Autor Wątek: Rowery !  (Przeczytany 110839 razy)

Offline głuchy_zjeb

  • Gaduła
  • Wiadomości: 225
  • mahoń, heban, emg
    • Komandor gwiezdnej floty
Odp: Rowery !
« Odpowiedź #25 08 Cze, 2011, 19:00:42 »
Jeszcze full do fr jest w planach od kilku lat, ale ja osobiście tego nie widzę  :devil:

a ja właśnie zobaczyłem ;)

http://www.ns-bikes.com/news/item/250-ns-bikes-soda-fr-in-testing.html
ore ore na traktore

Offline bloodrafko

  • Gaduła
  • Wiadomości: 142
  • Nadnotecki Światowid
Odp: Rowery !
« Odpowiedź #26 08 Cze, 2011, 19:05:24 »
A nam ostatnio jakies betony popsuly kilka hopek :[






/cryyyy

Offline proban

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 32
Odp: Rowery !
« Odpowiedź #27 08 Cze, 2011, 19:46:10 »
Głuchy - te ramy sa testowane od kilku lat. Co jakiś czas pojawiają się nawet na alledrogo i wszystkie się czymś różniły - skok, mocowanie dampera, główka (1,1/8 lub 1,5), geometrią, kolorem itp itd. nie ma ich w seryjnej produkcji i nie sądzę, żeby się szybko pojawiły. Prędzej Dartmoor wypuści fulla do FR - także jest już w testach

Bloodrafko - szkoda, bo fajny teren ;/ szkoda również, że tak daleko to jest (jesli brać pod uwagę miejscowość podaną pod awatarem) bo z wielką chęcią bym tam pojeździł, pomógł w kopaniu itp.

Offline bloodrafko

  • Gaduła
  • Wiadomości: 142
  • Nadnotecki Światowid
Odp: Rowery !
« Odpowiedź #28 08 Cze, 2011, 20:11:41 »
Generalnie to pod bydgoszcza kopiemy. Tereny sa jakie sa, ale zawsze udaje sie cos znalezc :)

Offline proban

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 32
Odp: Rowery !
« Odpowiedź #29 08 Cze, 2011, 20:24:04 »
To o tyle dobrze. U nas jest totalnie płasko z wyjątkiem krótkich odcinków. Może kiedyś dodam jakieś foto, ale najpierw fotograf by się przydał ;)
Aktualnie mało jeżdżę bo pogoda jest jaka jest (jak jestem w szkole to świeci słońce, a jak jestem w domu to pada deszcz) ale ma to swój plus - mogę kształtować swoje umiejętności w grze na gitarze 8)

Offline Przychlast

  • Pr0
  • Wiadomości: 822
Odp: Rowery !
« Odpowiedź #30 09 Cze, 2011, 14:36:48 »
:D

Polecam:


Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Odp: Rowery !
« Odpowiedź #31 09 Cze, 2011, 15:19:24 »
O, u mnie tak samo, z tym, że niestety nie mam auta ani prawa go prowadzić, więc jestem skazany na komunikację miejską. A przydałoby się, bo jak pomyślę, że mam z tym Line 6 zapieprzać przez całe miasto znowu, to mi się słabo robi... O_o
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline Turgon

  • Gaduła
  • Wiadomości: 403
Odp: Rowery !
« Odpowiedź #32 11 Cze, 2011, 08:49:28 »
No to ja się wryję z małym pytaniem :) Jeżdżę na KTMie Ultra Ride'e model 2008. Ostatnio chodzi mi po głowie wymiana kierownicy na coś szerszego, tylko nie wiem zupełnie czym się kierować. Jaka jest różnica pomiędzy tymi wygiętymi, a prostymi? Jak ma się szerokość jednej i drugiej?
Jakie polecacie tarczówki, które nie zatną się choćby w największym błocku (i rozsądne cenowo oczywiście)?
Ssiecie.

