Autor Wątek: Co was ostatnio zszokowało?  (Przeczytany 1415859 razy)

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 981
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Minimalną liczebność próby się oblicza, w zależności od znanych warunków brzegowych/początkowych i... założonego poziomu ufności i maksymalny dopuszczalny błąd, które są przyjmowane arbitralne, na podstawie wymagań stawianych danemu badaniu.
https://cyrkiel.info/statystyka/minimalna-liczebnosc-proby/

Można i powinno się w takich dyskusjach zbadać korelację częstotliwości wypadków i doświadczenia kierowców.

Dokładnie, czyli jest to jedyna dziedzina nauki, która nie odzwierciedla rzeczywistości i w której nie można powiedzieć, że coś 'wiem', tylko opiera się na wierze. "Wierzę, że taki poziom ufności mi wystarczy". Zakładam sobie, że tak jest.
Aż mi się taki żart przypomniał:
- Dzień dobry, ile kosztuje ta gitara?
- Tyle, żebym przy odpowiedniej ilości sprzedanych sztuk w miesiącu i narzuconej przeze mnie marży oraz poniesionych kosztach mógł zarobić sumę adekwatną do pracy, którą poświęciłem.

Nie w czasie długim.

No, właśnie, istota sprawy. Ja swoje, a Ty swoje, jakbyśmy się mijali.

Statystycznie część poprawnie przeprowadzonych badań statystycznych prowadzi do błędnych wyników. Handlujcie z tym, a ja kończę, bo nie może tak być, że internetowy problem odciąga mnie od realnych problemów życia codziennego.  :-X
« Ostatnia zmiana: 20 Sie, 2019, 14:43:31 wysłana przez Johnny »
Jazz, Lounge, Downtempo