Autor Wątek: Twoje graty... - plusy i minusy  (Przeczytany 88180 razy)

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Twoje graty... - plusy i minusy
« 26 Sie, 2007, 23:50:08 »
Temat kradziony z pigmeja, ale bardzo kumaty i pożyteczny..

Wiem, że się Wam nie chce dawać obszernych opisów, więc oto temat specjalnie dla leni!

Zasada jest jedna i prosta jak drut

Opisujesz cechy sprzętu na zasadzie +/- i fota, krótko, zwięźle i na temat...

Kto pierwszy, ten lepszy :twisted:

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 22 Gru, 2007, 11:56:59 wysłana przez Sinner »

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Twoje graty...
« Odpowiedź #1 30 Lis, 2007, 09:47:33 »
Wygląda na to, ze mi uda sie byc pierwszym ;)

tak wiec:

Mayones Setius "Celtic"



Nie 7ka, ale mila, zaprzeczenie tego, z czego Mayones jest slynny, gitara jest wygodna i sliczna. Moj "custom", ktory sprezentowalem sobie po emigracji w ramach pamiątki z kraju, co kosztowalo mnie wpizdu nerwow z ustalaniem specyfikacji. Ze standardowego Setiusa nie zostalo prawie nic, wzialem klucze blokowane, hebanowa podstrunnice z markerem "Celtic" (mala pasja z czasow studenckich), TOM z grafitowymi siodelkami, set  Duncan'ow - Custom i Jazz, mostkowy wymieniony jest w tej chwili na JB Model, gitara dostala 3cz zyle perlowa na wszystkim, lacznie z szyja i glowa, rozbudowany system regulacji, ktory teraz okroilem do 2xglosnosc i 3poz slizgowy selektor PU'ow, siodelko kompensowane...

+'sy

Wygoda - strunki leza na podstrunnicy, fajna "gola" szyjka, surowe, impregnowane drewno,n zajebiste wrazenie w dotyku

Wyglad - sprawa subiektywna w sumie

Brzmienie - uwielbiam szyjkowy HB

-'sy

Dealowanie z producentem - generalnie producent jest nieprzyjemny we wspolpracy, zaskoczyli mnie w paru kwestiach juz po ustaleniu specyfikacji i przelaniu kasy, niesmiertelne "tego raczej nie zrobimy" dotyczylo materialu na grawerke, i fornit na glowke (nie czaje, daja heban maccassar na basy, a mi nie dali skurwiele), zajebista pani odbierajaca telefony, ktora za kazdym razem swoja maniera psula cala przyjemnasc swoim sygnowanym, nosowym "hallllloooooo"

Case - ja bym sie bal wysylac gitare w takim plastikowym pudle, majonez sie nie bal...

Top glowki - niby klon oczkowy - nigdy im tego nie wybacze ;)

Cena - wysoka :/


Ibanez LACS Matty Baratto




Moja bejbi... Gitare kupilem od Nikt'a, jest to hamerykanski kastom szop z dosc niejasna historia, ktora od jakiegos czasu staram sie odbudowac. Patyk strugal niejaki Matty Baratto, pracownik custom shopu Ibaneza w jatach 1994-1999, gdzie zbudowal okolo 200 gitar dla endorserow, jak rowniez prototypow. Podejzewam, ze moja gitara jest jednym z takich prototypow, lub badylem, ktory Matty zbudowal dla siebie. Wioslo bylo zbudowane 20 listopada 1996 roku, niecaly miesiac po modelu Diablo Cazares'a (aktualnie w kolekcji Mayzana), pod wieloma wzgledami do niego podobne, wiec teoria, ze gitara jest wzorowana na Diablo jest calkiem prawdopodobna... Zmienialem jej przetwornik dwukrotnie, na foto z Q-Tunerem, aktualnie jest z bialym Bare Knuckle - Nailbomb, co stanowi takze pewnego rodzaju ewenement, poniewaz BKP nie ma bialych HB do 7 w takim kolorze ;)

+'sy

Caly charakter tej gitary, biala zyla na calym obrysie, jeden bialy HB mostkowy, stanowia slodziutki kontrast dla czarnej dechy i hebanowej podstrunnicy bez oznaczen...

Jakby nie bylo, rodowod gitary jest wielkim plusem ;)

Kawal dobrej, zywej dechy

Fantastyczny wysatynowany gryf

Wygoda i barwa - po wymianie pickupa

-'sy

do pelni szczescia potrzebuje szlifu kilku progow


Ibanez TS-9



Klasyka gatunku, opalka z klikajacym pompujacym srodkiem, element nowopowstajacego zestawu, narazie glownie spoczywa w pudelku, kupiony w japonii, nowka sztuka, co ciekawe z chipem JRC4558D  :shock:

+'sy
jakby nie bylo lekko liczac 90% efektow typu overdrive bazuje na PCB Tube Screamer'a, nie bez przyczyny...

-'sy
...co nie zmienia faktu, ze to przeceniona japonska masowka do ktorej mam szczególne, okreslone plany.


BOSS DS-1 Black Label



Tysz japoniec, stary z 1984, mialem trzy do niedawna koreanca z 81 i nowke sztuke dalem znajomym, a tego kupilem calkiem przypadkowo i sobie zostawilem, poleci niebawem z TS-9 na zabiegi do Analog Mike'a na super mod z korekcja srodka, w zalozeniu bedzie pracowal razem z zielonym w combo na niskich parametrach drive, ale to sie jeszcze okaze po modyfikacji, nadal mam w planach OCD Fulltone'a, lub COT 50 Lovepedal do pracy w combo z TS-9 w razie error.

+'sy

Dziala

Byc moze to efekt witaminy C, ale bardziej lagodny niz nowe DS-1

-'sy

nadal jazgotliwy, choc mniej niz nowe serie


Morley VAI-1 10th Anniversary




Limitowana seria z podpisem Vai'a, niczym sie nie rozni od Bad Horsie poza kolorem obudowy, prosta jak patelnia i nowoczesna kaka...

