Autor Wątek: Przyzwoite 7 które posłuży :)  (Przeczytany 28864 razy)

Offline sharpi

  • Pr0
  • Wiadomości: 571
  • A można na kreskę?
Możecie mnie zrugać, zjechać itd...

ALE

Dzisiaj ogrywałem Corta K47-b ... i chyba sie jednak na niego zdecyduje - ta gitara po prostu mi siadła, świetnie mi się na niej grało - mimo że gryf dość szeroki a paluszki mam mikre to jednak dało rade w miare wygodnie grać :)
Wymienie osprzęt, przetworniki i będzie dobra gitara...ale tylko dobra lecz dla mnie wystarczająca :)
"Tępi ludzie są jak tępe noże - krzywdy nie zrobią ale jak wkurwiają" - Anonim

Offline Sulphur

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
    • Octagony
Ja z cortami mam same dobre wspomnienia. Daj znać jak ograsz.

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
To chyba naprawdę masz szczęście, bo K47-B, którego ja miałem w łapach, bardziej niż cokolwiek przypominał kawał plastiku. Corta wiszący obok Schecter Demon 7 spalił, zgwałcił, zabił i roztrzaskał w każdym aspekcie.

Offline zz_top

  • Gaduła
  • Wiadomości: 188
    • http://www.pasguitars.com
Ja bym nie skreślał tego Corta, bo ten model:
http://czakmusic.pl/sklep/product_info.php/info/p11747_CORT-EVL-K47B.html/XTCsid/34f44798d04e14cbdb08a26beb71a98c
Kosztuje tylko około 1300zł - i mamy 27 calowa siódemkę na przyzwoitym poziomie, w której za pozostałą kasę zmieniłbym pickupy na set Eclipse.
« Ostatnia zmiana: 05 Sty, 2012, 22:12:59 wysłana przez zz_top »
Przemek Sułkowski
PAS Handmade Guitars

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
no właśnie tę gitarę ogrywałem i wybitnie nie polecam :) miała w sobie coś takiego, że nawet na najlepszych pickupach straszny z tego paździerz. jak ktoś chce, to koniecznie musi sam obejrzeć.

Offline sharpi

  • Pr0
  • Wiadomości: 571
  • A można na kreskę?
Ja z cortami mam same dobre wspomnienia. Daj znać jak ograsz.

Ogrywałem dzisiaj :D - za chwile moge naskrobać wrażenia - chwilowo zajęty jestem :P

Posty połączone: 05 Sty, 2012, 23:14:38
Już...stwierdziłem, że dzisiaj odpuszcze robote bo już totalnie jestem padnięty po imprezie (udanej poniekąd - wreszcie mojego ulubionego Passporta mogłem się napić (whisky takie tanie ;P ) na którego ostatnio jakoś zawsze kasiorki brakowało )

Więc tak...wbijam ci ja do Rag-timea we wrocku patrze ... nowa dostawa... Był damien elite 6, demon 6 i omen 8 . Już miałem iść gdy własnie ten Corcik sobie wisiał. I tak patrze i sobie wyliczam - złe markery, emg-hz, klucze jakieś dziwne - tandeta pewnie, ale coś mnie korciło żeby sobie poCorcić :) Więc wziąlem gitarke w obroty.

Początkowo gitara była podpięta z tego co pamietam do heada blackstara HT bodajże i paczki Mesy. Poleciał pierwszy powerchord, drugi, i coś kurde tu nie tak było...zamiast powera miałem po prostu jeden wielki muł i ni cholery nie mogłem ukręcić czegoś co możnaby nazwać dźwiękiem. Tone nic nie dawał, jak skręciłem bas to już w ogóle nic sie qpy nie trzymało... Druga sprawa to początkowo ciężko mi było sie przyzwyczaić do gryfu...fakt pierwszy raz miałem w łapie baryton, ale coś tu nie pasowało mi na początku... Ogólnie rzec biorąc pierwsze wrażenie było baarzdooo negatywne. (porównałbym to do poranka po imprezie gdy własnie sie obudziłeś i zauważyłeś, że laska, która leży obok ciebie ze złotej rybki przeistoczyła się w złotego walenia xD )

Miałem prosić sprzedawce, by ją odwiesił, mówie mu że to kupa mułu i nic więcej. Ów młody miły młodzieniec zaproponował mi ogranie na innym piecu, bo sam przyznał, że blackstar coś dogadać się z paczką nie może i własnie taki przymuł wychodzi...

