Autor Wątek: [NGD] Carvin H2 z nietypowym patentem na blokadę tremolo.  (Przeczytany 6727 razy)

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
 W niedzielę około godziny 4.00 (rano) w Częstochowie na parkingu przy trasie Katowice - Warszawa, odebrałem z białej lodówki (dostawczak mlekovity) gitarę jak w tytule.

 Otwieram futerał i mym oczom ukazuję się taki oto widok










Początki naszej przyjaźni były bardzo trudne bo kupiłem ją od matematyka nie mającego zielonego pojęcia o regulacji wiosła. Struny leżały na pierwszym progu miały z 2 lub więcej lat i było nie miło. No ale godzinkę poświęciłem druty zmieniłem i zaczęło się robić coraz bardziej sympatycznie.
Czym prędzej udałem się na salkę, podpinam, kanał clean i wow, szczena mi opadła. Wiosło brzmi niesamowicie, ma bardzo zwarty i punktowy dół żadna z moich obecnych ani poprzednich gitar takiego nie ma. Humb przy mostku daje nam brzmienie idealne do Holdsworthowskich akordów, co ciekawe rozłączanie cewek nie powoduje znaczącego spadku głośności ani też jakiegoś większego wzrostu brumów. No i w pozycji singla brzmi bardzo dobrze co się rzadko zdarza, fajny klangujący sound. Humb przy gryfie cholernie tłusty i gruby ale jednocześnie z bardzo krystaliczną górką, świetnie wyważone proporcje. Bardzo dobra opcja do jazzowego czy bluesowego grania, w pozycji singla w sumie nie brzmi jak singiel ale takie coś pomiędzy, nie specjalnie mnie urzekł jako singiel. Natomiast połączenie mostkowego humba i gryfowego singla brzmi świetnie, w ślepym teście pewnie każdy obstawiłby, że to strat. Jeżeli chodzi o przestery no to średnio, mostkowy jest zbyt jasny, dobrze brzmi na solówkach jak się lekko skręci tone ale w riffach mi nie leży. Gryfowy daje dosyć przyjemny śpiewny sound. Biorąc pod uwagę, że nie mam zamiaru grać na niej nic innego jak tylko jazz/blues i tego typu rzeczy dla mnie super.

Kolejna sprawa to mostek, niby normalny wilkinson jakich wiele ale ktoś tu wykombinował niezły patent. Podobno pierwszym właścicielem był jakiś szwajcarski jazzman i to on kazał go zamontować.
O co chodzi? już wyjaśniam, najpierw zbliżenie na wykręconą wajchę razem z mechanizmem blokującym (inaczej się nie da).    



Jak widać wajcha ma zrobiony dziwny patent który właściwie nie wiem jak nazwać, drugie zdjęcie pokarze jak to działa.



W pozycji zero (pierwsze zdjęcie) wajcha idzie w dół i tam zostaje (u mnie jest zwisa ona wtedy co widać na pierwszych zdjęciach, ale można to wyregulować jak się chce) wtedy też ten mały cypelek którym jest zakończona wpada w otwór specjalnej "śruby" którą przykręcamy do płytki maskującej sprężyny.


Płytka jest metalowa więc wszystko jest bardzo stabilne, no i mamy zablokowany mostek :). W momencie kiedy chcemy powibrować, standardowo łapiemy wajchę i przyciągamy do strun (normalny standardowy ruch obrotowy każdej wajchy) w tym momencie cypelek wychodzi ze śrubki (cała wajcha wychodzi w górę) co widać na drugim zdjęciu samej wajchy no i mostek staje się ruchomy i działa normalnie jak obustronne tremolo. To samo się dzieje gdy wajchę przekręcamy w drugą stronę więc ta blokada niczego nam nie ogranicza i tak nikt nie wibruje z wajchą skierowaną w dół. Patent jest prosty i zarazem genialny. Nie rozumiem dlaczego nie jest powszechnie stosowany.



