Autor Wątek: Symulacje vs "real thing". Ostateczna Konfrontacja.  (Przeczytany 34886 razy)

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 500
Patrz kilka postów przed moim, co ja z tą końcówką ;)
No i nadal nie zrozumiałeś mnie o co mi chodzi. Gdybym stwierdził, że brzmienie, które mi robi, to nie jest np brzmienie z samego PODa, a brzmienie z PODa podpiętego pod lampową końcówkę, która mi go podbarwia, to jestem skazany na zabawę z mikrofonem przy pace (co wydaje mi się być naturalną konsekwencją i jedyną opcją, gdybym to podbarwiane brzmienie chciał zapodać akustykowi)?

No ale chuj. Wychodzi na to, że póki nie będę srać kasą na większe kombinatorstwa najsensowniejsza opcja dla mnie to HD500 + przezroczysty, aktywny odsłuch.
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Gdybym stwierdził, że brzmienie, które mi robi, to nie jest np brzmienie z samego PODa, a brzmienie z PODa podpiętego pod lampową końcówkę, która mi go podbarwia, to jestem skazany na zabawę z mikrofonem przy pace (co wydaje mi się być naturalną konsekwencją i jedyną opcją, gdybym to podbarwiane brzmienie chciał zapodać akustykowi)?

Tak.
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 500
No i o to chodziło, chciałem się tylko upewnić, a wyszło z tego pół strony postów ;)
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 402
    • CTG TV
Cytuj
Gdybym stwierdził, że brzmienie, które mi robi, to nie jest np brzmienie z samego PODa, a brzmienie z PODa podpiętego pod lampową końcówkę, która mi go podbarwia, to jestem skazany na zabawę z mikrofonem przy pace (co wydaje mi się być naturalną konsekwencją i jedyną opcją, gdybym to podbarwiane brzmienie chciał zapodać akustykowi)?

Nie ;]

Bierzesz dwa PODy, jednego wpinasz do końcówki, a drugiego prosto do monitora. I tym wpiętym do monitora kręcisz tak długo aż znajdziesz swoje zajebiste podbarwienie PODa :D
mniut i piah

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 500
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 402
    • CTG TV
Nie ma co fejspalmować. Misiek ukręcił brzmienie na PODzie na chacie, a na sali prób dokręciliśmy moje brzmienie na końcówce i kolumnie do tego właśnie brzmienia totalnie symulowanego. (Pierwsze brzmienie szło przez monitor).
mniut i piah

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
Sylkis, imo jak ktoś bierze PODa to właśnie po to, żeby nie rozbijać gówna na atomy... ;)
do widzenia.

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 500
Wiem, sam za PODem rozglądam się właśnie by miec najlepiej możliwość/cena, w cenie osiągalnej dla mnie (i tak muszę odkładać). Zastanawiam się tylko, czy na tym PODzie poprzestać i brać aktywną przezroczystą pakę, czy może jednak odkładać dalej jeszcze na sajda i zwykłą gitarową pakę :D

Rozważam w głowie różne kombinacje i ich za i przeciw, a wam staram się tu zadawać tylko kluczowe pytania ;)

Ale to dobra, lamerskie pytanko przy okazji, bo nawiązuje do moich poprzednich rozmyślań: do czego wśłaściwie służy line out we wzmakach i końcówkach? Jak to się ma do wyjścia z cyfrzanych symulatorów, poza tym, że brak tam symulacji paczki?:D Bo tą można zawsze załatwić jakimś kieszonkowym symulatorem paczek (teraz z głowy nazwy nie podam o co mi chodzi, ale pewnie i tak wiecie), byle wyjście na głośniki czymś obciążyć (najlepiej swoim odsłuchem):P
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Przeczytałem to wszystko i jestem głupszy, niż byłem. Może się przedwcześnie starzeję, ale zaczyna mi być już wszystko jedno, jaka gitara, jaki przetwornik, jakie struny, jaki kabel, jaki wzmacniacz, jaki głośnik, etc. A może zwyczajnie mam już wszystko, czego mi trzeba? Aaa, zapomniałem, nie mam furkotania nogawką ;) Owszem, nie uzyskam go podpinając 11R do aktywnej kolumny, ale do końcówki lampowej z paczką gitarową już tak.

