Autor Wątek: Głośność wzmacniacza - głośno czy mobilnie?  (Przeczytany 18751 razy)

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Żeby już nie śmiecić w sajdzie.
Wypowiadają się tylko osoby, które uważają, że ich 1x12'' combo jest wystarczające oraz ci którzy mieli problem ze swoim 150W full stackiem żeby się przebić przez perkusistę.
Jakie macie wzmacniacze, paczki, co gracie i jak się to sprawdza?

E: To w sumie zacznę.
Moja Mesa DR 100W + Marshall 1960BV. Gram brutal death.
Nie uważam żebym miał jakiś przesadnie olbrzymi zapas mocy we wzmaku. Jest bezpiecznie. Na próby bez problemów. Na koncertach już nie tak różowo, ale dalej bezpiecznie.
« Ostatnia zmiana: 14 Kwi, 2011, 21:38:22 wysłana przez Dexterek »
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Ale ale. Mowa tu o koncertach gdzie gitary są zbierane z mic'a czy gdzie paka to całe nagłośnienie?
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Wypowiedz się w obu kwestiach.
Ja i tak w sumie gram tak samo głośno jak koncert w małym klubie bez nagłośnienia albo w dużym z nagłośnieniem.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 375
    • CTG TV
Ja pierdole, tak się rozpisałem, a tu czytam, że mam nic nie mówić... :/

Ale se i tak napiszę :P

Spoiler
mniut i piah

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 363
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Peavey 5150 BL + Engl Pro 412 prosta.

Na próbach boję się go rozkręcać bardziej niż 3/10 bo zagłusza perkusistę. :D
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Maciek

  • Pr0
  • Wiadomości: 829
Jam jeszcze miałem 5150 to na próbach z mesą 2x12 maks 4/10 a i tak było bardzo głośno  ( perkusista wcale nie oszczędzał pałeczek ani zestawu )

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
Już pisałem ale napiszę jeszcze raz o swoich doświadczeniach :) Miałem lampowego Telosa 40w do tego zrobiony preamp na bazie kitty hawk quattro. Grałem wtedy z Pneumonią, paczka 4x12 (2x celestion g12-h100 i 2x g12-t75 o ile mnie pamięć nie myli). Nigdy mi mocy nie brakło zawsze się słyszałem, być może dlatego, że lubię grać środkiem a ten ma siłę przebicia :). Potem był marshall dsl50 tu również nie było szans się rozkręcić na więcej jak połowę. Dalej różne 100w heady z którymi też nie było problemu. Teraz mam 35 watowy wzmak paczkę 2x12 na V30 i zagrałem sobie jedną próbę z naprawdę głośnym pałkerem, również bez problemów, głośność 6/10 i mógł napierdalać jak chciał a i tak nie miał szans mnie zagłuszyć :)

Offline dawson

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
Jest tyle opcji i sytuacji do uwzględnienia że głowa mała i można by było o tym pisać i pisać, bo przecież w chooj zależy od choćby wielkości sali na jakiej gramy, czy sceny, czy też ile jest publiki pod sceną, bo oczywiste jest że jak masz 200 osób pod sceną to akustyk musi inaczej Cię wykręcić na przodach niż jak masz 20 osób. Lub jak masz klub o powierzchni nie wiem 200m a jak masz klitę 10/10. Jak w małej knajpce rozjebiesz wzmaka na połowę to ludzie pod sceną będą kastratami, jajca pourywasz i nie usłyszą nic oprócz "dżżżżżżżż". No ale proszę:

Sprzęt: Mesa DR 100W + Mesa Rect 4x12 Slant
Muza: Pedał Metal
Próby: max godz.11, drugie wiosło to samo tyle że ma 5150 + Marshall 1960A
Kluby z frontlinem: max 12
Kluby bez frontlinu: max 13
Opan Air: max 13



 :-*

Offline Grzgrz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 240
Sidewinder MK I 100W + Noisy Box 212. Zapas mocy wystarczający na próby, koncerty. Nie wiem czy korzystałem z 40% mocy..

