Autor Wątek: Nagłośnienie- wokal (żywy zespół, sala)  (Przeczytany 3208 razy)

Offline a197

  • Gaduła
  • Wiadomości: 100
Nagłośnienie- wokal (żywy zespół, sala)
« 29 Gru, 2015, 15:25:06 »
Halo.
Pytanie do żywych składów. Grających regularnie próby z wokalem.
Czym nagłośniacie wokal?
Głośno grający perkusista, wokal daje trochę czystych ale głównie w klimacie stoner/scremo/deftonsy... + "niedźwiedzie" :D
Budżet: wstępnie 1000 zet ale jak się przycisnie to może być więcej (2000 i .....)
Oczekiwania: by się przebijał, czytelnie (jest to możliwe?...po polsku śpiewa) aaaaa i wokal ma już mikrofon.

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 613
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Czym nagłośniacie wokal?

mic -> interfejs -> sluchawki :)
i always go full retard

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
MIC>mikser Yamaha> 2x KX audio (opcjonalnie tapco)
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline Eregeth

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 91
Do tego wyżej dodam jeszcze - w miarę dobrze wygłuszona salka coby blachy nie zabijały wszystkiego wokoło. My gramy w małej, w miarę wygłuszonej salce i wokal przebija się przez perkusję z milionem blach, bas i dwie gitary na 100 watowych lampach. A dodam, że wokal idzie z jednej chujowej kolumny Alphard.
"All those moments will be lost in time, like tears in rain."

Offline Nightmarishreaper

  • Pr0
  • Wiadomości: 832
  • ÞUNGR HNÍFR. Þessi hnífur á að vera þungur.
    • Dimension Eleven
A ja dodam do tego, żeby wszystkie instrumenty wpiąć w interface, zrobić busy na wzmak słuchawkowy z mixem dla każdego, a potem wypierdolić wszystkie głośniki w choooi :headache: Stop dla zbędnego hałasu!

Offline guitarfreak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 114
Rozwińcie trochę temat tego interfejsu że tak się nieśmiało podepnę. Jak to dokłądnie robicie i czy każdy ma oddzielny mikser gdzie może regulować głośność poszczególnych instrumentów? Co robicie z żywymi bębnami w takiej sytuacji. Zostają czy dajecie jakieś overheady?

Offline Matzer

  • Gaduła
  • Wiadomości: 183
  • chcę być Pr0
Robilismy tak z @eregeth bardzo fajne rozwiązanie

Wysłane z mojego S56 przy użyciu Tapatalka


Offline Eregeth

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 91
To jest najlepsze rozwiązanie. Słychać każdy instrument wtedy. Tylko jest z tym trochę zachodu, jak ma to się dobrze sprawować. Każdy musi mieć jakieś w miarę dobre słuchawki. Przyda się też wzmacniacz słuchawkowy. My nagłaśniamy werbel jednym mikrofonem i to leci na mikser, stopy mamy striggerowane także z tym nie ma problemu leci liniowo na mikser, blachy przebijają się bez mikrofonu, a tomy zbiera wystarczająco mikrofon do werbla. Do tego liniowo bas, gitary - jeśli wzmak ma wejście do nagrywania, albo jakieś wejście liniowe - to luzik, chociaż to wtedy brzmi trochę jak gówno, innym wyjściem jest nagłośnienie gitary mikrofonem. Jak wcześniej pisałem, wszystko idzie na mikser, na mikserze można sobie ustawić EQ dla każdego, głośność poszczególnego instrumentu itp. Słychać wszystko idealnie, może nie brzmi to kozacko, ale można łatwo wyłapać wszystkie błędy i niedociągnięcia. Polecamy :D
"All those moments will be lost in time, like tears in rain."

Offline Nightmarishreaper

  • Pr0
  • Wiadomości: 832
  • ÞUNGR HNÍFR. Þessi hnífur á að vera þungur.
    • Dimension Eleven


Słychać wszystko idealnie, może nie brzmi to kozacko, ale można łatwo wyłapać wszystkie błędy i niedociągnięcia. Polecamy :D
U mnie brzmi kozacko :) Jak u Was z tym triggerem na stopę? Sampel nałożony w DAW? Jak macie to rozwiązane?

