Autor Wątek: NGD - Ibanez RG IR27BE - WNF  (Przeczytany 5223 razy)

Offline ChopZeWsi

  • Pr0
  • Wiadomości: 870
NGD - Ibanez RG IR27BE - WNF
« 30 Lip, 2015, 14:31:51 »
Siemka!
Nie będę się rozpisywał, bo przebywam w Londku i już zapomniałem jak się pisze po polsku, a po angielskiemu jeszcze się nie nauczyłem. Mój Flame Elf to w sumie fajna gitarka, ale ma tylko 6 strun nastrojonych w std. E, a czasami chce się trochę pobździągać w niższych częstotliwościach. Pomęczyłem trochę małżonkę i zgodziła się na zanabycie drugiej gitary, ale pod warunkiem że sprzedam tą pierwszą, no bo mieszkamy w wynajętym pokoju i staramy się ograniczać zbędne klamoty żeby nam nie ograniczały i tak już ograniczonej przestrzeni. Zacząłem więc risercz na jebaju i gumtree w poszukiwaniu jakiejś przyzwoitej siódemki w za ok 300£. Celowałem w jakieś Schectery, miałem nadzieję na jakiegoś Loomisa, ale natknąłem się na Ibaneza Iron Label w brązowym wykończeniu, który wydał mi się ciekawym wiosłem.

Specka:
mahogany body,
3-piece Nitro Wizard-7 maple/bubinga neck,
648 mm scale, rosewood fretboard,
24 Jumbo frets,
2x EMG707, Killswitch,
Edge-Zero II tremolo,
Black hardware,

Fotki:




















Wykonanie stoi na bardzo przyzwoitym poziomie. Jak naczytałem się o babolach w gitarach z Indonezji, to się trochę bałem. Tutaj jedynym do czego mogę się przyczepić, jest trochę poobcierany binding na gryfie i trochę ostre krawędzie, przez które gitara wrażenie kanciastej i mało przyjaznej w dotyku. Mogli je chociaż trochę zaokrąglić.
Małym rozczarowaniem okazało się dla mnie drewno korpusu. W specyfikacji jest MAHOŃ, a na moje oko to taki mahoń jak ze ślimaka ryba. Chyba jest to ten sam szit, który pakują do większości "mahoniowych" gitar z Azji (Nato czy ki chuj). Drewno jest lekkie, twarde i jasne, ale zamalowane brązową bejcą przypomina mahoń. Wszystkie te ostre krawędzie będą się szybko przecierać, odsłaniając jasne drewno.
      Gryf bardzo wygodny, chociaż ja jestem niewybredny w tej kwestii. Poprzedni właściciel był zwolennikiem ekstremalnie niskiej akcji strun i miękkich sznurków, ale ja zrobiłem sobie rolniczy setup pod siebie, czyli podręcznikowe 1.5mm/E1 i 2mm/E6. Często plumkam sobie na sucho i nie lubię jak mi cos pobrzękuje, a na poprzednim setupie było jedno wielkie pierdzenie, a struny latały jak gumki od kalesonów. Żeby ustawić mostek pod moje upodobania, musiałem dołożyć sprężynę, bo fabryczny ich naciąg i zakres regulacji, jest dostosowany chyba tylko do 6 strun. Floyd rusza się teraz trochę twardo, ale bardzo ładnie trzyma, nie rozstraja się,  ogólnie jest git.
      Brzmienie to zupełnie inna para kaloszy niż Flame Elf, który jest bardzo uniwersalny, od pięknych cleanów, przez rockowy crunch aż po metalowe jebnięcie, we wszystkim sobie radzi. Ibek to zdecydowanie gita do ciężkiego grania. Czyste nie są złe, ale jest to zupełnie inny charakter, przestery mają pazura i sypią gruzem, ale mam wrażenie że są trochę suche i płaskie. Być może to zasługa aktywnych pickupów, z którymi mam styczność po raz pierwszy i już rozumiem za co mogą być tak nielubiane.   

Offline cpt

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 30
Odp: NGD - Ibanez RG IR27BE - WNF
« Odpowiedź #1 30 Lip, 2015, 15:00:53 »
Ładne gówno. Killswitch wywaliłeś całkiem czy dołożyłeś shadow pota jakiegoś?

Offline ChopZeWsi

  • Pr0
  • Wiadomości: 870
Odp: NGD - Ibanez RG IR27BE - WNF
« Odpowiedź #2 30 Lip, 2015, 15:15:46 »
Ładne gówno. Killswitch wywaliłeś całkiem czy dołożyłeś shadow pota jakiegoś?

Zapomniałem napisać że killswitch jest schowany w cavity, a na jego miejsce trafił volume żeby nie zahaczać o niego dłonią.

