Autor Wątek: Ogram Fajerbolla! i podobne.... oraz poszukiwanie brzmienia  (Przeczytany 8205 razy)

Offline Vin$

  • Gaduła
  • Wiadomości: 302
  • Gitara & Bas
Hejka!

Noszę się powolutku z wymianą wysłużonego combo spajdera II na sprzęt bardziej zawodowy i wejść na level lampowego kreowania własnego brzmienia od podstaw. Troche grzebałem po forach i jutubach (OlaEnglund jak zwykle mnie zniszczył swoimi pruupkami :D)
Spoiler

... i padło póki co na wspomnianego już Fireball'a.

Będę bardzo wdzięczny jeśli jakiś miłosierny forumowicz zaprosi mnie do obmacania sprzeciku i wypicia browarka :)
W grę wchodzą osobniki z dolnośląskiego, wielkopolskiego i lubuskiego. Najchętnie Wrocław bo bywam tam w łikendy (szkoła). Bardzo chętnie ograłbym na różnych zestawach w celu określenia najlepszego połączenia.

Chciałbym też prosić o Was wszystkich o radę odnośnie mojego przyszłego brzmienia.
Generalnie wiem jakiego brzmienia oczekuję. W połączeniu z moim LTD Sc607b w standard A ma być zwarte, miażdzące, z pełnym dooołem, selektywne. Mój styl gry to głównie trojaczki, przerywane szesnastki i skipping po strunach. Czystego kanału używam rzadziej, jednakże oczekuję że będzie pełny i dzwięczny. Z tego co wiem FB takowy ma jeśli się nie mylę.
Oczywiście noisegate obowiązkowo!

Aktualnie gram w kapeli, gdzie jestem jedynym gitarzystą i gramy muzę w stylu industrial/experimental/modern metal i do takiego też stylu chcę wpasować brzmienie.

Pytanie też się nasuwa jaką paczkę. Na pewno jestem przekonany co do ściętej natomiast nie na 100% co do V30. Nie grałem więc nie wiem ale wyczytałem od was że potrafią siarczeć. A siary nie lubię. Może jakieś inne propo?

Żeby nie było niejasnośi dorzucę pare linków z brzmieniami kapel które mi siedzą.
Spoiler
I'm back!

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Witam, zapraszam do siebie kilka główek do ogrania znajdziesz u mnie, w tym ENGL Savage 120 na KT88 :)

EDIT: Bydgoszcz
« Ostatnia zmiana: 18 Paź, 2011, 21:17:56 wysłana przez Stivo2005 »
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Vin$

  • Gaduła
  • Wiadomości: 302
  • Gitara & Bas
Do Bydgoszczy kawałeczek mam... ale jeśli jakiś lepszych ofert nie będę miał to chętnie skorzystam :)... Savege to za wysoka półka dla mnie :)... Miło by było się zmieścić w 4-5k za komplet
I'm back!

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Nie zapominaj, że Savage 120 ma mniejszego brata Savage 60, który wcale wiele brzmieniowo się nie różni, a wtedy w 5k byś się zmieścił z kompletem ;)
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Vin$

  • Gaduła
  • Wiadomości: 302
  • Gitara & Bas
no chyba że.... a mocno sie różni takowy savege 60 od kulki ognia 60w?
I'm back!

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
U mnie leży Savage SE, ale to też kawałek masz... :P

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
no chyba że.... a mocno sie różni takowy savege 60 od kulki ognia 60w?

No na moje bardzo mocno :) Savage, Blackmoore brzmią inaczej jak Powerball, Fireball :)
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
Tru. To jakby dwie linie Blackmore, Savage i Fireball/Powerball.

Te pierwsze są bardziej punchowe i szybkie, ostre, a drugie bardziej osadzone. Musisz posłuchać bez tego nie da rady, bo oba mają to Englowe coś w sobie :)

Savage60 to ciekawa konstrukcja ale nie udało mi sie jej jeszcze usłyszeć ale szukam to zdam relację jak najdę :)

Offline Vin$

  • Gaduła
  • Wiadomości: 302
  • Gitara & Bas
Może i ciekawy ten savage 60 ale ile to moze kosztować? już chyba nie produkowany...
I'm back!

