Autor Wątek: [NGD MONITORY] Behringer Truth B3030A  (Przeczytany 15318 razy)

Offline coin777

  • Pr0
  • Wiadomości: 770
  • Nie moge Tego
    • YT
[NGD MONITORY] Behringer Truth B3030A
« 08 Lip, 2011, 18:43:57 »
Hej


Nadszedł dzień w którym w końcu dorosłem(finansowo) do słuchania/miksowania(lol) muzyki na głośnikach nie słuchawkach, więc kupiłem monitory.
Pewnie się zastanawiasz dlaczego kupiłem behringery? Przecież to gówniana firma i jedyny dobry produkt firmy to FCB, bla bla bla... kupiłem i chuj nie drąż.

Znam osobiście 2 osoby, jedna miała bezpośrednie porównanie pomiędzy monitorami KRK Rokit RP5 a ALESIS M1 Active MK2 i dużo bardziej się jej podobały Aleisisy.
Druga Osoba z kolei miała  ALESIS M1 Active MK2 i Behringer Truth B3030A i podobno behringery zmiotły aleisisy.
Do tego nie znalazłem na internecie negatywnej opinii pisanej przez osoby które je rzeczywiście posiadały. Tak więc oczywistą oczywistością było kupienie Behringerów,


Przez chwilę zastanawiałem się czy nie wziąć modelu B3031A który ma 2x większą moc (3dB głośniejsze) i trochę większą membranę głośnika nisko-średnio tonowego (6,3/4"vs 8,3/4") ale okazało się, ze mi się nie zmieszczą na parapecie i poza tym są 5kg cięższe a i tak mają takie samo pasmo przenoszenia.
Musza ma KRK, Terror miał Alesisy a Ja będę teraz jadł czipsy.




Ale może trochę o głośnikach napiszę:

Głośnik nisko-średnio tonowy wykonany z kewlaru i co jest ewenementem w tak tanich monitorach wstęgowy głośnik wysoko tonowy.
Dzięki temu wysokie tony są bardzo wiernie odtwarzane i tak zwany sweet spot jest dość duży.
Mają fajne przełączniki z tyłu, dopasowujące basy do posiadanego, lub nie suba, przełącznik który przestawiamy, gdy głośniki siedzą  pod ścianą lub w kącie za kare, oraz przełącznik kształtujący tony wysokie. Jest też trimpot który pozwala podbicie lub stłumienie o 6dB wchodzącego sygnału.

Nie jestem zbyt dobry w opisywaniu dźwięku, ale spróbuje.
Bas jest bardzo punktowy i dobrze kontrolowany nie ma go za dużo ani za mało.
Średnie tony są, a wysokie też.
Przez to, że mają bardzo płaską charakterystykę, można słuchać bardzo głośno i nawet tego nie zauważać,  uszy się prawie w ogóle nie męczą.
Bardzo naturalnie i selektywnie brzmi przez nie perkusja.

Świetnie tworzą scenę, słuchając płyty Avishai Cohen - As Is...Live At The Blue Note miałem wrażenie, że osobiście siedzę w zadymionym małym jazzowym klubie. Fenomenalnie brzmi klaszcząca widownia, coś pięknego.
Bardzo dobrze odtwarzają dynamikę sygnału, w końcu wyraźnie słyszę zmianę w różnym ustawieniu kompresora.

I najważniejsze. Mają pierdolnięcie i jak się je mocno rozkręci to fajnie wieje w twarz.




Monitory oczywiście ustawione na wysokości uszu, ułożone w sposób, że monitory i głowa słuchacza tworzą wierzchołki trójkąta równobocznego. Słuchane z odległości ok 1m.
Podpinam je do karty ESI Juli@ na wyjściach symetrycznych. Porównywałem je do słuchawek AKG k701i, podpiętych do wzmacniacza Holdegron. Słuchawki miały dużo mniej tonów niskich(wina wzmacniacza), ale za to tony średnie były przyjemniejsze a góra bardziej szczegółowa(przez to że membrana jest bliżej ucha). Nie wiem na ile płaską charakterystykę mają te słuchawki ale z tego co czytałem to podbijają wysokie pasmo tak, że fajniej się ich słucha osobom z uszkodzonym słuchem. Ale jestem przyzwyczajony do słuchania na nich.



Minusów prócz naklejki Behringer z przodu(powinna być z tyłu), jeszcze nie zauważyłem. Za jakiś czas uaktualnię mój opis o nowe doświadczenia, jak się głośniki rozegrają a ja coś nowego zauważę.




