Autor Wątek: [NGD] Cornford Roadhouse + Mad Professor, Fulltone, TC Electronic  (Przeczytany 5928 razy)

Offline sobek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 489
  • Cornford Fanboy
Czasem potrzeba zmian. Dochodzac do takiego wniosku wymienilem praktycznie caly swoj rig.

Mesa zaczela mnie wkurzac tym, ze grala praktycznie jednym soundem i byla MEGA glosna. O Cornfordzie myslalem juz od dluzszego czasu, a po promocji w Andertonsmusic nie bylo sie nad czym zastanawiac. Tym samym jakis czas temu trafilo do mnie takie oto combo Cornford Roadhouse 30:




Jeden kanal + boost, na koncowce dwie 6L6, Celek V30, petla efektow, czyli wszystko, czego mi trzeba. Combo jest ciekawe, bo lampy zamontowane sa poziomo, a tyl jest praktycznie w calosci zamkniety. Korekcja jest bardzo czula, o wiele bardziej niz w mojej poprzedniej Mesie. Ma tez bardzo dobry master volume, spokojnie da rade pograc w domu z fajnym brzmieniem. Brzmi typowo brytyjsko, raczej ciemno i grubym soundem. Z zalaczonym boostem spokojnie uciagnie hi-gain z odpowiednia gitara.

Postanowilem tez uzupelnic swoj pedalboard:


Fulltone Clyde Standard - wreszcie chyba trafilem swoj wah, a mialem juz wiekszosc Dunlopow, Voxa, RMC, Budde, Ernie Balla. Brzmi fajnie zarowno na czystym jak i przesterze, bardziej w strone Voxa niz Cry baby. Wykonanie jak to Fulltone - solidnie i pro.

TC Electronic Flashback Delay - tani, kompaktowy delay z mega brzmieniem. Mega dobra kostka. Kilka rodzajow delay`a, 40 sekundowy looper, mozliwosc podlaczenia go przez USB do kompa. Ukrecisz od U2 do Petrucciego, polecam.

Mad Professor Sweet Honey Overdrive - kupilem jako dopalke do Cornforda i lekki overdrive na czystym. Brzmi raczej ciemno, ma sporo gainu, ale to ciagle overdrive. Bardzo czuly jest na sile uderzania kostka, dajac wiecej/mniej gainu.

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
to kiedy moge wpaść zagrać jakie perifery? :D

Offline oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 968
ale by fajnie explo7 na tym chodził :D
gratki

Offline sobek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 489
  • Cornford Fanboy
to kiedy moge wpaść zagrać jakie perifery? :D
W przyszlym tygodniu tak pon-piatek zapraszam jak masz ochote. Mozemy pograc covery Slipknota brzmieniem Metalliki :D
ale by fajnie explo7 na tym chodził :D
gratki
Wazne, ze u Ciebie fajnie chodzi :P Niestety, musialem go opchnac, zeby sfinalizowac ten rig.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Bardzo sympatyczny rig, teraz to koniecznie muszę wpaść z jakąś flachą czy coś ;)

Offline sobek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 489
  • Cornford Fanboy
Jak pojde do szkoly muzycznej w pazdzierniku to pewnie zabiore caly rig do Gdanska :)

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Szkoły muycznej? W sensie Akademii Muzycznej?

Offline sobek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 489
  • Cornford Fanboy
http://www.musicollective.pl/
We Wrzeszczu, przy PG. Jak cos to jutro od 12 do 16 jest dzien otwarty. Klase gitary prowadzi Rafaf Szyjer, podobno pro nauczyciel. Plusem sa np. cykliczne koncerty uczniow szkoly na Monciaku w Sopocie

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Dziękuję, mi się już nie da pomóc :D

Offline sobek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 489
  • Cornford Fanboy
Oj tam oj tam :P Ale po fotkach widze, ze wiekszosc to rozpieszczeni licealisci

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Noo w galerii widziałem kilka osób z muzycznej. Men, a czego chcesz się tam właściwie nauczyć? Wpadnij do mnie, może okaże się, że żadna szkoła nie będzie potrzebna ;)

Offline sobek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 489
  • Cornford Fanboy
Improwizacja+granie z innymi ludzmi. Kurna, to by sie zgadzalo :D

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
gratuluję :)
możesz napisać coś więcej o tym dileju? albo coś nagrać? przymierzam się do niego jak wpadnie kasa ;)

Offline sobek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 489
  • Cornford Fanboy
gratuluję :)
możesz napisać coś więcej o tym dileju? albo coś nagrać? przymierzam się do niego jak wpadnie kasa ;)
Wczesniej mialem Line 6 Echo Parka, MXR Carbon Copy, TC Nova System, Line 6 DL4 i ten Flashback brzmi z nich najlepiej. Ma kilka trybow pracy: 2290, czyli zwykla cyfra powtarzajaca to co zagralismy, analog, tasma, lo fi - tutaj mamy charakterystyczne znieksztalcenia specyficzne dla kazdego rodzaju delaya, mod - modulacja brzmi KOZACKO, serio. Po skreceniu delay`a do zero mozna z niego zrobic fajny chorus. Ping pong - cos dla stereo rigow, slap - wiadomo, krotkie powtorzenia, reverse - nie uzywam, ale jest ;) looper - 40 sekund, mozliwosc nagrania 3 fraz, latwa obsluga. Tone print - podlaczasz efekt przez usb do kompa i sciagasz jakies ustawienie Pietruchy czy Gilberta, ktore ukrecili z ludzmi z TC na ich edytorze.

Mozesz go ustawic albo jako true bypass, albo bufor. Fajna zabawka, mala, ciagnie malo pradu. Jedyny minus to brak presetow, ale to zalezy co kto potrzebuje. Dla mnie to nie problem. Nagrac niestety zbytnio nie mam jak w najblizszym czasie  :-\

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
mad profesor?

Zaczęty przez zerodead « 1 2 » Efekty

34 Odpowiedzi
16186 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Lut, 2009, 15:21:08
wysłana przez wuj Bat
1 Odpowiedzi
1432 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Lip, 2010, 12:20:03
wysłana przez quorton
23 Odpowiedzi
8712 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Lis, 2010, 12:04:01
wysłana przez Pneumonia2
9 Odpowiedzi
6610 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Lip, 2014, 09:37:27
wysłana przez sobek
0 Odpowiedzi
1114 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Lut, 2015, 20:48:46
wysłana przez sinquestsound