Autor Wątek: Pas Perihellium  (Przeczytany 10277 razy)

Offline vader

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 82
    • http://www.perihellium.com
Odp: Pas Perihellium
« 20 Gru, 2007, 09:13:51 »
Witajcie z ciemnej strony mocy:)
Powoli odpowiem na wszystkie wasze pytania.

Struny - 9tki, najgrubsze to 68 i 88 wiec sa to potwory a nie struny ale graja przez to mocarnie!!! Set strunowy skompletowany zostal u Polinskiego i musze przyznac ze strunki nawet nawet graja.
Co do strojenia to nie ma zadnych czarow w tym: E B G D A E B Fis.
Gryf z tylu to czarny transprentny i rzeczywiscie widac sloje drewna, bardzo mily widoczek, jak dorwe cyfrowke to umieszcze troche zdjec jeszcze. Teraz zaluje troche ze zamiast hebanu zdecydowalem sie na dab no ale to tylko ze wzgledow wizualnych, gitara bylaby juz czarna maksymalnie.
Wady.
- ciezar - plecy bola jak cholera po dluzszym cwiczeniu na stojaco, zatem musze sobie robic kilka przerw w ciagu grania zeby odpoczac.
- bola palce - ten etap mam juz za soba ale na poczatku to nie bylo wesolo, trzeba bylo sie przestawic na inna grubosc strun, menzure i odleglosci miedzy strunami,
- orientacja na gryfie - kiedys zadalem pytanie ludziom na forum czy jak graja to zwracaja uwage na markery na gryfie, odpowiedzieli ze nie. ja zamowilem markery na gorze gryfu i szczerze to czasem sie po prostu gubie w tym gaszczu strun zwlaszcza przy szybkich przebiegach, zatem mysle ze wazne sa te punkty orientacyjne rowniez na gryfie. Zaluje ze nie sa gdzies na srodku i ze nie sa bardziej widoczne.
- dolny rog gitary mimo ze krotki a jednak przeszkadza troche zwlaszcza przy osiaganiu okolic 24 progu
- nie jest to instrument dla kazdego, jak po kilku tygodniach wzialem normalna 7mke poczulem niebywala lekkosc grania ze o lekkosci calego instrumentu nie wspomne:) natomiast siadla moc. ta 8mka rozwala moca i stwierdzaja to wszyscy ktorzy ja slyszeli i mieli porownanie z innymi moimi instrumentami z DiMarzio Blaze na pokladzie.
- gryf w miejscu przejscia w korpus moglby byc bardziej wyprofilowany ale to kwestia przyzwyczajenia.

Mysle ze po kilku tygodniach grania na 8mce juz zaczynam ja wyczuwac i sie przestawiac tak motorycznie jak i mentalnie:) To tyle poki co, jak cos jeszcze was interesuje to pytajcie:)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
2 Odpowiedzi
2094 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Paź, 2008, 15:37:39
wysłana przez vader
11 Odpowiedzi
2679 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Wrz, 2009, 15:02:04
wysłana przez vader
22 Odpowiedzi
13025 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Paź, 2009, 18:02:22
wysłana przez Rumak
162 Odpowiedzi
75256 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Lut, 2011, 14:29:36
wysłana przez dan777
35 Odpowiedzi
9864 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Paź, 2015, 11:16:18
wysłana przez vader