Offline proban

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 32
Odp: Rowery !
« Odpowiedź #33 11 Cze, 2011, 11:42:30 »
Podaj jaki masz mostek (jest to istotne ponieważ kierownice mają różne szerokości w mocowaniu - standardy to 25,4 lub 31,2)oraz podaj jaki masz budżet. Po rowerze wnioskuję, że kierownica ma być do XC ? Jaką masz teraz szerokość ?
Z mojego doświadczenie wiem, że na płaskiej kierownicy jesteś nieco bardziej pochylony, a na kierownicy ze wzniosem możesz jeździć bardziej wyprostowany. Nie ma to większego wpływu na wytrzymałość czy też kontrolę na rowerze (PODOBNO na płaskiej kierownicy jest lepsza kontrola nad rowerem, ale jak to jest w praktyce, nie wiem - nie zauważyłem różnicy).
co do tarczówek - podaj zakres cenowy, oraz, czy to ma być na przód, czy na tył. Polecam Avid BB5 lub BB7, a z hydraulicznych może Avid juicy 3 lub 3,5 albo Hayes stroker ryde lub trail (mam traila z tyłu na tarczy 160 i jestem mega zadowolony)
EDIT: ta rama i piasta mają w ogóle mocowanie pod tarczę ? nie potrafię wywnioskować po zdjęciach a tej ramy nigdy nie widziałem na żywo  :facepalm:
« Ostatnia zmiana: 11 Cze, 2011, 11:55:02 wysłana przez 1nowyuzytkownik »

Offline Turgon

  • Gaduła
  • Wiadomości: 403
Odp: Rowery !
« Odpowiedź #34 12 Cze, 2011, 08:15:56 »
A jak to sprawdzić z tym mostkiem?
Nigdy nie montowałem tarczówek, ale jak dobrze widzę to ma zostawione miejsca na montowanie jeszcze czegoś w ten deseń :P
I raczej przód plus tył - chciałbym się tak w 500-600zł zmieścić :)
Ssiecie.

Offline proban

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 32
Odp: Rowery !
« Odpowiedź #35 12 Cze, 2011, 11:38:23 »
Weź suwmiarkę i zmierz średnicę kierownicy zaraz przy mocowaniu od mostka, możesz również zdjąć kierownicę ale nie wiem, czy ją potem przykręcisz tak samo (pamiętaj- śrubki w mostki przykręcasz na krzyż). A szerokość mierzysz przez przyłożenie taśmy mierniczej z jednej strony kierownicy i z drugiej. Myślę, że to zdjęcie ułatwi Ci życie  ;) . Jak kupisz zbyt szeroką kierownicę to nic się nie stanie, można ją przyciąć (np. po 1cm z każdej strony i jak będzie nadal za szeroka to o kolejna 1cm na stronę). Fajnie by było gdybyś podał te info bo kierownice do XC z tego co widzę mają około 580mm szerokości, a szersze zaczynają się dopiero od 685.

Hamulce: polecam rozwiązanie: większa tarcza z przodu, a mniejsza z tyłu bądź dwie takie same tarcze. Zauważyłem, że w ramie jest takie śmieszne mocowanie w tylnym trójkącie (nie na górnej rurce tylnego trójkąta). musiałbyś jeszcze sprawdzić, czy masz mocowanie pod tarczę w tylnej pieście (piasta - nie mam pojęcia jak sie to odmienia  :facepalm: ). Zawsze możesz iść do jakiegoś rowerowego w pobliżu, żeby Ci doradzili lub założyli - i tak będziesz musiał kupić pancerzyk do hamulca tarczowego :)
przykładowe oferty:
http://allegro.pl/hamulec-avid-bb5-160mm-adaptery-przod-tyl-2011-i1663488883.html
http://allegro.pl/avid-hamulce-bb5-przod-tyl-160-185-203-super-cena-i1640757002.html

Offline bloodrafko

  • Gaduła
  • Wiadomości: 142
  • Nadnotecki Światowid
Odp: Rowery !
« Odpowiedź #36 12 Cze, 2011, 11:44:21 »
Ja ostatnio wyczaiłem avid juicy 3 w bardzo dobrym stanie. Udalo sie wyhaczyc za 130zł. Jestem mega zadowolony. Z tarcza 160mm na przodzie siedzi i spokojnie daje rade moje 85kg zatrzymac na bardzo krotkim obszarze. Polecam.

