Autor Wątek: Evolution - czym zastąpić w Ibanezie z lipy  (Przeczytany 4811 razy)

Offline gitara

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 84
Evolution - czym zastąpić w Ibanezie z lipy
« 03 Kwi, 2010, 19:31:45 »
Witam,

Mam w Ibku rg570 pickup Evo pod mostem i powiem Wam, ze mi to strasznie siarzy i nie ma dołu.
(w gitarce z mahoniu mam Sabotage i jest ok, ale to pewnie przez mahon).

A i zapmniałem dodac, zeby mnie nie odsylac na sixstring, chociaz juz coraz rzadziej to sie dzieje, bo sie wszyscy skapneli, ze tylko tu sie cos mozna dowiedziec. Po tej wazelinie moge kontynuowac :).

Są 2 pytania:
1. Co mozecie polecic do takiej lipy zeby pojawi sie dol i miecho + ciepłe tony na wiolinach a nie zyleta. Stroje do C dropa.
2. Czy ktos wie moze jaki pup przy gryfie mogl byc montowany w tych gitarach na polski rynek?
Ogolnie jak patrze na te modele to na poczatku 90-tych mialy jakies ibanezowskie V1, a pozniej V7.
Moja jest z 97 wiec teoretycznie powinna miec V7, ale w miejscu gdzie w katalogach widnieje na p-upie biały napis V i cyfra, u mnie nie ma nic. Zaznaczylem ten brak czerwona kropka na zdjeciu, ktore mysle ze uda mi sie wsadzic. Ten pick up ogolnie gra nawet lepiej niz Evo, jest cieply i basuje, ale oczywiscie co moglibyscie polecic na podmiane bo na bank jest kilka lepszych propozycji.

Korpus lipa, gryf klon, palisander.
Z gory dzieki za pomoc.


Offline Gohes

  • Colonial Marine
  • Gaduła
  • Wiadomości: 352
  • Szatan, Blasty, Benedykt XVI...
    • J. D. Overdrive
Ja w RG1570 przy takim samym drewnie mam D-sonica ze sztabka pod mostem i nie powiem, ale miecha mi nie brakuje :) Z kolei EVo tysz mam, ale pod gryfem i z takiego setu jestem bardzo zadowolony
M: Kobieto, przynieś browar! K: A magiczne słowo? M: Czary mary, podaj browary!


Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
A mi w lipie D-Sonic nie brzmi tak jak kolega by chciał, polecałbym raczej Tone Zone.

Offline gitara

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 84
dzieki za informacje powyzej,

A jak to wyglada z czymś z SD? Rozumiem, ze Sh4 i Sh6 w lipie zagraja mi siara jak evolution. A cos innego sie nada?

I zachecam do odpowiedzi/podpowiedzi na drugie pytanie  :)
« Ostatnia zmiana: 04 Kwi, 2010, 22:57:31 wysłana przez gitara »

Offline DeathMaster

  • Pr0
  • Wiadomości: 712
  • Holy Target \,,/
    • MySpace
SD4 i SD6? chodzi Ci o SH4 i SH6?
Sie.. sie.. sie..

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Miałem bare knuckle w lipie i fajnie całkiem grał. Musza miał Dactivatora i też dawał radę. Zależy czego potrzebujesz ;)

Offline gitara

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 84
potrzebuje, taj jak pisalem:
dól i miecho + ciepłe tony na wiolinach a nie zyleta

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
to w sumie jakbym czytał opis swojego duncan designed, ale polecić nie mogę po podobno każdy egzemplarz gra inaczej ;). Mi trafił się taki którego jak zmieniłem na BKP to po tygodniu zmieniłem z powrotem bo nie było dużej różnicy.. a może to taki BKP mi się trafił?

Offline Szateq

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 29
Ja polecam Tone Zone'a mam w swoim lipowym jebanezie z DR zajebiscie to gada i jest miecho

Offline tomus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 291
Ja polecam Tone Zone'a mam w swoim lipowym jebanezie z DR zajebiscie to gada i jest miecho
           Ja tez polecam Tone zona ale wypróbuj tez SD  Invader  który ma dużo dołu i środka czyli to co jest odpowiedzialne za mięcho tak jak w Tone zone i ewentualnie dimebucker którego kiedyś miałem  w swoim RG i chodził bardzo fajnie

Offline Rumak

  • Pr0
  • Wiadomości: 644
Hellfajka daje mięsem aż miło ... z tym, że nie wiem jak gnój w lipie siedzi, wie ktoś może? Bo sam chcę kiedyś wsadzić.

Miałem w klonie i zapierdalał aż miło ... ;]

Offline jelion

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 43
  • BREGMA EP 2013 'anihilacja czasów'
    • bregma
Ja polecam Seymour Duncan Screaming Demon. Przy pierwszym odpaleniu spalił mi się bezpiecznik w piecu :)
Łoi aż miło. Mam go w Ibku od 10 lat i kosi aż tynk się sypie.
utwór 'zrozumieć mnie chciej' z EP 'anihilacja czasów'
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=_vXgXF1wY-E

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
11 Odpowiedzi
2923 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Paź, 2012, 16:54:11
wysłana przez Stivo2005
3 Odpowiedzi
2263 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Mar, 2014, 18:28:33
wysłana przez Orange
5 Odpowiedzi
2653 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Cze, 2015, 23:49:07
wysłana przez Ewolter
0 Odpowiedzi
1090 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Cze, 2015, 18:56:27
wysłana przez Szydera
4 Odpowiedzi
8356 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Lis, 2017, 08:18:50
wysłana przez lwronk