Autor Wątek: Czy siódemka będzie dla mnie dobra?  (Przeczytany 22271 razy)

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Czy ja wiem, Zorro mówi, że ma ten problem po dziś dzień ;)

To pewnie dlatego, że on potrafi grać.
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Niestety tylko mgliście domyślam się o co Ci chodzi...
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline Szneka

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 53
Znowu ja, niestety z przyczyn odemnie niezaleznych część funduszu gitarowego poszła na życie... Teraz mam do dyspozycji okolo 1000euro ale straciłem możliwość importu z USA bez podatku. Zyskałem trochę czasu (jakieś dwa tygodnie na spokojne wybranie gitary, trzeba będzie się zgadać na to ogrywanie z poznania!:) ) Coraz realniejszą opcją jest 7demka chociażby ten cały Loomis z thomanna mieściłby się w kosztach.Z tych lutniczych... Chyba nie jestem jeszcze gotów, nie mam jakichś specyficznych wymagań, byle brzmiało było ładne i wygodne.

Przemawia do mnie 7 zwłaszcza ze względu na rozszerzone możliwości, tylko nie wiem czy przemogę standardowy tuning bo od wieków gram w D standard ;D

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Przemawia do mnie 7 zwłaszcza ze względu na rozszerzone możliwości, tylko nie wiem czy przemogę standardowy tuning bo od wieków gram w D standard ;D

A myślisz, że jak Lothar stroi PASa? Standard D + siódma jako G, możesz sobie zrobić A i masz standard A. Men, trochę wyobraźni.

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Dodam, że, całkiem możliwe, będę się pozbywał mojego przegenialnego, ultra uniwersalnego, czternastoletniego, japońskiego Ibaneza (na rzecz szóstki notabene, no ale cóż, GASu nie pokonasz...). A i cenowo byś się spokooooojnie zmieścił.
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline Rumak

  • Pr0
  • Wiadomości: 644
Jedz ograj PASa Lothara. IMO jak go zlapiesz to od razu zapragniesz :)

Offline piotreksu

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 21
Pas, który jest aktualnie wystawiony na giełdzie... łooo  ale cudo... piękny. Zastanów bym się też na Loomisem ze stałym mostem ale chyba ciężko z dostępnością, mnie zawsze kręciły jasne podstrunice:)

Offline mattuck

  • Gaduła
  • Wiadomości: 140
  • troche troll
+1 dla pasa :P
\ja z mojego doświadczenia przesiadkowego powiem że po tygodniu źle mi się grało na 6tce, po miesiącu moje gusta z power metalu zaczeły oscylować w okolicach metalcore, później wszedł melodeath, a teraz death i djent słucham do gotowania i nauki :) o ile kobiety nie ma w domu :)
więc pamiętaj, zakup 7demki to nie tylko zmiana gitara ale też ewolucja duchowa :)
kupie pasywny pickup brige do 7

Offline Szneka

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 53
Mattuck tego się właśnie boję bo nie przepadam za djentem :P Chociaż za każdym razem jak słucham nevermore to czuję, że brakuje mi tego lowendu w 6tce... Za równy tydzień mam fajrant i pozostały studencki miesiąc wolnego, trzeba będzie się konkretnie za czymś rozejrzeć bo póki co wracam do domu ztyrany po robocie niemiłosiernie. "Ogrywam" youtube, ten C-7 hellraiser też dobra opcja w niezłej cenie. Chociaż abalone binding chyba się nieładnie starzeje a ja nie chciałbym raczej sprzedawać wiosła (ever).

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Cytuj
abalone binding chyba się nieładnie starzeje
Abalone w tym przypadku się nie starzeje, bo jest zrobiony z "mother of toilet seat", czyli plastiku.
Jak chcesz "kipera", to może rzeczywiście pomyśl nad customem od lutnika.

Offline Szneka

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 53
Poczytałem ten cały ynternet, pogadałem ze znajomymi gitarzystami i opinie są naprawde podzielone. Słyszałem teksty ala "7string is outdated and useless, just downtune", sam już nie wiem co o tym myśleć. Naprawdę nie mogę znaleźć fabrycznego wiosła w moim przedziale cenowym które nie byłoby wieśniackie lub ohydne, i siałoby zniszczenie w metalu, ten Loomis ma poprostu takie specyfikacje jakich szukam w 6tce a low B gratis. Tylko czy jako efekt pożądany czy skutek uboczny to się dopiero okaże z czasem.

