Autor Wątek: Co was ostatnio zszokowało?  (Przeczytany 1415542 razy)

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 781
Dokładnie, czyli jest to jedyna dziedzina nauki, która nie odzwierciedla rzeczywistości i w której nie można powiedzieć, że coś 'wiem', tylko opiera się na wierze. "Wierzę, że taki poziom ufności mi wystarczy". Zakładam sobie, że tak jest.
Tak bardzo "nie-do-końca", że bardziej się nie da. W statystyce znasz od razu błędy z jakimi otrzymujesz wyniki i to jest ogromna zaleta. Co więcej, statystyka pomaga określać i poznawać wielkości błędów we wszystkich pozostałych gałęziach nauki. Tym samym nie jest "jedyna", tylko taka sama jak inne, a czasem nawet lepsza.

Przykłady:
Mechanika płynów (i podległa jej aerodynamika) traktują powietrze jako ośrodek ciągły, gdy w rzeczywistości taki nie jest.
Numeryczne prognozy pogody nie dają dokładnych wyników z w.w. powodu.
Metrologia i powiązane z nią wyniki wytwarzania bazują na wymiarach uzyskanych, które mieszczą się, lub nie, w zakładanej tolerancji, bo nigdy się nie wytoczy, nie wyfrezuje, nie odleje wymiaru "na zero".
Geometria? Suma kątów w trójkącie wynosi 180 stopni? Otóż tylko w przybliżeniu.
Fizyka? Wszędzie przybliżenia i dyskretyzacje.
Informatyka? Dyskretna z definicji...
Matematyka? Wystarczy wspomnieć, że nieskończoność nie jest liczbą.
Z resztą nawet jeśli czysta matematyka daje ścisły wynik, to raczej nie odzwierciedli on fizyczności zjawiska. Tak jak wspomniałeś 2+2 nie będzie równe 4, bo mając dwa pęki po dwa banany, jeden z nich będzie mniejszy i w rzeczywistości otrzymasz 3 i 95/100 banana.

Statystyka stała się 'paniom letkich obyczajów', ponieważ najłatwiej sobie nią mordę wytrzeć, zwłaszcza nie mając o niej zielonego pojęcia.



Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 828
Nie w czasie długim.

No, właśnie, istota sprawy. Ja swoje, a Ty swoje, jakbyśmy się mijali.
Bo tutaj tzw. Twoje nie ma uzasadnienia. Tak naprawdę obiektywnie nie ma pecha. Im więcej piszesz tym bardziej widać, że nie wiesz jak to działa i po co jest - i powinieneś... sam wiesz co ;)
« Ostatnia zmiana: 20 Sie, 2019, 15:59:31 wysłana przez wuj Bat »
Paczki z głów!

Offline blendamed

  • Gaduła
  • Wiadomości: 399
Kurwa po raz kolejny, drugi raz z rzędu, w drodze do Windawy wjebali mi mandat za prędkość...statysty cznie 50% moich wyjazdów na Łotwę wiąże się z mandatem, ja to muszę mieć pecha ;/
Spoiler
« Ostatnia zmiana: 20 Sie, 2019, 23:08:51 wysłana przez blendamed »

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 828
Wyjedź z domu wcześniej i nie jedź jak zaszczuty pies z puszką na ogonie, tylko na spokojnie, LIKE A BOSS! Zobaczysz, jakie to zajebiste... :)

Raz: zdarza się
Drugi raz: jeszcze się nie nauczyłeś, zapomniałeś, każdy zrozumie, nawet co dziesiąta żona.
Ale trzeci raz: to już jest coś z garem ;)


ED: Mam jeszcze dla Was dwa szoki:

Dokładnie w tym miejscu stałem 3 miesiące temu, czyli to jest zero w skali skał ;)
https://icelandnews.is/wiadomosci/z-kraju/zamknieto-plaze-reynisfjara

I tak patrzyłem, kiwałem głową i mówiłem do siebie: Andrzej, to jebnie!...


No i to:



« Ostatnia zmiana: 21 Sie, 2019, 00:35:15 wysłana przez wuj Bat »
Paczki z głów!

Offline blendamed

  • Gaduła
  • Wiadomości: 399
Luz, nie potrzebuję wykładu z odpowiedzialności czy coś koło tego ;) ot dziwnym trafem za jednym i drugim razem miałem po drodze przygody służbowe lub i nie, które mi znacznie opóźniły godzinę dojazdu. Kto nigdy trochę nie przycisnął żeby zdążyć niech pierwszy rzuci kamieniem.

Po prostu muszę zacząć mieć trochę bardziej wyjebane na swoich klientów.

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Przez to nienawidzę jeździć w Polsce. Jak jest 50 to ja jedyny jadę 50 a wszyscy  próbują mnie wyprzedzić.

Naucz sie, że przepisy to przepisy! A pośmigac można sobie na autostradzie albo torach do tego przeznaczonych.
007

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 781
Lubię przycisnąć i lubię rzucać kamieniami...

No ale, żeby nie pogłębiać offtopa, powiem, że zszokowało mnie, że mandaty za wykroczenia popełnione jadąc służbowym samochodem zapłacił za mnie szef ^^

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 828
Lubi chłopców.

blend - next level to jest przewidzieć spodziewane niespodzianki :)

Bardzo ładnie się pisze: lubię przycisnąć, mam ciężka nogę. A potem mamy najwięcej wypadków w Europie... Na Islandii za speeding nie masz 100 czy 200zł, tylko około 3 tysiące i lepiej i jest kurna spokój, nie ma ułanów i śmierci
Paczki z głów!

