Autor Wątek: Budowa setup w racku - problem  (Przeczytany 20015 razy)

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
Czym będzie się różnić humfrees za prawie 30zł u pacocases od dwustronnego zastosowania plastikowych podkładek kupionych za kilkadziesiąt groszy w castoramie?

Paczka humfrees (4 sztuki) kosztuje 8 zł na Thomannie. Napisałem wyraźnie, że Paco przegina z ceną. Wystarczy podczepić się pod jakiekolwiek większe zamówienie, które tu co jakiś czas ktoś robi. Zasadnicza różnica jest taka, że punktem styku jest zazwyczaj właśnie gwint śruby dotykający krawędzi efektu. Można oczywiście zrobić to po swojemu - podkładki gumowe i rurki termokurczliwe, ale humfrees są o tyle wygodniejsze, że są gotowe, nie ma problemu z ich grubością i niedopasowaniem do otworów w efektach itd. Dodatkową zaletą jest to, że ucha efektów się nie drapią przy przykręcaniu, więc można potem opchnąć w stanie idealnym.

Po za tym będę się martwił jak mi taka pętla mas wyskoczy - na razie kompletuję sprzęt więc bez OT pls :)

Przy takim setupie jest pewne, że Ci wyskoczy.

Nie chcę G-Systemu bo nie jest mi potrzebny - przy opcji looper + FX wszystko steruję jednym kablem MIDI  podłączonym do FCB - więc nie rozumiem dlaczego miałbym ich mieć mniej przy G-system? Kabelek midi jest inteligentny bo kilku żyłowy więc w jednym kablu mam i MIDI i sterowanie Switchami z FCB.

Jeśli masz standardowy kabel midi to nie jest on wielopinowy tylko 3 lub 5 żyłowy. Jedyne co jest przez niego przesyłane to komunikaty midi. Do przekaźnikowego sterowania kanałami musisz użyć osobnych kabli lub ewentualnie kabla Y (stereo-2xmono). W przypadku G-Systemu kabel jest jeden - kabel ethernetowy łączący sterownik nożny z "mózgiem" G-Systemu. Na podłodze nie ma nawet kabla zasilającego.

Cytuj
Pomijając już nawet fakt, że G-system jest przekurewsko drogi - to już Dual2112 Anniversary + Looper EMCustom wyjdzie mnie taniej :D

Chyba jaja sobie robisz porównując 2112 do G-Systemu? :D

Nie wiem co to znaczy kurewsko drogi, ale ja swój sprzedałem za 4000 zł, widywałem też tańsze. Pytanie czy G-Major II + Looper + FCB to tańsza opcja.

Cytuj
Inna sprawa, że G-system nie ma też pedałów ekspresji których mimo wszystko używam. Jednym słowem na razie FCB z uwagi na użyteczność ma u mnie dożywocie.

Można podłączyć dowolny pedał głośności jako pedał ekspresji, ja na przykład w tej roli miałem dwa pedały Bossa FV500 (które zresztą zostały do nowego setupu, który teraz kompletuję). Używa się tego dużo wygodniej niż tych w FCB. Wiem, bo miałem FCB - nawet z firmwarem UnO. Nieważne zresztą - to była tylko luźna propozycja, nie ma się co napinać :). Jak już to wszystko zmontujesz to daj znać czy Ci brumi.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
14 Odpowiedzi
9554 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Lut, 2011, 18:08:20
wysłana przez Vertigo
30 Odpowiedzi
36728 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Lis, 2012, 10:56:11
wysłana przez Dun
[NGD] My setup

Zaczęty przez Marency Efekty

15 Odpowiedzi
10714 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Lis, 2011, 14:11:42
wysłana przez Marency
26 Odpowiedzi
6840 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Cze, 2019, 12:39:59
wysłana przez Aremenius
6 Odpowiedzi
1662 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Lut, 2023, 11:29:13
wysłana przez Skibodeptak