Offline Matzer

  • Gaduła
  • Wiadomości: 183
  • chcę być Pr0


Słychać wszystko idealnie, może nie brzmi to kozacko, ale można łatwo wyłapać wszystkie błędy i niedociągnięcia. Polecamy :D
U mnie brzmi kozacko :) Jak u Was z tym triggerem na stopę? Sampel nałożony w DAW? Jak macie to rozwiązane?

liniowo leci z modułu Alesis (czy jakoś tak). W sumie jak tak myślę to korzystanie z DAW dla gitar i Basu byłoby jeszcze większym ułatwieniem i przy okazji byłby większy porządek na sali :P

Offline Nightmarishreaper

  • Pr0
  • Wiadomości: 832
  • ÞUNGR HNÍFR. Þessi hnífur á að vera þungur.
    • Dimension Eleven


Słychać wszystko idealnie, może nie brzmi to kozacko, ale można łatwo wyłapać wszystkie błędy i niedociągnięcia. Polecamy :D
U mnie brzmi kozacko :) Jak u Was z tym triggerem na stopę? Sampel nałożony w DAW? Jak macie to rozwiązane?

liniowo leci z modułu Alesis (czy jakoś tak). W sumie jak tak myślę to korzystanie z DAW dla gitar i Basu byłoby jeszcze większym ułatwieniem i przy okazji byłby większy porządek na sali :P
Mówisz tutaj o Alesis DM5 (ja się właśnie nad tym zastanawiam)? Jak się to w ogóle sprawuje? Zadowoleni jesteście?
@Matzer pomęczę Cię dalej jeszcze :) U mnie na razie same majki są na perce i idzie to bardzo przyzwoicie, ale chciałbym podpiąć triggery pod werbel, tomy i stopę - w sumie będzie 5. Potem chciałbym z modułu Alesis zrobić sobie wysyłkę poprzez midi out do midi in w moim interface (FP10), czyli wtedy pójdzie jeden ślad z 5 sygnałami z volume jaki już sobie ustawię w module zgadza się? Czy jak to jest? Czy idzie tyle śladów ile triggerów, ale to raczej tak nie działa. Wiem, że mogę sobie osobno każdy jeden trigger i tak poprzez kabel luźno wysłać, ale to by się wiązało z kupnem kolejnego interface, bo w obecnym już nie mam wolnych slotów. A tak to bym tylko same bębny na triggerach wpiął do midi in, dodał ze 3 majki na blachy, 1 na pomieszczenie i finał :)

Offline Matzer

  • Gaduła
  • Wiadomości: 183
  • chcę być Pr0
Powinieneś o sprawy techniczne pytać @Eregeth on się po prostu na tym bardziej zna ;) . Mi brzmienie z tego triggera siedzi, poza tym to sprzęt naszego perkusisty więc i tak nie za bardzo mieliśmy wybór ;)

Offline Eregeth

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 91
@Nightmarishreaper Tak, to jest DM5. Kupiłem całą perkusję alesisa razem z tym modułem i sprzedałem potem naszemu perkusiście. Ogólnie to jest dobry sprzęt, bo jak się przy tym posiedzi to można całkiem fajne stopy ukręcić. My go używamy tylko do centrali. Nie używamy żadnego interface. Po prostu z triggerów idzie sygnał do alesisa, potem z alesisa wyjściem leci prosto do miksera, jednym kablem.  Na mikserze ustawiasz panoramę na wszystkie instrumenty i siedzi to przyzwoicie. Blachy można nagłośnić oczywiście, ale ja podpinam tylko mikrofon pod werbel, który przy okazji zbiera dobrze tomy, a blachy przebijają się nam przez słuchawki na luzie. Warunkiem, by to dobrze brzmiało są przyzwoite słuchawki. Ty chcesz nagłośnić całą perkusję, więc z tym będzie więcej zachodu. Musiałbym obczaić jak ten alesis dokładnie działa, czy można zrobić tak jak mówisz, albo spytamy naszego perkusisty, bo on przy tym siedzi już długo. W sumie sami niedługo przysiądziemy do tego i spróbujemy to wszystko lepiej ogarnąć, bo brzmieniowo u nas jest dosyć słabo, ale używamy tego głownie dlatego, że przy takim graniu nie ma hałasu i słychać wszystkie niuanse i wyjebki poszczególnych grajków  :devil:
"All those moments will be lost in time, like tears in rain."