Offline cpt

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 30
Odp: NGD - Ibanez RG IR27BE - WNF
« Odpowiedź #3 30 Lip, 2015, 15:17:03 »
Nie chcesz jakiegoś shadow pota wstawić co by jednak go mieć ?

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Odp: NGD - Ibanez RG IR27BE - WNF
« Odpowiedź #4 30 Lip, 2015, 16:20:10 »
Gdyby nie skala to bym brał :) Ale fajna jest, HNGD :)

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Odp: NGD - Ibanez RG IR27BE - WNF
« Odpowiedź #5 30 Lip, 2015, 19:33:15 »
O, ładny, gratulacje. Nie wiedziałem, że istnieje takie wykończenie w siódemkach.

Pomęczyłem trochę małżonkę i zgodziła się na zanabycie drugiej gitary, ale pod warunkiem że sprzedam tą pierwszą,

Czy Ty chcesz powiedzieć, że będziesz sprzedawał Elfa? Nie wierzę.

Ale jakby co...

Spoiler

Offline ChopZeWsi

  • Pr0
  • Wiadomości: 870
Odp: NGD - Ibanez RG IR27BE - WNF
« Odpowiedź #6 30 Lip, 2015, 20:23:17 »
 
O, ładny, gratulacje. Nie wiedziałem, że istnieje takie wykończenie w siódemkach.

Pomęczyłem trochę małżonkę i zgodziła się na zanabycie drugiej gitary, ale pod warunkiem że sprzedam tą pierwszą,

Czy Ty chcesz powiedzieć, że będziesz sprzedawał Elfa? Nie wierzę.

Ale jakby co...

Spoiler
Tylko że mam niecny plan zrobić ją w bambuko i nic nie sprzedawać, ...o ile nie będzie mi suszyła głowy. Może jakoś to przełknie, a jak nie to będę musiał dotrzymać słowa i sprzedać  :(

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 366
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: NGD - Ibanez RG IR27BE - WNF
« Odpowiedź #7 30 Lip, 2015, 23:15:25 »
Happy NGD! :) Fajne wiesło.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Nightmarishreaper

  • Pr0
  • Wiadomości: 832
  • ÞUNGR HNÍFR. Þessi hnífur á að vera þungur.
    • Dimension Eleven
Odp: NGD - Ibanez RG IR27BE - WNF
« Odpowiedź #8 31 Lip, 2015, 07:42:08 »
Spoko mebel ;)

Orange

  • Gość
Odp: NGD - Ibanez RG IR27BE - WNF
« Odpowiedź #9 31 Lip, 2015, 12:51:39 »
na jebaju był rg8 za 150 funtow z Aberdeen :D

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 591
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: NGD - Ibanez RG IR27BE - WNF
« Odpowiedź #10 31 Lip, 2015, 12:58:14 »
Kurna, jak Wy takie fajne wiosla na tym jebaju znajdujecie? :)

Orange

  • Gość
Odp: NGD - Ibanez RG IR27BE - WNF
« Odpowiedź #11 31 Lip, 2015, 12:59:35 »
chcesz to ci podeśle fotki jebaneza z gumtree za cene jednej opony do roweru...

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 591
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: NGD - Ibanez RG IR27BE - WNF
« Odpowiedź #12 31 Lip, 2015, 13:30:04 »
Dajesz :)

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 981
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Odp: NGD - Ibanez RG IR27BE - WNF
« Odpowiedź #13 01 Sie, 2015, 01:47:11 »
Też kce!
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline vastio

  • Gaduła
  • Wiadomości: 301
Odp: NGD - Ibanez RG IR27BE - WNF
« Odpowiedź #14 02 Sie, 2015, 11:20:49 »
spoko badylek.

Offline pukas

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 41
  • To ja zabiłem Laurę Palmer ;)
    • 2inspired
Odp: NGD - Ibanez RG IR27BE - WNF
« Odpowiedź #15 03 Sie, 2015, 02:09:36 »
Fajne wiosło, gratulacje :)

Offline ChopZeWsi

  • Pr0
  • Wiadomości: 870
Odp: NGD - Ibanez RG IR27BE - WNF
« Odpowiedź #16 06 Sie, 2015, 11:25:26 »
Ludziki nie wiecie może jak wygląda elektronika w ibanezach z fabrycznie montowanymi EMG707? Bo właśnie odkręiłem pokrywkę i ujrzałem całą komorę wypchaną kablami (w dodatku polutowane na odpierdol). Nie powinno to być na te szybkozłączki?

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
21 Odpowiedzi
17015 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Paź, 2020, 07:43:05
wysłana przez macko9393
23 Odpowiedzi
14734 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Mar, 2014, 20:51:01
wysłana przez y