Autor Wątek: Twoje graty... - plusy i minusy  (Przeczytany 89783 razy)

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: Twoje graty... - plusy i minusy
« 05 Kwi, 2009, 01:33:05 »
jak wszyscy się chwalą to ja też się pochwalę :P. Co prawda nie bardzo mam czym w porównaniu z Dziwką sprzętową Sinnerem i innymi ale zawsze to coś ;)

gitara- lutniczy Marathon Culprit
Spoiler
Mahoniowy korpus, wklejony klonowy gryf, palisandrowa podstrunnica, przetworniki sejmur SH6 distortion pod mostem i SH6 przy gryfie. Most, klucze, progi Shaller.
+ jest cholernie wygodna- gryf płaskie C jak w ibanezach.
+ mostek- początkowo bałem się ruchomych mostków ale ten za hui nie chce się rozstroić.. Od kiedy ją kupiłem tunera używam tylko żeby sprawdzić czy jestem nastrojony i przy zmianie strun..
+ brzmienie- bardzo wyraźne- nie muli, dużo góry. Daje mocny sygnał. Przy flażoletach piszczy jak rasowa dziwka.
+ rozłączane cewki (których nie używam, tak jak przetwornika przy moście).
+ jest najpiękniejszą gitarą na świecie, jeśli ktoś się z tym nie zgadza to z zazdrości ;).
+ cena- Marathon robi wbrew pozorom bardzo przyzwoite instrumenty w rozsądnych cenach (mowa o customowych).
- kejs który dostałem w komplecie jest strasznie ciężki (flight case).
- Brzmieniowo nie dogaduje się z każdym wzmacniaczem. Na lampowych randalach brzmi jakby potencjometr tonów był skręcony do 0, z kolei na englu Sovereign strasznie sypała piachem.
- Ma tylko 22 progi.. Chociaż gram rytmicznie to czasami tych dwóch progów brakuje..

Moja ocena- 9,5/10

wzmacniacz- Line 6 Bogner HD 100
Spoiler
Nie rozpisuję się bo na dniach powinna się pojawić moja recenzja.

Moja ocena- 10/10

Wzmacniacz- Crate GL 1600XL
Na wyższym zdjęciu jest.
+ głośny :D.
+ fajnie się dogaduje z metal muff- wbrew pozorom można z niego wypędzić szatana.
+ reverb sprężynowy- bardzo ładnie brzmi.
- Brzmienie bez żadnego efektu nie powala..
- Rozmiar- duże to to.. Całą tylną kanapę w mondeo mi zajmuje.
- właśnie go sprzedałem :(. W poniedziałek jedzie do Warszawy.

Moja ocena- 5,5/10

Paczka- Handmade 212 + znaczek Crate ;)
Ta co na zdjęciu wyżej.
+ Brzmienie przy rozsądnych głośnościach wystarczające- całkiem fajny dół i sporo góry.
- Masa- ważyłem przed wystawieniem na allegro- 28kg..
- Precyzja wykonania- jak widać- wyglądem paczka raczej nie powala.. Ktoś kiedyś powiedział że ma grać, nie wyglądać.. Do pewnej kwoty się z tym zgadzam, a ta paczka się mieści w tej kwocie..
- właśnie go sprzedałem :(. W poniedziałek jedzie do Warszawy.

Moja ocena- 4/10

Tuner- JPT 10
Spoiler
+ Udało mi się niedrogo kupić używany- 100zł.
+ W stroju w którym gram- D- działa dokładnie i bardzo szybko, bez wahań. Jest zdecydowany.
+ Czytelny wyświetlacz. Nie sprawdzałem jeszcze na scenie ale jak leży na ziemi nie muszę się nad nim schylać żeby zobaczyć co wyświetla.
+ Masywna, metalowa obudowa.
+ Jak kiedyś będę chciał kupić inny to ten sprzedam na allegro drożej niż kupiłem :D

Moja ocena- 10/10

Symulator wzmacniaczy i kolumn- Korg Toneworks
Spoiler
Kupiłem kiedyś po pijaku na allegro bo był tani i o dziwo brzmi całkiem znośnie. Do grania na głośnikach komputerowych w mieszkaniu jak nie chce mi się zejść na dół do salki.
+ Cena- ok 200zł.
+ za tą cenę- brzmienie.
+  Rozmiar- zbliżony do rozmiaru stroika.
+ Zasilany z baterii- Mi na akumulatorkach gra około 10 godzin.
- Plastikowa obudowa

Moja ocena- 7/10

Piórko- brain szare
Spoiler
Kupiłem kiedyś w sklepie muzycznym bo akurat miałem złotówkę w kieszeni.
+ cena- piórko kosztuje 1zł, a np. struny- 24zł (dadario). Bardziej opłaca się kupować piórka.
+ Rozmiar- mieści się w kejsie, nawet kilka egzemplarzy.
+ Posiada bardzo wygodne wypustki dzięki którym nie wyślizguje się z palców. Od kiedy ja mam nie muszę już dziurawić kostek cyrklem.
+ Atrakcyjny wygląd
+ Brzmienie- Bez wątpienia wygrywa z kostkami Sounder, a nawet Dunlop.
- Po pewnym czasie między wypustkami osadza się brud (pomimo tego że myję ręce przed graniem- obie). Na szczęście nie są bardzo drogie.

Moja ocena- 9/10 (mogłoby kostkować nieco szybciej)
« Ostatnia zmiana: 06 Kwi, 2009, 17:16:05 wysłana przez terrormuzik »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
4 Odpowiedzi
13672 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Kwi, 2008, 21:25:55
wysłana przez nikt
1 Odpowiedzi
4296 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Gru, 2009, 21:17:13
wysłana przez g-zs
22 Odpowiedzi
16298 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Lut, 2010, 11:50:57
wysłana przez Budzan