Autor Wątek: Rowery !  (Przeczytany 110992 razy)

Offline Przychlast

  • Pr0
  • Wiadomości: 822
Rowery !
« 04 Cze, 2011, 21:28:25 »
Co by nie robić syfu w innych tematach zakładam dla wszystkich maniaków 2 kółek.

Od razu proszę o podpowiedź: szukam miejskiego wymiatacza. 26", lekki, opony 47(?), 2k max. Fajnie jakby za miastem (trasa, szuter ) też dawał radę.

Offline bloodrafko

  • Gaduła
  • Wiadomości: 142
  • Nadnotecki Światowid
Odp: Rowery !
« Odpowiedź #1 04 Cze, 2011, 21:32:40 »
Szukaj czegos na fajnych i latwo dostepnych ramkach, Leader Fox Cocaine, LF Dragstar w rozmiarach 16". Zajebiscie nadaja sie do XC i pochodnych.. Bardzo lekkie aluminiowe ramki, dosyc dlugie nawet jak na 16" ramki. Sam 2 lata na cocainie jezdze i strasznie uniwewrsalna ramka. Opona z tylu nawet 2.7" wchodzi. Jak sie uprzesz to i 3.0 zmiescisz:)

Offline Przychlast

  • Pr0
  • Wiadomości: 822
Odp: Rowery !
« Odpowiedź #2 04 Cze, 2011, 21:39:33 »
Dziękuję i zapraszam do chwalenia się swoimi maszynami.

Nie wiem tylko czy na 100 km trasę taka rama nie będzie za niewygodna. ?

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Odp: Rowery !
« Odpowiedź #3 04 Cze, 2011, 21:48:26 »
Na 100km na pewno będzie niewygodna. Ba! Na 20 bedzie niewygodna. Nie wiem co to znaczy miejski wymiatacz, ale jeśli Twoje trasy to asfalt, szuter czy jakieś inne utwardzane gówno to zastanów się nad crossem, a jak myślisz o lesie i innych paryjach to zwykły MTB da radę.
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Odp: Rowery !
« Odpowiedź #4 04 Cze, 2011, 21:50:43 »
Merida Matts 40-D, model z 2010. Fotki wrzucę później. Ogólnie fajny rowerek i w chooj lekki.
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline Przychlast

  • Pr0
  • Wiadomości: 822
Odp: Rowery !
« Odpowiedź #5 04 Cze, 2011, 22:05:43 »
Las, pole- nie
Codzienny dojazd do szkoły, w weekend traska -tak, ale priorytet to miasto.

Offline Przychlast

  • Pr0
  • Wiadomości: 822
Odp: Rowery !
« Odpowiedź #6 04 Cze, 2011, 22:25:46 »
Może spróbuję się doprecyzować:
-lekki, ale ostrego nie che : )
-w sumie przednia przerzutka bardziej będzie mi wadzić
-single speeda też niet, lubię sobie wystartować z przytupem : )

 W sumie ostatni nabytek Zorra jest całkiem kuszącą propozycją :

 Coś w tym stylu ?

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Odp: Rowery !
« Odpowiedź #7 04 Cze, 2011, 22:32:13 »
Jak najbardziej, tylko raczej 2k na taki rower to za mało
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline Przychlast

  • Pr0
  • Wiadomości: 822
Odp: Rowery !
« Odpowiedź #8 04 Cze, 2011, 22:42:17 »
No właśnie, dlatego proszę o poradę. Nie muszę mieć biegów w piaście, chodzi mi bardziej o ogólną specyfikę.

BTW. trudno przerzucić się na ostre? Korzystasz z hamulców ?
« Ostatnia zmiana: 04 Cze, 2011, 22:45:57 wysłana przez Przychlast »

Offline zuosiej

  • Gaduła
  • Wiadomości: 196
  • Fuck yeah!
Odp: Rowery !
« Odpowiedź #9 04 Cze, 2011, 22:52:13 »
NS miało w ofercie fixedy ponizej 2k i waga ok 8kg, Kross tez miał fajnego fixa za bodajze 1,6-1,8 k wagowo ok 7,5kg z tego co pamiętam. Co do rozmiaru ramy - mam 184cm wzrostu i bardzo lubię na 19" śmigać, choć mam też 21" ramę i też jest niczego sobie

Offline indabrain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 097
  • http://www.miastogniewu.pl/
    • Miasto Gniewu
Zbieram na polu swej wiary, drobne fragmenty siebie....