Offline Nightmarishreaper

  • Pr0
  • Wiadomości: 832
  • ÞUNGR HNÍFR. Þessi hnífur á að vera þungur.
    • Dimension Eleven
Powinieneś o sprawy techniczne pytać @Eregeth on się po prostu na tym bardziej zna ;) . Mi brzmienie z tego triggera siedzi, poza tym to sprzęt naszego perkusisty więc i tak nie za bardzo mieliśmy wybór ;)
@Nightmarishreaper Tak, to jest DM5. Kupiłem całą perkusję alesisa razem z tym modułem i sprzedałem potem naszemu perkusiście. Ogólnie to jest dobry sprzęt, bo jak się przy tym posiedzi to można całkiem fajne stopy ukręcić. My go używamy tylko do centrali. Nie używamy żadnego interface. Po prostu z triggerów idzie sygnał do alesisa, potem z alesisa wyjściem leci prosto do miksera, jednym kablem.  Na mikserze ustawiasz panoramę na wszystkie instrumenty i siedzi to przyzwoicie. Blachy można nagłośnić oczywiście, ale ja podpinam tylko mikrofon pod werbel, który przy okazji zbiera dobrze tomy, a blachy przebijają się nam przez słuchawki na luzie. Warunkiem, by to dobrze brzmiało są przyzwoite słuchawki. Ty chcesz nagłośnić całą perkusję, więc z tym będzie więcej zachodu. Musiałbym obczaić jak ten alesis dokładnie działa, czy można zrobić tak jak mówisz, albo spytamy naszego perkusisty, bo on przy tym siedzi już długo. W sumie sami niedługo przysiądziemy do tego i spróbujemy to wszystko lepiej ogarnąć, bo brzmieniowo u nas jest dosyć słabo, ale używamy tego głownie dlatego, że przy takim graniu nie ma hałasu i słychać wszystkie niuanse i wyjebki poszczególnych grajków  :devil:
@Matzer & @Eregeth - dzięki Pany! :)
@Eregeth - udało Ci się może pogadać już z pałkerem w sprawie tego Alesisa czy uradzi tak jak piszę?

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 613
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
i always go full retard

Offline Nightmarishreaper

  • Pr0
  • Wiadomości: 832
  • ÞUNGR HNÍFR. Þessi hnífur á að vera þungur.
    • Dimension Eleven

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 613
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
bas axe
gita axe
wokal boss ve-20
perka to catalina maple + zestaw mic superluxa + sm58 i atm650 na werblu
mix z ezmix2

aa i gramofony liniowo :P
i always go full retard

Offline Eregeth

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 91
@Nightmarishreaper dziś spytam.

@sify11 Fajnie to brzmi. Btw co to za bas ?
"All those moments will be lost in time, like tears in rain."

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 613
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
ten piwi co na  gieldzie wisi :D
i always go full retard

Offline Nightmarishreaper

  • Pr0
  • Wiadomości: 832
  • ÞUNGR HNÍFR. Þessi hnífur á að vera þungur.
    • Dimension Eleven
bas axe
gita axe
wokal boss ve-20
perka to catalina maple + zestaw mic superluxa + sm58 i atm650 na werblu
mix z ezmix2

aa i gramofony liniowo :P
Dooopszee... u mnie podobnie bardzo ;)
Czyli rozumiem, że na perce wylądowało 9 majków? Dobrze liczę?
Jak ten procesorek Bossa tak w ogóle? Warto inwestować w toto?

@Nightmarishreaper dziś spytam.
Elegancko :)

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 613
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Czyli rozumiem, że na perce wylądowało 9 majków? Dobrze liczę?
Jak ten procesorek Bossa tak w ogóle? Warto inwestować w toto?

procek zajebisty
na perce 9 mic, tak
i always go full retard

Offline Eregeth

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 91
@sify11 bas brzmi kozacko

Posty połączone: 07 Sty, 2016, 17:25:12
@Nightmarishreaper Nasz perkusista mówi, że triggery wszystkie idą przez main output, czyli pewnie idzie jeden ślad, ale z tego co pamiętam, to jak graliśmy to obie centrale były w panoramie, więc pewnie blachy(pady) i tomy też się ładnie rozkładają w miksie.
« Ostatnia zmiana: 07 Sty, 2016, 17:25:12 wysłana przez Eregeth »
"All those moments will be lost in time, like tears in rain."

Offline Nightmarishreaper

  • Pr0
  • Wiadomości: 832
  • ÞUNGR HNÍFR. Þessi hnífur á að vera þungur.
    • Dimension Eleven
@Eregeth pięknie dziękuję ;)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
8 Odpowiedzi
5753 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Kwi, 2011, 19:52:40
wysłana przez Aschman
13 Odpowiedzi
4392 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Lis, 2011, 23:19:36
wysłana przez davidsantana27
48 Odpowiedzi
13937 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Mar, 2012, 23:11:31
wysłana przez Drevniak
1 Odpowiedzi
1691 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Lut, 2015, 14:55:23
wysłana przez Zelman
7 Odpowiedzi
2142 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Wrz, 2015, 17:47:20
wysłana przez bamse