Z drugiej strony, takie furkotanie, ten cały pałer gitarowy mi zupełnie niepotrzebne w tym, co gram. Nie wiem, może wyrosłem, ale kompletnie nie kręci mnie to, co opisujecie mówiąc o lampowych wzmacniaczach i kolumnach gitarowych. Nie czuję tej frajdy, nie mam tej jazdy. Co nie zmienia faktu, że ograwszy ładną liczbę piecy, byłbym w stanie wyłożyć kasę na dwa - w wersji bogatej Mesa MK5, w wersji mniej bogatej Bash MK5 :) Dla mnie ampsimy są dużo bardziej selektywne niż lampy, choć dynamiki nie można im odmówić. Dlatego nagrywam przetwarzając DI, a nie kombinuję z kombem i SM57 w pokoju na stancji.

Nazwijcie mnie durniem, ale traktując cały sprzęt, gitarę, wzmacniacz itd. jako narzędzia można bardzo zgrabnie uprościć sobie życie i zaoszczędzić dylematów. Słychać nutki? Da się na tym poćwiczyć na próbie z innymi muzykantami? Komponuje się w miksie na koncercie? (uwaga, pytanie trudne, bo trzeba się postawić w pozycji słuchacza, ciężka rzecz) Nagrywa się przyzwoicie? Jeśli na którekolwiek z pytań odpowiedziałeś NIE, to znak, że coś trzeba zmienić. Albo użyć różnych urządzeń do różnych celów albo jak najwydajniej zutylizować jeden typ grata. Tą zasadą się kieruję i jeszcze mnie nie zawiodła.

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Wszystko fajnie Mondo, ale wiesz jak to brzmi z ust (palców) człowieka z Music Manem z setem Bare Knuckle na pokładzie? ;)
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 828
Pociągnę wątek jeszcze dalej i wysunę śmiały wniosek, że jeśli riff/muza "nie brzmi", to jest chujowy/a. Coraz bardziej bazujemy na powszechnym dostępie do możliwości kompletnej edycji nagrań, podczas gdy dobry riff/piosenka jest nadal dobry na głośniczku z telefonu/słabo nagrany w wersji live, itd. Jako rzekłem: właśnie minął nas na osi historyczny punkt rozróżnialności brzmieniowej lampa - sim, jest tylko kwestią nastawienia psychicznego z czego korzystamy.
Paczki z głów!

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Wszystko fajnie Mondo, ale wiesz jak to brzmi z ust (palców) człowieka z Music Manem z setem Bare Knuckle na pokładzie? ;)
A jak brzmi w przypadku typa, który na codziń do prób używa LAGa za 600 zł z chińskimi noname'owymi pickupami? Albo SG od Epi ze standardem na pokładzie?

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Swojego czasu, na probach BT gralem na wioselku t.burton za jakies 400zl (za nowe tyle). Nie bylo tragedii, do dzisiaj mam ja jako backup ;)
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Yony, ale ja nie twierdzę, że Mondo nie ma racji, jak najbardziej ma! Ale musisz przyznać, że mógł mi jego MM kontrastować z treścią wypowiedzi ;)
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 402
    • CTG TV
Bez urazy ziom, ale skup się na tym co kto pisze, a nie na jego gitarze. Jak patrzysz na kobietę, to od razu jej w majtki zaglądasz?

Myślę, że puenta została osiągnięta. (kilka postów wyżej oczywiście :D)
mniut i piah

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Nie no, ale trzeba jednak patrzeć na człowieka jako całość, a nie tylko na jego słowa. Zaznaczam, nie mam na myśli, żadnej urazy, ale np. miliarderom łatwiej powiedzieć, że pieniądze szczęścia nie dają, niż przeciętnemu polakowi z żoną, dwójką dzieci w 45m mieszkaniu i 2 tys. pensji miesięcznie, tak samo stwierdzenie, że to niewielka różnica na czym kto gra, w przypadku Monda który ma jedno z najlepszych (i najdroższych) seryjnych wioseł na planecie z setem jednych z najlepszych produkowanych przystawek zabrzmiało nieco... no rozumiecie. Ale, że wiem o co mu chodziło i całkiem się zgadzam, nie drążmy tematu :)
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline coin777

