Autor Wątek: Jakie combo do porkipajnowych klimatów  (Przeczytany 7622 razy)

Offline lis

  • Gaduła
  • Wiadomości: 264
Jakie combo do porkipajnowych klimatów
« 21 Mar, 2010, 12:26:42 »
Podjąłem decyzję o zmianie mojego Halfstacka na combo i do tego planuję zakupić g-majora.
Szukam czegoś co sprawdzi się w klimatach typu Porcupine Tree.
Nie stać mnie na bad cata więc szukam czegoś zdecydowanie tańszego:P
jako przykład podam to nagranie:

Piec musi mieć przezajebisty clean i do tego śpiewny drive któremu nie brak wygaru (4:55 w nagraniu)

Nie musi być miliard watowy. Myślałem o czymś na czym mógłbym grać zarówno w domku jak i na próbach/koncertach.
Myślę że 20/30/40w powinno starczyć.

Teraz kilka moich propozycji:

-Blackstar: http://www.thomann.de/pl/blackstar_ht_club_40_venue_combo.htm
albo ew. jego 20 watowy brat. Jak dla mnie świetna propozycja w tej cenie.
-Marshall jcm 800
-Peavey Classic 30
-Fender Hot Rod
-Kustom Defender
-Jet http://www.thomann.de/pl/jet_city_amplification_112rc.htm (w życiu nic o nim nie słyszałem:P)
-VHT jakiś nieznany mi http://www.thomann.de/pl/vht_lead_20_combo_av_gt1_20.htm
-Peavey 6505 combo (nie wiem czy to w takiej lżejszej muzyce się sprawdzi)

Generalnie chciałbym wydać maksymalnie 2,5k i nie musi to być nówka. Oczekuję opinii o tym co podałem jak i waszych propozycji

Pozdro:)
"It doesn't matter what people say about you, as long as they're talking about you."

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Piwi odpada. Sprawdzałem :) Fendek jest wkurwiający bo ma jakąś taką niedziałającą eq ;) Z tego co słuchałem to MG Vintage da radę :D Bo wiesz, Wilson z Bad Cata to cleana bierze. Przester z kostki. Jakiej to napisze Purpel jak tylko przypełznie. On się zna :)
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

locco

  • Gość
mam tu takie jedno fajne combo do sprzedania ;)

Offline lis

  • Gaduła
  • Wiadomości: 264
MG Vintage da radę :D

Miałem już kiedyś combo MG vintage i nie podeszło mi:)

mam tu takie jedno fajne combo do sprzedania ;)

Jakie?:P
"It doesn't matter what people say about you, as long as they're talking about you."

locco

  • Gość
vht pittbull clx 212

http://allegro.pl/item958350328_vht_fryette_pittbull_hundred_clx_212_combo.html
« Ostatnia zmiana: 21 Mar, 2010, 12:45:06 wysłana przez locco »

Offline lis

  • Gaduła
  • Wiadomości: 264
eeeee...

Generalnie chciałbym wydać maksymalnie 2,5k
"It doesn't matter what people say about you, as long as they're talking about you."

locco

  • Gość
aha, nie doczytalem ;)

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
osiemseta nie ma przezajebistego cleana, ma taki ot po prostu czysty. poza tym najmniej co dorwiesz to 50W - to tak troche niezbyt do domu.

6505 to juz Leon opowiedzial, a Classic 30 to niegupi pomysl. reszty nie znam.
Łe tej.

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Stefan bierze z bad cata tylko clean. Przester bierze z kostki Bad Cat x-tone.
A jeśli chodzi o piec do tych klimatów... hmm, na pewno nie hi-gain. Miałem laboge rad3 i fajnie się w porkach spisywała.
Ale najfajniejsze brzmienie(IMHO) z Deadwinga nagrywali na podzie...
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline lis

  • Gaduła
  • Wiadomości: 264
Ale mi chodzi właśnie głównie o brzmienie live które na DVD Arriving somewhere powala.
Cały czas mnie zastanawia ten blackstar bo widać ze wzoruje się na piecach w stylu bad cata. hmm
"It doesn't matter what people say about you, as long as they're talking about you."

