Autor Wątek: Sybreed - From Zero To Nothing Vocal Cover  (Przeczytany 4008 razy)

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Sybreed - From Zero To Nothing Vocal Cover
« 13 Gru, 2011, 23:31:46 »
Joł ziomalnia.
Nagrałem sobie taki cover, bo lubię ten utwór bardzo. Chciałbym dowiedzieć się od was co zrobić, by śpiewać poprawniej, jak lepiej zabrzmieć itd. na podstawie tego nagrania. Najlepiej będzie powiedzieć mi co poprawić i jak ;). Kwestię miksu pomińmy, bo po prostu dokleiłem wokal do oryginalnego utworu, do tego nagrane to jest Shurem SM57. Muszę dorwać jakiś drugi mikrofon.

Wlacz osadzony player soundcloud

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
fajnie, lekko nosowo, śpiewasz. Gdyby nie to że szukam troche innego rodzaju wokalu to bym Cie błagał o to żebyś u mnie sie wokalizował ;) i chyba wszystkiego najlepszego tak przy okazji, bo widze że masz tort w profilu :)
B ( o ) ( o ) B S

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Dzięki men ;). No właśnie ta moja nosowość mnie trochę wnerwia. Nie uczyłem się nigdy śpiewać (poza podstawówką o profilu muzycznym :P), to też nie bardzo wiem jak to kontrolować. Tolek mówi, że mam chujową manierę... :(

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Imo Tolek też ma nieco chujową manierę, więc nie przejmuj.

Imo: Ta nosowość i maniera właśnie zajebiście pasują do tego kawałka (btw. nie znam oryginału, i dobrze, nie przyrównuję, tylko oceniam co słyszę).

Z porad technicznych, jeśli nie chcesz, żeby było nosowo śpiewaj jakbyś ziewał, nie mówił. Im wyżej tym bardziej, teoretycznie to takia pierwsza zasada wokalowego dekalogu, w praktyce wiadomo... jeśli brzmi dobrze i nie rżniesz gardła rób co chcesz ;)

Btw. Patton używa między innymi SM 57, więc nie marudź (choć on do wrzasków). Ew. jeśli zdzierżyć nie możesz... Mikrofon kosztuje tyle co jeden pickup ;) Zwłaszcza, że masz do czego inwestować, zajebiście podoba mi się Twoje śpiewanie (chciałbym tak... :D).

Posty połączone: 14 Gru, 2011, 07:17:35
Btw, leci to już trzeci raz, fajny kawałek :D
« Ostatnia zmiana: 14 Gru, 2011, 07:17:35 wysłana przez Rachet »
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Tyle co pamietam z chóru to musisz powalczyć z przeponą. Czyli dźwięk musi isc z przepony nie z gardła. Jak spiewasz powinieneś położyc sobie reke na brzuchu i jakby napiąć mięśnie i w tym momencie wydawać z siebie dzwięk. Ponad to szeroko paszcza. Nam kazali wkładac dwa palce do gamby, niczym lufe pistoletu i z tak szeroko rozdziawiona gębą śpiewać. Z poczatku wszystko to jest komiczne ale daje rezultaty. Co jeszcze, jak nabierasz powietrza pilnuj sie by ramiona nie szły do góry, bo nie masz rozedmać sobie płuc tylko siłę dzwięku wywalić właśnie ze wspomnianej przepony. Przy nabieraniu bardziej wypychaj brzuch, czyli przepone, niż płuca.
Masz ładna barwe głosu.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 772
Na stówę posłucham, bo uważam, że vocal cover to mimo wszystko większe miki niż nauczenie się solo do Enter Sandman, a i poprzedni wypust gdzieś tam mnie posmyrał ;).
Paczki z głów!

Offline maślak

  • Pr0
  • Wiadomości: 620
    • lowtide
Tak jak pisał commelina czyli więcej przepony. Na razie jest bardzo dobrze, a może być zajebiście :) !!!

Edyta
Co jest w tle 4.17? Ciary mnie przechodzą.
« Ostatnia zmiana: 14 Gru, 2011, 09:31:22 wysłana przez maślak »

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Nie napinaj mięśni ;) Tzn wszystko co napisał commelina to prawda ale nie myśl o śpiewaniu przeponą w żadnym wypadku jako o napinaniu mięśni brzucha (choć zdaje się, faktycznie się napinają), bo zepniesz się cały i przypierdolisz gardłem. Śpiewa się owszem, przeponą, ale kompletnie luźno.
Btw nie wiem po co cokolwiek zmieniać, bo brzmi zajebiście ;) chyba, że oryginalny wokal robi tu sporą robotę.
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Jakbyś napinał mięśnie a nie napinaj mięśnie a to różnica. W tym kawałku to faktycznie jest ok ale przyjdzie moment ze zabraknie mocy na wyższych rejestrach i może wyjsc kupa a szkoda by było, gdyż jak wspomniałem masz swietna barwe i przyjemnie sie słucha nawet z ta manierą a techniki nie zaszkodzi w "międzyczasie" podłapać ;)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 772
Co jest w tle 4.17? Ciary mnie przechodzą.