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
To jest staroć, tak samo jak mój Savage 120 domyślnie z KT88 (obecnie z 6550, niby podobne lampy, ale nie takie same). Wracając do tematu 3200-3000PLN to dobra cena za Savage 60 :)
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
To jest staroć, tak samo jak mój Savage 120 domyślnie z KT88 (obecnie z 6550, niby podobne lampy, ale nie takie same). Wracając do tematu 3200-3000PLN to dobra cena za Savage 60 :)

Savage 120 domyślnie miał 6550, teraz 6L6. Nie przypominam sobie, żeby kiedykolwiek robili go na KT88.
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Nie zgodzę się, nawet w manualu v1.00 jest napisane, że KT88 :) a 6L6 to chyba Savage SE ma, bo z tego co widzę po ofercie to 120 ma dalej 6550 :)
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Tfu - kiedyś 6L6, a teraz 6550 (które są wymienne z KT88). Teraz doczytałem jeszcze, że w pierwszych latach produkcji pakowali KT88, zwracam honor. Kilka lat temu w Vanaxie mieli je na pewno z 6L6, wiem, bo mam do nich 20min i kiedyś często zaglądałem.

Spoiler
« Ostatnia zmiana: 19 Paź, 2011, 22:42:44 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Tak, z tym się zgodzę, jednak mam sobie w ręku pierwszą wersję manuala (drukniętą zaraz po zakupie wzmaka) i widzę co jest napisane :) a mianowicie, że domyślną lampą jest KT88, wniosek jest jeden - albo przed 6L6GC, a przed 6550, albo przed obiema wersjami musiała być wersja KT88. Chyba, że ENGL sam nie wie co pisze w Manualu ;)

Vertigo porównywał swojego Savage SE i mojego Savage 120 na KT88, i myślę, że może dość sporo powiedzieć o różnicy w brzmieniu, a że sam kiedyś posiadał 120 na 6550, to tym bardziej myślę, że może powiedziec coś o różnicach w brzmieniu wszystkich tych wzmacniaczy.

ps. KT88 i 6550 nie są do końca "wymienne", KT88 mają nie co wyższy punkt pracy i znoszą większe napięcia, obie te cechy przekładają się nie co na brzmienie.
« Ostatnia zmiana: 19 Paź, 2011, 22:51:37 wysłana przez Stivo2005 »
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Tak, z tym się zgodzę, jednak mam sobie w ręku pierwszą wersję manuala (drukniętą zaraz po zakupie wzmaka) i widzę co jest napisane :) a mianowicie, że domyślną lampą jest KT88, wniosek jest jeden - albo przed 6L6GC, a przed 6550, albo przed obiema wersjami musiała być wersja KT88. Chyba, że ENGL sam nie wie co pisze w Manualu ;)

Vertigo porównywał swojego Savage SE i mojego Savage 120 na KT88, i myślę, że może dość sporo powiedzieć o różnicy w brzmieniu, a że sam kiedyś posiadał 120 na 6550, to tym bardziej myślę, że może powiedziec coś o różnicach w brzmieniu wszystkich tych wzmacniaczy.

Szperając w google i sięgając w pamięć doszedłem jak to było. To Blackmore miał 6L6, które wymienili na 5881, a Savage miał KT88, które wymienili na 6550. Na tej stronie którą zacytowałem piszą głupoty. Wybacz próbę przemycenia błędnej informacji, odkąd kupiłem VHT przestałem się ENGLami interesować i mi się pochrzaniło wszystko ;)
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Spox, to wszystko przez to, że za wiele kombinują :) Blackmoore był w 3 wersjach różniących się lampami na końcówce, Slow Hand Motion z 6L6GC, Fast Hand Motion z EL34 i zwykła sygnatura z 5881 :) dobrze piszę? Zresztą Peavey, ostatnio podłapał ten trend, ale koniec OT.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Bielack

  • Gaduła
  • Wiadomości: 177
    • Blog pozycjonera
Trochę OT, ale tylko trochę; Czy któryś z Panów miał okazję pograć na symulacji Powerballa w AmpliTube?
Wczoraj sobie kupiłem w ich "customshopie" i bardzo mi się podoba, ale ciekawy jestem, na ile udało się zachować charakter oryginału. Pomijam oczywisty brak furkotania nogawek...
Moje muzowanie.

Offline harry_manback

  • Gaduła
  • Wiadomości: 371
Ja grałem na symulacji Powerball'a od AmpliTube i nie tylko tej jednej. Obok mnie stoi żywy Powerball. Mogę stwierdzić ,że jedno do drugiego ma się jak maluch do mercedesa niestety :)
Z próbką z AmpliTube trzeba się sporo pobawić, żeby cokolwiek ukręcić pod oryginał. Ustawienie gał pluginu Powerball nie pokrywało się z brzmieniem żywego wzmaka. Bierz pod uwagę brzmienie paczki i zastosowanego mikrofonu. Według mnie te wszystkie symulacje są jakimś wyjściem ale to dopiero wstęp do rzeczywistości.

