Autor Wątek: Jakie przyzwoite 212 do Djenta ?  (Przeczytany 7394 razy)

Offline ukasheq

  • Gaduła
  • Wiadomości: 146
Jakie przyzwoite 212 do Djenta ?
« 03 Wrz, 2011, 20:33:29 »
Cześć chłopaki !  8)

Jak w temacie, rozglądam się za jakąs fajną paczką 2x12 do piłowania w niskim stroju. Mam 2 prośby.

1) podajcie coś w rozsądnej cenie
2) podajcie coś w cenie bez limitu

Z czym by to miało grać? Najprawdopodobniej Savage/Invader/5150 II  :P

Pozdro miliard  :-*

Offline ukasheq

  • Gaduła
  • Wiadomości: 146
A czy jest coś coś uniwersalnego (wiem że co jest do wszystkiego jest do dupy ale jednak może) co zabrzmi na tych hedach i podobnie im brzmiącym? Zależy mi żeby nie było mulenia i siary.

Inna sprawa, jak się mają do tego głośniki dedykowane pod niski łomot np Eminence Man o War? Czy np taka paka od noisyboxa będzie lepiej śmigać z takimi głośnikami? Pytam, bo jestem zielony w temacie pak (może ograłem w życiu z 5 pak).

Dzięki pozdro :D

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
jak dla mnie paczki Orange + niski strój = fail
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Coś taniego - Harley Benton 212 na V30
Coś bez ograniczenia ale zajebistego baaaardzo: VHT Fat Bottom na Eminencach zdaje się P50 - w niskich strojach gada po prostu przezajebiscie i jest warta swojej kasy, czego w przypadku 212 o orange powiedziec nie można
B ( o ) ( o ) B S

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
jak dla mnie paczki Orange + niski strój = fail
popieram
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
w D się zdarzają fajne djenty :)

Offline gluchy3845

  • Gaduła
  • Wiadomości: 145
Zamów sobie w MG pakę na wizzardah.

Offline ukasheq

  • Gaduła
  • Wiadomości: 146
No opcjonalnie to chce hasać między Drop G a drop A. Dlatego właśnie szukam czegoś co nie będzie brzmiało jak przytkany kibel na gigu  ??? Szukałem za tymi VHT ale obstawiam że dorwać to w Polszy to będzie trudna misja. Zainteresuje się też MG. Jak ktoś ma jeszcze jakieś propozycję to dawać wszystko trzeba ogarnąć  ;D

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
wpadnij do mnie to ograsz marszala mf400, daje radę do djentów :)

ed
tylko że nie jest 212 :D

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Szukałem za tymi VHT ale obstawiam że dorwać to w Polszy to będzie trudna misja.

Kilka dni temu poszła na forum taka, więc cierpliwości, z czasem się znajdzie
B ( o ) ( o ) B S


Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
Mój Ycab :)
http://forum.sevenstring.pl/wzmacniacze-i-kolumny/n(2xyc)d-kopia-mesa-2x12-rectifier-horizontal/
Daje radę i za każdym razem jak go odpalam to dochodze do wniosku że brzmi zajebiście.

Filmik na którym oczywiście nie słychać całej zajebistości ale zawsze coś :)

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
Po ostatnich nagraniach w studio +1 do Mesy recto 212

Offline BetoNova

  • Gaduła
  • Wiadomości: 303
  • Wut?
    • Mein zespół
Yoł. W sumie mój pierwszy post tutaj, dzień zły :]
Też się zastanawiam nad porządną 2x12. Też gram ciężko, ale bez przesady - śmierć metal w standard C. Co nie wyklucza pobawienia się w niższych i wyższych strojach. Gitara to Epi Prophecy LP z EMG 81/85, head to Krank Rev 1. Obecnie mam DDrowską paczkę z paździerza czy kij wie czego, tyle że wmontowałem 2 Eminence Legend V12. Ale i tak jest kupa z brzmienia, więc chciałbym zmienić paczkę.
Ktos Krankujacy coś by polecił?

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
ja nie krankujacy, ale jak masz przyzwoite głośniki to na Twoim miejscu po porstu skołowałbym samą skrzynię od Buzarro czy innego Noisy Boxa i zaopatrzył ją w te głośniki
B ( o ) ( o ) B S

Offline BetoNova

  • Gaduła
  • Wiadomości: 303
  • Wut?
    • Mein zespół
No jest to faje rozwiązanie, bo tanie.
Z innej strony, droższej :], tak jak mi się wydaje, to te wszystkie Mesy Horizontale, Orange PPC, VHT są na szeleszczących V30.  Paczka Kranka Revolution ma właśnie te Eminence V12. Z kolei na forum Kranka koleś mi pisał np. że mu Revolution nie podchodził na 2x12... a ja bym optował właśnie  za 2x12 ze względu na cenę, mobilność i mniejsze rozmiary.

