Autor Wątek: Test topowych 13stu high gainowych wzmacniaczy (The Monsters of High Gain)  (Przeczytany 17194 razy)

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
TS9 czyni cuda :)


Edit: Uochuj, ten tapping Bulba w 2:42 przy ogrywaniu 6534+ brzmi kozak :o
« Ostatnia zmiana: 23 Lis, 2010, 21:09:17 wysłana przez Page_Hamilton »
wearehelp.bandcamp. com

Offline Frantic

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Bez TSa też brzmi świetnie. Z resztą porównywalnie dobrze brzmiały jedynie Diamond którego w PL nigdy nie widziałem i Orange, który kosztuje więcej nawet od Piłi +TS + ISP Decimator + BBE SM i paczki HB :P

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
Zapomniałeś jeszcze o 99punktowym korektorze EQ, którym sobie wytniesz zakres od 600hz do 1,8khz ;)
wearehelp.bandcamp. com

Offline xmortex

  • Gaduła
  • Wiadomości: 112
rockerverb i DR - faworyci, a niektore ampy zagraly jakby zupelnie byly innymi ampami...

Offline regecore

  • Gaduła
  • Wiadomości: 216
Page_Hamilton -> najlepszy bedzie tutaj korektor 666 punktowy :) mi sie test podobał zawsze coś oddaje i np. blackstar dla mnie też ssie.
.

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084

Offline Muchatek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 115
  • Old Smuggler
Jakoś mi ten test nie podszedł... Brzmi to wszystko dość podobnie i do tego przeciętnie, Ubera nie skołowali, gitarzysta z dredami jest za mało wydziargany - no lipa. Najfajniej jak dla mnie zabrzmiał Framus, choć nie znaczy to, że jakoś mnie zajebał soundem.
« Ostatnia zmiana: 28 Lis, 2010, 21:58:17 wysłana przez Muchatek »

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
Najfajniej jak dla mnie zabrzmiał Framus, choć nie znaczy to, że jakoś mnie zajebał soundem.
No bo nie było Plexi, a jak wiemy Plexi do metalkora to jest to !
wearehelp.bandcamp. com

Offline Muchatek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 115
  • Old Smuggler

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
Mam nadzieje, że ten wasz będzie lepszy bo jak ma brzmieć tak samo gównianie to lepiej od razu zróbcie kilka flaszek i nie zawracajcie gitary :P

Offline bloodrafko

  • Gaduła
  • Wiadomości: 142
  • Nadnotecki Światowid
Pany, ten test jest lepszy:
rhytm
     lead

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS
Blackstar brzmi tutaj jak kupa, a w rzeczywistości (grałem na wersji 100 z dedykowana paką BS) No panowie miazga. Zero siary, pewnie dzieki EL34. Szybki zwarty. tylko cena ;/ w riffie prawie 6 kola...

Offline Jakób

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 33
  • always the hard way
    • The Corpse
Brzmienie samego wzmaka i tak ulegnie zmianie w połączeniu z drugą gitarą i basem, także najlepiej brzmiący w tym teście i tak w miksie może być kupowaty a ten na który kładziemy laskę może zabrzmieć że kapcie spadną.
Nie widzę więc sensu w spuszczaniu się nad tymi próbkami co zresztą słychać w próbkach u tego skandynawa. Wystarczy dobry riff i niezły miks i wszystko zabrzmi że hej.

Offline KubaPe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 82
Przesłuchałem wszystkie te testy i szczerze powiem, że z tego wszystkiego najlepiej brzmiała dla mnie DR-ka (najnaturalniej w stosunku do tego co słyszalem live) w przypadku reszty, spodziewałem się opadu szczeny niemniej jednak go nie zanotowałem :)

Offline Marency

  • Gaduła
  • Wiadomości: 143
  • BRIGHTOPHIDIA.PL
    • Prog METAL & sometimes DJENT- Bright Ophidia
Mi najbardziej podchodzi Orange Rockerverb 100 MKII i chcę mieć tę łepetynę na swojej paczce...

