Autor Wątek: Jakie są Wasze doświadczenia z firmami produkującymi kejsy?  (Przeczytany 21851 razy)

Offline Michau

  • Gaduła
  • Wiadomości: 179
Przejrzałem forum i wydaje mi się, że takiego tematu jeszcze nie było. Może się przyda, może nie, zobaczymy.
Chciałbym, żebyśmy tu umieszczali swoje 'wrażenia' i doświadczenia jeśli chodzi o wszelakie kejsy, czy to na wzmacniacze, efekty, czy wiosełka. Plusy i minusy, kontakt, wykonanie produktów itd.

To może zacznę.
Firmy z jakimi miałem do czynienia do tej pory to Powercases, Barczak i RAFFCASE.

Jeśli chodzi o Powercases to jakiś czas miałem gejboard'a od nich. Jeden z tańszych na rynku swego czasu. Bardzo porządne i precyzyjne wykonanie. Kontakt również poprawny, choć zdarzyło się czekać na odpowiedź mailową 3-4 dni. Case był wykonany profesjonalnie, nie mam nic do zarzucenia. Po roku niezbyt intensywnego użytkowania kejs przeszedł na własność kolegi z kapeli, który również zadowolenie podziela.

Mój arsenał efektowy uległ powiększeniu i dopadłem okazyjnie na Alledrogo pedalboard'a od Barczaka. Wersja PRO, z burtami bocznymi, gniazdami wypuszczonymi na zewnątrz. Pełna profeska. Waży swoje, ale nie zamienię na nic innego. Powierzchnia robocza - 100x50 pomieści w cholerę i jeszcze więcej. W międzyczasie zamówiłem u nich dodatkowo miskę alu z gniazdem volex, aby zasilanie również wypuścić na zewnątrz, błyskawiczny kontakt, pełna profeska.

Jeśli chodzi o firmę RAFFCASE, znaną również jako KAKUS to niestety tyle dobrego powiedzieć nie mogę. Pierwszy był perkusista, który zamówił u Pana Rafała case na hardware. Wydawało się w porządku, więc skusiłem się i ja zamawiając case do combo. Cena - nie powiem - atrakcyjna - 520 zł za nowy case na combo razem z przesyłką zachęciło. Również fotki, które przysłał Rafał przedstawiały solidne skrzynie. Umówiliśmy się na fakturkę VAT oraz tak, że dzień przed wysyłką Sprzedający zadzwoni i poinformuje o o wysłaniu skrzyni co by można było się finansowo uzbroić ( kejs szedł za pobraniem ). Niestety Pan Rafał nie uprzedził o wysłaniu skrzyneczki i potrzebna była wycieczka z kurierem do bankomatu:) Faktury również nie było, upomniałem się raz, odpisał że dośle, upomniałem się drugi raz, zapewniał że wyśle "jutro". Niestety faktury nie zobaczyłem... Ale większym zaskoczeniem była 'przymiarka' wzmacniacza do case. Okazało się, że zarówno na szerokość, wysokość i głębkość jest za duży o jakieś 8-10 cm. Niestety jakość wykonania nie powala, trzeba się trochę nagimnastykować, żeby to zamknąć. Również wspomniany wcześniej perkusista nie jest zadowolony. Tragedii wielkiej nie ma, ale nie polecam.
Warto dołożyć tą stówkę czy 150 zł i zapukać do którejś z firm opisanych wcześniej

Wybaczcie długie wypracowanie ale czekam na walkę Adamka i zabijam czas.

Zachęcam do dzielenia się własnymi doświadczeniami.
M.

