Autor Wątek: Cort EVL-Z47  (Przeczytany 34528 razy)

Offline Semedi

  • Pr0
  • Wiadomości: 556
  • Klucze krzywo!
    • Karcer
Odp: Cort EVL-Z47
« Odpowiedź #25 30 Kwi, 2009, 18:41:02 »
Jednak jesteście pojebani...Ja tam się jaram axisami, zildjanami i tym podobnymi, a nie chujowymi gitami :D Cort, ESP, Jebanez to dla mnie żadna, ale to żadna różnica. Jedyna gitara, która mi się podoba jest to gita wuja Batmana, a właściwie 2 gity. Szkoda tylko, że nie mogę na nich brzdąkać bo to lewus jest! Pozdrawiam, idźta się nałoić, bo ładna pogoda. Ja właśnie wychodzę wypić 1,5L Jacka Daniellsa w dobrym towarzystwie. Zdrowie! :D
Yes! I'm inspired by the Devil!
http://semdedi.soup.io/

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: Cort EVL-Z47
« Odpowiedź #26 30 Kwi, 2009, 18:45:28 »
kurwa, dyskusja jak z pigmeja normalnie. nikt w lapach nie mial, ale opierdolone do najmniejszej srubki. normalnie czad.

ziom, mówimy o CORCIE, u mnie w pracy wisi X4 ktorego nie można dobrze ustawić, bo w indonezji nie słyszeli o czymś takim jak radius podstrunnicy spasowany z mostem. Na podstrunnicy radi jest 16" na moście 12", oś strun nie jest równa z linią podstrunnicy, to wnioski po kilku chwilach obcowania. Jak mam traktować tą firmę poważnie?

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 366
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Cort EVL-Z47
« Odpowiedź #27 30 Kwi, 2009, 19:38:43 »
Cort - brykiet do grilla. Na majówkę w sam raz, tylko struny trza zdjąć, bo 'szczelać' po kiełbasie będzie. :D
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Odp: Cort EVL-Z47
« Odpowiedź #28 30 Kwi, 2009, 19:50:26 »
Az - nie bede sie autocytowal. czy ty w ogole napisales ostatnio jakiegos posta z sensem, albo ktory cos wnosil do tematu?

Sinner - nie trafiles nigdy na chujowy egzemplarz czegos? jedno wioslo pozwala ci na ocene innego, ktore znasz z ekranu i formatu .jpg? :D

nie zalamujcie mnie kórva! wiem ze mam zly dzien i jestem jebaną marudą, ale jak to mowili dwaj tacy: zasady zobowiazuja.
« Ostatnia zmiana: 30 Kwi, 2009, 19:58:38 wysłana przez dom?n »
Łe tej.

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: Cort EVL-Z47
« Odpowiedź #29 30 Kwi, 2009, 19:57:07 »
Az - nie bede sie autocytowal.

Sinner - nie trafiles nigdy na chujowy egzemplarz czegos? jedno wioslo pozwala ci na ocene innego, ktore znasz z ekranu i formatu .jpg? :D

nie zalamujcie mnie kórva!

priti macz jes

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 366
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Cort EVL-Z47
« Odpowiedź #30 30 Kwi, 2009, 20:47:10 »
Az - nie bede sie autocytowal. czy ty w ogole napisales ostatnio jakiegos posta z sensem, albo ktory cos wnosil do tematu?

Sinner - nie trafiles nigdy na chujowy egzemplarz czegos? jedno wioslo pozwala ci na ocene innego, ktore znasz z ekranu i formatu .jpg? :D

nie zalamujcie mnie kórva! wiem ze mam zly dzien i jestem jebaną marudą, ale jak to mowili dwaj tacy: zasady zobowiazuja.

jasna sprawa, wystarczy poczytać forum :D
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline maarioo

  • Pr0
  • Wiadomości: 659
Odp: Cort EVL-Z47
« Odpowiedź #31 30 Kwi, 2009, 22:28:50 »
ej, chłopaki - mi się ten korcik naprawdę podobie z wyglądu...