Offline pele

  • Gaduła
  • Wiadomości: 420
Odp: Rowery !
« Odpowiedź #11 04 Cze, 2011, 22:52:45 »
Ja kupiłem w zeszłym roku najtańszego cross'owego Kellysa, model Coach.
http://www.ceneo.pl/showPicture.aspx?productID=9131753

Największy atut to geometria ramy (przynajmniej dla mnie - mam koło 190cm wzrostu, ale rama 21" jest w nim o dziwo idealna dla mnie), fajny wygodny rowerek w sam raz do miasta - dojeżdżam nim codziennie do pracy. Bardzo wygodne siodełko (chociaż niektórzy wolą jeździć bez :D ), porządny amortyzator na widelcu (niestety bez regulacji). Waga - chyba w normie, niecałe 12kg. Minusy: gówniane przerzutki (TY191, Acera), plastikowe pedały, 21 biegów. No ale to jest rowerek za 1100zł nówka, więc nie za bardzo można się czegoś więcej po nim spodziewać. 28" koła, wbrew temu co mówią, nie nadają się nawet do parku, imo rower tylko i wyłącznie na asfalt - po mieście spokojnie można nim popierdalać, daje mi dużo frajdy - w sumie to taki miejski przecinak, zadowolony z niego jestem.

Na Twoim miejscu szukałbym czegoś w tym kierunku - niekoniecznie Kellys, bo faktycznie są trochę drogie, ale np. Merida, Unibike, Magnum - stosunkowo niedrogie rowery, a kładą tam fajny osprzęt nawet. Jak lubisz pojeździć bardziej sportowo - to crossowy, jak spokojniej i wygodniej - to trekkingowy. MTB do miasta to porażka niestety - miałem raz i więcej nie chce :)

Offline Przychlast

  • Pr0
  • Wiadomości: 822
Odp: Rowery !
« Odpowiedź #12 05 Cze, 2011, 00:10:50 »
Pogadałem jeszcze ze znajomym i doszedłem do wniosku, że chcę singla. Ładnie proszę o linczory .
« Ostatnia zmiana: 05 Cze, 2011, 00:21:10 wysłana przez Przychlast »

Offline zuosiej

  • Gaduła
  • Wiadomości: 196
  • Fuck yeah!
Odp: Rowery !
« Odpowiedź #13 05 Cze, 2011, 13:51:15 »
na allegro masz Krossa Unforgivena za 1,6k. Wolnobieg 60zł, hamulce jakieś 200zł, geje 100zł i masz fajny lekki rower :)
 co do tych wag to faktycznie zanizylem ostro ;)

ot : moj bajk :D
« Ostatnia zmiana: 05 Cze, 2011, 13:53:27 wysłana przez zuosiej »

Offline Przychlast

  • Pr0
  • Wiadomości: 822
Odp: Rowery !
« Odpowiedź #14 05 Cze, 2011, 15:26:32 »
Ten kross bardzo mnie zaciekawił, postaram się go gdzieś dopaść. Wielkie dzięki za porady.

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Odp: Rowery !
« Odpowiedź #15 05 Cze, 2011, 23:44:47 »
Z siodełkiem ciężko, bo to indywidualna sprawa, ale dużo ludzi chwali siodełka WTB, sam jeżdżę na WTB Pure V i nie powiem, żeby było niewygodne ale po 60km już zaczyna gnieść, może kupie wygodniejsze albo zainwestuję w lepsza pieluchę. Jak nie masz spodenek z pieluchą to może warto kupić ;) Z tym siodełkiem jeszcze poczekaj, może tyłek się przyzwyczai ;)


Jeśli chodzi o chwyty to polecam Ritcheye WCS http://allegro.pl/ritchey-wcs-chwyty-piankowe-korki-wcs-oryginalne-i1642686700.html  sam z nich korzystam, są dość wygodne. Są piankowe, więc nie będzie problemu z dopasowaniem do grippa ;)
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Odp: Rowery !
« Odpowiedź #16 06 Cze, 2011, 00:18:12 »
O, siodełko to jedyna rzecz którą póki co źle postrzegam w moim Cube'ie ( no zwyczajnie mnie kości tyłka napierdalają ;D ), ale póki co zwalę to na jakąś 6-7 letnią przerwę w użytkowaniu jakichkolwiek rowerów, jak przez jakiś czas nic się nie poprawi to pomyślę nad wymianą.