+'sy

Uklad optyczny

Automatyczne zalacznie

Prostota

Nie narzuca zbyt wiele ze swojego charakteru

Dosc szerokie wahniecie

-'sy

Brak boost czasami boli
« Ostatnia zmiana: 20 Gru, 2007, 10:30:10 wysłana przez Harvest »

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
No to od początku ;D
 Galeria przeniesiona -  przeszukaj album użytkownika purple_h Galeria przeniesiona -  przeszukaj album użytkownika purple_h
 Galeria przeniesiona -  przeszukaj album użytkownika purple_h Galeria przeniesiona -  przeszukaj album użytkownika purple_h
 Galeria przeniesiona -  przeszukaj album użytkownika purple_h Galeria przeniesiona -  przeszukaj album użytkownika purple_h
Music Man Axis – 10 letnia gitara sześciostrunowa :D. Korpus z lipy z klonowym topem, gryf z klonu ptasie oczko. Przystawki Dimarzio Custom, z tego, co wiem były pchane tylko do Axisów i Wolfgangów, ciężko znaleźć jakiekolwiek info o tych pickupach. Mostek Gotoh z d-tunerem.
Brzmienie!  Świetnie brzmi, jest mega uniwersalna, można grać jazzy, funki, rocki, bluesy, metale. Sustain ma długi, ale niepowalający. Mostek spisuje się bardzo dobrze, trzyma strój dość długo, chyba głównie, dlatego ze jest oparty o deskę  :), d-tuner działa ok, choć nie jakoś mega precyzyjnie... Gryf ma asymetryczny profil, co prawda jest wąski i wydaje się gruby, ale jest mega wygodny, nawet jak ktoś ma duże łapy tak jak ja  :)
Pickup przy moście jest zajefajny, można spokojnie przyłoić, grać lekki driver i na klinie coś. 
Do zalet trzeba dodać też to, że gitara się ładnie prezentuje :D klon na gryfie robi wrażenie, nie ma się do czego przyczepić, jeśli chodzi o wykonanie, no i jest bardzo lekka.
Co do wad.... Jest trochę mała jak dla mnie...śmiesznie wygląda gość 190cm wzrostu z taką małą gitarką :D
Pickup przy gryfie ma jak dla mnie za mocny sygnał i pewnie będzie szedł do wymiany. Brakuje mi pota tone...szczerze mówiąc ciężko mi dostrzec więcej wad. Dla niektórych może być to wygląd, ale to kwestia gustu  :)
Ocena :D 8,7/10

Piec, który posiadam to rodzimej produkcji Laboga RAD3.
 Galeria przeniesiona -  przeszukaj album użytkownika purple_h
Jest to kombo na jednym głośniku v30 przeznaczone raczej do lżejszego grania. Gainu mu nie brakuje, ale moim zdaniem charakter brzmienia nie nadaje się do cięższej muzyki....
Na preampie dwie lampy 12ax7, na końcówce 4 el84, no i jedna lampa em84 tzw. Magiczne oko, która ma tylko wyglądać :D Wymieniłem lampy z JJ na Mullardy i odniosłem wrażenie, że dźwięk stał się bardziej czytelny, selektywniejszy...c hociaż ciężko powiedzieć, bo JJ już trochę przepracowały.
Czysty kanał jest bardzo ok, chociaż na pewno wadą jest to, że się szybko przesterowuje. Drive należy do tych nowocześniejszych.. . coś w kierunku Rivery Knuklehead.
Oba kanały mają przełaczniki bright, w przypadku cleanu robi się mega szklanka, a na przesterze troszke rozjasnia.   Wkurza mnie eq, jest dość nieprecyzyjne. No i brakuje jednego głośnika ;)
Reverb nie jest jakiś super, ale jest ok. Nie jest to chyba accutronics.
7/10

Zabawki :)

Fulltone Clyde Deluxe.
 Galeria przeniesiona -  przeszukaj album użytkownika purple_h

Wyśmienita kaczka do funku, wyśmienita do bluesa, wyśmienita do rzeźni...po prostu zabija uniwersalnością. Na początku miałem mieszane uczucia co do tej kaczki, można rzec, że byłem rozczarowany, ale podniosłem swój skill gałkologi...pokręci łem, pokręciłem i moja moszna została potargana przez tego kaczora. Pisałem juz ze jest meega uniwersalna? Trzy tryby pracy, 11-sto stopniowy(0-10) potencjometr regulujący poziom sygnału wejścia, a w środku mini potencjometr dodający lub odejmujący górkę(przynajmniej ja mam takie odczucia  ).
Generalnie podpisuje się pod każdym słowem w teście Sinnera ;) Nic dodać, nic ująć :)

9/10 – 9 za to, że zostawili w środku ten mini potencjometr.

Boss SD-1
 Galeria przeniesiona -  przeszukaj album użytkownika purple_h
Zapłaciłem 100zł za koreańską wersje, chyba  94 rok.  Wg. mnie najlepszy z najtańszych overdrive'ów, a zarazem najtańszy z najlepszych 
Uzupełnił braki w moim brzmieniu i zbliżył mnie do mojego ideału crunchowego brzmienia.
Nie omieszkałem sobie go zmodyfikować, kombinowałem z wieloma modami, ale najbardziej przypadł mi do gustu mod, który polegał na wylutowaniu kondensatora, niby nic a jednak coś dało  ktoś go nazwał "less blanket over the speaker", czyli brzmienie zrobiło sie bardziej przejrzyste, klarowniejsze.

9/10 za cene!