Więc wiosło zostało podpięte do fendera mustanga III - na wstępie wyłączyłem bramkę szumów bo mnie to totalnie dobijało...I tu moje zdanie o tym wiośle zmieniło kurs o 180 stopni ...
Mimo, że emg-hz to dostałem naprawde fajne mięsko...Wszystko się zgadzało - klarowny soczysty dźwięk acz nieco taki przypłaski, dosyć ładnie wybrzmiewa. Co ciekawe mimo, że z wyglądu ma być szatan to na czystym całkiem ładnie grało...jak skręciłem voluma to po prostu aż sie prosiło o pare akordów - bardzo akustycznie, sprężyście.
Co do wygody...po paru minutach grania przyzwyczaiłem się do gryfu, i na pewno nie było niewygodnie, fakt czuć, że to nie mój ulubiony slim tapper, ale da rade bezboleśnie grać mimo moich mikrych rąk.

Co do wykonania to także nie sposób się do czegoś przyczepić. Owszem widać, że to nie pierwsza liga, bo były babole typu gdzieś delikatnie niedomalowane czy coś, ale progi, mostek, klucze, siodełko były jak najbardziej ok.

Mimo,że nie grzesze doświadczeniem, to jednak troche wioseł miałem w łapie i ten cort zaliczam do jak najbardziej solidnego sprzętu. Wiadomo, że za 1400 dostaniemy na allegro exg 7 z lepszym osprzętem, ale myśle, że warto porozglądać się za tym wiosłem i je upgradeować. Boli tylko, że nie ma 24 progów i normalnych znaczników... ;p

Taka minirecka specjalnie nie wnosi czegoś wybitnego ale myśle, że sie przyda ;p
« Ostatnia zmiana: 05 Sty, 2012, 23:15:37 wysłana przez sharpi »
"Tępi ludzie są jak tępe noże - krzywdy nie zrobią ale jak wkurwiają" - Anonim

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
cort zaliczam do jak najbardziej solidnego sprzętu. Wiadomo, że za 1400 dostaniemy na allegro exg 7 z lepszym osprzętem, ale myśle, że warto porozglądać się za tym wiosłem i je upgradeować. Boli tylko, że nie ma 24 progów i normalnych znaczników... ;p
Ale za 1400 wątpię, żebys dorwał EXG7 z 27" gryfem. A Cort właśnie taki ma.

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
dla mnie ten cort to z budżetówek do 1.5k najlepsze wiosło jakie miałem w łapach!
i always go full retard

Offline .rogaty

  • Gaduła
  • Wiadomości: 287
  • Dolina Magicznego Jednorożca Nińdzia!
Też sobie wczoraj takiego Corta ograłem i nie ma biedy. Ba, jest nawet całkiem fajnie. Musiałbym jeszcze z Demonem 7 porównać, ale Corcik mnie do siebie przekonał.

ED: A 22 progi mnie akurat nie bolą. Tam i tak się nie gra.
It's always nice to have a penis.

Offline Sulphur

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
    • Octagony
No ja bym był też zainteresowany porównaniem Cort, Demon i exg.

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
No ja bym był też zainteresowany porównaniem Cort, Demon i exg.
ogrywałem wszystkie 3 na przestrzeni miesiąca i cort>exg>demon.
exg był zdecydowanie najlepiej zrobiony a demon najgorzej. profil gryfu corta to coś pomiędzy EXG a Demonem, i chyba dzięki najdłuższej z nich skali był najwygodniejszy :) dodatkowo w exg olcha (ble), demon lipa (no i nawet do niej się ostatnio przekonałem ;P), za to w corcie mahoń, który daje duże ilości środka naraz! co prawda we wszystkich z tych gitar pupy do zmiany na starcie, ale to te z demona były chyba najlepsze. i z tych trzech gitar to tylko na corcie aż chciało się grać ;)
i always go full retard

Offline Sulphur

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
    • Octagony
Hm hm hm hm robisz mi malutkiego gasa :P

Offline sharpi

  • Pr0
  • Wiadomości: 571
  • A można na kreskę?
Czyli rozumiem, że zostałem przez was poszatanosławiony i namaszczony xD

Posty połączone: 07 Sty, 2012, 11:56:33
Jestem zły...

