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
7 Odpowiedzi
6445 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Sty, 2010, 21:29:20
wysłana przez Vertigo
19 Odpowiedzi
13219 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Gru, 2010, 10:32:31
wysłana przez Lechu_
23 Odpowiedzi
10435 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Lis, 2010, 21:32:06
wysłana przez Lightdecay
0 Odpowiedzi
2055 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Lut, 2011, 10:07:52
wysłana przez p0ison
7 Odpowiedzi
2784 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Cze, 2013, 05:55:37
wysłana przez pivo