Autor Wątek: MOTO-MOTO, czyli czym się lansujecie oraz czym lansować byście się chcieli  (Przeczytany 311350 razy)

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Proszę Cie  ;)

A co do mocy...mieszkam za miastem, 900metrów od obwodnicy trójmiasta to raz, dwa dużo jeżdżę w trasie, trzy to automat więc pamietaj że silniki zbudowane na bazie najnowszych automatów bronią się samę. Jeżeli nie jeździ się na trybie SPORT i nie używa się tiptronica do samodzielnej zmiany biegów (mam łopatki w kierownicy!!! :D uberlans) to silnik praktycznie jest zaprogramowany tak żeby się nie niszczył. Nigdy sam nie zmienię biegów tak dobrze jak zaprogramowali go w fabryce a co do tej skrzyni  DSG...nigdy nie zmienię biegów tak szybko jak umożliwia to tryb Sport.
Wracając jeszcze do zapotrzebowania na moc.....dla mnie liczy się przyspieszenie....n ie prędkości maksymalne. Przyspieszenie (jest to moja opinia bazująca na doświadczeniach jazdy w trasie) zapewnia większe bezpieczeństwo przy szybkich manewrach typu wyprzedzanie, wyjeżdzanie, szybkie schowanie się itp.

Polecam też filmik odnośnie skrzyni DSG...ja wiem ile jest przewciwników automatów, sęk w tym że 90% z nich nigdy nie jeździło automatem. Oczywiście jest kwestia gust, wszystko jest dla ludzi. Manual ma także swoje zajebiste plusy, ja jednak preferuje skrzynie automatyczne.
« Ostatnia zmiana: 26 Sie, 2010, 11:19:06 wysłana przez lokibalboa »