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Peavey mi robi. A za Peaveyami nie przepadam.
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 502
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Ja chcę Nitroxa, może dlatego że aż tak nie mocno nie jebie jak inne... Niestety cena zaporowa, szczególnie jak na granie na nim w domu :(
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline Konrad_89

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 67
Jakbym nigdy nie słyszał nigdzie żadnego z tych wzmaków i miałbym zdecydować tylko po obejrzeniu tego, to kupiłbym PODa :D Tragiczne są te próbki :P

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 502
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
A myślałem że tylko mi się wydaje że siarzą...
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
A myślałem że tylko mi się wydaje że siarzą...

Po zapięciu low-passa w mixie tej siary nie będzie, a na żywo jej tak nie odczujesz, one są przecież ściągnięte mikrofonem. Jeśli liczysz, że taka próbka kiedykolwiek zabrzmi jakbyś słuchał wzmacniacza na żywo to się pomylisz. Charakter i inne pierdoły oddają, szczególnie da się je wychwycić porównując te główki ze sobą. Uważam zatem, że nie są te próbki znowuż takie fatalne i zbędne, ale jeśli ktoś odsłuchuje je żeby zdecydować się na zakup któregoś ze wzmacniaczy to brawo ;)
« Ostatnia zmiana: 25 Sty, 2011, 21:28:45 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 502
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
JA nic nie mówiłem że są niemiarodajne :)
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
JA nic nie mówiłem że są niemiarodajne :)

Spoko, zaczepiając o twoją wypowiedź skorzystałem z okazji i wygłosiłem swoje zdanie na temat tego testu. Brałem pod uwagę także i poprzednie wypowiedzi z tego tematu. Pojawiały się tu hasła "kolejny nic nie dający test" także wypadałoby wreszcie coś napisać skoro sam go tu zamieściłem ;)
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 502
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Fuck, ten Diamond ma nawet master volume... Ja chcę, szkoda że zapewne nigdy się nie uda :(
BTW, zabawna sytuacja (nie wiem, może to standard? :/) - w US piec kosztuje dwa tysiące dolców, w Europie dwa tysiące... funtów. Lekka różnica, nie? ;)
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline Marency

  • Gaduła
  • Wiadomości: 143
  • BRIGHTOPHIDIA.PL
    • Prog METAL & sometimes DJENT- Bright Ophidia
Jeden z komentarzy na Utubie -"...I've seen 13 Monsters of High Gain and I figure out that the real monster is Ibanez TS9 Tube Screamer :))...".

Offline Testorrob

  • Gaduła
  • Wiadomości: 275
    • Testor na myspace
W pizdu z tymi testami. Większość tych wzmaków można usłyszeć w produkcjach mniej lub bardziej znanych kapel i na ogół bardzo dobrze dają radę. Teksty, że coś jest oklepane, też nie mają sensu. Bo za kilka lat każdy z tych wzmaków będzie oklepany. A w końcu w dalszym ciągu ludzie grają na sprawdzonych konstrukcjach Marshalla, Mesy itp. Sam byłem świadkiem jak kiedyś Darek Kozakiewicz podłączył się do jakiegoś paździerza i zabrzmiał na nim tak, że wszystkim słuchającym kapcie spadły.  :headbang:

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
0 Odpowiedzi
3304 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Lis, 2008, 14:09:44
wysłana przez jerzees
38 Odpowiedzi
12624 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Lis, 2011, 15:16:14
wysłana przez Page_Hamilton
18 Odpowiedzi
6768 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Sie, 2013, 09:26:54
wysłana przez pshemo
2 Odpowiedzi
5828 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Wrz, 2015, 17:15:06
wysłana przez chronix1
34 Odpowiedzi
7426 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Gru, 2016, 21:23:55
wysłana przez ITHMW