Nie wiem, co począć, chyba cały zestaw zmienię :D

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
To akurat najlepszy pomysł :D
B ( o ) ( o ) B S

Offline ukasheq

  • Gaduła
  • Wiadomości: 146
Matisq bardzo przyzwoite brzmienie. Naprawde nie ma tego czegoś co miałem na swoim Randallu 412 CV --> zatkania. Badałem też parę tańszych paczek + co czasami słycham na podwórkowych gigach. Wszystko brzmi na jedno kopyto = PRZYTKANY KIBEL. Owego przytkanego kibla bym chciał uniknąć. Powiedz mi. Z takim brzmieniem jak dojdzie do miksu perka i reszta składu przebijasz się bez problemu + słyszysz się + jesteś dynamiczny?


Offline Drozd

  • Pr0
  • Wiadomości: 542
  • Serius big fella
Yoł. W sumie mój pierwszy post tutaj, dzień zły :]
Też się zastanawiam nad porządną 2x12. Też gram ciężko, ale bez przesady - śmierć metal w standard C. Co nie wyklucza pobawienia się w niższych i wyższych strojach. Gitara to Epi Prophecy LP z EMG 81/85, head to Krank Rev 1. Obecnie mam DDrowską paczkę z paździerza czy kij wie czego, tyle że wmontowałem 2 Eminence Legend V12. Ale i tak jest kupa z brzmienia, więc chciałbym zmienić paczkę.
Ktos Krankujacy coś by polecił?

Krank ładuje do swoich paczek również Emi Texas Heat - pogadaj z Buzzaro (na forum jako TripleXXX) ona pojęcie o głośnikach, a z drugiej strony ma je też w przyzwoitych cenach.

Pogadaj również z użytkownikiem m4ody - forumowym dystrybutorem kranków.

Spoiler


Moja rada jest taka również - rozejrzyj się za marszałkami 2x12 - 1922 i większą 1936. To całkiem dobre paczki o dość "standardowym" brzmieniu - pograsz i wyrobisz sobie opinię w którą stronę pójść. IMO to dobry entry model ;) Ja i wielu moich znajomych zaczynało od tych paczek, będziesz potem wiedział więcej o tym, czego chcesz od kolumny gitarowej. Plusem jest to, że chodzą czasem w śmiesznych cenach (900-1100 zeta)
« Ostatnia zmiana: 05 Paź, 2011, 11:27:26 wysłana przez drozdu »
weimar guitar gently weeps

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
A za 1600 moja 412 Marshall 1960A w bardzo dobrym stanie :-P
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline mattuck

  • Gaduła
  • Wiadomości: 140
  • troche troll
Moja rada jest taka również - rozejrzyj się za marszałkami 2x12 - 1922 i większą 1936. To całkiem dobre paczki o dość "standardowym" brzmieniu - pograsz i wyrobisz sobie opinię w którą stronę pójść. IMO to dobry entry model ;) Ja i wielu moich znajomych zaczynało od tych paczek, będziesz potem wiedział więcej o tym, czego chcesz od kolumny gitarowej. Plusem jest to, że chodzą czasem w śmiesznych cenach (900-1100 zeta)

a ja polecam na allegro i pośledzenie handmadów czy innych customów. do 1 k można dorwać pakę zbliżoną mesy czy vht, ino od razu godom bez ogrania to nie przejdzie

Posty połączone: 06 Paź, 2011, 12:38:42
Moja rada jest taka również - rozejrzyj się za marszałkami 2x12 - 1922 i większą 1936. To całkiem dobre paczki o dość "standardowym" brzmieniu - pograsz i wyrobisz sobie opinię w którą stronę pójść. IMO to dobry entry model ;) Ja i wielu moich znajomych zaczynało od tych paczek, będziesz potem wiedział więcej o tym, czego chcesz od kolumny gitarowej. Plusem jest to, że chodzą czasem w śmiesznych cenach (900-1100 zeta)

a ja polecam na allegro i pośledzenie handmadów czy innych customów. do 1 k można dorwać pakę zbliżoną mesy czy vht, ino od razu godom bez ogrania to nie przejdzie
kupie pasywny pickup brige do 7

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
6 Odpowiedzi
9035 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Lis, 2006, 20:11:36
wysłana przez el-biczel
13 Odpowiedzi
19626 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Maj, 2008, 09:07:34
wysłana przez Mery
14 Odpowiedzi
6198 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Paź, 2009, 10:38:05
wysłana przez Jimmy
13 Odpowiedzi
10007 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Maj, 2010, 14:35:52
wysłana przez sylkis
46 Odpowiedzi
29068 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Sty, 2012, 23:00:43
wysłana przez Yony