O, kurde, teraz to już muszę posłuchać! ;) Tak się składa, że dokładnie dziś rano nabrałem ochoty na posłuchanie trochę szalonego wokalu (żałujcie, że nie jechaliście ze mną do roboty :D), od razu przyszedł mi na myśl świetny numer dwóch starych dziadów - może ktoś by to scoverował? ;)

Paczki z głów!

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline Frantic

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Kurcze ciężko mi odróżnić Twój wokal od oryginalnego, fajnie by było jakbyś wrzucił samą ścieżkę ze swoim wokalem do porównania albo z jakimś podkładem midi.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 772
Paczki z głów!

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Tak jak pisał commelina czyli więcej przepony. Na razie jest bardzo dobrze, a może być zajebiście :) !!!

Edyta
Co jest w tle 4.17? Ciary mnie przechodzą.
To był jedyny fragment, gdzie mogłem coś zacharkać. Dodałem delay na koniec, bo fajnie mi brzmiało :)

Co do przepony - mam wrażenie, że robię tak, jak mówicie. Może tylko czasem za mało gębę rozdziawiam, dlatego nie do końca czytelnie jest.

Kurcze ciężko mi odróżnić Twój wokal od oryginalnego, fajnie by było jakbyś wrzucił samą ścieżkę ze swoim wokalem do porównania albo z jakimś podkładem midi.
Bo mam w sumie dość podobny głos do Bena. Niestety nie umiem tak wysoko wyciągać jak on. Mogę wyciąć środek CenterCancelem.
Dla bardziej dociekliwych:
http://dl.dropbox.com/u/5049794/From%20Zero%20To%20Nothing%20Voc%20centercancel.mp3
Jednak słychać trochę niedoskonałości, bo nie dostrajałem ani nic. Jedynie kompresor i EQ, żeby jakoś brzmiało.

Offline maślak

  • Pr0
  • Wiadomości: 620
    • lowtide
Ty się lepiej tutaj przyznaj, że śpiewasz w Sybreed, a nie jaja sobie z nas robisz ;)

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Wlacz osadzony player soundcloud

Nagrałem to samo, ale z użyciem Audio Technica ATM 33a. Do tego troszeczkę zdjąłem środek z utworu, żeby lepiej się wokal przebijał. Myślę, że dużo lepiej to teraz brzmi :)

Offline Frantic

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Pięknie, wokal rzeczywiście bardzo podobny do Bena, choć trochę mniej nosowy, jak umiesz jeszcze drzeć gardło jak on to chce mieć z Tobą dzieci.

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
No nie do końca, on ma bardzo specyficzne darcie japy. Nie umiem też śpiewać tak wysoko jak on, ale chcę się nauczyć. Imponuje mi wysokie śpiewanie :P

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Panie, robi mi ten kawałek. Nagrywaj więcej! :D
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline majkelk

  • Pr0
  • Wiadomości: 807
  • Teksty są osobiste
Najs! Można Cie wypożyczyc do nagrań? :D
"Raz na wozie, raz chuj ci w dupę..."

https://www.facebook.com/elinband/

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Jak mi powiesz co i jak mam robić to można :). Jakieś skrimy i grołle też się da, ale w przypadku tych ostatnich trzeba będzie mnie trochę ukręcać. Akerfeldtem nie jestem...

Fajno, że się podoba, dumny jestem z tego.

Offline majkelk

  • Pr0
  • Wiadomości: 807
  • Teksty są osobiste
Każdy się cieszy, gdy ktoś docenia owocy jego pracy

Jak skończę następny kawałek to będę wiedział do kogo się zgłosic :D
"Raz na wozie, raz chuj ci w dupę..."

https://www.facebook.com/elinband/


Offline Sphincter

  • Gaduła
  • Wiadomości: 139
Dopiero dzisiaj przesłuchałem, więc z opóźnieniem, ale naprawdę konkret - jak na pierwszy raz? Moim zdaniem super szczególnie, że nie znałem wcześniej oryginału, a wokal pasował mi w 100%.

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Rewelacja - strasznie mi ta barwa podchodzi :)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
0 Odpowiedzi
973 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Paź, 2012, 20:39:14
wysłana przez knoteek
22 Odpowiedzi
2806 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Lut, 2013, 12:59:12
wysłana przez Omlet
9 Odpowiedzi
1381 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Gru, 2013, 12:29:22
wysłana przez matisq
20 Odpowiedzi
3238 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Gru, 2013, 12:27:46
wysłana przez sinquestsound
2 Odpowiedzi
1560 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Lut, 2015, 13:18:05
wysłana przez Zomballo