Autor Wątek: Jaki interfejs do homerecordingu -ESIO MARA vs Presonus Audiobox vs Roland UA-55  (Przeczytany 14140 razy)

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Jak czytam specyfikacje ESIO Mara, to jest to co do joty specka ESI UGM96, z której do tej pory korzystam. W środku siedzi najprawdopodobniej TEN interfejs, wzbogacony o ficzersy, które pojawiły się dopiero w ESI MAYA 22 USB (phantom, wejscia liniowe RCA, wejscie mikrofonowe XLR, wyjścia symetryczne na monitory...). Wszystko to w ultra-kompaktowej formie. Niestety w rzeczonej Maya 22 USB od ESI  impedancji wejścia Hi-Z (chyba przezornie) nie podano! ;) Ja miałem kilka rożnych interfejsów audio (m.in. testowanego tutaj Rolanda - teraz już nie pamiętam Duo czy Quad) i ostała się u mnie tylko ta drobniutka karta od ESI. Ma swoje ograniczenia, ale (moim zdaniem) ten re-brandowany wypust ESIO MARA spokojnie to rekompensuje. IMHO sama jakość brzmienie interfejsu słyszalnie wybija się ponad innymi Rolandami, Presonusami czy M-Audio... Co do niskiej latencji - to jest bezdyskusyjnie najniższa :devil:



Posty połączone: 14 Maj, 2015, 13:26:18
Tylko pytanie czy gitara nie jest sama z siebie lekko zamulona (mahoń) i czy ESIO po prostu trochę nie koloryzuje ;)

Nie wiem jak to słyszysz, ale ja ją odbieram jako szerszą w dole i wyraźniejsza w średnicy, bez przesadnej góry. Jak odsłuchuje próbek Rolanda i Presonusa, są automatycznie chudsze i nieco stłamszone/rozmydlone w pasmie środkowym, za to bardziej krzykliwe w górce (co może wynikać z niedostatków pasma niskiego i środkowego, ich wzajemnych proporcji względem górki). Jak ktoś sobie takie sygnały zreampuje, to automatycznie z ESIO jest bardziej tłusty, a z Presonusa i Rolanda bardziej krzykliwy. Może to być pewnego rodzaju zaletą ;)
« Ostatnia zmiana: 14 Maj, 2015, 13:26:19 wysłana przez OMSON »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
8 Odpowiedzi
6582 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Sty, 2012, 03:05:25
wysłana przez sei.tahn
6 Odpowiedzi
5868 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Mar, 2012, 08:11:53
wysłana przez Yony
33 Odpowiedzi
12305 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Sie, 2017, 01:44:22
wysłana przez Mat
0 Odpowiedzi
2010 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Lip, 2017, 17:51:07
wysłana przez marcineeeek
8 Odpowiedzi
6512 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Paź, 2018, 11:17:28
wysłana przez OMSON