Autor Wątek: FRACTAL AXE USERS - porady, pomysły, presety.  (Przeczytany 332997 razy)

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
FRACTAL AXE USERS - porady, pomysły, presety.
« 05 Sie, 2011, 21:13:33 »
Żeby nie było, że klika Elevenowców to dla Fractalowców też jest przyklejony dział. Zasady takie jak w wątku 11R czyli mają być konkrety a nie pierdoły. Kary za niestosowanie się będą drakońskie!  :fire:

Offline primer

  • Gaduła
  • Wiadomości: 483
to ja mam pytanie, mam fractala ultra + fcb1010. Jak ustawic tap tempo i pedały expresji?

pomoże ktos?

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Da się tak ustawić Axe'a żeby wraz ze zmianą presetów przełączał kanał w piecu przez midi?
Marzy mi się AxeFx II wpięty na cztery kable do jakiegoś Engla

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 813
Da się tak ustawić Axe'a żeby wraz ze zmianą presetów przełączał kanał w piecu przez midi?
Marzy mi się AxeFx II wpięty na cztery kable do jakiegoś Engla

Da się , ale trzeba to realizować poprzez sterownik midi który będzie wysyłał dwie rożne komendy PC (generalnie sterowniki midi potrafią wysyłać do 16 komend midi , zależy jeszcze oczywiście jaki, kwestia doczytania w instrukcji poszczególnych sterowników), jedna dla zmiany presetu w Axe , druga dla zmiany kanału w piecu. Z wyjścia THRU wchodzisz kablem midi na wejście IN we wzmaku (wejście MIDI). Przy Axe II jakość symulacji Engla myślę że jest tak dobra że szkoda rezygnować z niej na rzecz kanałów w Englu, raczej końcówka mocy i wszystko z Axe ,ale de gustibus non est disputandum :)
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Przy Axe II jakość symulacji Engla myślę że jest tak dobra że szkoda rezygnować z niej na rzecz kanałów w Englu, raczej końcówka mocy i wszystko z Axe ,ale de gustibus non est disputandum :)

To jest przerażające ;d
Szkoda, że mam za dużo kasy udupionej na lokacie przez rok... muszę ciułać na IIke;]

Offline Aerosmith

  • Pr0
  • Wiadomości: 520
raczej końcówka mocy i wszystko z Axe
ja wracam do tego układu, końcówka będzie Atomic Reactor 50/50

   

waga 11.8kg  :headbang:
« Ostatnia zmiana: 17 Sie, 2011, 17:06:42 wysłana przez Aerosmith »

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
raczej końcówka mocy i wszystko z Axe
ja wracam do tego układu, końcówka będzie Atomic Reactor 50/50

( Obraz usunięty.)   

waga 11.8kg  :headbang:

a jaki był wcześniejszy układ?
« Ostatnia zmiana: 17 Sie, 2011, 18:59:13 wysłana przez pivovarit »

Offline Aerosmith

  • Pr0
  • Wiadomości: 520
obecny układ jaki ma to head Bogner Shiva + paczka Bogner 2x12" i AXE w pętli, ale Bognery znalazły już nowy dom i na dniach wyprowadzają się z mojego, na ich miejsce pojawi się końcówka wyżej wymieniana i dwie pasywne paczuszki też Atomica

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 813
dawno nic , to może ja

Wlacz osadzony player soundcloud


bez basu tradycyjnie  ;)

dla zainteresowanych preset poniżej


« Ostatnia zmiana: 13 Sty, 2012, 19:46:22 wysłana przez Lechu_ »
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 813
mała aktualizacja
nowe nagranie  :

Wlacz osadzony player soundcloud
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline Sansamp

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 15
  • Metal, Prog-Rock, Fusion
Lechu świetnie ci to brzmi. Ja mam pytanie, bo też jestem posiadaczem tego Axe Fx Ultra od paru dni i nie mogę połączyć się z Axe Edit w komputerze. Szlak mnie trafia. Połączyłem Fractala dwoma kablami Midi z kartą muzyczną Edirol UA-4FX i nic. Pobrałem ze strony Fractala instrukcję do instalacji Axe Edit i kombinuje i nic mi nie wychodzi. Może coś w kompie trzeba poprzestawiać. Proszę o pomoc. Pozdrawiam

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Jeśli wszystko zrobiłeś według instrukcji, to jest ryzyko, że Twoj interfejs nie dogaduje się z Fractalem. Zajrzyj na forum i wiki Fractala, tam można znaleźć informacje na temat sprawdzonych interfejsów MIDI.

Offline Sansamp

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 15
  • Metal, Prog-Rock, Fusion
Dzięki Mondomg znalazłem takie cudo http://www.rolandus.com/products/productdetails.php?ProductId=1091 ale jeszcze popróbuję z ustawieniami mojego interfejsu. Pozdrawiam

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Fachmeni od Fractala ostrzegają, że są interfejsy, które mogą Ci uszkodzić urządzenie, także ja byłbym tu baaardzo ostrożny. I to jest właśnie jeden z powodów, dla których nie kupiłem Ultra - ciągła obawa o możliwość zepsucia sobie jednostki złym interfejsem. Kiedy wyszedł Axe II z USB, miałem już 11R...

