Autor Wątek: 8 strin PU - wybór  (Przeczytany 4788 razy)

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
8 strin PU - wybór
« 25 Lut, 2011, 09:08:14 »
Siemka,


jestem na etapie wybierania pickupów do 8mki która będę zamawiał.

myślę właściwie nad tymi opcjami (lundgreny na tą chwilę za drogie ale kiedyś je sobie wmontuje)

EMG 808 lub 808X lub coś z Bare Knuckles np. Aftermath albo SD Blackouts.

osobiscie nie lubię aktywów ale skoro Tosin gra na 808X w 2228 to czemu ja miałbym nie mógł ;)

a tak na poważnie, kiedyś w gitarze miałem emg 81 i nie mogłem tego słuchać, brzmiało jak gowno.

808X niby jest pomostem miedzy pasywami a aktywami
na zwyklych 808 grałem w LTD SC608b i srednio mi pasowało wrażenie ogolne

na zadnych BKP nigdy nie grałem ale są pasywami i mają fajne nazwy ;)
tak samo Blackoutów jeszcze nie miałem ani nie ogrywałem.

gitara będzie mahon z topem orzecha amerykańskiego (chyba, bo jeszcze nie jest ustalone na bank).

czy ktoś z forumowiczów ma jakieś doświadczenia w tych tematach?

pozdro
Lothar
jeśli chodzi o sound to co w co chciałbym uderzać to Gojira, Animals as Leaders, Mastodon ;)
« Ostatnia zmiana: 25 Lut, 2011, 10:48:44 wysłana przez Lothar »
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 825
Odp: 8 strin PU - wybór
« Odpowiedź #1 25 Lut, 2011, 11:10:35 »
Przepraszam, że się wtrancam, ale ostatnio mnie na tyle olśniły SD Blackout(put)s ;), że planuję wymianę w swoich wiosłach (1 to go ;)). EMG to jednak nie tooooo, nawet z X-em...

Co do mahoniu w 8semce - kiedyś vader pisał, że by drugi raz nie brał do tego typu instrumentu. Przemyśl to jeszcze... (macha ręką na sposób dżedaj)

RAN? Na ich stronie przepięknie wygląda mahoniowy Crusher 7 z hebanem macassar. Wziąłbym do 8semki jesion z nakładko z mahoniu, żeby zachować taki piękny wygląd...

Spoiler
Paczki z głów!

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Odp: 8 strin PU - wybór
« Odpowiedź #2 25 Lut, 2011, 11:42:13 »
Przepraszam, że się wtrancam, ale ostatnio mnie na tyle olśniły SD Blackout(put)s ;), że planuję wymianę w swoich wiosłach (1 to go ;)). EMG to jednak nie tooooo, nawet z X-em...

Co do mahoniu w 8semce - kiedyś vader pisał, że by drugi raz nie brał do tego typu instrumentu. Przemyśl to jeszcze... (macha ręką na sposób dżedaj)

RAN? Na ich stronie przepięknie wygląda mahoniowy Crusher 7 z hebanem macassar. Wziąłbym do 8semki jesion z nakładko z mahoniu, żeby zachować taki piękny wygląd...

Spoiler

a próbowałes te emg z X-ami ?

btw. drewno w tej 7mce mi sie strasznie podoba dlatego wybrałem top z orzecha amerykańskigo bo to własnie to drewno ;)
cytując Pana Darka "W 7-strunowej wersji, na korpus użyliśmy amerykański orzech "

w siódemce mam mahoń i ja lubię :) myślę ze przy "jasnym" topie  z orzecha to się wyrówna.
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 825
Odp: 8 strin PU - wybór
« Odpowiedź #3 25 Lut, 2011, 11:49:27 »
a próbowałes te emg z X-ami ?

btw. drewno w tej 7mce mi sie strasznie podoba dlatego wybrałem top z orzecha amerykańskigo bo to własnie to drewno ;)
cytując Pana Darka "W 7-strunowej wersji, na korpus użyliśmy amerykański orzech "

w siódemce mam mahoń i ja lubię :) myślę ze przy "jasnym" topie  z orzecha to się wyrówna.