Dla tych którym się nie chce czytać wszystkiego, są bardzo fajne i polecam.


Nie ma zdjęć, bo nie stać mnie na aparat.
Tu je kupiłem i tak wyglądają: http://www.thomann.de/pl/behringer_b3030a_truth.htm
« Ostatnia zmiana: 08 Lip, 2011, 19:49:58 wysłana przez coin777 »
Pchnąć w tę łódź jeża lub ośm skrzyń fig

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: NMD Behringer Truth B3030A
« Odpowiedź #1 08 Lip, 2011, 18:45:29 »
Znam osobiście 2 osoby
Muszka i ja? :D

Bas jest bardzo punktowy i dobrze kontrolowany nie ma go za dużo ani za mało.
Średnie tony są, a wysokie też.

miszcz :D
« Ostatnia zmiana: 08 Lip, 2011, 18:53:43 wysłana przez terrormuzik »

Offline coin777

  • Pr0
  • Wiadomości: 770
  • Nie moge Tego
    • YT
Odp: NMD Behringer Truth B3030A
« Odpowiedź #2 08 Lip, 2011, 18:52:33 »
Pchnąć w tę łódź jeża lub ośm skrzyń fig

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: NMD Behringer Truth B3030A
« Odpowiedź #3 08 Lip, 2011, 19:06:15 »
Znam osobiście 2 osoby, jedna miała bezpośrednie porównanie pomiędzy monitorami KRK Rokit RP5 a ALESIS M1 Active MK2 i dużo bardziej się jej podobały Aleisisy.

Nie do końca tak jest. Alesisy miały fajną głębie i trójwymiarowość, to fakt, ale bardzo męczący bas. Nie zamieniłbym RP5 na nie.
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline coin777

  • Pr0
  • Wiadomości: 770
  • Nie moge Tego
    • YT
Znam osobiście 2 osoby, jedna miała bezpośrednie porównanie pomiędzy monitorami KRK Rokit RP5 a ALESIS M1 Active MK2 i dużo bardziej się jej podobały Aleisisy.

Nie do końca tak jest. Alesisy miały fajną głębie i trójwymiarowość, to fakt, ale bardzo męczący bas. Nie zamieniłbym RP5 na nie.

To w takim razie mówiłem o Czarku :D

Nie miałem okazji bezpośrednio porównać do KRK, ale Rokity gdy ich słuchałem to zawsze miały za dużo basu.
« Ostatnia zmiana: 08 Lip, 2011, 19:10:34 wysłana przez coin777 »
Pchnąć w tę łódź jeża lub ośm skrzyń fig

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Fajne bajera.
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline jaca2303

  • Gaduła
  • Wiadomości: 154
fajnie ze fajnie. tez kiedys se takie kupie . w tej cenie nic madrzejszego ni ma, pisz jeszcze ;)

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
byłem u Coina, posłuchałem prinsa i monitory faktycznie grają. Ciężko mi je porównać do tych które sam miałem bo miałem je dawno i w dużo mniejszym pomieszczeniu, ale alesisy chyba faktycznie miały więcej dołu, takiego męczącego dołu. więcej grzechów nie pamiętam.

Offline majkelk

  • Pr0
  • Wiadomości: 807
  • Teksty są osobiste
Też sobie sprawiłem te monitorki jakiś tydzień temu i podpisuje się pod tym co napisał coin obiema rencyma. Rzeczywiście brzmią płasko, mam je na razie jakieś 70 cm od uszu, gdy mocno rozkręcę to mają zajebiste pierdolnięcie ale jak bardzo są hałaśliwe słyszę dopiero, gdy zejdę piętro niżej.
I najważniejsze. Mają pierdolnięcie i jak się je mocno rozkręci to fajnie wieje w twarz.
Fajnie miec takie akustyczne wiatraki, gdy na zewnątrz jest 30 stopni :D
"Raz na wozie, raz chuj ci w dupę..."

https://www.facebook.com/elinband/

Offline dan777

  • Gaduła
  • Wiadomości: 422
Dzięki za sensowną recenzję w której wiadomo o co chodzi. Zmęczony jestem opiniami typu że behringer to gówno a NS-10 to nie monitory studyjne. Sam mam subwoofer behringera truth2092a i nie rozstanę się z nim do końca życia. Przekonałeś mnie do zakupu 3031A, potrzebuje czegoś do pracy długo dystansowej bo na ns-10 nie wyrabiam. Druga para będzie konieczna.  8)
Nagrywanie | Edycja | Mix | Mastering | Produkcja
http://www.aurorastudio.pl

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Ej, coin, ale są fajne? Będę potrzebował po wakacjach jakiegoś alternatywnego odsłuchu i powoli wracam do badania gruntu tanich monitorów. Robiłeś już na nich jakieś mixy/imprezki?

