Autor Wątek: Pomoc w wyborze przetwornika  (Przeczytany 6115 razy)

Offline damagedime777

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 53
Pomoc w wyborze przetwornika
« 19 Gru, 2009, 09:56:00 »
Cześć,
Jako, iż nie udało mi się znaleźć interesujących mnie informacji w założonych już wątkach (lub z powodu błędnego przeanalizowania informacji tam zawartych) chciałbym prosić o pomoc w wyborze przetwornika pod most do regiusa 6 (Top: Klon płomienisty ;Korpus: Jesion bagienny; gryf: 11 częściowa / Klon-Mahoń-Wenge-Amazakoe , podstrunica: heban).

Interesują mnie pupy do grania metalu ale w miarę uniwersalne ( tak wiem, prawie każdy by tak chciał :) )
Obecnie mam w tej gitarze zamontowany pod mostem SH-6 (B) i SH-2 (N), natomiast sh-6 sieje straszną górą i za nic w świecie nie mogę się tego pozbyć ( efekt ten potęguje jeszcze sonic maximizer).
Drzewo z jakiego wykonane jest wiosło ma generalnie charakterystykę, w której jest dużo wysokich tonów i chciałbym to trochę zrównoważyć. Zależy mi jeszcze, aby przetwornik pod mostem ładnie współgrał z sh-2 ,który zostaje w gitarze.

Oczywiście najlepszym sposobem jest wsadzenie pupa do wiosła i ogranie, ale jest pewien problem. W gitarze seryjnie zamontowane były EMG, które mają większą średnicę śrub mocujących, a zamontowane były bezpośrednio w korpusie i dlatego jak montowałem sh-6 musiałem rozwiercać dziurki w blaszkach mocujących - to też niestety powoduję, że w momencie kiedy pikup mi nie podpasuję za dużo stracę na odsprzedaży.

Rozważam kilka opcji, ale ze względu na moje małe doświadczenie prosiłbym o wsparcie i podanie opinii jak to może grać w gitarze o podanej powyżej specyfikacji.

-Pierwsza opcja to SH-4
Bardzo lubię ten przetwornik , mam go w mahoniowym wiośle i zabija. Bardzo uniwersalny , selektywny. Natomiast charakterystykę ma dość zbliżoną do sh-6 , czyli dużo góry i obawiam się, że efekt będzie podobny. Współpracuję zajebiście z sh-2 :)
Wyczytałem gdzieś na forum, że można zastosować potek głośności o wartości 250k w celu obcięcia wysokich tonów. Co o tym myślicie? ( może spróbować już teraz zastosować do sh6? )?

-Druga opcja to SH-8 (invader)
Jest mocny , ale obawiam się, ze będzie jednak zamulał i nie wiem jak będzie współgrał z sh-2.

-Trzecia opcja to D -Sonic
Nie mam z tym humbem żadnego doświadczenia ani możliwości przetestowania. Na stronie producenta nie ma próbek, dzięki którym można porównać brzmienie ( są tylko próbki numerów różnych wykonawców).
Z tego co przedstawia tone chart wydaje się mieć dość równe pasmo. Nie wiem jak będzie grał razem z sh2 i wyczytałem że dimarzio są nieco ciemniejsze niż seymoury w ogólnej charakterystyce brzmienia.

Nie chcę żadnych aktywów ani Merlinów, natomiast rozważę każdą inną Waszą sugestię.

Dzięki wielkie

Peace

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Pomoc w wyborze przetwornika
« Odpowiedź #1 19 Gru, 2009, 14:22:10 »
Jeśli Sejmury i jasne drewno, to SH-5. Z SH-2 dogaduje się znakomicie. A SH-4 może i w mahoniu gada dobrze, ale przecież nie masz mahoniu w setiusie, aj?

A D-Sonic na pewno nie jest ciemny, coś źle przeczytałeś. Wg mnie powinieneś pójść w Tone Zone jak już DiMarzio bierzesz pod uwagę, choć nie wiem czemu, panuje opinia (również tu na forum), że jest zbyt mulisty i ciemny do niskich strojów. Jak dla mnie w jesionie to dobra opcja. No i jest na Alnico 5, a dla mnie takie pupy brzmią ciekawiej niż ceramiki, ale to już kwestia gustu.