Offline blendamed

  • Gaduła
  • Wiadomości: 399
Panowie, spokojnie :D też szkaluję zapieprzanie po zabudowanym i nie praktykuję bo nie chciałbym mieć na sumieniu chociażby czyjegoś dziecka. Ale jak jadę krajową w szczerym polu to te 20-30kmh więcej dzięki czemu niekiedy mogę być 20 minut wcześniej u klienta niekiedy oznacza dla mnie piątek spędzony w domu a nie w trasie lub w jakimś hotelu na zadupiu. I tutaj "wyjedź wcześniej" zazwyczaj nie działa, nie w moim zawodzie.
Nie nakłaniam do naśladowania ale też nie przesadzajmy.
Ot anegdotka do tematu o statystyce :v

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
No ale, żeby nie pogłębiać offtopa, powiem, że zszokowało mnie, że mandaty za wykroczenia popełnione jadąc służbowym samochodem zapłacił za mnie szef ^^

Tak się dzieje wszędzie i stąd najszybsze samochody to służbowe.

Ja się zwykle religijnie wręcz trzymam prędkości (10 więcej na liczniku, co przy 140 oznacza już 130), natomiast ostatnio obserwuję pewne przyspieszenie - na drodze z Warszawy do Wrocławia trzymałem GPSowe 130km/h ostatnio.

Co jest o tyle śmieszne, że i tak byłem wolniejszy niż średnia.

Dokąd się tym ludziom tak spieszy?

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 223
Do bycia uwzględnionym w statystykach śmiertelnych...

Też przechodziłem etap zapierdalania służbowym.
Jak komuś na wiosce dzieciaka potrącisz i zabijesz, myślę że ani jego rodzice, ani Twój szef, Ci nie podziękują za to że się spieszyłeś i wyrabiałeś ponad normę.
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 828
Dokąd się tym ludziom tak spieszy?

Polecam całość ku uciesze, ale od 8:09

https://youtu.be/08ITsgiL6v8?t=488
Paczki z głów!

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 828
Widziałem w necie reklamę islandzkiego przedszkola, teraz za cholerę nie mogę znaleźć. W każdym razie zachęcać ma zdjęcie na którym dzieci robią układankę ze świńskich kości - żuchwy z zębami :o

U nasz, jak by nauczyciel zrobił takie zajęcia, to by na kopach wyleciał jako szatanista!

ED
O, kurde, nie wiedziałem:

https://www.tvp.info/39360886/
Paczki z głów!

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 875
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
Mnie też zszokowało, że na stronie kurwizji napisali prawdę.
BRRR BRRR DENG BRRR BRRR DENG!!!

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 223


Biodiesel z zapachem kawy przy spalaniu :)
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 828
Byłem wczoraj na rozmowie o pracę w firmie, która robi dużo dla telewizji i filmu. Tak więc jak wszedłem to trafiłem na leżącego na podłodze trupa :o Sztucznego, no ale kurdeee!... ;)
Paczki z głów!

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 981
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Byłem wczoraj na rozmowie o pracę w firmie, która robi dużo dla telewizji i filmu. Tak więc jak wszedłem to trafiłem na leżącego na podłodze trupa :o Sztucznego, no ale kurdeee!... ;)

Wyczuwam dobrze. Praca fajna dla Wuja Bata pasować. Powodzenia.
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 828
Posuwać? ;) Zobaczymy, choć ja wyczuwam, że wszystko jest bardzo umowne i artystyczne :)
Paczki z głów!

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 981
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Ważne, żeby pensja taka nie była.
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline Donnie

  • Pr0
  • Wiadomości: 642
  • Albo rybki, albo pipki
UE to zło i wymysł szatana, mówi co robić i w ogóle robi ze ślimaka rybe iksde.

Dzięki dyrektywom UE za bilet lotniczy, który kosztował nas 250 ojro dostajemy 1200 ojro odszkodowania, pokryli nam posiłki na lotnisku i jeszcze przeprosili - bo samolot spóźnil się 4 godziny. I to od Jankesów.  Szkoda ze PKP to nie obowiązuje.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 223
Obowiązuje, ale czasy i zakres rekompensat jest inny.
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 981
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Czyli, jednym słowem, to nie jest zasługa dyrektywy, czy po prostu dla Polski zostały porobione wyjątki?
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 828
Jeśli nie start tylko lądowanie było spóźnione ponad 3h, to te wszystkie gadgety każdemu przysługują.
Paczki z głów!

Offline Donnie

  • Pr0
  • Wiadomości: 642
  • Albo rybki, albo pipki
Odszkodowania dotyczą tylko lotów startujących z UE, niezależnie gdzie lądujących, i niezależnie jaki przewoźnik. Np. z Kanady do USA już nie dostalibyśmy nic, to samo po USA
No jasne, chodzi o czas w lądowania w punkcie docelowym, chociaż w przypadku samolotów to prawie jednoznaczne :)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 828
Islandia - PL potrafią pół godziny w 4h nadrobić :)
Paczki z głów!