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
Vertigo porównywał swojego Savage SE i mojego Savage 120 na KT88, i myślę, że może dość sporo powiedzieć o różnicy w brzmieniu, a że sam kiedyś posiadał 120 na 6550, to tym bardziej myślę, że może powiedziec coś o różnicach w brzmieniu wszystkich tych wzmacniaczy.

Rożnica jest prosta - Savage na KT88 to monstrum, szybkie, brutalne i z LoPunchem który powoduje, że fiut tuli się do moszny ze strachu, to jebany pierdolony zabijaka. Śmiem wątpić czy jakikolwiek nowy wzmach engl'a jest w stanie mu podskoczyć? Chyba tylko Invader i SE będą grać na podobnym poziomie.  Jeżeli mam wybierać Savage na 6550 i KT88 to ZDECYDOWANIE biorę na KT88. A Savage SE to też monstrum, a z przystrzyżoną grzywką i bez pelerynki :) No i umie czasami sklecić zdanie bez używania słowa "kurwa" jako przecinka :) Savage 120 nie zdaje sobie sprawy, że można nie kląć ;) A ten na KT88 nie wie nawet, że można brać jeńców.

A Savage'a 60 to sam bym chętnie obgrał bo jak będzie grał jak Savage na KT88 to chętnie go zostawię zamiast SE :)

Ps. swoją drogą pewnie za parę dni znów będzie u mnie Diezel Einstein którego słuchałem na 6550, na EL34 i teraz wróci na ... KT88! Wrażenia mogę opisać :) Ale bądźmy szczerzy - nie wymieniłbym się na niego za swojego Savage'a :)
« Ostatnia zmiana: 23 Paź, 2011, 00:04:18 wysłana przez Vertigo »

Offline Vin$

  • Gaduła
  • Wiadomości: 302
  • Gitara & Bas
Ktoś kto używał savage 60 mógłby opisać jakie "ficzery" posiada ten wzmak? Co do fireballa to wiem... ale w necie coś ciężko mi wymacać co tam za gałki i jak one działają.
I'm back!

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
« Ostatnia zmiana: 30 Paź, 2011, 13:39:52 wysłana przez Stivo2005 »
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Vin$

  • Gaduła
  • Wiadomości: 302
  • Gitara & Bas
« Ostatnia zmiana: 30 Paź, 2011, 13:55:38 wysłana przez Vin$ »
I'm back!

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Powiem Ci tak, Savage 120 brzmi na jego filmach nadzwyczaj podobnie jak w realu, więc myślę, że można dać kredyt zaufania Savage 60 :)

Spoiler
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Vin$

  • Gaduła
  • Wiadomości: 302
  • Gitara & Bas
Nasuwa się więc stwierdzenie szczególnie po obejrzeniu tego ---> (po raz dziesiąty oczywiście , że nie ma chyba najzajebistrzego i najchujowszego wzmaka z półki lo-pro i wyżej, tylko są gamonie które nie potrafią tego ustawić porządnie i marudzą później :D

Ja ze spajdera potrafie zajebiste brzmienie ukręcić (jak na tą półkę), że dorówna jakiejś tańszej lampie a napewno przewyższy niekumatego gamonia z mesą w kwesti wykurwu i przebijalnośći. Sprawdzane organoleptycznie :)
No ale zawsze to będzie plastikowa cyfra... Plastic (not)fantastic!
I'm back!

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Masz w dużej mierze rację, choć jeszcze nie słyszałem spajdera który by moim zdaniem zabrzmiał :D

Co do filmiku którym zarzuciłeś, myślę, że to nie tyle wybór "najlepszego" wzmaka, bo każdy z nich jest pro, tu chodzi raczej o podpasowanie wzmaka pod własne preferencje brzmienia, dynamiki, agresji. Wielu osobom podoba się Peavey 5150/6505, natomiast mnie kompletnie nie przekonuje, kwestia gustu.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
4 Odpowiedzi
2458 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Sty, 2011, 15:34:51
wysłana przez terrormuzik
12 Odpowiedzi
3013 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lip, 2011, 15:11:20
wysłana przez Vertigo
10 Odpowiedzi
5204 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Sty, 2012, 20:43:07
wysłana przez skarhead
0 Odpowiedzi
872 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Sty, 2016, 21:45:05
wysłana przez temol
15 Odpowiedzi
2132 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Kwi, 2021, 08:48:10
wysłana przez Dawid959