Offline Draiman69

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
    • .Comin
Odp: Pomoc w wyborze przetwornika
« Odpowiedź #2 27 Gru, 2009, 22:08:53 »
Może SD Sh-1 ? Powinien dobrze grać z Sh-2 ;)
Tu masz próbke jak to gra pod mostem:
« Ostatnia zmiana: 27 Gru, 2009, 22:11:45 wysłana przez Draiman69 »
Jak się nie ma co się lubi ,to się lubi co się ma !

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Odp: Pomoc w wyborze przetwornika
« Odpowiedź #3 27 Gru, 2009, 23:53:02 »
czemu nie ma opcji "usunac z lancucha Sonic Maximizera"? :D
Łe tej.

Offline coin777

  • Pr0
  • Wiadomości: 770
  • Nie moge Tego
    • YT
Odp: Pomoc w wyborze przetwornika
« Odpowiedź #4 30 Gru, 2009, 03:08:43 »
Może SD Sh-1 ? Powinien dobrze grać z Sh-2 ;)
Tu masz próbke jak to gra pod mostem:


Brzmienie Marka bierze się z marka a nie z pickupa :D
chodzi o marka mkV (lub mkIV) a nie o Marla Mortona:D
Pchnąć w tę łódź jeża lub ośm skrzyń fig

Offline m4ody

  • Pr0
  • Wiadomości: 516
    • http://www.rotengeist.pl
Odp: Pomoc w wyborze przetwornika
« Odpowiedź #5 30 Gru, 2009, 08:43:58 »
Jeśli sh-6 miał dla Ciebie za dużo góry to zapomnij o d-sonic. Tak jak mondomg proponuje spróbowac sh-5 
Leweoczkomisiarysia

Offline damagedime777

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 53
Odp: Pomoc w wyborze przetwornika
« Odpowiedź #6 02 Sty, 2010, 10:54:56 »
Dzięki Panowie!!!!

Mimo wszystko zdecydowałem się na d-sonica - stwierdziłem że muszę troszkę pokombinować z brzmieniem a dość sporo osób wrzuca ten przetwornik do jesionowej dechy, więc może nie będzie tak źle. Druga sprawa, iż nie podobają mi się próbki brzmień przetworników zaproponowanych przez Was. A po trzecie , prawie zawsze grałem na SD i postanowiłem wypróbować coś innego. Zobaczymy co z tego wyjdzie , najwyżej będę szukał dalej.


czemu nie ma opcji "usunac z lancucha Sonic Maximizera"? :D

dom?n,
Hehehe jasne że jest taka opcja. Tak jak napisałem , ten efekt jest cały czas, więc wyłącznie SM nie rozwiązuje tematu. Zresztą SM mam bardzo delikatnie rozkręcony. Jeśli d-sonic będzie lepiej gadał sam niż z sonic maximizerem to oczywiście ten drugi zostanie odłączony od matrixa :)

Jak już wszystko wypróbuję to podzielę się spostrzeżeniami.

dzięki raz jeszcze!

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
Odp: Pomoc w wyborze przetwornika
« Odpowiedź #7 06 Sty, 2010, 21:29:20 »
Hmm. Ja miałem DSonic7 w olchowym korpusie i siał górą, mulił dołem. Wymieniłem na PAF7 i jest więc nie wiem czy to był akurat dobry ruch w kierunku tego przetwornika, ja był właśnie poszedł raczej w coś z PAFów, no ale cóż, napisz jak się sprawuje w Twojej desce :)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
19 Odpowiedzi
12538 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Gru, 2010, 10:32:31
wysłana przez Lechu_
23 Odpowiedzi
9655 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Lis, 2010, 21:32:06
wysłana przez Lightdecay
13 Odpowiedzi
6873 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Mar, 2011, 12:23:12
wysłana przez mondomg
10 Odpowiedzi
4804 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Kwi, 2016, 15:18:11
wysłana przez bandyk
15 Odpowiedzi
6102 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Paź, 2018, 17:21:39
wysłana przez Aremenius