  • Pr0
  • Wiadomości: 770
  • Nie moge Tego
    • YT


Nie no, ale trzeba jednak patrzeć na człowieka jako całość, a nie tylko na jego słowa. Zaznaczam, nie mam na myśli, żadnej urazy, ale np. miliarderom łatwiej powiedzieć, że pieniądze szczęścia nie dają, niż przeciętnemu polakowi z żoną, dwójką dzieci w 45m mieszkaniu i 2 tys. pensji miesięcznie, tak samo stwierdzenie, że to niewielka różnica na czym kto gra, w przypadku Monda który ma jedno z najlepszych (i najdroższych) seryjnych wioseł na planecie z setem jednych z najlepszych produkowanych przystawek zabrzmiało nieco... no rozumiecie. Ale, że wiem o co mu chodziło i całkiem się zgadzam, nie drążmy tematu :)

Pchnąć w tę łódź jeża lub ośm skrzyń fig

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Nie no, ale trzeba jednak patrzeć na człowieka jako całość, a nie tylko na jego słowa. Zaznaczam, nie mam na myśli, żadnej urazy, ale np. miliarderom łatwiej powiedzieć, że pieniądze szczęścia nie dają, niż przeciętnemu polakowi z żoną, dwójką dzieci w 45m mieszkaniu i 2 tys. pensji miesięcznie, tak samo stwierdzenie, że to niewielka różnica na czym kto gra, w przypadku Monda który ma jedno z najlepszych (i najdroższych) seryjnych wioseł na planecie z setem jednych z najlepszych produkowanych przystawek zabrzmiało nieco... no rozumiecie. Ale, że wiem o co mu chodziło i całkiem się zgadzam, nie drążmy tematu :)

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 457
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Brudne Brzmienie
Nie no, ale trzeba jednak patrzeć na człowieka jako całość, a nie tylko na jego słowa. Zaznaczam, nie mam na myśli, żadnej urazy, ale np. miliarderom łatwiej powiedzieć, że pieniądze szczęścia nie dają, niż przeciętnemu polakowi z żoną, dwójką dzieci w 45m mieszkaniu i 2 tys. pensji miesięcznie, tak samo stwierdzenie, że to niewielka różnica na czym kto gra, w przypadku Monda który ma jedno z najlepszych (i najdroższych) seryjnych wioseł na planecie z setem jednych z najlepszych produkowanych przystawek zabrzmiało nieco... no rozumiecie. Ale, że wiem o co mu chodziło i całkiem się zgadzam, nie drążmy tematu :)

"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Profile na Tonexa, Kempera i inne -> https://brudnebrzmienie.pl/

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Nie no, ale trzeba jednak patrzeć na człowieka jako całość, a nie tylko na jego słowa. Zaznaczam, nie mam na myśli, żadnej urazy, ale np. miliarderom łatwiej powiedzieć, że pieniądze szczęścia nie dają, niż przeciętnemu polakowi z żoną, dwójką dzieci w 45m mieszkaniu i 2 tys. pensji miesięcznie, tak samo stwierdzenie, że to niewielka różnica na czym kto gra, w przypadku Monda który ma jedno z najlepszych (i najdroższych) seryjnych wioseł na planecie z setem jednych z najlepszych produkowanych przystawek zabrzmiało nieco... no rozumiecie. Ale, że wiem o co mu chodziło i całkiem się zgadzam, nie drążmy tematu :)

facebook.com/Musza.MorningWood

Offline michu123PL

  • Pr0
  • Wiadomości: 558
  • Rycerz Cebulowego Stołu
Kocham to forum :D

Offline Frantic

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Taki 4chan tylko ktoś coś czasem napomknie o gitarach :P

Offline coin777

  • Pr0
  • Wiadomości: 770
  • Nie moge Tego
    • YT
Pchnąć w tę łódź jeża lub ośm skrzyń fig

Offline bartolinho77

  • Gaduła
  • Wiadomości: 112
  • Mysta bombastyk
    • Gamheden
jedno z najlepszych (i najdroższych) seryjnych wioseł na planecie z setem jednych z najlepszych produkowanych przystawek zabrzmiało nieco

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
dziewczyny, dajcie sobie na wstrzymanie...
do widzenia.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
25 Odpowiedzi
25547 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Maj, 2010, 12:45:40
wysłana przez mondomg
0 Odpowiedzi
1892 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Sty, 2011, 00:21:49
wysłana przez Andy
49 Odpowiedzi
19761 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Lip, 2011, 22:43:55
wysłana przez sylkis
63 Odpowiedzi
25008 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Cze, 2012, 22:30:28
wysłana przez Rachet
5 Odpowiedzi
4501 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Paź, 2014, 23:13:54
wysłana przez Bjørn