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Zioms, jak duży masz pokój i jak one są ustawione? Jakieś zdjęcia by się przydały, jeśli można

Offline Semedi

  • Pr0
  • Wiadomości: 556
  • Klucze krzywo!
    • Karcer
Używam starszych braci 2031A i także nie narzekam. Te powinny mieć bardziej miękką górę ze względu na wstęgę. Fajne są. Gdybym nie miał tych, skusiłbym się na 3031A.
Yes! I'm inspired by the Devil!
http://semdedi.soup.io/

Offline coin777

  • Pr0
  • Wiadomości: 770
  • Nie moge Tego
    • YT
Powinny mieć większy sweet spot i lepszy dół ze względu na kewlarowe głosniki nisko-srednio tonowe :P

Pokój ma 20m, ale czarek mówi, że ma więcej.


Zdjęć nie mogę na razie zrobić bo się nie mieszczą w kadrze
Pchnąć w tę łódź jeża lub ośm skrzyń fig

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Mówisz, że ci się większe nie zmieszczą na parapecie - dlatego chciałbym zobaczyć jak blisko ściany są ustawione itd itp
Ten lepszy dół mnie właśnie zastanawia. Nie brakuje ci basu?

Offline coin777

  • Pr0
  • Wiadomości: 770
  • Nie moge Tego
    • YT
Nie, basu jest duzo, nie są to Krk które walą basem na mile, ale jest go tyle ile powinno byc.

« Ostatnia zmiana: 03 Lis, 2011, 15:41:58 wysłana przez coin777 »
Pchnąć w tę łódź jeża lub ośm skrzyń fig

Offline Maciek

  • Pr0
  • Wiadomości: 829
obrazek sie nie pojawia

Offline coin777

  • Pr0
  • Wiadomości: 770
  • Nie moge Tego
    • YT
Pchnąć w tę łódź jeża lub ośm skrzyń fig


Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
Czemu stoją na zeszytach ? :D
wearehelp.bandcamp. com

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
bo to pro podkładki wytłumiające, tylko Polish Edition ;)
B ( o ) ( o ) B S

Offline coin777

  • Pr0
  • Wiadomości: 770
  • Nie moge Tego
    • YT
Żeby były na wysokości ószó
Pchnąć w tę łódź jeża lub ośm skrzyń fig

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
Alesisy terrorowe mam ja i się zgadzam, że z basem to jest w nich coś nie tak. Jeszcze gorsze jest to, że bas reflexy są małe i przy dużym basie nie wyrabiają w efekcie czego mamy wkurwiające furczenie powietrza. No ale polak sobie radzi i zatkałem je gąbką teraz problemów z basem brak. Poza tym mają świetną panoramę, bardzo fajną górę, lekko "kłamią" w średnim paśmie ale już się ich nauczyłem i pracuje się na nich fajnie. O tych behringerach się naczytałem dużo dobrego i chyba będę musiał gdzieś przyczaić i obsłuchać.   

Offline Grzgrz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 240

Przez chwilę zastanawiałem się czy nie wziąć modelu B3031A który ma 2x większą moc (3dB głośniejsze) i trochę większą membranę głośnika nisko-średnio tonowego (6,3/4"vs 8,3/4") ale okazało się, ze mi się nie zmieszczą na parapecie i poza tym są 5kg cięższe a i tak mają takie samo pasmo przenoszenia..

Jestem ciekaw jak oni to robia, ze pasmo przenoszenia na 6" maja takie samo jak na 8" :D

50-24000Hz..

ciekawe..

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Na papierze. Poza tym nie napisali z jaką głośnością potrafi każdy głośnik te 50Hz przetworzyć. Na starych zamkniętych Telefunkenach też miałem napisane, że od 20Hz grają ;)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
8 Odpowiedzi
9297 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Lut, 2010, 14:35:41
wysłana przez Tolein
34 Odpowiedzi
23589 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Sty, 2016, 22:16:11
wysłana przez przemak
26 Odpowiedzi
7080 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Gru, 2010, 12:43:24
wysłana przez deely
8 Odpowiedzi
4812 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Gru, 2010, 17:18:13
wysłana przez Harbinger
22 Odpowiedzi
19031 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Cze, 2011, 14:58:08
wysłana przez Semedi