A powiedzcie jeszcze, bo leniwe bydle jestem straszliwie, ile kosztuje jakiś sensowny licznik kilometrów ( i tych w sumie i tych per hour )? Albo może polećcie coś od razu, chyba, że to żadna filozofia i po prostu wchodzę do sklepu mówiąc "bry, poproszę licznik", a co mi dadzą to już jeden pies.
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Odp: Rowery !
« Odpowiedź #17 06 Cze, 2011, 00:26:47 »
Generalnie do amatorskiego użytku to żadna filozofia, liczniki będą sie różnić jakością wykonania i przybliżeniem z jakim liczą no i dokładnością - każdy będzie jakoś liczył :). Kupując zwróć uwagę na mocowania do kiery, do widelca i szprych, coby nie było badziewne. Polecam Sigmy, popularne i sprawdzone liczniki. No ale zależy ile masz do wydania, za 60zł masz sprawdzony licznik z podstawowymi funkcjami: http://allegro.pl/licznik-rowerowy-sigma-sport-bc-1009-bc-1009-bs-i1632476182.html
ew jeszcze prostszy, myśle, że Ci wystarczy http://allegro.pl/nowy-licznik-rowerowy-sigma-sport-bl-700-i1646430286.html (tego w łapkach nie miałem).
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Odp: Rowery !
« Odpowiedź #18 06 Cze, 2011, 13:45:24 »
Ja tam mam z Lidla za 20zl? coś takiego. W hui funkcji tylko jeden mankament. Naciśniesz 2 przyciski dłużej i się wszystko resetuje :/
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline głuchy_zjeb

  • Gaduła
  • Wiadomości: 225
  • mahoń, heban, emg
    • Komandor gwiezdnej floty
Odp: Rowery !
« Odpowiedź #19 06 Cze, 2011, 19:47:06 »
@Przychlast: tu masz jeszcze jednego unforgiven, co prawda na ostrym, ale nowy i to tańszy  http://allegro.pl/ostre-kolo-kross-unforgiven-500-zl-taniej-i1603985472.html

@Amanita: powiedz mi jak rodzisz sobie na zjazdach, bo jakoś nie mogę sobie wyobrazić jak to wygląda na ostrym.
ore ore na traktore

Offline głuchy_zjeb

  • Gaduła
  • Wiadomości: 225
  • mahoń, heban, emg
    • Komandor gwiezdnej floty
Odp: Rowery !
« Odpowiedź #20 06 Cze, 2011, 21:27:49 »
leciutki =/= lekki :D
ore ore na traktore

Offline proban

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 32
Odp: Rowery !
« Odpowiedź #21 07 Cze, 2011, 20:56:25 »
10x120 ? Mógłbyś zdradzić jaka to rama ? Jak długo siedzę w temacie z rowerami (około 3 lat) tak ani razu nie widziałem piasty ani ramy pod taki rozmiar :P.
Widzę, że Wiertara jest w temacie rowerowym. Tak jak ja  ;)

Offline Sebastian

  • Gaduła
  • Wiadomości: 433
Odp: Rowery !
« Odpowiedź #22 08 Cze, 2011, 09:29:11 »
Fajnie ze jest temat o rowerach :)
Na rowerze dość dużo jeżdzę (caly rok), głównie po mieście... przynajmniej w korkach nie stoję - a w Krakowie zdarzają się często.
Komunikacji miejskiej nie uznaję, musi byc naprawde straszna pogoda żebym wsiadł do autobusu czy tramwaju :lol:

A czym jeżdżę - najtańszy "hipermarket" 26" - jak wspomniałem dużo jeżdżę po mieście, i w różnych miejscach go zostawiam, wiec wole nie mieć zbyt drogiego roweru  :facepalm:

Offline proban

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 32
Odp: Rowery !
« Odpowiedź #23 08 Cze, 2011, 14:37:12 »
Ja jeżdżę w parkowym DH, FR oraz mamy do dyspozycji tor 4X (Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku w Chorzowie), a czasami jakieś wypady w góry lub na inne trasy  ;). Jak długo jeżdżę, tak ani razu nie spotkałem się z ramą pod 10x120 lub innymi niestandardowymi rozmiarami  :P. Najczęściej padają rozmiary typu 10x135 (standard), 12x150 (rama DH/FR) oraz BMX - 14x???.
Co do kradzieży w większych miastach - jest to problem występujący chyba wszędzie. Ostatnio zaginęło kilka rowerów w okolicy oraz jeden został skradziony w nocy z piwnicy. Niestety, nie udało się go odzyskać. Cóż, polska młodzież nie ma kasy to musi kraść i co tu zrobić ?  :-\

Offline proban

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 32
Odp: Rowery !
« Odpowiedź #24 08 Cze, 2011, 18:42:14 »
Wymienione przez Ciebie rozmiary może i są standardami w w.w dyscyplinach, ja jednak nie bardzo orientuję się w temacie ram szosowych, torowych, ostrym kole, itp. O NS analog słyszałem - pierwsze ostre, które wyszło od tego producenta. Jeszcze full do fr jest w planach od kilku lat, ale ja osobiście tego nie widzę  :devil:

Z zapięciami wolę nie ryzykować, jak chcę coś kupić to zazwyczaj daje kumplowi kase i czekam z rowerami przed sklepem ;)