Mesa Recording Preamp + Marshall 9100 2x50W + Engl 412 V60. Preamp na 80%, poweramp na 2/10 (i używałem tylko jednego kanału) bębniarzowi zdarzało się marudzić, że nie słyszy rimshotowanego werbla.

Blackstar HT-5 (5W) + Marshall 1960. Tylko przester. Volume na około 3/4. Bez problemu ze słyszalnością na próbie.

Fender ProRock1000 212 czy coś takiego - nie wiem ile to miało mocy ale przy vol 2,5/10 było pieruńsko głośne.

PS: Bębniarz nigdy nie żałował beczkom. A graliśmy coś w okolicach At The Gates, The Haunted.

EDIT:
był jeszcze Marshall JCM 900 HiGain Dual Reverb 50W + Marshall 1960 z 2xVintage 30 + 2seryjne G coś tam 75.. Mimo 50W nie miałem problemów. Zapas mocy też był wystarczający.

Na próbach mieliśmy trigerowana wysoko plaszczącą stopę..
« Ostatnia zmiana: 15 Kwi, 2011, 00:05:41 wysłana przez Grzgrz »

Offline Yames

  • Gaduła
  • Wiadomości: 112
  • Ejdżent Moulder
Z tego powodu (czyli zbyt dużej głośności) puściłem Marshalla TSL100 - jak sobie zrobiłem "zajebiste" brzmienie rozkręcając końcówkę masterem, to zagłuszałem wszystko. Jak się ściszałem to nie brzmiało. Zmieniłem na combo Marshalla DSL 40W, teraz mogłem się rozkręcić na 7/10, ale nie było dołu :(
Aktualny zestaw: Genz-Benz el Diablo 100 i paka Marshalla 212 (jakaś taka najgorsza MC, czy cuś) - gram próby na redukcji mocy na 50W -Master jakieś 4/10, preamp czysty (którego używam!!!) 8/10, preamp przester 5/10. Czy jakoś tak... Ogólnie daje radę ;D
Hard Rockin' Waffenplatz

Offline coin777

  • Pr0
  • Wiadomości: 770
  • Nie moge Tego
    • YT
Miałem classica 30 i rozkecałem  na pałe w zespole rockowym i przester dawał nawet radę ale clean juz nie.
Miałem 5150 i rozkecałem go na pałe w zespole metalowym i też dawał radę. :P
Pchnąć w tę łódź jeża lub ośm skrzyń fig

Offline indabrain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 097
  • http://www.miastogniewu.pl/
    • Miasto Gniewu
Ja w swoim Randallu RH50T + paka Laney LV412A i na próbach i na koncertach zawsze miałem 6/10. Jak band na sucho brzmi dobrze i spójnie to na koncercie tym bardziej, pomijam że odsłuchy zawsze siarzą a akustycy są różni, to wolę w klubach słuchać swojego stacka. Wyjątkiem są openy tam bez odsłuchu ani rusz. Lubię jak na scenie jest naturalnie i w miarę cicho, napierdalać ma na przodach.
Zbieram na polu swej wiary, drobne fragmenty siebie....

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 783
Wszystko musiałem ostatnio sobie poprzestawiać, bo specjalnie pogadałem z Markiem Gierszewskim, czyli panem od wzmacniaczy MG - i zaleca tylko i wyłącznie odkręcanie mastera na full i kręcenie głośnością kanału. Jest to nieco uciążliwe, bo głośność kanału rośnie skokowo, ale fakt, że brzmienie jest dużo lepsze! Czyli w sumie majster 10/10, kanał red od 3/10 w górę i zamykamy temat ;)
« Ostatnia zmiana: 15 Kwi, 2011, 09:25:47 wysłana przez wujo Batman »
Paczki z głów!