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Czy ja wiem czy się na bad catach wzoruje :)
Wiadomo najlepiej ograć.... można na youtube.
Generalnie nie ma co szukać takiego brzmienia, bo nie znajdziesz. Tam oprócz wzmaków jest masa innych czyników wpływających na to brzmienie :)
Ja bym się skupił raczej na artykulacji, i tym w jaki sposób stefan gra. Jeszcze na gałkologi.
Kiedyś grał na marshallach, voxach i na stracie i brzmiał niemalże identycznie :)
Wracając do pieców, do myślę że peavey classic dałby rade, ale szukaj raczej 50tki.

ewentualnie możesz kupić to: http://www.badcatamps.com/badcat_pedals.html#section3 :)
« Ostatnia zmiana: 21 Mar, 2010, 15:45:56 wysłana przez purpleman »
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline lis

  • Gaduła
  • Wiadomości: 264
Nie no, wiadomo że piec to nie wszystko ale może pomóc bo np na mesie DR za chiny nie wyciągnę takiego brzmienia:P
"It doesn't matter what people say about you, as long as they're talking about you."

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 371
    • CTG TV
A Wilson właśnie puścił głośnego bąka z niewiadomych przyczyn. Chciałbym go zobaczyć z 6505 na koncercie :P
mniut i piah

Offline sobek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 489
  • Cornford Fanboy
Kup tego VHT z Thomanna bo tez jestem go ciekaw :P

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
moim zdaniem 20 wat w rockowej muzie w comnie 1x12 to moze byc kurwa roznie. chociaz, z drugiej manki to ja grąłem czesto na MG w 15 watach, ale czasami to było za mało, a mialem pod soba pake 2x12, wiec nie wiem czy to bedzie allright czy nie, bo w sumie czy az taka wielka roznica w glosnosci jest miedzy 20 a 30 wat?

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
ej mam rozwiazanie. zajebiste. Marshall Haze.



zaszedlem dzis do RNR Poznan i zagralem. bomba. fajny, chociaz nie zajebisty clean i zajebisty, chociaz zajebisty drive. troche vintage, z nutka Bluesbreakera i Plexi, ale bardziej modern. tylko ze bron Boze mesowy, Marshallowy, klasyk do kwadratu. JMP to to nie jest, ale w sumie nie rozkrecilismy go na wiecej niz 1/3 i nie wiem jak sie nasyca - sprzedawca mowil ze fajnie. nie wiadomo jak z podatnoscia na dopalanie, bo nie probowalem. nie wiem jak jakosc wbudowanych efektow, bo tez nie probowalem. za to jest petla (w combie), dwa kanaly, i bardzo fajny sound. pochodzenie chinolskie, ponoc niektore egzemplarze graja fajniej niz inne (priv). do tego mozna sobie dokupic lujski footswitch:



bo w komplecie jest tylko dwupozycjny.

do tego kosztuje 2,5k albo i mniej. i bardzo chcialbym go miec w chacie, bo mi sie podoba jak cholera. ale nie moge znalezc fajnej probki na YT :/

EDYTA: koles gra jak osiol ale brzmi miarodajnie
« Ostatnia zmiana: 22 Mar, 2010, 13:10:01 wysłana przez dom?n »
Łe tej.

Offline lis

  • Gaduła
  • Wiadomości: 264
Kurna, zaciekawiłeś mnie...
O, dom?n, Ty jesteś z Poznaniato może mógłbyś mi pomóc?

http://allegro.pl/item960894532_blackstar_ht_studio20_nowosc_manufaktura_uk_gwar.html
Jestem zajebiście mega ciekawy tego pieca. przejdziesz się w wolnej chwili?
"It doesn't matter what people say about you, as long as they're talking about you."

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
nie obiecuje ze to bedzie niedlugo, ale obiecuje ze to zrobie szybciej niz w dwa tygodnie (:
Łe tej.