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Odp: Rowery !
« Odpowiedź #37 12 Cze, 2011, 11:50:35 »
Dobre hamulce. Ja mam taki na tyle bo Tektro Auriga Comp tylni mi się rozwalił przy wypadku. Kupiłem za bodajże 300 nowy.
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline proban

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 32
Odp: Rowery !
« Odpowiedź #38 12 Cze, 2011, 12:25:13 »
Zgodzę się z przedmówcami. Tylko po zagotowaniu (nie ma raczej szans przy zwykłej jeździe na zagotowanie) jest masakra z odpowietrzaniem ale od czego są serwisy rowerowe. Ja mam Hayes stroker trail na tyle z tarczą avida (g2cs) - kupiłem za 200 w stanie idealnym i jestem mega zadowolony też.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 197
Odp: Rowery !
« Odpowiedź #39 15 Cze, 2011, 14:02:54 »
rozjebawszy mnie ten bike


byłem dzisiaj w sklepie obok którego przejeżdzam od pół roku i nigdy nie było jakoś czasu wstąpić
ww.wertykal.com

Zabierzów pod Krakowem. Miazga szosówki i triathlonówki do obadania na miejscu plus fachowa obsługa która nie robi łachy i chętnie poświęci Wam godzinkę ze swojego czasu żeby dać pomacać wszystkie rowery i doradzić. Świetne Colnago mierzyłem i ostro zgasowałem się.
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Maciek

  • Pr0
  • Wiadomości: 829
Odp: Rowery !
« Odpowiedź #40 15 Cze, 2011, 14:04:31 »
Zabierzów pod Krakowem
10 min rowerkiem spod mojego domu

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Odp: Rowery !
« Odpowiedź #41 15 Cze, 2011, 18:51:00 »
O, a ja sobie wczoraj sprawiłem licznik, i okazało się, że od zakupu roweru prawie codziennie robię ponad dwadzieścia kilometów, nie jest źle :)
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Odp: Rowery !
« Odpowiedź #42 15 Cze, 2011, 22:24:18 »
Też fajnie, ale ja go używam jako środka transportu tylko i wyłącznie, tu nawet nie chodzi o ćwiczenie, bo tłuszczu nie mam, a dokoksować zdałoby się raczej ręce niż nogi.

Enyłej, jestem kontent. A gdyby nie ważył 14 kilo, ten rower byłby uosobieniem zajebistości.
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Odp: Rowery !
« Odpowiedź #43 15 Cze, 2011, 22:55:38 »
A te co wrzuciłem wcześniej nie będą?
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 732
Odp: Rowery !
« Odpowiedź #44 16 Cze, 2011, 09:04:21 »
Kurdę, w tym roku minęło mie posiadanie prawa jazdy przez pół życia. I to był początek końca (intensywnej) kariery rowerowej. Były regularne akcje typu jedziemy łącznie 70km, żeby pozjeżdżać z Góry Rowokół - downhill na szosówce! :). Bardzo chętnie tu zaglądam, zerkam na maszyny i w końcu czas udać się do piwnicy. Tym bardziej, że od Żony w prezencie dostałem nówkę 2 sezony temu, a ze łzami pożegnałem własnoręcznie złożoną szprycha po szprysze wspomnianą szosówkę. Szymonio już zaczyna śmigać na rowerku, ja na razie śmigam za nim, pchając cały układ własnymi nogami ;). Obiecuję Wam w weekend pośmigać!

nikt - mnie też rozjebawszy ten rower!
Paczki z głów!

Offline spooky_head

  • Gaduła
  • Wiadomości: 285
Odp: Rowery !
« Odpowiedź #45 17 Cze, 2011, 07:55:53 »
Cytuj
Miśki, doradźcie gdzie znaleźć jakieś dobre chwyty, które nie będą się zsuwały z kiery, a jednocześnie będą się nadawały do manetki typu "grip-shift".
http://www.rowerowy.com/czesci/gripy_chwyty
http://www.rowerowy.com/czesci/gripy_chwyty/bez_kolnierza/octane_one_bolt_on_145  kumpel w dh na tym śmiga, ja osobiście brałbym bmx-ow i obciął kołnierze:)

a najlepiej umyć ludwikiem kierownicę przez założeniem gripów.
minimum respect!

