Autor Wątek: ZZ Top i jego dziecię najnowsze :D  (Przeczytany 12043 razy)

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
ZZ Top i jego dziecię najnowsze :D
« 05 Lis, 2006, 16:09:01 »
W związku z tematem na .pl. Obgadujemy już teraz czy czekamy na wyprodukowanie? :) Paść musi kilka ważnych pytań. Kto kupuje? Co się podoba a co nie? No i najważniejsze: Czemu nie Yonek ? :D:D
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 223
ZZ Top i jego dziecię najnowsze :D
« Odpowiedź #1 05 Lis, 2006, 16:36:36 »
u mnie sprawa zalezy od kilku czynnikow. Glowne 2 to:
1. czy bede mial kase w przyszlym roku
2. czy Ibanez wypusci cos sensownego (czyli 8 strunowke, i S7 Series)

podsunalem temat na forum ss.org ale zz_Top musi sam ruszyc sprawe. kilka osob moglo by ckupic jego wiosla , jak sie chlopak orobi to moze ruszy pelna para bo malo jest w tej chwili lutnikow ktorzy chca sie bawic w takie instrumenty jak i wiedza jak to zrobic

dla mnie np. totalnie nieprzemyslanym pomyslem jest jego proponowana skala i pickup w takim ulozeniu jak podal. to nie bedzie dzialalo dobrze i mam nadzieje ze poslucha rad innych ktorzy juz przez to przechodzili a nie bedzie sie aldowal w cos takiego sam
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline el-biczel

  • Pr0
  • Wiadomości: 825
  • Zawsze chciałem neutrinem być...
ZZ Top i jego dziecię najnowsze :D
« Odpowiedź #2 05 Lis, 2006, 16:39:17 »
fajny projekt i moze trafic w rynek dobrze i to nie tylko polski rynek.
mi tam tylko takie fanned frets sie nie podoba osobiscie...
ja jak uzbieram kase wreszcie to powaznie sie zastanawiam nad zamowieniem 7demki od niego... juz znam nawet kosztorys i zapowiada sie całkiem fajnie

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
ZZ Top i jego dziecię najnowsze :D
« Odpowiedź #3 05 Lis, 2006, 17:24:35 »
Nikt gadałeś z nim na Privie? Koleś jest kumaty wiec pewnie chapnie o co chodzi. A zawsze mniejszy obciach dla lutnika niż na forum ;)
Jak to pierwszy raz zobaczyłem to było "ojaaaaa muszęmiećmuszęmiećm uszęmieć" ale w sumie po cholerę mi takie wiosło? :) Ciekaw jestem jego produkcji. Raczej cholera nie trafiają w mój kąt Bolandy to nie mam jak sprawdzić.
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 223
ZZ Top i jego dziecię najnowsze :D
« Odpowiedź #4 05 Lis, 2006, 17:44:42 »
podeslalem mu linka na gitara.pl do tematu w ktorym ludzie sie wypowiadali co trzeba zmienic,co ich interesuje. prosilem zeby sie zarejestrowal i z nimi podyskutowal

wiesz ja jestem ostatnia osoba ktora ma w tym interes zeby go do czegos namawiac i prosic.

jak zechce to poslucha ,jak nie to tez dobrze.

kilka osob chcialo 8strunowke ale bez fanned frets. 2 pytaly o 8 strunowke z gornym A zamiast niskim F# a do tego trzeba zupelnie innej skali jesli chodzi o fanned frets  to samo z pickupami i ich umiejscowieniem

przeszedl mi etap musze miec. choc dalej twierdze ze "warto miec" :D

pozdro
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline hawk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 114
ZZ Top i jego dziecię najnowsze :D
« Odpowiedź #5 06 Lis, 2006, 15:18:59 »
a mie sie nie podoba jezeli chodzi o ksztalt, jak RG czyli pół dupy zza krzaka ;)
Across the field you see the sky ripped open, See the rain through a gaping wound..

Offline Merlin

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 67
    • http://www.merlinpickups.com
ZZ Top i jego dziecię najnowsze :D
« Odpowiedź #6 11 Lis, 2006, 18:16:12 »
Witam wszystkich.
Jest sprawa. Ponieważ będę projektował i wykonywał pikap (pikapy?) przynajmniej do tego pierwszego egzemplarza powstaje niepowtarzalna szansa przedyskutowania tego tematu z osobami, które być może zetknęły się z problemami związanymi z pikapami a tego typu gitarach. Chętnie poczytam co macie na ten temat do powiedzenia, jak Waszym zdaniem powina być ta kwestia rozwiązana oraz jakie koncepcje są Waszym zdaniem warte rozwinięcia a o jakich lepiej zapomnieć.
To, że pikap musi być złamany jest dla mnie sprawą oczywistą. Jesli się tego nie zrobi w basach będzie nieciekawie jak sądzę. Jednak zamiast łamania jednego pikapa można też podzielić przetwornik na dwie części i basową cofnąć w stronę mostka (z grubsza jak w Precisionie tylko odwrotnie). Jak sądzicie - ma to sens? A może podzielić przetwornik ale zrobić to w jednej obudwie? Wszelkie merytoryczne sugestie mile widziane.
Pozdrawiam

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 223
ZZ Top i jego dziecię najnowsze :D
« Odpowiedź #7 11 Lis, 2006, 19:24:53 »
witam

chcialem tylko stwierdzic ze przy takim podejsciu jak narazie to daleko ten projekt nie zajedzie mowiac o szerszej publice. ZZ_Top nie odpowiada na zadnym forum a ludziska pytaja. Sam sobie zle robi...