BBE Mind Bender – Anologowy chorus/vibrato.
O ile chorus jest zajebisty to vibrato ssie. Na czystym chorus po prostu miażdży! Ale na przesterze już nie jest tak ciekawie, ale da się grac  :)
Kontrola Speer i depth, da się na tym ukręcić coś co przypomina efekt typu univibe  :)
Vibrato ssie ponieważ nie brzmi ciekawie a na przesterze po prostu nie da się grać....choć zastanawiałem się czy to nie jest czasem spowodowane jakąś usterką...
7/10
 Galeria przeniesiona -  przeszukaj album użytkownika purple_h

BBE Sonic Stomp Maximizer. Jak sama nazwa wskazuje jest to maximizer. Nie mam pojęcia co od strony teoretycznej robi z dzwiękiem. Ale od praktycznej strony robi dużo :D Dodaje kopa, brzmienie robi się bardziej przejrzyste, klarowniejsze...”sciąga koc z głośnika” :D Ale można też zepsuć brzmienie poprzez odkręcenie potencjometrów ponad połowe...przynajmni ej u mnie tak to działa  :)
10/10 nie dostrzegłem wad tego użądzenia, ale mam je od niedawne więc może wszystko przede mną :)

EHX Memory Man with Hazarai.
 Galeria przeniesiona -  przeszukaj album użytkownika purple_h
Cyfrowy delay stereo... ma niesamowite możliwości, niezłą psychodele da się ukręcić:D
Ma w sumie 7 trybów działania i 30sekundowy looper. Tryby zostały podzielone na trzy sekcje: Echo, Multi Tap, Deja  vu. Pierwsze dwa tryby to normalny delay. 3 to delay + modulacja. Kolejne tryby to symulacja echa taśmowego. No i ostatni to odwrócone echo. Można sobie zapisać 7 presetów + preset dla loopera, z tym że każdy preset jest podporządkowany do trybu, który mamy wybrany.
Potencjometr Blend odpowiada za mix miedzy Delanem a sygnalem z wiosla. Decay ma kilka funkcji, w trybie echo dodaje do Delaya taki troche pojebany pogłos  :) W trybie Multi tap kontroluje głoscnosc kolejnych powtórzeń. 
Filter dodaje górki albo dołku. Delay i repeat to wiadomo, a białym potem zapisuje się preset i wybiera tryb.
8/10 – bardzo łatwo można zmienic ustawienie delaya przez lekkie dotkniecie potencjometrów np. przy przełaczaniu efektów nogą.

Tuner Ibanez LU-20. Tani, wolny nie obcina sygnału jest ok.  :)
8/10 za jego ślimacze tempo. 




 Galeria przeniesiona -  przeszukaj album użytkownika purple_h

Nie mam talentu do opisywania rzeczy, ale mam nadzieje ze da się coś zrozumiec z tego tekstu :D
Jak mi się coś jeszcze przypomni to dodam :)

Pozatym z drobiazgów to używam kabli proel diehard, monster, klotz. Kostki Dunlop jazz3. Pedalboard krzywy jest bo sam robilem :D
na pytania chetnie odpowiem ;)

Pozdro :D
« Ostatnia zmiana: 06 Kwi, 2009, 17:15:20 wysłana przez purple_h »
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline domas

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 640
  • Dziki osioł numer raz
    • Animus
To i ja nie będę gorszy:

Spoiler

Dziwka: ESP LTD MH400
Mahoń z nakładką quilt z klonowy gryfem ponoć set thru, czyli głębiej niż set in niby. Mostek na licencji floyda,  25,5” i o jedną strunę za mało. Fabrycznie na podkładzie EMG 81/85, obecnie DiMarzio ToneZone i Air Norton.
Wiosło z 2006 roku, jeszcze z czarną główką i brązowym bindingiem wokół korpusu. Wizualnie siemie podobie. Nie jest ani lekka ani ciężka, jak dla mnie bardzo wygodna. Po zmianie przystawek zaczęła brzmieć tak jak lubię. Bardzo dobrze trzyma strój, chociaż nie używam tego mostka niewiadomo jak(aczkolwiek używam).
Plusy:
+brzmienie
+wygoda
+wygląd
+trzyma strój jak głupia
Minusy:
-nie jest idealnie wykończona
-złazi mi kolor z mostka
-mogłaby mieć jedną strunę więcej

Ogólnie: 7,5/10

Przyszła kochanka: Schecter C-7 Blackjack
Jeszcze jej nie mam, będzie za jakiś miesiąc/półtorej, ale postanowiłem wspomnieć już o jednej rzeczy, którego dziwka nie ma:
Plusy:
+ma odpowiednią liczbę strun
Minusy:
-jeszcze jej nie mam

Ogólnie: …/10

Spoiler

Grzejnik: Bash Sidewinder Triple MK4
No po prostu sajd, na razie bez plusa, w najbliższą sobotę pewnie się to zmieni.
Miałem z nim małą przeprawę z UPSem, gdyż uszkodzili mi go w transporcie, obecnie działa dobrze. Wsadziłem niedawno lampy Tung-Sol 5881 zamiast standardowych 6p3s, jeszcze nie jestem w stanie powiedzieć co robią fajnego-jak już będę wiedział, to zupdateuję w tym miejscu.
Plusy:
+trzy kanały
+bajery typu bypass pętli, solo czy redukcja mocy, których nie używam obecnie(bo mam dvd, o)
+brzmienie na rytmach(zwłaszcza czerwony!)
+kontakt z Szymonem
Minusy:
-troszkę za dużo siarki przy solo’ingu(poradziłem sobie z tym przy pomocy dvd)
-żeby wsadzić do niego 12ax7, to trzeba go przerabiać
-hmmm… jeszcze na pewno się coś znajdzie…

Ogólnie: 8,5/10

Pudło: NoisyBox 212pro na Eminencje Legend V12
Paczka ze sklejki, tylna płyta z wiórowej, zamknięta.
Plusy:
+lekka
+nieduża(przy Seicento to zajebiście wielki plus)
+nieźle robi
Minusy:
-zamówiłem paczkę na kółkach, które muszę zmienić, bo są chujowe