Jeżeli chodzi o wygodę to gryf jest strasznie gruby ale mimo tego tak wyprofilowany, że gra się przyjemnie. Blokowane klucze sperzel sprawdzają się świetnie, gitara jest bardzo lekka ze względu na komory rezonansowe w środku. Dzięki dwóm zaczepom na pasek z boku możemy ją śmiało postawić na ziemi bez obawy, że się przewróci. Główka jest tak mała, że wywołuje uśmiech na twarzy każdego kto ją zobaczy (zdjęcia tego nie oddają). Ogólnie gitara jest wykonana świetnie, nie miałem innego carvina w rękach ale czytałem o ich dbałości o szczegóły i to potwierdzam. Generalnie bardzo ciekawe wiosło i na chwilę obecną jestem zadowolony.

ps. tak wiem, że na SS wiosło na którym nie można poszatanić jest większości tak potrzebne jak kurwie majtki.
« Ostatnia zmiana: 29 Cze, 2011, 21:11:02 wysłana przez Pneumonia2 »

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
brzydka jak wiekszosc karwinuf, ale patent z mostkiem miazdzy ;o
gratsy man
i always go full retard

Offline Przychlast

  • Pr0
  • Wiadomości: 822
Kolejna wariacja na temat Telecaster. Gratki :) ! Muszę sobie kiedyś pograć na Carvinach btw.

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Kurde, to wiosło jest tak ekstremalnie paskudne, że aż piękne!
Napierdalaj próbki albo jej nie kupiłeś :D
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline Stefan

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 85
Kolorek fajny, kształt trochę nie moja bajka. No właśnie na pierwszy rzut oka myślałem że to 7mka dopoiero potem obczaiłem że brakuje jednego klucza (zepsuta???:P) heheheehe....
Nie mniej jednak jest to ciekawe wiosełko. Gratsy, niech ci się sprawuje!
Tylko nie pasi mi coś - matematyk i gtara????? Eeeeeee....... :P

Offline dawson

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
dziwny ten kształt jakiś taki  :)

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Bardzo pyszna i istotnie, ciekawy patent z mostkiem. Mają tam w tej mlekovicie co jeszcze ciekawego?

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
Dzięki panowie :) Z tą mlekovitą to fajna sprawa w sumie, do gościa napisałem w piątek, odnośnie paru szczegółów i ceny, w sobotę dostałem odpowiedź zwrotną i się zdecydowałem. Chciałem kuriera  (bo wiosło z mazur) ale się okazało, że sprzedający się zna z kimś tam od mlekovity i akurat był transport jadący przez czewe to dał kierowcy gitarę. Umowa była fajna bo sobie mogłem obadać gitarę i oddać bez ponoszenia żadnych kosztów. Żeby było jeszcze ciekawiej to grałem w ten dzień chałturę 150m (na oko) od umówionego miejsca spotkania :)

Offline michu123PL

  • Pr0
  • Wiadomości: 558
  • Rycerz Cebulowego Stołu
Dolna część body z dwoma zaczepami trochę dziwna, ale reszta przekozacka! Gratsy man ;)

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Tylko nie pasi mi coś - matematyk i gtara????? Eeeeeee....... :P
pewnie uwielbial dream theater itp

a patent z blokada swietny :)
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
śliczna! oglądałem ostatnio na jebaju carviny i na taką samą tylko niebieską patrzyłem się dość długo. Śliczne wiosła, mam nadzieję że będzie jakaś okazja żeby ograć :)

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Brzydka w chuj, ale patent z mostkiem jest naprawdę ciekawy. :) Gratuluję, jeśliś zadowolony. ;)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
Śliczne wiosła, mam nadzieję że będzie jakaś okazja żeby ograć :)
Czy sama się nadarzy to nie wiem ale można jakąś sprowokować :)

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Planujesz być w Krakowie kiedyś czy znowu u Ciebie będziemy grać? :P

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
W sumie mogę zaplanować ;), siorka na UJ papiery złożyła to jak jej się nie odwidzi to będę odwiedzał :)

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
daj znać kiedy to może posprzątam :* ;)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
2 Odpowiedzi
3550 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Mar, 2007, 10:42:51
wysłana przez NaPk!n
6 Odpowiedzi
4247 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Cze, 2011, 01:34:22
wysłana przez Pneumonia2
46 Odpowiedzi
17016 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Kwi, 2012, 01:59:43
wysłana przez terrormuzik
3 Odpowiedzi
1463 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Maj, 2012, 21:02:56
wysłana przez Orange
10 Odpowiedzi
5137 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Maj, 2013, 14:34:26
wysłana przez oz