Autor Wątek: NGD- PAS8  (Przeczytany 7574 razy)

Offline Eling

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 3
Odp: NGD- PAS8
« 12 Wrz, 2009, 22:00:38 »
To może napiszemy coś sensownego;)

-wygląd/wygoda/wykonanie
bardzo ładnie, starannie wykonana. Bardzo fajny, matowy lakier, jak na razie nic się nie powycierało, nie błyszczy się. Struny nie przechodzą idealnie nad magnesami w gryfowym pickup'ie, ale z tego co czytałem to PAS'y z S8 chyba tak już mają;)  Nie przeszkadza to w graniu.
Jak na 8 strun to nadspodziewanie wygodny gryf (do tej pory grałem na Ibanezach). Płaski profil, duży + za naturalne wykończenie i brak markerów. Jedyny na razie "manualny" problem to odległość między progami, 28,5" a 25,5" jest różnica;) Dobrze wyprofilowane połączenie gryfu z korpusem (bolt-on). Bez problemu można dojść do wysokich progów. Klucze też dają radę, całkiem nieźle trzymają strój. Mostek- prosta, solidna, dobrze wykonana konstrukcja, bez zastrzeżeń.

-brzmienie/ogólna, subiektywna opinia
Brzmienie..jak to opisać.. zawsze mam z tym problem;)
Moje pierwsze olchowe wiosło, poprzednio był tylko mahoń. Brzmi jakby trochę ostrzej i z większym pazurem. Długi sustain, ładnie wybrzmiewa. Świetne pickupy, Merlin S8, bardzo dobry przester jak i czysty. Na mostkowym trochę blaszane, dzwoniące brzmienie. Na gryfowym bardziej zbasowne, cieplejsze. Dużo możliwości dają rozłączane cewki, nie znam konfiguracji;) Chyba pierwszy gitara jaką mam w której potencjometr tonu jest przydatny i na prawdę wpływa na brzmienie.;)
Generalnie to po podłączeniu do Randall'a rh150g3 i Labogi 212 nadaje się do burzenia murów.
Riffy w niskich pozycjach to potęga.:D

Za ~2000 raczej nie znalazł bym nic lepszego.

Może na razie tyle, nie chcę mi się więcej;-)  
P.S.
wie ktoś może czy jest/jaki jest odpowiednik S8 Merlina do szóstki? bardzo mi się spodobał ten pickup i tak się zastanawiam;)
« Ostatnia zmiana: 12 Wrz, 2009, 22:08:58 wysłana przez Eling »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
25 Odpowiedzi
16378 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Maj, 2009, 23:04:39
wysłana przez pan mikos
16 Odpowiedzi
11838 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Paź, 2009, 15:56:06
wysłana przez Drevniak
11 Odpowiedzi
7619 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Sie, 2009, 12:54:21
wysłana przez Vin$
26 Odpowiedzi
15411 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Paź, 2009, 16:48:39
wysłana przez Rumak
48 Odpowiedzi
25109 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Mar, 2010, 15:53:53
wysłana przez Dale Cooper