co do pickupow to polecam wykonac je w taki sposob:




dzielenie osobno cewek tak jakby to byly dwa single i wykonanie ich pod katem. jednak w tej gitarze byl problem bo zastosowany mostek powodowal ze rozstaw strun byl zbyt duzy


koles teraz laduje takie mostki:





to tak jako pierwsza sprawa.

druga to ze kilka osob chcailo prawdopodobnie zamowic wiosla w opcji bez fanned frets. polacem skontaktowac sie z Lundgrenem albo z bareknuckle i zapytac o ich wymiary pickupow i wykonac swoj w takich samych wymiarach tak zeby mozna potem bylo sobie ewentualnie wymienic na zyczenie. EMG nie normalizowala modelu 707 i przez to np. traci wielu klientow ktorzy nie chca frezowac swoich gitarek

narazie chyba tyle

aaa kilka osob pytalo o opcje z pickupem neck !

pozdrawiam
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Merlin

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 67
    • http://www.merlinpickups.com
ZZ Top i jego dziecię najnowsze :D
« Odpowiedź #8 12 Lis, 2006, 12:57:00 »
Rozstaw strun nie jest specjalnym problemem bo mogę wykonać niezbędne elementy o takich wymiarach jakie będą potrzebne. Z tego co wiem w gitarze ZZ rozstaw strun będzie "floydowy" czyli 10,5mm.
Jeśli chodzi o standardy wymiarów całych pikapów to sprawa jest dość płynna i w zasadzie już nawet w gitarach 7 strunowych nie ma jednego.  Poza tym te gitary jak mi się wydaje będą raczej produkowane na zamówienie więc sprawa pikapów będzie ustalana indywidualnie.
Sprawa późniejszej wymiany przystawek na inne nie skupia specjalnie mojej uwagi. Skupiam się na zrobieniu takich pikapów, żeby klient był zadowolony, żeby instrument brzmiał jak należy i żeby nie trzeba było niczego wymieniać. Dlatego też chętnie bym usłyszał jakie problemy brzmieniowe występują w tego typu gitarach, na co zwrócić uwagę a czego unikać.
Pozdrawiam

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 223
ZZ Top i jego dziecię najnowsze :D
« Odpowiedź #9 12 Lis, 2006, 13:06:55 »
wszystko bedzie zalezalo od tego w jakiej wersji ktos sobie zamowi gitare. dwie najpopularniejsze to albo z dolnym F# albo z gornym A i w zaleznosci od tego mysle trzeba kierowac sie tym co chcemy uzyskac.

ja mialem w mojej gitarce customowego EMG,byl to pickup robiony jako wypadkowa modelu 707 i basowego40TW. ogolnie ciezej jest wysterowac niskie dzwieki takich potworow dlatego trzeba bylo dolozyc sygnalu wyjsciowego. byl bardzo czytelny na cleanie ale na przesterach w wysokich pozycjach wszystko sie raczej zlewalo. doly mial przyciete tak zeby nie zmulalo.gorka nie byla piskliwa i nie bylo uczucia ze cos kluje w ucho nawet przy wysokich dzwiekach.

porownujac go do pickapow w barytonowej siodemce ktora mialem byl o niebo lepszy. nawet w konfrontacji z Dimarzio Blaze Custom byl o wiele selektywniejszy i bardziej... nie wiem otwarty. dzwiek nie byl zbity tylko ladnie sie rozchodzil.

co do pickupow w wersji strojacyh sie w gore nie mam pojecia bo nigdy tak nie gralem.przypuszczam ze sygnal nie moze byc az tak duzy
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 223
zajzyj pod link ktory podalem na gitara.pl do forum sevenstring.org

kupa ludzi tam ma spora wiedze i sa lutnikami ,moga Ci wiele spraw rozjasnic i pomoc

pozdrawiam
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline coin777

  • Pr0
  • Wiadomości: 770
  • Nie moge Tego
    • YT
Witam

Ja bym od siebie dodał, że najgrubsze struny troszkę mulą, przydałoby się więcej górki na tych strunach, nie wiem czy da się tak zrobić, że grube więcej góry a cienkie mniej :P
I jak kolega nikt powiedział mocniejszy sygnał.
Pchnąć w tę łódź jeża lub ośm skrzyń fig

Offline zz_top

  • Gaduła
  • Wiadomości: 188
    • http://www.pasguitars.com
W związku z tym, że się zarejestrowałem to może odpowiem pokrótce co i jak z tą ósemką fanned frets. Nikt niesłusznie mnie posądza, że olałem sprawę i okazję. Kto chciał z sevenstring.org to zadał mi zapytanie na maila i uzyskał odpowiedź... Mogę tylko powiedzieć, że z kilkunastu zapytań ostał się 1 (słownie jeden) poważny zainteresowany. Co do wykończenia tej konkretnej (testowej) to prace odłożyłem, ale sami jesteście sobie winni - nazamawialiście u mnie tyle gitar, że terminy mam już zaklepane do maja...  :D
Przemek Sułkowski
PAS Handmade Guitars

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Cytat: "zz_top"
(...) Co do wykończenia tej konkretnej (testowej) to prace odłożyłem, ale sami jesteście sobie winni - nazamawialiście u mnie tyle gitar, że terminy mam już zaklepane do maja...  :D


Sorry ;)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
13 Odpowiedzi
14628 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Lip, 2012, 10:40:52
wysłana przez danati
10 Odpowiedzi
2225 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Lut, 2013, 09:03:54
wysłana przez AprilApril
24 Odpowiedzi
7699 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Cze, 2015, 14:53:06
wysłana przez Stachu
9 Odpowiedzi
4481 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Kwi, 2018, 01:24:59
wysłana przez Wojtt
0 Odpowiedzi
1279 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Mar, 2019, 22:40:41
wysłana przez postrzepiony