Pech chciał, że lapcio mi odmawia posłuszeństwa coraz bardziej i zamiast wiosła musze kupić kompa...

A wqrwiło mnie to, że w cenniku megamusic tego corta nie ma, a i z thomanna zniknął...czyli co - gita już niedostępna w polniszu ? :/
« Ostatnia zmiana: 07 Sty, 2012, 11:56:33 wysłana przez sharpi »
"Tępi ludzie są jak tępe noże - krzywdy nie zrobią ale jak wkurwiają" - Anonim

Offline ChopZeWsi

  • Pr0
  • Wiadomości: 870
Nie wiem jak Wy liczycie. Ja w Corcie EVL-k47B widzę 24 progi. Chyba że jestem pijany i źle widzę.

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Bez kitu, a napisali 22. Na stornie Corta też jest 22. Hmm...
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline ChopZeWsi

  • Pr0
  • Wiadomości: 870
"...Boli tylko, że nie ma 24 progów i normalnych znaczników... ;p.."
 ::) Bo to są zaczarowane progi. Niektórzy nawet trzymając gitę w dłoniach ich nie widzą.
« Ostatnia zmiana: 07 Sty, 2012, 18:23:07 wysłana przez ChopZeWsi »

Offline sharpi

  • Pr0
  • Wiadomości: 571
  • A można na kreskę?
Seryjnie jak to miałem w łapie to wydawało mi się ze były 22...LOLZ :P

aż policzyłem - LOL - 24 o_O ehhm...ok...ja nic nie piłem jak grałem o_O
"Tępi ludzie są jak tępe noże - krzywdy nie zrobią ale jak wkurwiają" - Anonim

Offline ChopZeWsi

  • Pr0
  • Wiadomości: 870
To nic. Fachowcy robiący filmy testowe do neta też mówią że twentytu frets.

Offline sharpi

  • Pr0
  • Wiadomości: 571
  • A można na kreskę?
Wiecie ja na tej gitarze jak grałem to głównie sobie riffowałem - za 12 próg ani razu nie wyszedłem a progów nie liczyłem :P

A chciałbym 24 bo...no bo...no bo chce ;p
"Tępi ludzie są jak tępe noże - krzywdy nie zrobią ale jak wkurwiają" - Anonim

Offline ChopZeWsi

  • Pr0
  • Wiadomości: 870
Ja tam bym się skusił. Cena bardzo atrakcyjna i ta skala. Dookoła tylko te bananezy, szektery i Flejmy. Tutaj mamy coś innego.

Offline sharpi

  • Pr0
  • Wiadomości: 571
  • A można na kreskę?
No ok tylko pytanie co z dostępnością...mimo, że teraz w ragtimie jest ale potem moze nie byc skoro u dystrybutora zero info na temat tej gitary, a z thomanna też nagle znikła.

Ja wyiosło dopiero za miech kupie, więc mam nadzieje ze te czorty to nie jedna seria i da rade ją później kupić :/
"Tępi ludzie są jak tępe noże - krzywdy nie zrobią ale jak wkurwiają" - Anonim

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
RNR Warszawa, Al. Armii Ludowej 17. Stoi sobie grzecznie na stojaczku.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
20 Odpowiedzi
7377 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Paź, 2011, 12:38:17
wysłana przez mattuck
25 Odpowiedzi
8227 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Paź, 2012, 21:04:53
wysłana przez Sulphur
8 Odpowiedzi
9900 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Gru, 2018, 10:43:17
wysłana przez october
2 Odpowiedzi
3045 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Sty, 2019, 21:59:33
wysłana przez carminacore
7 Odpowiedzi
13474 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Wrz, 2022, 11:28:53
wysłana przez Dale Cooper