Offline Aerosmith

  • Pr0
  • Wiadomości: 520
Mój pierwszy rack był z Barczaka i byłem bardzo zadowolony. Następne racki, case'y itd. też z Barczaka i zawsze wszystko był ok. Z innymi firmami nie mam doświadczenia i chyba już zawsze pozostanę przy Barczaku, bo nie widzę sensu eksperymentować z innymi skoro nigdy nie zawiodłem się na B  :)

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
masz jakies udziały i zależy Ci żeby wszystkim nazwa zapadła w pamięć, że tak często wymieniasz tę nazwę i jeszcze czcionkę wytłuściłeś? ;)

Ja jeszcze nie mam doświadczenia z żadną firmą, jednak jestem na etapie wybierania rack case'a i firmy, która dla mnie go wykona. Po kilku mailach do producetów kejsów, najprawdopodobniej zdecyduje się na daroocasees. Zaproponowali mi najlepszą cenę*, a z ich produktami spotkałem się wielokrotnie i nie mam do nich żadnych zastrzeżeń.

* ale cena nie jest głównym czynnikiem decydującym o wyborze, liczy się bezpieczeństwo sprzętu a na tym nie warto oszczędzać.
B ( o ) ( o ) B S

Offline Mordimer

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
    • PMH
A co z Paco? Ktoś może podzielić się wrażeniami?

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Niedawno wymieniłem parę mejli z Panem ze znalezionej na allegro firmy "Eagle Cases" albo jakoś podobnie. Początkowo spoko, ale jakoś nie mogłem się później doczekać na kolejne odpowiedzi na pytania dotyczące wyceny. Mimo telefonicznych zapewnień typu "za chwilę wyślę Panu mejlem wycenę" dostałem ją dopiero po paru dniach. Zdecydowanym plusem jest czas oczekiwania, który z tego co pamiętam wynosił 5-7 dni roboczych, ale co z tego skoro na odpowiedź na każdy mejl musiałem czekać parę dni zamiast załatwić wszystko jednego dnia, zrobić przelew i czekać na przesyłkę?

Zniechęcony utrudnionym kontaktem napisałem do forumowego kolegi Hesu i zamówiłem rack. Nawiasem mówiąc na następny dzień dostałem obiecanego mejla od Pana z Eagle :P. Co do ceny- rack PRO u Hesu kosztuje niewiele więcej niż rack ECONO w Eagle (w Hesu dostałem zniżkę forumową). Zdecydowałem więc że warto dorzucić parę złotych i złożyłem zamówienie. Czas oczekiwania do 21 dni, aktualnie czekam tydzień :). Bardzo przyjemny kontakt, odpowiedzi na mejle przychodzą po 15-20 minutach od zadania pytania :D. Napiszę więcej kiedy już do mnie przyjdzie.
« Ostatnia zmiana: 10 Kwi, 2011, 10:01:41 wysłana przez terrormuzik »

Offline Donnie

  • Pr0
  • Wiadomości: 642
  • Albo rybki, albo pipki
Daroo cases - kejs bardzo dobrej jakości, ładnie wykonany. Swoje zapytanie wysłałem do kilku firm i daroo zaproponował najniższą cenę. Więcej jednak u nich nie zamówię. Czas oczekiwania podano mi 10 lub 14 dni (nie pamiętam dokładnie), a case dostałem pół roku później po dziesiątkach telefonów, kolejnych tłumaczeniach dlaczego kejs nie został wysłany. Jakieś przenosiny firmy, problemy zdrowotne, można rozumieć, ale to poważna firma i nie powinna sobie pozwolić na takie wyskoki.
Żałowałem, że nie zamówiłem trochę drożej u Hesa.

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
Czas oczekiwania do 21 dni, aktualnie czekam tydzień :). Bardzo przyjemny kontakt, odpowiedzi na mejle przychodzą po 15-20 minutach od zadania pytania :D. Napiszę więcej kiedy już do mnie przyjdzie.
Powodzenia.
Zamówiłem pokrowiec u Hesu 2 marca miałbyć maks w miesiąc i jeszcze nie mam, żadnego maila z wyjaśnieniem też nie mam a pytanie co się dzieje zadałem kilka dni temu...