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 813
Lechu świetnie ci to brzmi. Ja mam pytanie, bo też jestem posiadaczem tego Axe Fx Ultra od paru dni i nie mogę połączyć się z Axe Edit w komputerze. Szlak mnie trafia. Połączyłem Fractala dwoma kablami Midi z kartą muzyczną Edirol UA-4FX i nic. Pobrałem ze strony Fractala instrukcję do instalacji Axe Edit i kombinuje i nic mi nie wychodzi. Może coś w kompie trzeba poprzestawiać. Proszę o pomoc. Pozdrawiam

Dzięki :)  Taka mała drobnostka , podłączyłeś IN do OUT i OUT do IN? Niby drobiazg ale przy midi to podstawa podpięcia , jak i ogólnie MIDI (taka ciekawostka) :)
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline Sansamp

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 15
  • Metal, Prog-Rock, Fusion
Tak właśnie podłączyłem te midi jak na schemacie instrukcji Axe Edit. Dzisiaj pożyczę od kumpla interfejs który jest wymieniony na liście preferowanych interfejsów i jak załapie tzn. że mój jest do dupy. Ale w ostateczności kupię też preferowany Edirol UM-1G jest w tej chwili na allegro po 150zł. Ale najpierw sprawdzę na Interfejsie kumpla Edirol UA-66 tym czerwonym. Pozdrawiam

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 813
Sansamp poczytaj o wersjach Axe Edit, wersji apdejtu który masz w Axe. Bywa tak tak (ja tak miałem) że musiałem zainstalować starszą wersje AxeEdit do Firmware coś 10.3 bodajże bo współpraca działała na innych SySex`ID :)
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline Sansamp

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 15
  • Metal, Prog-Rock, Fusion
O dzięki za każdą pomoc Lechu. Zaraz czytam, bo sporo tych interfejsów Edirola polecają, a mojego nie spotkałem. Ale wczoraj poprzez program Axe edit funkcję "sync and Backup" uruchomiłem we Fractalu (Dump System), więc jakby były połączone, ale nie działa program. Ja mam wgrany firmware 11. Jeszcze raz dzięki.

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 813
Ok, jeżeli 11 to ostatni Edita powinien działać bezproblemowo, tylko konfiguracja samego interfejsu, i reszta powinna śmigać. Jeśli nie to zmiana fejsu , mam E-mu Xmidi i śmiga jakby co.
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline Sansamp

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 15
  • Metal, Prog-Rock, Fusion
Kupię ten fejs E-mu bo jest cenowo przystępny, bo szkoda mi Fractala. Lechu mam pytanie do Ciebie: Czytałem we wcześniejszych opisach, że masz na płycie DVD sporo impulsów kolumn. Czy jest możliwość wyproszenia tego od Ciebie. Napisz na priv ewentualnie co i jak. Byłbym wdzięczny.

Posty połączone: 26 Sty, 2012, 23:10:28
Już go mam ten interfejs i wszystko działa od samego podłączenia. Dziękuję  Panowie.
« Ostatnia zmiana: 26 Sty, 2012, 23:10:28 wysłana przez Sansamp »

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 813
Sansamp , extra że działa teraz edycja to poezja :)
..........
.........

ooooooostatni :

Wlacz osadzony player soundcloud
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 360
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Sansamp , extra że działa teraz edycja to poezja :)
..........
.........

ooooooostatni :

Wlacz osadzony player soundcloud


Unreal Tournament! :D Podoba mi sie to brzmienie w 1:49 co wchodzi. Poza tym - jest moc i jest wpierdol! Podoba mi się. ;) Jest pomysł, jest git aranżacja, wokalu mi brakuje! :D
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline waleczny_gladiator

  • Gaduła
  • Wiadomości: 124
Czy można odpalić samą symulację końcówki mocy i paczki? Chodzi mi oto, aby wpiąć do fractala dobry lampowy preamp, który bardzo lubię, a z fratala używać symulację końcówki mocy i paczki, no i efekty. Chyba pociągne fractala z USA.

Offline Bielack

  • Gaduła
  • Wiadomości: 177
    • Blog pozycjonera
Lechu, ładnie to jedzie - w ramach ćwiczeń z metronomem sobie puszczam :-)
Moje muzowanie.

Offline Sansamp

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 15
  • Metal, Prog-Rock, Fusion
Lechu mam pytanie odnośnie importowania do fractala ściągniętych brzmień z netu. Jak to się robi bo dopiero się uczę i na razie edytuję oryginalne presety. Czy to wszystko wykonuje się za pomocą Axe edit, czy trzeba coś ustawić we Fractalu jakiś Dump.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Fractal Audio AXE FX

Zaczęty przez Icchok Lejb Perec « 1 2 ... 14 15 » Efekty

364 Odpowiedzi
218449 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Sty, 2014, 00:09:13
wysłana przez Saint2013
Fractal AXE FX II !!!

Zaczęty przez Crank « 1 2 3 4 5 » Efekty

107 Odpowiedzi
82677 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Gru, 2011, 00:13:34
wysłana przez bloodrafko
308 Odpowiedzi
235361 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Paź, 2021, 19:25:34
wysłana przez dari555
743 Odpowiedzi
296992 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Lis, 2023, 19:22:00
wysłana przez Skibodeptak
298 Odpowiedzi
193893 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lis, 2023, 08:55:58
wysłana przez dari555