Ogólnie: 8/10

Spoiler

DVD: T. C. Electronic G-major
Wybrałem multi, bo chcę mieć pod jednym przełącznikiem zmianę kanału pieca, zmianę efektów i ich ustawień, no i… to własnie mam.
Plusy:
+mnogość efektów i możliwości
+delaye, phaser, reverby, whammy i inne pitche
+steruje mi kanałami we wzmaku
+obsługa samego urządzenia
+EQ
Minusy:
-ustawianie tego wszystkiego, żeby fajnie robiło
-chorus, którego nie mogę skąsać

Ogólnie: 8/10

Drób: Dunlop 535q(pozdro dom?n)
No po prostu kaczka. Miałem problemy z gniazdem inputowym, coś tam purple h z tym porobił(i przez to nie ma jej na zdjęciach), czy robi będę wiedział jutro.
Plusy:
+fajnie kwaka
+można ją ustawić pod siebie
Minusy:
-trzeba ją ustawiać

Ogólnie: …/10 jeszcze nie wiem

Spoiler
« Ostatnia zmiana: 06 Kwi, 2009, 18:22:49 wysłana przez domas »

Offline birthmark

  • Gaduła
  • Wiadomości: 445
Odp: Twoje graty... - plusy i minusy
« Odpowiedź #4 25 Paź, 2008, 11:10:30 »
No to i ja wrzucam swoje a przy okazji witam wszystkich bo to mój pierwszy wpis na forum.

1. Ibanez SZ-520QM
 Galeria przeniesiona -  przeszukaj album użytkownika birthmark
Strojony do Dropped C, pickupy Dimarzio: Evolution pod gryfem i Super Distortion pod mostem.
+ Jako 6stka całkowicie spełnia moje wymagania
- Nie ma siódmej struny

2. Peavey VTM-60
 Galeria przeniesiona -  przeszukaj album użytkownika birthmark
Stary (lata 80.) prototyp 5150, 60W, preamp: 2x6l6GC+12AX7, końcówka: 3x12AX7. Mam nadzieję że uda mi się go odzyskać, bo zaginął podczas przeprowadzki salki (jakby ktoś takiego zobaczył na allegro to dawać cynk).
+ Dużo opcji brzmieniowych (ma 8 DIP switchów: podbicia przesteru, low,mid,high; kompresor)
+ Jak najbardziej odpowiada mi brzmieniowo (gra jak połączenie USA z UK)
- Ciężki jak pigmej a do tego muszę z nim nosić zewnętrzne trafo (amerykaniec)
- Jeden kanał

3. Marshall JCM800 Lead 1960B
 Galeria przeniesiona -  przeszukaj album użytkownika birthmark
Świeżo kupiona paka na G12T-75 od Muchatka (to jego zdjęcie, mam nadzieję że się nie obrazi  :P), nie miałem okazji jej jeszcze sprawdzić w boju, ale jak tylko to zrobię, wyedytuję opis.

4. Pedalboard:
 Galeria przeniesiona -  przeszukaj album użytkownika birthmark
W kolejności przepływu sygnału:
A/B Box mojej roboty
wyjście A do tunera Ibanez LU10 (dość słaby tuner w warunkach koncertowych, wprowadza masę hałasu, nie ma wyłącznika; poza tym mój egzemplarz ma wadę i nawet jak jest wyłączony to impulsowo zjada baterię więc musiałem dorobić mu dodatkowy wyłącznik)
wyjście B do Kaczki Voxa V847 - kaczka jak kaczka, kwacze.
z kaczki do delaya Marshall EchoHead - bardzo fajny cyfrowy delay, sporo możliwości ustawień, tap tempo ("nabijacz" z czerwonym przyciskiem również mojej roboty ;) ) i przyjemne brzmienie. Nie wpinam go w pętlę pieca bo brzmi trochę bardziej analogowo przed preampem.

Wspólną zaletą wszystkich powyższych sprzętów jest ich cena (całkowita suma nie przekracza 5k).
Suto wędlin kładź na chleb

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Odp: Twoje graty... - plusy i minusy
« Odpowiedź #5 25 Paź, 2008, 11:42:55 »
3. Marshall JCM800 Lead 1960B
 Galeria przeniesiona -  przeszukaj album użytkownika birthmark
Świeżo kupiona paka na G12T-75 od Muchatka (to jego zdjęcie, mam nadzieję że się nie obrazi  :P), nie miałem okazji jej jeszcze sprawdzić w boju, ale jak tylko to zrobię, wyedytuję opis.

a nie na G12T-65?
Łe tej.

Offline birthmark

  • Gaduła
  • Wiadomości: 445
Odp: Twoje graty... - plusy i minusy
« Odpowiedź #6 25 Paź, 2008, 12:21:00 »
3. Marshall JCM800 Lead 1960B
 Galeria przeniesiona -  przeszukaj album użytkownika birthmark
Świeżo kupiona paka na G12T-75 od Muchatka (to jego zdjęcie, mam nadzieję że się nie obrazi  :P), nie miałem okazji jej jeszcze sprawdzić w boju, ale jak tylko to zrobię, wyedytuję opis.

a nie na G12T-65?
Właśnie nie:  Galeria przeniesiona -  przeszukaj album użytkownika birthmark

Swietny pierwszy post, witaj na forum, milo mi ;]
Mnie również  :)
---
Edit:
ostatnio zasiliłem pedalboard kostką DIY:
Galeria przeniesiona -  przeszukaj album użytkownika birthmark]fyd[/url]
Przester oparty na MXR Distortion+, zmieniłem diody i dodałem dwa przełączniki (1 - podbicie basu, 2 -  wysterowanie symetryczne/niesymetryczne). Tylko nie proście o próbki - nagrywany przez linię brzmi jak kupa. Ale jako dopalacz bardzo fajnie się sprawdza.
« Ostatnia zmiana: 22 Gru, 2008, 20:20:49 wysłana przez birthmark »
Suto wędlin kładź na chleb

Offline kryho

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 94
Wprawdzie rzadko tu zaglądam ostatnio, ale pochwalić się wypada :)
Zacznę od gitar:
Gibson Les Paul Custom wine red 1974 rok
Wady: waga
Zalety: cała reszta, ale głównie bezkompromisowe brzmienie i strojenie




Carvin DC400 rok chyba 1992 :)
Wady: strzelające miniswitche
Zalety: nowoczesne brzmienie, strojenie, wygląd, funkcjonalność, uniwersalność...