Barczak - mam pedalboard, super nie ma się czego czepić.
Paco - mam case na mikser taki sam wypas jak u Barczaka.
Zaręba cases - jedynie wykończenie szuflady mi się nie podoba ale zrobiony mega solidnie i poza szufladą nie ma się czego przyczepić.
Mozart - tanio, można łatwo zniżkę załatwić, świetny kontakt, wykonanie średnie, t.z.n. jest solidnie ale trochę nie dokładnie, klapa przednia pasuje tylko na przód a tylna tylko na tył. No ale generalnie nie jest źle.
Rafcase - tragedia, rack case zamiast szyn rackowych miał obite jakimś materiałem listewki. Rack case o głębokości wzmacniacza? g-major wszedł na styk u musiały być dżeki kontowe żeby się klapa zamykała. Malutkie zamki na środku, no i w ogóle nie wykonał tego na co się umówiliśmy no ale case się nie rozleciał więc jest plus. Poza tym 450zł za case na head z rackiem 4u to świetna cena.
« Ostatnia zmiana: 10 Kwi, 2011, 21:56:20 wysłana przez Pneumonia2 »

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 815
Daroo cases - kejs bardzo dobrej jakości, ładnie wykonany. Swoje zapytanie wysłałem do kilku firm i daroo zaproponował najniższą cenę. Więcej jednak u nich nie zamówię. Czas oczekiwania podano mi 10 lub 14 dni (nie pamiętam dokładnie), a case dostałem pół roku później po dziesiątkach telefonów, kolejnych tłumaczeniach dlaczego kejs nie został wysłany. Jakieś przenosiny firmy, problemy zdrowotne, można rozumieć, ale to poważna firma i nie powinna sobie pozwolić na takie wyskoki.
Żałowałem, że nie zamówiłem trochę drożej u Hesa.

miałem dokładnie to samo , case 4x12 , wykonanie rewelka, czas oczekiwania  - nieporozumienie i dokładnie te same tłumaczenia.  Sam rozglądam się za taką wersją z tym , że naprawdę niewielkie wymiary (Em Custom Thunder+gej EB) :


Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Zamówiłem pokrowiec u Hesu 2 marca miałbyć maks w miesiąc i jeszcze nie mam, żadnego maila z wyjaśnieniem też nie mam a pytanie co się dzieje zadałem kilka dni temu...
Może Nie dostałeś jeszcze odpowiedzi przez to że Hesu był teraz we Frankfurcie?

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
Szczerze to mógłby być nawet na marsie, nie wywiązał się z umowy, nie powiadomił, że będzie opóźnienie i dla mnie jest skreślony (no chyba, że jakąś rekompensatę rozsądną zaproponuje :) ). Mam tylko nadzieje, że w końcu dostanę to za co zapłaciłem.

Offline dawson

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
Daroo Cases - miałem case na sam head, teraz mam case na head + 3u + szufladka, wszystko zajebiście zrobione, pancerna ochrona dla wzmaka, fajna cena, niestety dość długi czas oczekiwania, ale mimo wszystko jestem w pełni zadowolony. Basowy z kapeli ma jeszcze od Dara kejsik na hedzik + 4U i case na basidło i bardzo sobie ceni.

Hesu Cases - jako że z Hesem znamy się nie od dziś i kto by zliczył wspólne gigi i lody na backstegu :-* to obiektywnie muszę powiedzieć że macałem jego casy(jego zresztą też) i są mega solidnie i profesjonalnie wykonane, także również mogę śmiało polecić :)

Offline Hesu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 266
    • www.HESU.pl
@Pneumonia właśnie miałem Ci odpowiedzieć na PW ale zobaczyłem ten temat, więc chyba wypada odpowiedzieć tutaj. Faktycznie jeśli chodzi o pokrowce daliśmy "czadu" ostatnio i przez ilość zamówień są opóźnienia, nie jest to miejsce na tłumaczenia, nie będę wymyślał też historii o chorej babci, przenosinach firmy czy braku prądu bo nie była by to prawda ;)

Jesteśmy producentem i takie rzeczy przy tych ilościach zamówień po prostu się zdarzają, podałem czas realizacji 30 dni wyszło więcej, bardzo często jest to 7 dni - nawet jak podajemy (asekuracyjnie) sporo więcej. Tak czy siak postaram Ci się to jakoś wynagrodzić a pokrowiec powinien być u Ciebie najpóźniej do piątku.


Z kolei case dla Terrora jest gotowy -  w środę będzie u niego.

