Autor Wątek: Co was w życiu smuci?  (Przeczytany 210446 razy)

Offline kguitark

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 78
Odp: Co was w życiu smuci?
« Odpowiedź #425 22 Gru, 2014, 12:04:17 »
Fakt, Zbyszek wyglądał tak taki stary cap. Jak stary cap co go z grobu wyjęli :D

Niestety wszystko co piszesz jest w zasadzie prawdą - ja mógłbym w miejsce słów "gitara / flojd / strojenie" wpisać np. "odkurzacz / statyw do aparatu / ładowanie tabletów" (bo pracowałem w handlu na foto/IT/AGD) i też by się zgadzało.

Cytuj
Idź, bo i tak kupisz używany na sevenstringu

Skąd wiesz? :D
Bo przez cały okres mojej pracy tam takie sytuacje miał miejsce. Przychodził jeden z drugim, p****lił mi przez 3 godziny, próbował 8 gitar z rzędu, wracał po trzech miesiącach kupić struny i pytałem wprost: a jak tam zakup gitary? "aaaa, kupiłem na forum/allegro/u konkurencji/przez internet". Czyli - fajny, fajny pan sprzedawca, zasuwał wokół mnie, pogadał, wytłumaczył - a ja sobie kliknąłem na allegro bo ktoś sprzedawał na marży 2%/używkę. I tego nie przeskoczysz, jak dla kogoś kryterium jest wyłącznie cena a ja mam wiedzę, w jakich widełkach sprzedaż jest opłacalna to Janusza z allegro, który de facto jednak psuje rynek (bo skoro wszyscy coś sprzedają na np. 20% marży i z tego żyją, to ja będę mądrzejszy i sprzedam 15% taniej, ciekawe co zrobią) nie przelicytujesz. Strasznie nas wszystkich to w****ło. A Janusz z allegro sam nie wie, że jest w ten sposób stratny, bo mniej zarabia.
Na początku chciałem walczyć z kierem - mówiłem, cholera, taki wielki sklep, miejmy tu Gibsony, Fendery, JEMy, Gretsche i c***j wie co jeszcze. Szybko do mnie dotarło, że nie robi się tego dlatego, że nie i koniec, tylko dlatego, że zakup 20 takich gitar na salon jest nieekonomiczny, bo sprzedadzą się może 3. A trzeba mieć budżet na towar, który rotuje cały czas.
Nie mówiąc o tym, że nie miałbym czasu ich nawet nastroić :D Teraz niestety przyznaję mu rację - takie są realia rynku, tego na razie nic nie zmieni. Chyba, że pojawi się jakiś nowy gracz, z inną politką i baaaaaardzo dużym kapitałem.