Custom7:
Wady: taki sobie most Ibanez Edge Pro
Zalety: brzmienie, wygląd, wygoda...nie wiem co jeszcze



Variaxis by Lootnick:
Wady: tyci gryf przeważa
Zalety: waga, wszechstronność, wygląd




Fender Strat reissue '68 Japan:
Wady: jak dla mnie brak
Zalety: brzmienie, funkcjonalność \zamiast potów tone miniswitche split cewek i dołączanie drugiego skrajnego pikapa\, wygląd za sprawą nowej podstrunnicy klonu quilted




Głowy:

Vetta HD
Wady: nie do końca 'lampowe' zalety grania mimo że bardzo blisko, w warunkach koncertowych, rzadko bo rzadko, ale czasem się 'zawiesi', jak dla mnie zbyt duża ilość symulacji
Zalety: mimo wszystko brzmienie, ogromna funkcjonalność, łatwa edycja i obsługa, brak wydatków związanych z wymianą lamp, masa bardzo dobrych efektów, współpraca z Variaxem, idealne narzędzie do studia

H&K Triamp Mk1:
Wady: ciężar,
Zalety: 3 kanały po 2 opcje brzmieniowe= 6 brzmień, dobra współpraca z dopałką, fajna niebieska szybka :D, rozrzut brzmieniowy od a'la Fender przez a'la Marshall do a'la Mesa

Mesa Boogie Roadster head:

Wady: kabel sieciowy zrobiony 'na stałe'
Zalety: same, od brzmienia wszystkich kanałów poprzez opcje i tryby pracy na gabarytach kończąc.





sterowanie Vetty: Behringer FCB 1010
Wady: nie zauważyłem
Zalety: cena, 2 gaye expresji, praca preset i stomp \z chipem Uno\



Paczka, już w tej chwili jedna, Fender Tonemaster 4x12 na V30stkach...
Wady: brak...no może przydałyby się 2 gniazda in
Zalety: brzmienie jedno z najlepszych jakie słyszałem, gabaryty, jest mniejsza od np standardowego marszałka



Multiefekt do Triampa i Roadstera: TC Electronic Nova System
Wady: trochę wpływa na brzmienie czyli nie do końca przezroczysty, brak włącznika sieciowego, brak możliwości włączenia dwutorowo- drive z przodu, modulacyjno-przestrzenne w pętlę
Zalety: bardzo dobrej jakości efekty, możliwość trybu pracy preset i stomp, solidna obudowa


a w domciu: POD X3
Wady: zbyt czerwony
Zalety: dobre funkcjonalne urządzenie do ćwiczenia i nagrywania



sterowany tym: FBV Express
Wady: kijowe gniazdo telefoniczne,
Zalety: gay expresji, wyświetlacz tunera i do domu a nawet na małą scenę starczy



...nagłaśniany tym: Peavey Bandit 65 combo
Wady: tranzystor, kijowy pierdziawkowy przester
Zalety: idealnie starcza jego końcówka i głośnik do grania w domu, z preampu nie korzystam...chyba że czasem na czystym kanale

« Ostatnia zmiana: 26 Mar, 2009, 14:10:43 wysłana przez kryho »
http://www.myspace.com/kryho
Gibson Les Paul Custom 1974- Warmoth Strat - MM Axis supersport- Yamaha APX700- Carvin DC400-Kemper Amp-Fender Supersonic 60-Reussengehn 50\50-Fender tonemaster 4x12

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Kryho, ja bym sie usmiechnal kiedys do Twojego Tonemastera jakbym byl w okolicy, ciekawi mnie ten pakiszon. jestes w stanie w skrocie powiedziec co w nim jest zajebistszego od innych kolumn? ;)
Łe tej.

Offline kryho

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 94
...wiem do czego pijesz...;) ta paka co w Poznaniu stała była źle polutowana i dlatego kiepsko gadała :) ale ja zadbałem żeby było ok...nie grałem na wszystkich pakach świata i daleko mi do tego, ale ten Fender gra tłusto, pełnie i zwarcie nawet przy extremalnych volumach :)
http://www.myspace.com/kryho
Gibson Les Paul Custom 1974- Warmoth Strat - MM Axis supersport- Yamaha APX700- Carvin DC400-Kemper Amp-Fender Supersonic 60-Reussengehn 50\50-Fender tonemaster 4x12

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
Ten POD X3 to tez w wersji leworecznej? ;)

Offline Maro

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 90


No to tak w skrócie:

5150 Blockletter
Naprawdę solidny kawałek metalurgii, chociaż bez Sonic Maximizera wypada według mnie dość kiepsko. Jednak jak się to razem połączy to brzmi nowocześnie, lecz jak dla mnie przester jest troszeczkę za mało nasycony. Jest go oczywiście aż w nadmiarze ale charakter wraz z odkręcaniem gainu pozostaje nadal niezmiernie selektywny, może aż trochę zbyt selektywny?