Nie przypominam sobie żebyśmy kiedykolwiek mieli opóźnienia, w szczególności dla kogoś z forum,  a było tego trochę.

Offline dawson

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
W ramach rekompensaty w pokrowcu wyślij mu tego Signuma Barytona, napewno się ucieszy  :D

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
W ramach rekompensaty w pokrowcu wyślij mu tego Signuma Barytona, napewno się ucieszy  :D
+1 :D
Nie przypominam sobie żebyśmy kiedykolwiek mieli opóźnienia, w szczególności dla kogoś z forum,  a było tego trochę.
Że też zawsze musi być ten pierwszy raz.

Offline Aerosmith

  • Pr0
  • Wiadomości: 520
masz jakies udziały i zależy Ci żeby wszystkim nazwa zapadła w pamięć, że tak często wymieniasz tę nazwę i jeszcze czcionkę wytłuściłeś? ;)
Nie jestem jedyną osoba na forum, która używa [ b ] [ /b ]   :P

Udziałów żadnych nie mam - to tak aby było jasne  ;)

Czas oczekiwania do 21 dni, aktualnie czekam tydzień :). Bardzo przyjemny kontakt, odpowiedzi na mejle przychodzą po 15-20 minutach od zadania pytania :D. Napiszę więcej kiedy już do mnie przyjdzie.
To teraz już wiadomo dlaczego taki czas oczekiwania i te opóźnienia  :lol: Do roboty a nie przy kompie siedzieć  ;D

A tak poważnie, to jak znowu wymyśle jakiegoś rack'a czy case'a to może zaryzykuję i dam szansę koledze z forum jeśli faktycznie robi pro i w dobrej cenie.  :)

Offline YCab

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 3
Niestety tak jak w przypadku kolumn tak i w przypadku cases mamy do czynienia z "napływem" sprzętu od skośnookich. Nasi producenci sprowadzają akcesoria do produkcji cases z Penn-Elcomu i Adama Halla. Gwarantują one standardy wykonania i wytrzymałość skrzyń. Warto się upewnić przed zakupem czy listwy, zamki i uchwyty pochodzą np. zza Odry a nie z nad Jangcy.
kolumny gitarowe i cases www.ycab.pl

Offline m4ody

  • Pr0
  • Wiadomości: 516
    • http://www.rotengeist.pl
Miałem case od Powercases oraz Daroocases i obecnie mam skrzynie od Hesa. Tego ostatniego producenta jak najbardziej polecam. Wykonanie full pro, terminy dotrzymane i na pewno stosuje akcesoria Adam Hall
Leweoczkomisiarysia

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
ja nie polecam Hesu. W ogóle nie trzyma się terminów. Na racka miałem czekać 21 dni a po 2uch tygodniach dostaję maila że paczka w drodze ;)

Przypomniało mi się że miałem jeszcze kiedyś flight case na gitarę robiony przez firmę POWERCASES ze Zduńskiej Woli. Fajny był, bardzo ładnie leżała w nim gitara, tylko cholernie ciężki (chyba nie da się tego uniknąć przy takim rozmiarze). Nie wiem jak z czasem oczekiwania i kontaktem, bo kupiłem gitarę już z casem. W spoilerze parę zdjęć:
Spoiler

Offline Hesu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 266
    • www.HESU.pl
Niestety waga case przy takiej gitarze będzie duża, wątpię że zrobili ze sklejki 9 ;)

Co do kraju pochodzenia produktów AH czy Penn Elcom to szczerze wątpię że są w 100% produkowane w DE ;) Ale fakt widuję coraz częściej skrzynie zrobione ze słabych materiałów, inna rzecz że równie często widuję słabo zrobione skrzynie, niestety za jakość się płaci.