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 366
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Cort EVL-Z47
« Odpowiedź #32 30 Kwi, 2009, 22:55:17 »
Dla mnie les paulowaty, 7strunowy korpus wygląda nieco exotycznie...
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline maarioo

  • Pr0
  • Wiadomości: 659
Odp: Cort EVL-Z47
« Odpowiedź #33 30 Kwi, 2009, 23:12:51 »
oryginalnie dość ;)
podobają mi się takie nieregularne patyki - korpus wydaje się maluczki przy główce.
efekt podobny jak do mojego największego, niespełnionego i nierealnego GASu - ibaneza rg 2228 :D

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 366
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Cort EVL-Z47
« Odpowiedź #34 30 Kwi, 2009, 23:25:59 »
Zwłaszcza, że teraz ceny wystrzeliły w górę. ;) Ile teraz on kosztuje (RG2228), pewnie z 8 kafli?
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline neyoam

  • Gaduła
  • Wiadomości: 145
Odp: Cort EVL-Z47
« Odpowiedź #35 30 Kwi, 2009, 23:55:26 »
Hmm, sam mam Corta i nie narzekam. Fakt, że to koreaniec(a to GIGA różnica), ale grałem również na dobrych indonezyjczykach. Nawet w najlepszej firmie może się trafić bubel.
khm...jajo

Offline oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 969

Offline DeathMaster

  • Pr0
  • Wiadomości: 712
  • Holy Target \,,/
    • MySpace
Odp: Cort EVL-Z47
« Odpowiedź #37 01 Maj, 2009, 00:14:43 »
A mi sie podoba
za tą cene spoko fajne wiosełko  ;D

« Ostatnia zmiana: 01 Maj, 2009, 00:22:00 wysłana przez DeathMaster »
Sie.. sie.. sie..

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Odp: Cort EVL-Z47
« Odpowiedź #38 01 Maj, 2009, 10:09:22 »
Widziałem tą gitare wcześniej, pomysł na kształt moim zdaniem zajebisty ale gorzej z wykończeniem....sza tany na gryfie to na maxa wiocha i kinder metal, "wcięcia" pod potencjometry strasznie biednie wyglądają......i wcięcie pod ręke....tak spierd..iło całą koncepcje że mis się płakać chce. Bardzo tego nie lubię. W MM jest to samo wciącie ale przymykam oko ze względu na zawodowy poziom tamtego wiosła. Przełącznik pickupów też w głupim miejscu. Fajnie natomiast wygląda ta metalowa zasłonka na regulacje gryfu. :) Corty to dość ciekawe wiosła dla osob bez kasy. Grają na prawdę przyzwoicie w stosunku do swojej ceny więc myślę że to może być ciekaw opcja zamiast standardowego używanego Flame'a czy Ibaneza RG z niższej półki

Offline fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 540
    • Toughest Firefighter Alive
Odp: Cort EVL-Z47
« Odpowiedź #39 01 Maj, 2009, 10:28:33 »
Wygląda o tyle ciekawie, że ma ciekawszą jak dla gitary 7 strunowej główkę...
Jakby była taka jak standardowo w LP jest to chujowo wygląda 7 kluczy na takiej główce, a tak jest całkiem ciekawie...

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Odp: Cort EVL-Z47
« Odpowiedź #40 01 Maj, 2009, 12:24:28 »
jak już łisze, to 27", jakieś SD i brak markerów :P

mi się bardzo podoba :) Jak będzie w sklepie jakimkolwiek to nie omieszkam ograć :)

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 366
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Cort EVL-Z47
« Odpowiedź #41 01 Maj, 2009, 13:08:11 »
Widziałem tą gitare wcześniej, pomysł na kształt moim zdaniem zajebisty ale gorzej z wykończeniem....sza tany na gryfie to na maxa wiocha i kinder metal, "wcięcia" pod potencjometry strasznie biednie wyglądają......i wcięcie pod ręke....tak spierd..iło całą koncepcje że mis się płakać chce. Bardzo tego nie lubię. W MM jest to samo wciącie ale przymykam oko ze względu na zawodowy poziom tamtego wiosła. Przełącznik pickupów też w głupim miejscu. Fajnie natomiast wygląda ta metalowa zasłonka na regulacje gryfu. :) Corty to dość ciekawe wiosła dla osob bez kasy. Grają na prawdę przyzwoicie w stosunku do swojej ceny więc myślę że to może być ciekaw opcja zamiast standardowego używanego Flame'a czy Ibaneza RG z niższej półki

Dla mnie z kolei wiocha to właśnie ta zasłonka (w kształcie trumny...) pręta regulacyjnego gryfu. A wycięcie pod rękę jest dla mnie rzeczą obowiązkową w wiośle. ;)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
Odp: Cort EVL-Z47
« Odpowiedź #42 01 Maj, 2009, 14:06:21 »
wcześniej miałem Corta Katanę KX-5, nie wiem ile teraz kosztuje nówka, pewnie skoczyła w górę, ale pół roku temu opchnąłem go za 500zł. w porównaniu do mojego obecnego Signuma wypadał całkiem dobrze, wygoda gry była porównywalna (gdybym go oddał do lutnika i ustawił podejrzewam, że byłoby jeszcze lepiej - fuck, Flame'a też miałem oddać :D), widać było co prawda jakieś niedoróby, typu kiepsko spiłowana podstrunnica przy łączeniu z korpusem (ale nie wpływała na grę) czy mały sęk pod główką :P ale gitara była naprawdę przyjemna, tym bardziej za taką cenę
do widzenia.