Czysty kanał nie jest zachwycający, ale cieżko w takiej konstrukcji wymagać czegoś ciekawego od czystości ;)

Marshall 1960AV
Z 5150 dogaduje się świetnie, w porównaniu do np. Engla 412SS to.. nie ma porównania. Paczucha nie zamula w dolnych rejestrach, średnie są selektywne. Góry być może jest troszkę za dużo, ale tym można w jakimś sensie sterować z EQ w piecu. Nie myślę o zmianie dopóki nie usłyszę czegoś ciekawszego, a każdy kto mówi z góry że "a marszał to słabe paki robi" traci u mnie z miejsca ;)

Rocktron Intellifex
Wersja Blackface. W sumie to Radek opisał go ostatnio w recenzji porównawczej. Ja od siebie dodam jedynie to, że obsługa nie jest taka jak niektórzy wieszczą, MIDI też jest proste. No ale ja programuję w Pythonie ;) Co do minusów: brak tap tempo boli, ustawianie chorusa i delaya boli. Ale brzmi :)

BBE Sonic Stomp
Opisany już przy okazji 5150. Niektórym piecykom robi dobrze, niektórym jakoś nie (czytaj: Bogner Radka się z tym nie dogadał :P). Polecam jeżeli lubi się nowoczesne brzmienia, potrafi piecowi dodać nieco skrzydeł obciętych zębem czasu i mody.

Dime Wah
Dla mnie klasa. Kaczka z której można uzyskać naprawdę wiele brzmień. Może kiedyś popróbuję jakieś z ciekawości, ale mając tą kompletnie mi się do tego nie pali. Bo po co? :D

Behringer FCB1010
Sterownik jak sterownik. Trochę za małe ma klawisze, można nacisnąć dwa na raz niechcący. Programowanie spoko, nie ma problemów.

Offline birthmark

  • Gaduła
  • Wiadomości: 445
A gitary pod to nie podpinasz? ;)
Suto wędlin kładź na chleb

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
takie graty wnet same graja :D chociaz osobiscie niczego poza intellifexem i dime nie zazdroszcze :P

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
No to znowu ja.

EBMM JP7 z Piezo



Wady;
- Dziwna lokalizacja mostu, intonacja dla E1 możliwa, ale wtedy siodełko opiera się o tuleję na której wisi most, co uniemożliwia używanie go do dive'ów, IMO poważny błąd konstrukcyjny. Prawdopodobnie MusicMan chciałe zaoszczędzić użytkownikom problemów przy strojeniu intonacji dla B7 i przedobrzył. U mnie most blokuje permanentnie tremol-no
- Zbyt mały kąt załamania strun na siodełku szyjki, co ma moim zdaniem kolosalny wpływ na dynamikę instrumentu
- Barwa szyjkowego pikapa przed wymianą, która nie była "moja", mało punktowa
- dziecko specjalnej troski, gryf jest nielakierowany, trzyeba zwracać szczególną uwagę na konserwację
- nowa gitara brzmiała dupowato, wymagała rozegrania, teraz jest cudowna
- ubogie ekranowanie cavity
- Cena z dupy

Zalety;
- Po 100x Wygoda, zerowa adaptacja praktycznie, gryf nie jest jakoś wybitnie cieńki, ale jego profil to poezja. Olejowo-woskowe wykończenie szyjki tylko potęguje orgazm
- Brzmienie pikapów po wymianie na set BKP, aczkolwiek to subiektywne odczucie, jedni lubią drapanie za uszkiem, inni dezodorant w dupie
- Piezo i jego preamp z 2pasmową korekcją + mix i uniwersalność w ogóle, aczkolwiek samo piezo IMO potrzebuje osobnego zasilania, kiedyś może będzie jakiś g-natural, czy inny pre do akustyka, to się wypowiem w kwestii uroków pikapów piezo, póki co wkurwia mnie ten druciany, perkusyjny charakter barwy, więc skręcam głośność na zero i używam selektor mag/mix/piezo do kilowania sygnału
- mimo wad dożywocie, wady są sukcesywnie eliminowane, gitara jest przewygodna, odzywa się jak powinna z ciała, czego można chcieć więcej?

Xotic BB Preamp



Wady - nie wyprowadza psa, nie chodzi na wywiadówki i nie umie pływać. Kurwa, przecież to Xotic!
Zalety - na temat tego maleństwa spuszczałem się przy okazji testu na portalu, headroom przeogromny, nie ma takiego pierdolnięcia w struny, które by go przytkało, zakres gainu od zera do bohatera, aktywna korekcja góry i dołu, który nie muli!!! Korekcja dodaje, jak i zdejmuje konkretne pasma, to nie jest zwykły pasywny filtr, który jest w zasadzie w każdej innej kości. Odkąd go mam, zabieram go wszędzie, wciskam do case'a - jest malutki jak MXR. Mój ma kremowe gałki, bo oryginalne się rozjebały - mały wypadek w domu ;)

Offline Maro

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 90
A gitary pod to nie podpinasz? ;)
Schecter Blackjack C7, recenzja była już z mojej strony na portalu a i ostatnio ktoś wypocił druga ;)

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
jak wszyscy się chwalą to ja też się pochwalę :P. Co prawda nie bardzo mam czym w porównaniu z Dziwką sprzętową Sinnerem i innymi ale zawsze to coś ;)

gitara- lutniczy Marathon Culprit
Spoiler
Mahoniowy korpus, wklejony klonowy gryf, palisandrowa podstrunnica, przetworniki sejmur SH6 distortion pod mostem i SH6 przy gryfie. Most, klucze, progi Shaller.
+ jest cholernie wygodna- gryf płaskie C jak w ibanezach.
+ mostek- początkowo bałem się ruchomych mostków ale ten za hui nie chce się rozstroić.. Od kiedy ją kupiłem tunera używam tylko żeby sprawdzić czy jestem nastrojony i przy zmianie strun..
+ brzmienie- bardzo wyraźne- nie muli, dużo góry. Daje mocny sygnał. Przy flażoletach piszczy jak rasowa dziwka.
+ rozłączane cewki (których nie używam, tak jak przetwornika przy moście).
+ jest najpiękniejszą gitarą na świecie, jeśli ktoś się z tym nie zgadza to z zazdrości ;).
+ cena- Marathon robi wbrew pozorom bardzo przyzwoite instrumenty w rozsądnych cenach (mowa o customowych).
- kejs który dostałem w komplecie jest strasznie ciężki (flight case).
- Brzmieniowo nie dogaduje się z każdym wzmacniaczem. Na lampowych randalach brzmi jakby potencjometr tonów był skręcony do 0, z kolei na englu Sovereign strasznie sypała piachem.
- Ma tylko 22 progi.. Chociaż gram rytmicznie to czasami tych dwóch progów brakuje..