Chyba już wszystko przejrzalem i ciągle wracam do tego Schectera. Byłem o krok od kupienia charvela 6tki ale na thomannie akurat dzisiaj zabrakło i dostawa bóg wie kiedy... Boję się tylko żeby znowu nie wybrać sobie złego idola gitarowego bo jak zainteresowalem sie Malmsteenem to straciłem rok na męczenie jego riffów i niebardzo czegokolwiek się nauczyłem, mam nadzieję że nie będzie tak samo z Loomisem ;)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 828
Ludzie nieraz pół życia i zdrowia na coś/kogoś tracą, a potem zaczynają wszystko od nowa. Nie bądź pan pizdeczka, weź się w garść i coś postanów. Kupisz, sprzedasz - jeszcze nie raz.
Paczki z głów!

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 500
Jak już wcześniej wspomniałem... IMO zarówno szóstka jak i siódemka będą zajebiste, kwestia tylko twojej wyobraźni jak ją wykorzystasz. Jeśli nie masz żadnej koncepcji i to tylko ew kosztowny eksperyment, to rozumiem twoje obawy. Ale sądzę, że warto, a jeśli kupisz używkę to najwyżej ją sprzedasz bez większej straty albo i zyskiem nawet. Zawsze to większe doświadczenie i wiesz czemu tak lub nie. Jeśli zaś masz już jakiś plan, to się nie zastanawiaj, tylko bieri ją i jeśli w najgorszym wypadku nie podejdzie od razu to wtedy jeszcze poeksperymentuj z innymi wszelkimi pomysłami co ci do głowy przyjdzie jak jej użyć, w najczarniejszym scenariuszu ją sprzedasz. Ale widać, że pierwowzór skąd się wziął pomysł masz, więc jakieś podejście na start przygody też. Tak naprawdę to tylko kwestia nastawienia i pomysłowości, a zarówno 7 jak i 6 będą ci się spisywać bdb.

Aaa i nie przejmuj się pierdoleniem typu "7 są dla pedałów masturbantów typu pietrucha albo prostaków grających korna, do tego są staromodne i nikt tego nie używa już" podobnie jak i "barytonowe i/lub przestrajane 6stki są dla debili co nie umieją kolejnej struny ogarnąć tylko grają przestrojone niżej harcerskie akordy jak na ognisku a strojem tylko przedłużają se penisa" bo to jest tylko pierdolenie i kto takie bzdury gada ten wyraźnie jest zmanierowanym, ograniczonym bucem (bez uray dla twoich kolesi)...
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 816
Ja mam takie małe pytanko , ograłeś w końcu jakieś siedem czy ciągle tylko internet? Sory stary ale to lekko dziwne akcje, Lothar ma 7, jedziesz ograć , wiesz co to 7, decydujesz/ nie decydujesz na zakup. W międzyczasie dostajesz do łapy jego 8 (Rana) , dostajesz sraczki GAS`owej i już nie chcesz 7 tylko 8 , rzucasz wszystko, jedziesz do Paryża i jedząc bagietki placzesz dzięki low soundzie z 8 strun. Zapominasz o 7 i finisz :) We no się w garść i ograj w okolicach, masz gdzie, u kogo - w końcu zamówisz sobie Rana w siedem i nad którym nawet się pewnie nie zastanawiałeś.
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Bo to tzw. DOLFINU.
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline Rumak

  • Pr0
  • Wiadomości: 644

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Ej, no napiszcie temu jemu definitywnie, że siódemka będzie dla niego przewyjebista i po sprawie.

Offline Rumak

  • Pr0
  • Wiadomości: 644
Jak ja sie pakowalem w 7 to pojechalem ograc jedna do uzyszkodnika tego forum z mozliwoscia zakupu, wczesniej sie jaralem na siodemki i tyle, nie gralem przedtem. Wzialem kase na wszelki wypadek, ogralem, pogadalim i kupilem. To byla pierwsza 7 na jakiej gralem, ale postanowilem zaryzykowac. Wiem ze to nie ten przedzial cenowy, ale zapierdalalem na nia cale wakacje wtedy ... wiec jakby mi nie podpasowalo to bylbym w dupe o dwa miesiace wakacyjnej pracy jako nastolatek.
Wiec jesli masz mozliwosc to kurwa ograj jakas 7 i juz.

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
7ka będzie dla Ciebie przewyjebista :)

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.

Offline mattuck

  • Gaduła
  • Wiadomości: 140
  • troche troll
aaa lord wrzucił swoje nagie zdjęcia!!!! :P:P
kupie pasywny pickup brige do 7

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
21 Odpowiedzi
13353 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Mar, 2009, 12:36:18
wysłana przez Bjørn
11 Odpowiedzi
8418 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Sie, 2011, 10:18:40
wysłana przez Bjørn
26 Odpowiedzi
12482 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Lip, 2011, 10:59:19
wysłana przez lewys777
0 Odpowiedzi
1438 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Lip, 2012, 13:50:47
wysłana przez Yony
8 Odpowiedzi
2289 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Sty, 2013, 01:55:20
wysłana przez Omlet