Autor Wątek: Mała sonda sprzętowa  (Przeczytany 4187 razy)

Offline venom166

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 27
    • Torture of Hypocrisy Official Website
Mała sonda sprzętowa
« 10 Mar, 2010, 13:42:41 »
Piszcie co WASZYM zdaniem oferuje lepsze brzmienie podczas nagrywania:

Engl Preamp E530 czy Line 6 X3 live?

Z góry dzięki za każdą opinię.

 :headbang:

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
Odp: Mała sonda sprzętowa
« Odpowiedź #1 10 Mar, 2010, 14:20:13 »
Moim zdaniem to tez zalezy gdzie i jak chcesz nagrac :)
Ja np  mam XT Live i w domu nagrywam przez USB w studio nagrywam przez linie i jestem zadowolony z brzmienia :)
Podlaczajac poda do petli brzmienie mi sie nie podobalo, ale tez fajnie gadal :) 
Jesli chodzi o domowe nagrania to albo USB albo jak masz jakiegos Racka to linia i jazda :)
Powod prosty jak dla mnie, eliminujesz zbedne szumy z otoczenia :)

Napisz jeszcze gdzie chcesz nagrywac bo to robi roznice.

Pozdro

Offline venom166

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 27
    • Torture of Hypocrisy Official Website
Odp: Mała sonda sprzętowa
« Odpowiedź #2 10 Mar, 2010, 16:00:27 »
Ogólnie ja bardzo lubię zabawki Line 6 i aktualnie ich używam, ale zastanawiam się nad kupnem poda x3 live. Za podobną cenę można nabyć preamp engla na lampach, więc chcę po prostu poznać opinie użytkowników tego sprzętu. A jeśli chodzi o nagrywanie to liczy się wszechstronność i elastyczność. I w tym momencie jak dla mnie to podłoga wygrywa. Zachęcam do pisania dalszych opinii. 8)

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
Odp: Mała sonda sprzętowa
« Odpowiedź #3 10 Mar, 2010, 16:27:51 »
Do nagran takich domowych IMO to L6 X3 jest bardzo dobra bo masz od razu sporo paczek i wiecej mozliwosci w ustawieniach w XTL niestety musisz wszystko dokupic na L6 Store wiec tak to wyglada :) Wiadomo USB i jazda :D
Pozdro

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Odp: Mała sonda sprzętowa
« Odpowiedź #4 15 Mar, 2010, 00:13:39 »
[...] zastanawiam się nad kupnem poda x3 live. Za podobną cenę można nabyć preamp engla na lampach [...]

A interfejs audio a/d ma?
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline venom166

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 27
    • Torture of Hypocrisy Official Website
Odp: Mała sonda sprzętowa
« Odpowiedź #5 15 Mar, 2010, 20:07:41 »
Line 6

Offline Donnie

  • Pr0
  • Wiadomości: 642
  • Albo rybki, albo pipki
Odp: Mała sonda sprzętowa
« Odpowiedź #6 15 Mar, 2010, 20:57:04 »
Warto zaznaczyć ze pod to od razu interfejs audio, więc jeżeli nie stać się na dodatkowe 400-500zł a w kompie masz kartę "multimedialną" z latencją liczoną w sekundach, to zapinasz poda i problem z głowy. Ja np używam go grając sobie na klawiszach (midi->vsti)

Dodatkowo pod generuje komunikaty midi więc możesz go używać jako sterownika.

Jeżeli chodzi o komponowanie/ćwiczenie/plumkanie sobie w domu - nie ma lepszej alternatywy.

Jeżeli chodzi o granie live i nagrywanie w studio...to wciąż dobre rozwiązanie :)

Pomyśl tylko czy chcesz X3 (czy Ci koniecznie trzeba dwóch torów). Kiedyś gadałem z kolesiem z innej kapeli, który miał X3 a wcześniej XT Live i mówił ,że jednak wraca do starego. Pamiętam że narzekał coś na przyciski i coś tam jeszcze...

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Odp: Mała sonda sprzętowa
« Odpowiedź #7 15 Mar, 2010, 23:10:36 »
[...] zastanawiam się nad kupnem poda x3 live. Za podobną cenę można nabyć preamp engla na lampach [...]
A interfejs audio a/d ma?
Line 6

Źle się wyraziłem. Mialem właśnie na myśli, czy masz jakiś interfejs audio. Bo jeśli nie, to chyba kupowanie sobie lampowego preampa, by potem puścić sygnał z niego przez poda xt albo inny wynalazek podobnej klasy, jest raczej średnim rozwiązaniem.
Tzn. widziałem rozwiązania odwrotne - gdzie ktoś puszcza sygnał przez poda xt, a potem łapie to po linii interfejsem audio (sz. p. Chimp Spanner), ale pierwsza opcja... jakoś mi się to nie widzi.

Ogólnie w kwestii porównania - lampa to lampa. Dla niektórych to plus sam w sobie, no i nie będziesz "kolejnym podo-grajkiem" (niektórzy tu podobno takich nie lubią). Z drugiej jednak strony, lampa Cię ograniczy. Dostaniesz jakieś tam spektrum brzmień, nawet jeśli fajnych, to dużego wyboru nie masz, podczas gdy z poda na dobrą sprawę wszystko się da grać. Weź pod uwagę, że 530 jest nieco sucha w brzmieniu, choć chyba w tej twojej muzyce to aż tak bardzo nie przeszkadza (tzn. mam jakieś nagrania Twoje sprzed 2 lat, nic nowszego nie słyszałem)
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Mała lampa

Zaczęty przez D_Rivv Wzmacniacze i kolumny

3 Odpowiedzi
2716 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Paź, 2008, 23:28:49
wysłana przez Grzgrz
20 Odpowiedzi
8073 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Mar, 2009, 17:36:35
wysłana przez Sphincter
3 Odpowiedzi
1304 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Paź, 2010, 12:51:01
wysłana przez Pneumonia2
40 Odpowiedzi
9197 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Maj, 2011, 22:56:18
wysłana przez stasiekmylyludzie
42 Odpowiedzi
14321 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Maj, 2019, 14:44:15
wysłana przez fk