- oczywiście, w internecie :D

Spoiler


- drewno, w rzeczy samej, piękne... Nie jest mie wstyd, że się nie poznałem, bo mahoniów jak psów ;) Np. mahoń afrykański.

- daj Bóg!

Czyli, że tak! RAN.
« Ostatnia zmiana: 25 Lut, 2011, 11:54:13 wysłana przez wujo Batman »
Paczki z głów!

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Odp: 8 strin PU - wybór
« Odpowiedź #4 25 Lut, 2011, 11:56:08 »
a próbowałes te emg z X-ami ?

btw. drewno w tej 7mce mi sie strasznie podoba dlatego wybrałem top z orzecha amerykańskigo bo to własnie to drewno ;)
cytując Pana Darka "W 7-strunowej wersji, na korpus użyliśmy amerykański orzech "

w siódemce mam mahoń i ja lubię :) myślę ze przy "jasnym" topie  z orzecha to się wyrówna.

- oczywiście, w internecie :D

Spoiler


- drewno, w rzeczy samej, piękne... Nie jest mie wstyd, że się nie poznałem, bo mahoniów jak psów ;) Np. mahoń afrykański.

- daj Bóg!

Czyli, że tak! RAN.

heh, no w marcu chce zlozyc zamowienie ;)
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 825
Odp: 8 strin PU - wybór
« Odpowiedź #5 25 Lut, 2011, 11:57:10 »
Dodałem linki.

Gratuluję! Główka w 7 lepsiejsza niż w 8...
Paczki z głów!

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
Odp: 8 strin PU - wybór
« Odpowiedź #6 25 Lut, 2011, 12:17:56 »
Co do pupow to raczej bym bral Bare Knuckles.
A co do dechy to juz tylko i wylacznie Twoj gust :) Ja mam w mojej 7 mahon na korpusie top padouk i gryf tez mahon i mi NIE MULI !
Ale moze i jesion by sie bardziej przy 8 sprawdzal, bo osma strunka sama z siebie daje ladne ciemne brzmienie i moze to drewienko by ja rozjasnilo i stalo by sie bardziej selektywne :) Tak sobie kminie :P

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Odp: 8 strin PU - wybór
« Odpowiedź #7 25 Lut, 2011, 13:01:38 »
Z jesionem szybciej na giełdzie sprzedasz. Ale to nie temat o drewnie ;)
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
Odp: 8 strin PU - wybór
« Odpowiedź #8 25 Lut, 2011, 13:16:03 »
co wy z tymi aktywami jęczycie, jak sie wzmaka nie potrafi ustawić to potem wychodza jakies dziwne mity  ;)

mam 808 i pięknie zamiata na jcm2000 i DR-ce jest bardzo selektywnie, jadąc dżdżdży robie taping i nic nie ginie :D

ale tez mnie kusi BO, teraz jak bym brał druga 8mkie to bym wybrał na pasywach i lundgrenie właśnie ,nie dlatego ze aktywy są ble tylko dla porównania i spełnienia zachcianki takiej ło
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: 8 strin PU - wybór
« Odpowiedź #9 25 Lut, 2011, 23:37:40 »
Bare Knuckles np. Aftermath albo SD Blackouts.

Widzę, że masz Boga w sercu i wziąłeś do siebie moje sugestie :) Ja do kolejnej gitary biorę właśnie albo set Aftermath albo jednego Blackouts.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
9 Odpowiedzi
7471 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Gru, 2011, 08:59:49
wysłana przez fzero
8 Odpowiedzi
4428 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Mar, 2014, 00:18:37
wysłana przez BetoNova
7 Odpowiedzi
3888 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Cze, 2015, 19:24:16
wysłana przez Intruz_PL
16 Odpowiedzi
4089 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Lip, 2015, 20:43:45
wysłana przez Razor89
56 Odpowiedzi
14756 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Wrz, 2015, 18:17:03
wysłana przez vastio