Offline Turgon

  • Gaduła
  • Wiadomości: 403
Odp: Rowery !
« Odpowiedź #46 17 Cze, 2011, 09:49:50 »
jedno małe ale... ten KTM jest, wg. specyfikacji, na piastach Deore LX. bez mocowań do tarcz.
Turgon, czemu chcesz założyć szerszą kierownicę? tych >600 mm używa się głównie w dircie i "sportach grawitacyjnych"...
Nosz kurde, a nie chciałem ich zmieniać bo są naprawdę fajne - małe opory i wytrzymują wieczne "wskakiwanie" przy dużej prędkości na krawężniki :P
A co do kierownicy, to chciałbym zmienić, bo jak obserwuję to jak jeżdżę to wiecznie ściągam gripy na boki i po za tym, no chciałbym z tego konia roboczego do jeżdżenia (przebiegi miesięczne to tak koło 300-400km minimum) po drogach i górskich ścieżkach, zrobić też rower zjazdowy. No chyba, że wziąć nową ramę i zbudować coś sensum stricte do takiego zastosowania.
1nowyuzytkownik, sprawdziłem i rzeczywiście ma 58cm, natomiast co do grubości nie jestem w stanie zmierzyć, bo suwmiarka gdzieś zaginęła (muszę ją poszukać jeszcze wieczorem po włościach, bo teraz no nie widzę jej nigdzie...).

I wybaczcie ogromną obsuwę między postami, ostatnio nie bywałem zbyt długo na kompie :)
Ssiecie.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 732
Odp: Rowery !
« Odpowiedź #47 17 Cze, 2011, 11:15:58 »
To teraz jeszcze Zorr pójdzie w częste zmiany... pedałów ;).
Paczki z głów!

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Odp: Rowery !
« Odpowiedź #48 17 Cze, 2011, 11:19:36 »
Mam podobnie, na codzień mnie to 14 kg roweru nie rusza, ale czasem jak mnie minie jakiś gość na szosówce też mam takie myśli.


Btw. pierdolę, zjeżdżam z chodników na jezdnię już dokumentnie, wczoraj się prawie zabiłem przez jakieś dwie kretynki na poniatówce :/ W skrócie, jedna nagle poczuła potrzebę zrobić niekontrolowany krok w bok, zahaczyłem o nią kierownicą, wyleciałem z chodnika na jezdnię tuż pod radiowóz, a potem jeszcze musiałem udowadniać, że jestem trzeźwy w każdym znaczeniu tego słowa i tłumaczyć dlaczego się nie zatrzymałem i nie sprawdziłem co z nią ( no ciekawe, czemu się nagle nie zatrzymałem na przelotówce o dwunastej w nocy i wolałem podjechać do przystanku autobusowego 50m dalej -_- ). Cud dziki, że nie zleciałem z roweru pod ten radiowóz. A do tego zmęczony byłem bo jednak ponad 30 km tego dnia zrobiłem.
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Odp: Rowery !
« Odpowiedź #49 17 Cze, 2011, 11:31:18 »
Wkurwia to. Ja zachowuję dystans duży i omijam wszystko co może stanowić zagrożenie jak najdalej. (dzieci, psy itp.) Ostatnio widziałem jak koleś jedzie sobie ścieżką ok 30km/h. To miejsce wygląda tak, że jest chodnik -> ścieżka -> trawnik -> jezdnia. I co? Idzie sobie taka baba z psem i nagle sru mu pod kołami na trawnik pies wbiega i rozciąga smycz na całą ścieżkę. Facet prawie się zabił, a babka: "Jak pan jeździ! Wystraszył mi pan psa!". Najgorzej jest zawsze jak jest sezon letni. Jedziesz sobie ścieżka, a tam pielgrzymka ludzi na plaże. To ich przerażenie gdy hamujesz z piskiem opon: bezcenne ;)
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/