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Odp: Cort EVL-Z47
« Odpowiedź #43 01 Maj, 2009, 16:43:30 »

Dla mnie z kolei wiocha to właśnie ta zasłonka (w kształcie trumny...) pręta regulacyjnego gryfu. A wycięcie pod rękę jest dla mnie rzeczą obowiązkową w wiośle. ;)

No a mimo że gram juz ponad 8 lat jakoś nigdy nie czułem się nie wygodnie grając na gitarze bez wcięcia na rękę a dodam więcej -jak już na takim grałem to żadnej ulgi nie czułem ;p Nie długą będą welurowe mostki żeby dłoń wygodnie leżała przy blokowaniu ;p No co kto lubi wiadomo

Offline DeathMaster

  • Pr0
  • Wiadomości: 712
  • Holy Target \,,/
    • MySpace
Odp: Cort EVL-Z47
« Odpowiedź #44 01 Maj, 2009, 18:39:20 »
Jak sie komu nie podoba taki Dizajn to sobie wybierze co innego,ja uwarzam ze dobrze sie dzieje ze coraz wiekszy wybor jest 7ek i do tego niskobudżetowych. Nie kazdego stac na wyjebanie paru tysiecy złotych na wiosło niestety  :-\
Sie.. sie.. sie..

Offline nickos

  • Gaduła
  • Wiadomości: 140
Odp: Cort EVL-Z47
« Odpowiedź #45 14 Maj, 2009, 12:31:23 »
Czepiacie się cortów jakby to było gówno, a to są w swojej cenie jedne z lepszych gitar. Trzaskają je ci sami ludzie co robią ibanezy. Mało tego w tej samej cenie lepszy jest cort od ibaneza (z regóły).

Ta 7mka corta wygląda dosyć fajnie, ciekawe jak gada ze stockowymi pickapami i po wymianie na blackouts :D

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: Cort EVL-Z47
« Odpowiedź #46 14 Maj, 2009, 13:00:10 »
Czepiacie się cortów jakby to było gówno, a to są w swojej cenie jedne z lepszych gitar. Trzaskają je ci sami ludzie co robią ibanezy. Mało tego w tej samej cenie lepszy jest cort od ibaneza (z regóły).

Ta 7mka corta wygląda dosyć fajnie, ciekawe jak gada ze stockowymi pickapami i po wymianie na blackouts :D

Z regóły mówisz, aha. Ci sami co ibanezy Koreańskie/Indonezyjskie które mają taka samą opinie ;)
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline pele

  • Gaduła
  • Wiadomości: 420
Odp: Cort EVL-Z47
« Odpowiedź #47 14 Maj, 2009, 13:05:43 »
od 8.00 do 12.00 trzaskają ibanezy, i dlatego są gorsze ża rano są niewyspani, a od 12.00 do 16.00 robia corty.

Offline majcher

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 54
    • http://www.nol-metal.com
Odp: Cort EVL-Z47
« Odpowiedź #48 14 Maj, 2009, 15:16:56 »
Ja nie dam zUego słowa na Corta powiedzieć. Miałem dość długo vive - trochę miękkie sprężyny floyda i złotko z mechaniki sie ścierało ale poza tym bardzo milo go wspominam ;-). Ostatnio macałem też zazę  - i bambosze spadły - nie spodziewałem się takich miłych doznań. Innych modeli niestety nie znam.

Offline majcher

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 54
    • http://www.nol-metal.com
Odp: Cort EVL-Z47
« Odpowiedź #49 15 Maj, 2009, 08:15:51 »
Curbow - potwierdzam ;-)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
32 Odpowiedzi
17290 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Kwi, 2011, 20:54:57
wysłana przez headcharge
0 Odpowiedzi
2209 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Paź, 2015, 22:09:51
wysłana przez Omlet
1 Odpowiedzi
1963 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Mar, 2016, 15:17:40
wysłana przez Rumak
6 Odpowiedzi
3458 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Sie, 2017, 16:44:06
wysłana przez mastEr_eXplorer
14 Odpowiedzi
4184 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Lut, 2023, 10:51:09
wysłana przez Chomick