Autor Wątek: Head + Paka Metal i jego najcięższe pochodne.  (Przeczytany 21509 razy)

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 500
co do kasy, to z nia u mnie chujowo - przynajmniej dopoki przebudowa chaty sie nie uspokoji :P poza tym budowa paczki samemu - o ile robi to sie z glowa - potrafi wyjsc taniej niz kupna ze sklepu z efektem co najmniej porownywalnym (a przynajmniej tak pieprza madre glowy na elektrodzie) ;) i dlatego tez o tym mysle. a skoro juz budowa samemu...to isc na calosc i szukac swojego wlasnego wydziwianego brzmienia ;D

kiedys myslalem zeby zrobic 2x15+2x10 wzorem niektorych paczek basowych, tylko wlasnie glosniki wybrac jednak bardziej gitarowate, lub co najmniej szerokotonowce :P no i szczerze powiem, ze nie wiedzialem, ze jest cos takiego, jak GITAROWE 15" ;) i ten sam koles, ktory mi tamte 15" al'a 3in1 polecal tez mowi, ze styknie 2x15, wiec moze sie poslucham :D

tylko glosnik 50W do paczki? to co, max 25W wzmak do tego?:P

aa no i - to co, ze niby zamknieta bude latwiej zrobic niz polotwarta? myslalem, ze zamknieta to trzaa obliczac jakies pojemnosci, strojenia i sranie po scianie, a polotwarta po prostu skladasz byle trwala byla i chuj nie przejmujesz sie wymiarami :D

edit: btw, ja sie tez szerokotonowcami interesowalem ze wzgledu na moja przypadlosc typowa dla tego forum - czyli lubowanie sie w NISKICH strojach :D i kminilem, czy jakbym np kiedys nie przetestowal strojenia do pelnego E al'a bass VI, to czy po porzadnej probie (lub w ogole gigu) by mi glosniki gitarowe nie poszly sie jebac przy takich duzych amplitudach. czy juz te gitarowe 15" dalyby rade, czy jednak konstrukcja glosnika ma tu zbyt wiele do gadania, a srednica zbyt malo?

edit2: w sumie jebie mnie, czy wmak lampowy, czy tranzystorowy. byle mi sie brzmienie podobalo. a ze zazwyczaj lampowe brzmia mi dobrze, to inna kwestia :D choc nadwyraz przyjemnie wspominam brzmienie mojego pierwszego piecyka, ktorego juz nie mam (poszedl w ludzi) - chyba 11W ibanez toneblaster, czy jakos tak :) w ogole to ja tez nie szukam takiego typowego stonerowego highgainowego fuzzu ;D a cos bardziej na ksztalt badz co badz zywiolowego distortionu, ale tak rozlazlego i gruboziarnistego, wyjacego u gory i burgocacego w dole, jak wlasnie taki highgainowy fuzz ;) tylko jak na zlosc przyjelo sie, ze dobry distortion, to ten zwarty i suchy, a ja lubie gruzowate bloto...
« Ostatnia zmiana: 24 Cze, 2010, 22:02:07 wysłana przez sylkis »
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
38 Odpowiedzi
12636 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Paź, 2011, 09:41:36
wysłana przez Yony
20 Odpowiedzi
10572 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Sty, 2010, 00:25:46
wysłana przez pan mikos
25 Odpowiedzi
8441 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Wrz, 2013, 16:46:16
wysłana przez Yony
53 Odpowiedzi
11222 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Sie, 2015, 21:15:01
wysłana przez Stivo2005
9 Odpowiedzi
4481 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Kwi, 2018, 01:24:59
wysłana przez Wojtt