Autor Wątek: Co was ostatnio zszokowało?  (Przeczytany 1399317 razy)

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 425
  • It is useless, to resist.
Mam spore wątpliwości czy to Cały dług powiekszył Tusk, ba nawet nie sądzę, ale wiem jak go tutaj nie znosicie więc ok wina Tuska . Nie mam pewności odnośnie długu Gierka ile z tego przypadało na dług krajowy a ile na zagraniczny i czy fogle był krajowy. Na koniec stycznia nasze załdłużenie tzn skarbu państwa było na poziomie ok 57%PKB gdy np Niemcy 78% Austria 74%. Dług zagraniczny to ponad 280mld zł,  nie USD . Fabryki i maszyny z lat 50 tych ni jak sie mają do Gierka ale to fantastycznie ze komuś sie dobrze na nich pracuje. Nie znam sie na maszynach do metalu. To co kupiono za te kredyty Gierka to między innymi  licencja na Berlieta czyli jeden z bardziej awaryjnych autobusów miejskich. Jedno co dobre to elektrownie, faktycznie to był dobry ruch, natomiast fabryki domów którymi sie tak chwalą to IMO pomyłka. Wielka płyta bez obawy można to uznać zły kierunek w budownictwie. Mimo ze ta fabryki czy może bardziej licencje kupowaliśmy z zachodu to jednak szło to słabo. Gierek miał jakieś tam swoje marzenia ale zwyczajnie wiele z tych pomysłów była mocno nietrafiona. Zachód sprzedawał nam czyli Gierkowi maszyny i fabryki czyli technologię przestarzałą energetyczne dinozaury, sprzedawali na kredyt ok 5% gdy inflacja w tym czasie była 7 % czyli teoretycznie fantastyczny interes. Tyle ze u siebie nic z tych rzeczy by już nie sprzedali. Może i Gierek chciał dobrze ale zdecydowanie wole dzisiajsze czasy niż gierkowy dobrobyt.

Jasne, Niemcy i Austria to tylko BMW, Volkswagen, Siemens, Mercedes, Audi, Reiffeisen, Red Bull, Heckler&Koch, AKG, BASF, Lidl, Braun, Porsche, Mann, Bayer, Steyr, Daimler, Aldi - piszę z czapy, sorry że zapomniałem o kolejnych stu wielomiliardowych koncernach. Jak dobrze, że Polska ma niższe zadłużenie, ale za to jaki potencjał! KGHM, Orlen i Krakowski Kredens uczynią z nas potęgę. Kopaczowo! - zadłuż nas jeszcze bardziej. Można jeszcze opierdolić Wisłę, kolejkę na Kasprowy i dostęp do Bałtyku.

Porsche technicznie rzecz ujmując należy to Volkswagena. Ja tylko tak podpowiadam. :D
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.