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
jak pisałem- był ciężki, ale za to gitara z niezablokowanym flojdem mogła w nim leżeć pół dnia na mrozie i nadal trzymała strój

ED
przyszedł mi dzisiaj rack od Hesu i muszę przyznać- kawał solidnego racka ;). Nie ma żadnych luzów, wszystko sztywno siedzi jak powinno, szuflada działa elegancko. I do tego bardzo fajny patent z montowaniem unitów- nie ma na stałe umieszczonych w racku nakrętek tylko przez otwór w szynie montażowej wsuwa się tyle nakrętek ile potrzeba, a żeby nie spadały na sam dół za szyną Hesu umieścił gumową uszczelkę która przytrzymuje nakrętki co bardzo ułatwia montaż rzeczy w racku :). Jestem zadowolony bo rack pasuje na rzeczy które w nim trzymam jakby był robiony na miarę (w sumie był..)- za końcówką mam 3cm (PA 33cm, rack 35cm) miejsca- w sam raz na kątowy wtyk, a dzięki temu całość jest dużo lżejsza niż gdyby rack był głębszy. super!
« Ostatnia zmiana: 13 Kwi, 2011, 14:35:00 wysłana przez terrormuzik »

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
No to też napiszę, że pokrowiec przyszedł dzisiaj czyli tym razem zgodnie z obietnicą . Wykonanie super, zapłaciłem za pocztę przyszedł UPS :)



No a w środku miła niespodzianka.


Trzeba przyznać, że jak nie wierzyłem w to co piszą inni o tych kostkach tak teraz jestem w stanie podpisać się pod większością tych opinii. Mega zajebiste kostki, grając tą małą brzmienie jest bardzo ciemne i miękkie, grając dużą jasne i ostre. To nie jest jakaś tam kosmetyczna różnica, jestem w szoku. W sumie to nie wiem czy to taki fajny gratis bo teraz będę musiał zakupić kilka tych kostek.
« Ostatnia zmiana: 15 Kwi, 2011, 16:32:48 wysłana przez Pneumonia2 »

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
No to też napiszę, że pokrowiec przyszedł dzisiaj czyli tym razem zgodnie z obietnicą . Wykonanie super, zapłaciłem za pocztę przyszedł UPS :)

Ja bym się wkurzył, bo odebrać paczkę z poczty jest dużo prościej, bliżej i szybciej niż użerać się z kurierem, jeśli ten akurat Cię nie zastanie.
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
Mamy firmę więc do 18.00 zawsze ktoś jest.

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
No tak, ale u mnie w domu np. chujwikiedyikto jest, i już mogłoby nie być tak kolorowo. A i zdarzało się kurierowi przyjechać do mnie po 21.00.
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline Hesu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 266
    • www.HESU.pl
W sumie to nie wiem czy to taki fajny gratis bo teraz będę musiał zakupić kilka tych kostek.

:D

Ja bym się wkurzył, bo odebrać paczkę z poczty jest dużo prościej, bliżej i szybciej niż użerać się z kurierem, jeśli ten akurat Cię nie zastanie.

Kurier  jest  dla Ciebie nie Ty dla kuriera, m.in. dlatego  zmieniliśmy umowę na UPS bo oni na serio są najlepsi - choć może nie najtańsi. Druga opcja to podanie adresu przesyłki do pracy, to  zawsze działa i nie ma problemów.  Poza  tym UPS ma mocne parcie żeby paczka była  na czas.

Ja z kolei mam doświadczenia takie że listonoszowi nie chce się paczek rozwozić po domach ale za to zawodowo roznosi awiza, paczki w tym samym dniu już nie odbierzesz (bo niby listonosz nie wrócił z paczką) a na drugi dzień kolejka na 2h stania, podziękuję i dziwię się osobiście osobom, które wybierają usługi  tej "firmy", chyba że na innych pocztach jest inaczej.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
10 Odpowiedzi
4698 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Mar, 2009, 22:44:29
wysłana przez Dale Cooper
3 Odpowiedzi
4447 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Lut, 2012, 16:46:13
wysłana przez Quinix
26 Odpowiedzi
15132 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Lis, 2013, 11:59:49
wysłana przez commelina
0 Odpowiedzi
2030 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Maj, 2014, 13:47:13
wysłana przez 2BeFree
0 Odpowiedzi
1712 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Maj, 2014, 13:49:37
wysłana przez 2BeFree