Moja ocena- 9,5/10

wzmacniacz- Line 6 Bogner HD 100
Spoiler
Nie rozpisuję się bo na dniach powinna się pojawić moja recenzja.

Moja ocena- 10/10

Wzmacniacz- Crate GL 1600XL
Na wyższym zdjęciu jest.
+ głośny :D.
+ fajnie się dogaduje z metal muff- wbrew pozorom można z niego wypędzić szatana.
+ reverb sprężynowy- bardzo ładnie brzmi.
- Brzmienie bez żadnego efektu nie powala..
- Rozmiar- duże to to.. Całą tylną kanapę w mondeo mi zajmuje.
- właśnie go sprzedałem :(. W poniedziałek jedzie do Warszawy.

Moja ocena- 5,5/10

Paczka- Handmade 212 + znaczek Crate ;)
Ta co na zdjęciu wyżej.
+ Brzmienie przy rozsądnych głośnościach wystarczające- całkiem fajny dół i sporo góry.
- Masa- ważyłem przed wystawieniem na allegro- 28kg..
- Precyzja wykonania- jak widać- wyglądem paczka raczej nie powala.. Ktoś kiedyś powiedział że ma grać, nie wyglądać.. Do pewnej kwoty się z tym zgadzam, a ta paczka się mieści w tej kwocie..
- właśnie go sprzedałem :(. W poniedziałek jedzie do Warszawy.

Moja ocena- 4/10

Tuner- JPT 10
Spoiler
+ Udało mi się niedrogo kupić używany- 100zł.
+ W stroju w którym gram- D- działa dokładnie i bardzo szybko, bez wahań. Jest zdecydowany.
+ Czytelny wyświetlacz. Nie sprawdzałem jeszcze na scenie ale jak leży na ziemi nie muszę się nad nim schylać żeby zobaczyć co wyświetla.
+ Masywna, metalowa obudowa.
+ Jak kiedyś będę chciał kupić inny to ten sprzedam na allegro drożej niż kupiłem :D

Moja ocena- 10/10

Symulator wzmacniaczy i kolumn- Korg Toneworks
Spoiler
Kupiłem kiedyś po pijaku na allegro bo był tani i o dziwo brzmi całkiem znośnie. Do grania na głośnikach komputerowych w mieszkaniu jak nie chce mi się zejść na dół do salki.
+ Cena- ok 200zł.
+ za tą cenę- brzmienie.
+  Rozmiar- zbliżony do rozmiaru stroika.
+ Zasilany z baterii- Mi na akumulatorkach gra około 10 godzin.
- Plastikowa obudowa

Moja ocena- 7/10

Piórko- brain szare
Spoiler
Kupiłem kiedyś w sklepie muzycznym bo akurat miałem złotówkę w kieszeni.
+ cena- piórko kosztuje 1zł, a np. struny- 24zł (dadario). Bardziej opłaca się kupować piórka.
+ Rozmiar- mieści się w kejsie, nawet kilka egzemplarzy.
+ Posiada bardzo wygodne wypustki dzięki którym nie wyślizguje się z palców. Od kiedy ja mam nie muszę już dziurawić kostek cyrklem.
+ Atrakcyjny wygląd
+ Brzmienie- Bez wątpienia wygrywa z kostkami Sounder, a nawet Dunlop.
- Po pewnym czasie między wypustkami osadza się brud (pomimo tego że myję ręce przed graniem- obie). Na szczęście nie są bardzo drogie.

Moja ocena- 9/10 (mogłoby kostkować nieco szybciej)
« Ostatnia zmiana: 06 Kwi, 2009, 17:16:05 wysłana przez terrormuzik »

Offline kryho

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 94

Kupiłem kiedyś w sklepie muzycznym bo akurat miałem złotówkę w kieszeni.
+ cena- piórko kosztuje 1zł, a np. struny- 24zł (dadario). Bardziej opłaca się kupować piórka.

??? :o :o :o :D :D :D
grasz albo na strunach albo piórkiem?
http://www.myspace.com/kryho
Gibson Les Paul Custom 1974- Warmoth Strat - MM Axis supersport- Yamaha APX700- Carvin DC400-Kemper Amp-Fender Supersonic 60-Reussengehn 50\50-Fender tonemaster 4x12

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
no wiesz, nie można mieć wszystkiego ;). późno było i jakoś mi się tak napisało ;)

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Ok, nowy standard. Kiedy dodajemy posta w tym temacie fotki umieszczamy dodatkowo w kod [spoiler]KODfotki[/spoiler]

Bardzo o to proszę. W wolnej chwili temat oczyszczę ze zbędnych komentarzy i poprawię foty :*

Offline valentine

  • Gaduła
  • Wiadomości: 395




Wybaczcie mi to egoistyczne zdjecie ale tylko takie mam.
ChCialem zalozyc nowy temat ale uznalem ze smiecic nie bede.