Offline DeathMaster

  • Pr0
  • Wiadomości: 712
  • Holy Target \,,/
    • MySpace
nie badz gupi,bierz tego BlackStara o którym myłślałes  :devil: i wogóle nie ma o czym rozmawiac stary
Zamykaj temat  ;)
Aha recze ze 'Steven Wilson' wybrał by tez to combo  :P

« Ostatnia zmiana: 22 Mar, 2010, 17:06:30 wysłana przez DeathMaster »
Sie.. sie.. sie..

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Kurna, zaciekawiłeś mnie...
O, dom?n, Ty jesteś z Poznaniato może mógłbyś mi pomóc?

http://allegro.pl/item960894532_blackstar_ht_studio20_nowosc_manufaktura_uk_gwar.html
Jestem zajebiście mega ciekawy tego pieca. przejdziesz się w wolnej chwili?

bylem i gralem. no i tak generalnie... ok, ale bez rewelacji. nie osralem sie na ten piec, clean zwykly i kwadratowy, przester mocarny ale bez czegos zajebistego. fajny ten system ISF ale zakres dzialania maly - szkoda ze nie wiekszy. reverb ok. glosny chyba jest - na cwierc skali bylo juz glosniej niz powinno sie grac w chacie ;) w miare skuteczny eq. i tyle moge powiedziec.

bardziej podobal mi sie Telecaster ktorego probowalem z tym piecem :D troche zjebalem, bo nie gralem na humbuckerowym wiosle, ale akurat szukalem fajnego Tele i jakos tak wyszlo...
Łe tej.

Offline lis

  • Gaduła
  • Wiadomości: 264
Kurna, zaciekawiłeś mnie...
O, dom?n, Ty jesteś z Poznaniato może mógłbyś mi pomóc?

http://allegro.pl/item960894532_blackstar_ht_studio20_nowosc_manufaktura_uk_gwar.html
Jestem zajebiście mega ciekawy tego pieca. przejdziesz się w wolnej chwili?

bylem i gralem. no i tak generalnie... ok, ale bez rewelacji. nie osralem sie na ten piec, clean zwykly i kwadratowy, przester mocarny ale bez czegos zajebistego. fajny ten system ISF ale zakres dzialania maly - szkoda ze nie wiekszy. reverb ok. glosny chyba jest - na cwierc skali bylo juz glosniej niz powinno sie grac w chacie ;) w miare skuteczny eq. i tyle moge powiedziec.

bardziej podobal mi sie Telecaster ktorego probowalem z tym piecem :D troche zjebalem, bo nie gralem na humbuckerowym wiosle, ale akurat szukalem fajnego Tele i jakos tak wyszlo...

dzięki wielkie za ogranie. powiedz jeszcze jak z gainem?
"It doesn't matter what people say about you, as long as they're talking about you."

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
wiecej niz potrzeba, ale dopalacz zrobi dobrze. ale nie wiem jak to sie z humbuckerami bedzie mialo. charakter brzmienia taki... yyy... typowy. nic szczegolnego. moze dlatego mi sie nie podoba.
Łe tej.

Offline lis

  • Gaduła
  • Wiadomości: 264
Szczerze mówiąc szukam czegoś "przeciętnego" właśnie. czegoś uniwersalnego i w miarę hmmm... sterylnego?
Grałeś na wersji 20 czy 40 watowej?
"It doesn't matter what people say about you, as long as they're talking about you."

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
6 Odpowiedzi
9127 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Lis, 2006, 20:11:36
wysłana przez el-biczel
13 Odpowiedzi
19787 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Maj, 2008, 09:07:34
wysłana przez Mery
2 Odpowiedzi
2897 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Paź, 2008, 10:23:57
wysłana przez nickos
14 Odpowiedzi
6293 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Paź, 2009, 10:38:05
wysłana przez Jimmy
21 Odpowiedzi
12213 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Gru, 2010, 18:42:28
wysłana przez Musza