Autor Wątek: Jeśli nie POD to???  (Przeczytany 12367 razy)

Offline krzy1125

  • Gaduła
  • Wiadomości: 368
Odp: Jeśli nie POD to???
« Odpowiedź #25 24 Mar, 2017, 12:46:18 »
No to odkopujemy temat. Kupiłem Atomic Amplifier. Długo się czaiłem na używki ale ciężko to dostać w naszym kraju. Próbowałem kupić z UK ale nie chcieli ludziska wysyłać do Polski i skończyło się tym, że kupiłem nówkę z Andertona (btw. Andertony full profeska i wysyłka za 5 funtów  :D) .

 Niestety na razie miałem mało czasu na bawienie się tym pudełkiem ale po pierwszych kilku godzinach mam takie odczucia:

- stockowe presety raczej jako punkt wyjścia do dalszego kręcenia co jest standardem przy wszelkiego rodzaju multi ale już na starcie gra to lepiej niż to co udawało mi się wykręcić z POD-ów (HD, XT, POD Farm) i Zoomów (G3/G5), bardziej naturalnie, nie sieje tak piachem i nie wali cyfrą w twarz
- IR robią różnicę, pościągałem kilka darmowych dostępnych w sieci dla porównania, warto poświęcić trochę czasu i poszukać, myślę nawet nad zakupem jakiejś paczki Ir-ów z sieci bo wrzuceniu tego co już znalazłem brzmienie jeszcze się poprawiło
- symulacje ampów: 5150, Mark IV, Us Clean, Plexi bardzo na tak, w pozostałe muszę jeszcze się wgryźć
- efektami na razie nie miałem czasu się pobawić, trochę tam coś pokręciłem reverbem ale bez szału
- nie ma opcji banków, do footswitchy można przypisać max 6 presetów ale można też przypisać dowolny efekt albo co se tam wymyślimy
- edycja z poziomu urządzenia irytująca, trzeba się bardzo naklikać żeby przejść przez wszystkie ustawienia i zapamiętać układ co jest gdzie, za to edytor na kompa mega prosty, czytelny i przyjazny w obsłudze
- boję się, że przewidzieli za mało miejsca na presety - 128 a możliwości kreacji brzmienia mnóstwo...
- nie działa jako interfejs więc żeby coś nagrać potrzeba dodatkowego urządzenia (tutaj wielki plus po stronie POD i Zoom G)

Tyle na szybko i po paru godzinach zabawy. W poniedziałek może uda mi się sprawdzić na próbie w bezpośredniej konfrontacji z POD-em HD

btw. jak ktoś się może podzielić fajnymi IR-ami albo ma namiary na takowe to będę bardzo wdzięczny.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
6 Odpowiedzi
2270 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Sty, 2012, 00:12:28
wysłana przez guzie
14 Odpowiedzi
4762 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Kwi, 2012, 21:22:23
wysłana przez zerotolerance
5 Odpowiedzi
1103 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Lis, 2012, 20:45:07
wysłana przez harry_manback
7 Odpowiedzi
4497 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Gru, 2012, 21:49:22
wysłana przez Lothar
32 Odpowiedzi
11021 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Maj, 2016, 09:45:01
wysłana przez aciek_l