Jak niektorzy z was pamietają, bylem w posiadaniu 5150, g majora i kilometrowego pedalboardu w ktorego sklad wchodzily takie zabawki jak memory man with hazarai, dd-6 i kilka innych. Z przyczyn finansowych musialem sie tego pozbyc a na miejsce tych zabawek wskoczyl moj obecny rig. Koncert, ktory zagralem tydzien temu zainspirowal mnie do skrobnięcia kilku slow o moim aktualnym sprzecie.
Nie bede opisywal po kolei kazdego elementu lecz napisze ogolne przemyslenia na temat moich gratow.

W sklad rigu wchodzi ibanez rg7621 (najmocniejsza czesc, jedno z moich marzen. Nigdy sie jej nie pozbede-okolo 2200zl), randall kh120(700zl), ibanez tb412s(500), behringer v-amp pro(350zl), bbe 362(300), midi art x-11(270zl)

Jak sami widzicie, nie jest to djent rig o ktorym marze ale...
I tu moi drodzy pragne powiedziec, ze wyzej wymieniony sprzet zaskoczyl mnie mega pozytywnie biorąc pod uwage cene. To byl pierwszy koncert zagrany na tym zestawie i jestem naprawde zadowolony.

Brzmienie jakie udalo mi sie wykrecic jest "zblizone" do kopacza chmur na the discovery. Jest selektywne i nawet na drop gis daje rade. Nie siarzy tak jak wskazuje na to nazwisko gitarzysty jakim sygnowany jest head. Efekty w procesorze są naprawde przyzwoite, chorusiki i delaye na klinach czy reverby na solowkach są naprawde bardzo na poziomie. Phazery tez są bardzo fajne. Jedyne co mi sie nie podoba to rotary, ktorego i tak nie uzywam. Idzie ukrecic nawet fajne delaye w stylu the edga.
Kontroler jest praktycznie niezniszczalny i ma wszystko to co moglem oczekiwac.

Reasumując-moze wam sie ta "recenzja" wydac kolokwialna jednak jestem naprawde zaskoczony mozliwosciami i brzmieniem tego zestawu.

Plusy:
-gitara
-cena
-brzmienie jak na tą kase

Minusy:
-wzmak troche muli
-rotary w procesorze
-brak pedala ekspresji w kontrolerze
-brak w rigu tunera (konkretnie behringer btr2000), kaczki (gcb95), lekkiego drajwu (sd-1), bramki szumow(ns2) i racka (rockcase 6-8u economy)


Dzieki za uwage misie i pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 07 Sty, 2011, 21:15:17 wysłana przez valentine »

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
widzę że paczka się sprawdza :).
Może jakieś próbki?

Offline valentine

  • Gaduła
  • Wiadomości: 395
No terrorku oczywiscie ze sie sprawdza :*
Mysle ze na jakies probki mozna liczyc dopiero po sesji bo narazie to mam masakre a ze pierwszy rok to udaje ze jestem ambitny :P

Offline plazmotron

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 17
Mam nadzieje, ze brak fotek nie bedzie problemem ;)
1. gita: fender jim root telecaster
zalety: fajnie gada na ciezko (ogolnie raczej same posiada zalety po wizycie u Mulata i modzie 18v)
wady: trzaby zmienic te emg;)
2. wzmak: Bash Selene
zalety: brzmienie, brzmienie, brzmienie i uniwersalność
wady: brak obudowy;) (Bro sie nie spieszy z tym, musze go pogonic!)
3. paka: Bash 2x12 (prototype) V30
zalety: gra
wady: jak dla mnie nie ma
4. pedal board:
- korg pitchblack - stroi, chociaz ostatnio cos sie dzieje z wlacznikiem, musze do tego zajrzec...
- cry baby - cos tam 95, troche tnie syngał, ale mi to nie przeszkadza;)
- MXR phase 90 - no comment:)
- deviltoy BEE - brzmienie ok (w sumie to nie porownywalem z niczym innym A/B)
- deviltoy DCO - kopia OCD, za ta kase brzmienie super, dodaje harmonicznych, delikatnie stonuje góre, malina..
- VL Micro Vibe - chyba to sprzedam...troche krecilem potkiem w srodku i nadal mi nie pasuje brzmieniowo...
- EHX Memory Boy Deluxe - bardzo dobre brzmienie, dynamika itp, ale czasem jakos sie dziwnie zachowuje, sie jakby zawieszal...dziwne bez kitu :-\

Brakuje mi jeszcze jakiegos sterowania, jak na razie celuję w G laba gsc3. Mam wszytsko w pedalboardzie, zeby sobie z prob zabierac do domu.

5. w domu:
- wzmak: Bash kopia plexi (brzmienie kanapowe daje rade) - idzie teraz na zrobienie obudowy...mam 2 wzmaki bez obudowy :-\
- kolumna Budda 1x12 Phat cos tam, bardzo spoko kolumienka, musze ja jeszcze potestowac z innymi wzmakami, podejrzewam ze sie fajnie w studio moze sprawdzic
- pod 2.0 - mozna sobie pocwiczyc na sluchawach;)
- pare kostek, ktorych nie uzywam: jakis kompresor i OD bosa, chorus ibanez, distorszyn danelectro (kompletna pomylka),
- automat perkusyjny, backtrack line 6 (polecam)

Wiecej sprzetu niz talentu!

EDIT: mam jeszcze przeciez TC G sharpa;)
zalety: dileje i reverby bardzo fajne, inne efekty takie sobie, jak sie dorobie sterowania to go zaczne uzywac;)
wady: potrzebuje dobrych kabli, inaczej szumi...
« Ostatnia zmiana: 14 Sty, 2011, 08:22:30 wysłana przez plazmotron »

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Niezwykle wartoścowe to co napisałeś :facepalm:

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
4 Odpowiedzi
12775 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Kwi, 2008, 21:25:55
wysłana przez nikt
1 Odpowiedzi
4229 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Gru, 2009, 21:17:13
wysłana przez g-zs
22 Odpowiedzi
15529 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Lut, 2010, 11:50:57
wysłana przez Budzan