Offline shitol

  • Gaduła
  • Wiadomości: 386
Wszystko musiałem ostatnio sobie poprzestawiać, bo specjalnie pogadałem z Markiem Gierszewskim, czyli panem od wzmacniaczy MG - i zaleca tylko i wyłącznie odkręcanie mastera na full i kręcenie głośnością kanału. Jest to nieco uciążliwe, bo głośność kanału rośnie skokowo, ale fakt, że brzmienie jest dużo lepsze! Czyli w sumie majster 10/10, kanał red od 3/10 w górę i zamykamy temat ;)
muszę to u siebie popróbować

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 783
Mati - bo wg Marka master robi tylko za ogranicznik, coś jak pot głośności w gitarze. Skręcasz - sygnał dodupieje... ;)

ED: tylko wtedy naprawdę wolno odkręcaj głośność kanału, inaczej obsrasz gatki jak nagle jebnie ;)
« Ostatnia zmiana: 15 Kwi, 2011, 12:24:12 wysłana przez wujo Batman »
Paczki z głów!

Offline lolo3d

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 71
Sprzęt: Bash SH20 + Buzzaro212v30. Wzmacniacz odkręcony na 60-70%, bębniarz nie gra lekko oraz używa intensywnie różnego rodzaju blach.
Dzisiaj zobaczę jak zagada ustawienie wg receptury wuja Batmana.
- mix your style -

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 783
^ konstruktorów lampowców
Paczki z głów!

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Aż ciekaw jestem, czy Szymon potwierdziłby tę teorię. Panie Bashu ( który i tak pewnie nie wiesz nawet o istnieniu tego wątku )?
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline Bielack

  • Gaduła
  • Wiadomości: 177
    • Blog pozycjonera
Byłem pewien, że to powszechnie znany patent: odkręcasz końcówkę tak, że się przesterowuje a potem tylko troszkę dodajesz gainu z konkretnego kanału. Dlatego taką popularnością cieszą się zawodowe (znaczy: drogie) reduktory mocy :-)
Moje muzowanie.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 375
    • CTG TV
@Rachet
No ja pierdole. Jak się uzyskuje "najlepsze" brzmienie lampy? Przesterowując końcówkę. Co robili pierwsi wielcy gitary? Rozkręcali swoje Plexi na full, żeby to uzyskać. I tu masz to samo do jasnego członka. Rozkręcając końcówkę na max, rozpalasz lampy do białości i nawet małym sygnałem z preampu są przesterowywane. Tak czy nie? :P
Ale jak to się ma do zużywania naszych kochanych lampeczek? Wolę o tym nie myśleć :P
mniut i piah

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
POD HD300 (symulacja mesy) w poweramp Marshall AVT150H do YCAB 2x12.
Na próbach 4,5/10 na koncertach 4,5/10 i generalnie bez problemu daje rade bo gram akurat takim pasmem że jebie po uszach jak uj. Metalcore/Deathcore

Offline gkoz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 114
Odkręcanie mastera na full i skręcanie preamp vol na np 3/10 nie da przesterowania końcówki. Tak samo powinno brzmieć połączenie preamp vol na full, master na 3/10, a to że z jednym z powyższych rozkręconym na max brzmi lepiej jest faktem. Master jest podłączony zaraz po Channel vol, jeśli skręcimy i jeden i drugi, to będzie cięło górę.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 783
Odkręcanie mastera na full (...) nie da przesterowania końcówki.

Właśnie to miałem napisać. Master działa tu jako ogranicznik od 100% mocy sygnału końcówki, a nie dodatkowy jego wzmacniacz, powiedzmy od 6/10 w górę. Mamy nie przester, a pełne nasycenie sygnału - jak odkręconym na full w pocie gitary, o czym wspomniałem.
Paczki z głów!

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 375
    • CTG TV
No źle napisałem. Ale to przez nerwy. :D
mniut i piah

Offline coin777

  • Pr0
  • Wiadomości: 770
  • Nie moge Tego
    • YT
Wszystkie potki jakie masz w wzmaku działają jak ogranicznik Wuju ;)
Pchnąć w tę łódź jeża lub ośm skrzyń fig

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
1 Odpowiedzi
2823 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Sie, 2009, 22:46:09
wysłana przez bmatt
21 Odpowiedzi
8305 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Sty, 2012, 18:56:08
wysłana przez freakguitar
8 Odpowiedzi
3994 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Wrz, 2012, 19:37:49
wysłana przez kermcio
64 Odpowiedzi
16562 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Gru, 2012, 19:22:19
wysłana przez Elites
4 Odpowiedzi
1684 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Sty, 2013, 13:23:24
wysłana przez qqryq